Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אוף זה כ״כ מבלבל, סמוטריץ׳ שאמר שצריך ליישב מחדש את עזה בישראלים לא הסביר מפורשות האם כשהוא קורא למחוק את זרע עמלק הוא לא אמר מפורשות האם עמלק זה כל העם, כמו נניח איך קוראים להם מפעם... הא, עמלק - או שזה רק חלק מהעם.

מה גם שהבייס שלו בעצמו טוען חדשות לבקרים שכל עזה חמאסניקים - ע״ע ערוץ 14 שסופר את כל ההרוגים בעזה כ״מחבלים״, אז אפילו אם אתה מספיק תמים בשביל לגונן על סמוטריץ׳ ולטעון ש״הוא התכוון רק לחמאס חחחח״, מה ההבדל בין זה ובין כל עזה?

כל זה בלי להתייחס לאבסורד: שר בכיר בממשלה שמדבר על הפעילות של הממשלה כאילו הוא באופוזיציה, כאילו הוא-הוא לא שר במשרד הבטחון.

... ואנשים מסנגרים עליו. אני לא אוהב את המונח אידיוטים שימושיים כי יש בו את המילה אידיוטים, אבל אני לא יודע איך עוד ניתן לכנות אדם שתופס את עצמו ברצינות ומוצא את עצמו מסנגר על ההתבטאויות האומללות של סמוטריץ׳. מה נסגר?

אני לא בוחן לב וכליות, ובטח שלא יכול לדעת מה הולך במח של אדם כמו סמוטריץ׳, אבל אני כן יודע שכשאתה שר בכיר בממשלה אתה לא אמור להשאיר דברים כמו ״רצח עם״ פתוחים לפרשנות כאילו היינו בסדר פסח. אשכרה פיגוע הסברתי נגד מדינת ישראל, בחסות מדינת ישראל.

הניתוק המוחלט מהמציאות כפי שהיא משוקפת בפורום היא מרתקת בעיני, אם זה לא היה מדאיג זה היה מצחיק. לא צריך להיות סמולני בשביל לחשוב ששר בכיר בממשלה ישראלית לא אמור לדבר על רצח עם בתקופה כזו, גם ימנים שפויים אמורים לדעת ששרים לא אמורים לעשות את זה בזמן שבעולם משווקים שישראל מחפשת, ובכן, רצח עם. אבל סמוטריץ׳ בנ״ג וביבי הרבה יותר פיכחים פוליטית ממני, ומבינים שבמירוץ המנדטים לאחריות שקילות וממלכתיות באמת ובתמים אין מקום בשיח הישראלי העכשווי. השרשור כאן מהווה מעין מיני-הוכחה לתזה הזו, ציפוף השורות יותר חזק אצל רבים מאשר בחינה קרה של האם זה בכלל סביר להגיע לסיטואציה הזו מלכתחילה.

כך ביד אחת מלינים על האנטישמית והעלילות שלהם, ביד שניה מגוננים על הדגנרטים שמהווים poster child לכל מי שעושה את זה הרבה יותר קל. ממשלת זדון וחורבן, אני ממש מקווה שיהיו מספיק אנשים שיתפכחו מהאשליות שמוכרי הרהיטים הרובים והתפילין דחפו להם במשך עשורים - אבל אני סקפטי :| הסמוטריצ׳ים הבינו מה מוכר, פורטים על החרדות ומוכרים אשליות בזמן שהחטופים נמקים וישראל משחקת לידי חמאס כמו טטל׳ה. ״ימין מלא מלא״ / ״עצמה יהודית״ אעלק, חבורה של פירומנים פאתטים.

• אהבתי 6
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4724

• SlowRide

4531

• פינדר

3574

• m3x7r3m3

2926

אני בספק אם מישהו שלא מבין עברית (גם את המילים וגם השפה) יעשה את ההקשר הזה שאתה כ"כ מפחד ממנו.

אם המישהו הזה בטוויטר (ואגב, זה אחד האנשים הרעילים שזכורים לי משם) היה מביא רק את הסרטון בלי לכתוב כלום לא נראה לי שהייתי מבין מה סמוטריץ רוצה.

לא סתם מי שהכי מדבר על זה בעולם זה כאן בפורום. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, topop כתב:

גם על זה חלה תשובתו של אלי.

מוזר שאת סמוט אתה מפרשן כל כך בקלות ודבר פשוט כמו שהציונות הדתית אלה אנשים שהמשותף להם הוא שהם ציוניים ודתיים אתה לא מצליח להבין.

למה אתה חושב שרק מי שדתי ועם תפיסת עולם זהה לשלך הוא הוא הציונות הדתית ויש לכם מונופול עליה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, EliC25 כתב:

מבולבלים? גם אני

אני גם עדיין מבולבל. למה זו "שנאה עצמית"?

לפני 9 שעות, EliC25 כתב:

אם אתה חושב שהם מייצגים את עולם הציונות הדתית, אתה חי בבועה.

זה נבחרי הציבור של הציונות הדתית, במפלגות סקטוריאליות של דתיים. אז את מי הם מייצגים?

לפני 8 שעות, EliC25 כתב:

בתור רופא ואדם מבוגר ציפיתי ממך להיות קצת יותר ביקורתי כלפי אמונות סטריאוטיפיות, חבל.

למה?

יש לנו כאן קשר פוליטי מובהק. אלא אם את רוצים להתווכח שלא בזכות הדתיים יש לנו בכנסת את רוטמן ומעוז וסמוטריץ' ובן גביר. אבל לא נראה לי שזו הטענה. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

אז את מי הם מייצגים?

שמאלני מניר עוז/נירים/בארי

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Night Driver כתב:

מצד שני זה גם מתן כהנא וחילי טרופר.

אולי הזכרון שלי לא משהו, אבל נראה לי שמתן כהנא יצא להגנתו של הרב ההוא מתא שבא לעיר להדביר הומואים, להראות לנו את האור וכו. ואני לא ככ זוכר ששמעתי מישהו מההנהגה הדתית בארץ אומר שאולי זה לא רעיון טוב להפוך את דיזנגוף חבית כנסת ענק, עם עזרה של מתנחלים וכו. כי אולי, בכל זאת, לא חייבים להתריס, לנסות לכבוש, להחזיר בתשובה או סתם להראןת לנו מי בעל הבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

אולי הזכרון שלי לא משהו, אבל נראה לי שמתן כהנא יצא להגנתו של הרב ההוא מתא שבא לעיר להדביר הומואים, להראות לנו את האור וכו. ואני לא ככ זוכר ששמעתי מישהו מההנהגה הדתית בארץ אומר שאולי זה לא רעיון טוב להפוך את דיזנגוף חבית כנסת ענק, עם עזרה של מתנחלים וכו. כי אולי, בכל זאת, לא חייבים להתריס, לנסות לכבוש, להחזיר בתשובה או סתם להראןת לנו מי בעל הבית.

לא יודע אם יצא או לא (לא עוקב אחרי מה שקורה בקהילות המשיחיסטיות) אבל לא מצפה מאדם דתי לצאת נגד אירועים דתיים בדיוק כמו שלא מצפה משןופט תעבורה להגיד שלא נורא אם נוסעים על 120 בכביש הערבה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, EliC25 כתב:

אם אתה חושב שהם מייצגים את עולם הציונות הדתית, אתה חי בבועה.

בוודאי שהם מייצגים. זה לא דיון פילוסופי, לאנשים האלה יש השפעה ישירה (וכואבת) על החיים של כולנו - הרי הם בכנסת כי בחרו בהם.

זה כמו שליכודניק "שפוי" יגיד: "כן, אני תומך ליכוד אבל לא של מירי רגב או אמסלם או מאי גולן ושות', רק של הראויים במפלגה (יש כאלה בכלל?) או בגלל העיקרון הז'בוטינסקאי (מישהו זוכר אותו בכלל?)".

אנשים הלכו לקלפי ושמו פתק מסוים? אז אלה המייצגים שלהם, ואין מה להתחמק מזה, למרות שמנסים (כנראה כדי למרק את המצפון. אני לא יודע, אני לא פסיכולוג). זה מחבר אותי לדברים שאור כתב, על הבחירות המובנות שממשיכים לעשות למרות כל מה שקרה כאן בשנה וחצי האחרונות.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Night Driver כתב:

לא יודע אם יצא או לא (לא עוקב אחרי מה שקורה בקהילות המשיחיסטיות) אבל לא מצפה מאדם דתי לצאת נגד אירועים דתיים בדיוק כמו שלא מצפה משןופט תעבורה להגיד שלא נורא אם נוסעים על 120 בכביש הערבה.

אני לא חושב שזו אנלוגיה ככ טובה. דתיים יוצאים נגד פרשנות לדת של החרדים, למשל. 

אבל פה היה יותר מזה. התיישרו יפה בטור להסביר למה כולם אוהבים את הרב ההומופוב שמנסה להקים מאחזים גם בת״א, כי כנראה מיצה את יו״ש. לא היה שום מגוון דיעות ושום דבר אחר. והם. גם לא היו צריכים להתנגד לתפילה המונית בדיזנגוף. גם אני לא מתנגד לזה ברמה המאוד עקרונית. הם היו צריכים לצאת נגד התהליך המאוד ברור של סימון וי והשתלטות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, oryo כתב:

מה גם שהבייס שלו בעצמו טוען חדשות לבקרים שכל עזה חמאסניקים - ע״ע ערוץ 14 שסופר את כל ההרוגים בעזה כ״מחבלים״, אז אפילו אם אתה מספיק תמים בשביל לגונן על סמוטריץ׳ ולטעון ש״הוא התכוון רק לחמאס חחחח״, מה ההבדל בין זה ובין כל עזה?

לא יודע, כל פעם שאני רואה סרטונים ועדויות של ניצולים/חטופים ששוחררו, תמיד צורם לי האזכור של ההמון - המון עזתי שחגג ברחובות, המון עזתי (אספסוף) שהגיע לעוטף עזה כדי לבזוז, להרוס ולהרוג או לאנוס, המון שהתעלל בחטופים ברחובות עזה ועוד.

אז אולי לא 100% מעזה זה חמאס, אבל הרוב?   בהחלט יכול להיות. 

2 סיפורים שמדגישים את הקיצוניות של זה - האחד זה הבחור שהתקשר להורים שלו, מעוטף עזה, כדי להתפאר בכך שהוא שוחט יהודים, בזמן אמת. עוד סיפור זה של אחת מהניצולות מנובה, שסיפרה איך היא ראתה ילד-חייל, שירה ביהודים בכבישי העוטף.

אז אולי באמת אין הבדל.

לפני שעתיים, oryo כתב:

אני לא אוהב את המונח אידיוטים שימושיים כי יש בו את המילה אידיוטים, אבל אני לא יודע איך עוד ניתן לכנות אדם שתופס את עצמו ברצינות ומוצא את עצמו מסנגר על ההתבטאויות האומללות של סמוטריץ׳. מה נסגר?

כך ביד אחת מלינים על האנטישמית והעלילות שלהם, ביד שניה מגוננים על הדגנרטים שמהווים poster child לכל מי שעושה את זה הרבה יותר קל. 

וגם אני לא אוהב את המילה אידיוטים, אבל התיאור היחידי שאני יכול לתת למישהו, שאיכשהו מקשר בין האנטישמיות להתבטאויות של שר כזה או אחר, זה אידיוט. זה לא שונה מלהאשים אישה שאנסו אותה, בכך שהיא הלכה עם מחשוף, או הסתובבה לבד ברחוב או יצאה בכלל מהבית.

האנטישמיות, למשל מה שרואים בקמפוסים בארה"ב כיום, לא מבוססת על עובדות אלא על נרטיב - היהודים רעים והפלשתינים טובים, ושום דבר שאנחנו נאמר, או לא נאמר, לא ישנה את הנרטיב הזה. ולראייה, רובם הגדול של המפגינים בארה"ב, והבורים יש לציין, לא יודעים בכלל על מה הם מפגינים או את ההיסטוריה של האיזור. בנוסף, האנטישמיות עלתה לפני השטח עוד ב-7.10, לפני שישראל הספיקה אפילו למצמץ, ובזמן ששחטו יהודים בזמן אמת.

האם משהו היה משתנה אם סמוטריץ' לא היא מתבטא בצורה אומללה?   ממש לא. גם אז היו מוצאים דרך לעוות דברים שהוא, או שר אחר, אמרו, או לא אמרו, או בונים לעצמם נרטיב סביב משהו אחר שמישהו אי פעם אמר או עשה. 

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, gadik6 כתב:

אז אולי לא 100% מעזה זה חמאס, אבל הרוב?   בהחלט יכול להיות. 

יש בעזה כמה מיליוני בני אדם. אם הרוב שונאים אותנו ברמה כזו? לא יודע. יכול להיות.

לפני 14 דקות, gadik6 כתב:

אז אולי באמת אין הבדל.

אוקיי, ומה עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

יש בעזה כמה מיליוני בני אדם. אם הרוב שונאים אותנו ברמה כזו? לא יודע. יכול להיות.

גם בגרמניה הנאצית לא כולם תמכו בהיטלר, אבל עדיין נהרגו קרוב ל-10% מהאוכלוסיה, וזה לא מנע מבעלות הברית לטחון ערים גרמניות עד לאפר.

כנ"ל לגבי יפן - 2 עד 3 מיליון הרוגים (על אוכלוסיה של כ-70 מיליון).

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

אוקיי, ומה עושים?

אם רוצים "פתרון" או "נצחון", אז תסתכל 2 שורות למעלה, יש שם רמז.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

למה אתה חושב שרק מי שדתי ועם תפיסת עולם זהה לשלך הוא הוא הציונות הדתית ויש לכם מונופול עליה?

איפה הבנת את זה בדבריי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, gadik6 כתב:

אם רוצים "פתרון" או "נצחון", אז תסתכל 2 שורות למעלה, יש שם רמז.

״פתרון״ ו״נצחון״ זה דברים שונים. גרמניה הפסידה במלחמת העולם הראשונה. הצד שלה איבד כ-7 מיליון בני אדם. לקח פחות מדור לחזור למלחמה יותר גדולה. ואחרי מלחמת העולם השניה ארה״ב השקיעה בשיקום גרמניה ויפן ולא התייחסה לגרמנים או יפנים כ״עמלק״.

אם אתה רוצה להגיד שכמות ההרוגים לא צריכה להיות פקטור בדרך לנצחון - מילא. אבל את עזה כבר הרסנו. את רפיח כנראה נהרוס. אתה תרגיש שניצחנו אחר כך? ושיש פתרון? סוף סוף ההרתעה שוקמה וכו׳?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...