Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, MostlyWicked כתב:

מה זאת אומרת? עוד לא ניסית להציע להם את מזרח ומערב ירושלים, את תל אביב ואת אישתך. אני בטוח שהפעם זה יעבוד בלי שום אלימות והם לא יפרו את ההסכם בהזדמנות הראשונה.

אני רוצה להאמין שהאנשים היחידים שעוד מאמינים במשא ומתן עם הערבים הם אנשים שמעולם לא ניסו להקשיב להם פשוט. 

למרות שכבר הכרתי מספיק שגם כשהקשיבו להם אמרו "לא צריך לקחת ברצינות מה שהם אומרים". ראינו לאן זה הוביל אותנו

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4724

• SlowRide

4531

• פינדר

3574

• m3x7r3m3

2926

לפני 27 דקות, EliC25 כתב:

זו השנאה העצמית, בדיוק כפי שאדם "משליך" חלקים מעצמו שהוא לא אוהב ורואה אותם באחרים ומציין זאת

אז מה אתה אומר אלי, אין דבר כזה שיפור עצמי ואין לאדם תכונות רעות?

אם אדם לא אוהב משהו בעצמו ופועל לשנות זאת זה לא בסדר? זו שנאה עצמית?

לפני 29 דקות, EliC25 כתב:

מאחר ואפילו טבח של 1200 איש אישה וילד לא שכנע אתכם אחרת, טבח שבוצע בגבולותיה הבלתי מעורערים של מדינת ישראל.

מה בדיוק הייתי אמור ללמוד מהטבח לגבי הציונות הדתית/חרדים?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במצב הנוכחי איזה גזר אפשר לתת? שואל ברצינות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

בלי פאניקה. התכוונתי "סנקציות", לא בידוד.

תודה לך, נרגעתי. סנקציות, תענוג.

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

ואתה עכשיו לא נמצא בבידוד, זה עוזר לך הרבה מול מיליארדי המוסלמים בעולם? 

עוזר, בטח עוזר. אחרת ב-14/4 היית מתעורר לבוקר אחר. למשל.

אה רגע זה התהילים והתפילות יירטו. סליחה חוזר בי.

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

כולם אוהבים אותך, או יאהבו אותך אם תקום מדינה פלשתינית?

שלא יאהבו, שיזדיינו עם עצמם. אני לא צריך עודף חיבה מוחצנת כדי לדעת שאני לא מצורע.

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

צריך להשלים עם המציאות - שונאים אותך רק כי אתה קיים. האם עדיף לחיות בלי סנקציות, אבל עם צבא טרור שיושב לך מטר מהגבול, או עם סנקציות אבל בבטחון יחסי?

לדעתי האופציה השניה עדיפה.

איזה ביטחון יחסי יהיה לך מול איראן ומצרים בלי נשק מערבי ויתרון ייחוס? 

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

ואני לא בא בגישה של לעשות מה שבא לנו בלי להתחשב באף מדינה, אבל לפעמים צריך לעשות את מה שטוב לנו, גם במחיר של היעדר הסכמה מול האמריקאים/אירופאים.

אה, אבל זה מה שכתבת קודם. להביא לבידוד בינ"ל.

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

אתה חושב שאם ניכנס לרפיח, נשתלט על פילדלפי ונשלוט, צבאית, ברצועה, אז השמיים יפלו?

לא, השמיים יישארו במקומם. זה בוודאות דיי גבוהה.

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

כשחנון מרשה לערס של הכיתה לכפכף אותו, סופו להפוך לילד כאפות של הכיתה.

אוקיי יחסים בינ"ל תורת המשחקים ואסטרטגיה מתומצתתות יפה להתנהגות של זכרים אנושיים צעירים והורמונליים.

לפני 3 שעות, gadik6 כתב:

במקרה הזה, דווקא היעדר התגובה לפעולות של הערס, או הבריון, זה ההתעלמות מההשלכות לטווח הארוך, הכל על מנת להימנע מעימות כאן ועכשיו.

מישהו אמר להתעלם? אתה אמרת.

הרתעה זה שהבריון והילדים שלו פשוט לא קמים בוקר בהיר אחד מהמיטה, או שמטוס פרטי שלהם נופל במקריות.

להרביץ לבריון זה כמו בסצנה של הג'וקר.

צריך להחטיף לאם אמא שלו כשהוא מעז להסתער עליך, אבל שום הרתעה לא יוצאת מזה. זו המגננה והיא הכרחית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, David32 כתב:

אז מה אתה אומר אלי, אין דבר כזה שיפור עצמי ואין לאדם תכונות רעות?

אם אדם לא אוהב משהו בעצמו ופועל לשנות זאת זה לא בסדר? זו שנאה עצמית?

מה בדיוק הייתי אמור ללמוד מהטבח לגבי הציונות הדתית/חרדים?

יש שיפור עצמי, כשאתה רואה את השלם ולא מפצל אותו לחלקים.

כשאתה אומר "הדתיים הם xyz" (xyz=שלילי, רע, דוחה) אתה מבטל אותם ומגיע לdead end שלא מאפשר דיאלוג.

בדיוק כפי שלא תאפשר דיאלוג אם תתייחס לעצמך כ"רק טוב" או "רק רע"

את זה לא אני אמרתי, אלא תאורטיקנים חכמים ממני.

מה שהיית אמור ללמוד מהטבח הוא שבעיני אויביך אין הבדל אם אתה חרדי, יהודי, מתנחל או בכלל פיליפיני שמטפל ביהודי קשיש. ישנאו אותך מעצם היותך.

לעומת זאת בעיני "אחיך" לעם זה גם לא חשוב אם אתה דתי חילוני או אתאיסט, רק שכאן יושיטו לך יד כשתצטרך אותה ולא ירקו לך בפנים.

לגבי מחלוקות אידיאולוגיות, וקבלת החלטות, כל זה תוצר של מקבלי החלטות שדואגים רק להגביר את הפילוג והשסע שאני מדבר עליו בתגובות האלו, כדי לגרום לך ולאחרים לשנוא את מי ששונא מהם במקום להבין שיש יותר מן המשותף מאשר השונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, EliC25 כתב:

לבסוף כל מה שאמרתי מצטרף לעובדה שסמוטריץ ודומיו אינם מדגם מייצג של הציונות הדתית, כי האנשים שמכילים את קבוצת הישראלים הזו הם כל כך הרבה יותר מהצמצום שעושים להם על ידי השאלת תכונות של פוליטיקאי כזה או אחר והחלה שלהן על כל הציבור.

אבל אתה בעצמך עושה את זה לפלסטינאים כשאתה מתייחס אליהם כ״פלסטינאצים״. מה ההבדל הגדול בין ההכללה שלך לזו שאתה לא אוהב? הרי בשני המקרים אפשר להגיד שהיא מבוססת על נתונים אמפיריים, נכון? כלומר סקרים, בחירות פוליטיות וכו׳. 

סמוטריץ׳ ובן גביר הם לחלוטין מייצגים של הציונות הדתית. הם האנשים שהציונות הדתית בחרה בהם לייצג אותה בכנסת. וזה לא שגם פה אתה רואה דיעות פוליטיות מאוד שונות משלהם מחברים דתיים שמגיבים כאן. אולי חלק יותר מעודנים או משכילים. אבל מבחינת הגישה הפוליטית? מה ההבדל? ימין דתי וא״י השלמה על מלא. הפלסטינאים הם נאצים. מי שלא אוהב משהו בימין הדתי סובל משנאה עצמית. התנחלויות מצילות את המדינה. וכמובן, שוב, איש מכם לא פתח את הפה להגיד שהיה אולי משהו פסול ברב שבא לת״א להדביר הומוסקסואליות ולהחזיר אותי בתשובה (כי לזלזל באורח חיים שלי תמיד מותר).

סמוטריץ׳ ובן גביר שם, כי הציונות הדתית כקבוצה פוליטית מאמינה בהם. אי אפשר לברוח מזה.

לפני 27 דקות, EliC25 כתב:

זו השנאה העצמית, בדיוק כפי שאדם "משליך" חלקים מעצמו שהוא לא אוהב ורואה אותם באחרים ומציין זאת.

לפני כל דבר אחר - איך זה יכול להיות שאותה הגישה בדיוק לא מיושמת ע״י המחנה הפוליטי שלך, כשחלק מכם מספרים ששמאלנים הם בוגדים, או שכחו מה זה להיות יהודים וכו׳? למה ״שנאה עצמית״ זה מושג שתמיד משמש בהקשר של מחנה פוליטי אחד (אצל החרדים זה ״אוטואנטישמיות״ אבל זה אותו השטיק)?

זו לא ״שנאה עצמית״ משום שההחלטה שאני חייב משהו, כולל תחושה בסיסית של גורל משותף, לימין הדתי היא שלכם. לא שלי. בטח לא ברמה של התייחסות לזה כמו שאתה מתאר. אני מאוד אוהב את עצמי. אפילו קצת יותר מדי. ואני לא מוצא דבר משותף איתכם, מעבר לעובדה המצערת שיש אנשים ששונאים אותנו. אבל זה לא מתכון לאהבה. וכמחנה פוליטי, הציונות הדתית לא אחראית על כל התחלואות והבעיות של ישראל, אבל היא בהחלט אחראית על חלק לא מבוטל מהן, ובתוך זה גם הכיוון, שלדעתי ולדעת אחרים יהפוך את ישראל למדינה פחות דמוקרטית, פחות ליברלית, פחות מערבית ופחות חילונית.

לפני 3 דקות, EliC25 כתב:

מה שהיית אמור ללמוד מהטבח הוא שבעיני אויביך אין הבדל אם אתה חרדי, יהודי, מתנחל או בכלל פיליפיני שמטפל ביהודי קשיש. ישנאו אותך מעצם היותך.

לעומת זאת בעיני "אחיך" לעם זה גם לא חשוב אם אתה דתי חילוני או אתאיסט, רק שכאן יושיטו לך יד כשתצטרך אותה ולא ירקו לך בפנים.

אלי, החיים הם לא רק מאבק לאומי מתמשך. החיים הרבה דברים קטנים. כמו למשל תחבורה ציבורית בסופשים, תקציבים, חקיקה, מערכת משפט, מערכת חינוך, רבנים שמגיעים לת״א להדברים הומואים ולהשתלט על העיר, כי חילונים זה עגלות ריקות. אני מקבל ממך את הרושם שאתה בן אדם יותר מדי חכם כדי לא להבין שכל זה, זה לא בעיות שנעלמות להן רק כי יש את החמאס בצד השני. ואני מניח שברור לך שמבחינתי ומבחינת רבים אחרים ה״לשים את המחלוקות בצד״ שתמיד מתורגם לזה שחילונים מוותרים על עוד משהו, זו לא גישה שעובדת לי או לאחרים יותר.

• אהבתי 7
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, יבגניפ כתב:

אבל אתה בעצמך עושה את זה לפלסטינאים כשאתה מתייחס אליהם כ״פלסטינאצים״. מה ההבדל הגדול בין ההכללה שלך לזו שאתה לא אוהב? הרי בשני המקרים אפשר להגיד שהיא מבוססת על נתונים אמפיריים, נכון? כלומר סקרים, בחירות פוליטיות וכו׳. 

סמוטריץ׳ ובן גביר הם לחלוטין מייצגים של הציונות הדתית. הם האנשים שהציונות הדתית בחרה בהם לייצג אותה בכנסת. וזה לא שגם פה אתה רואה דיעות פוליטיות מאוד שונות משלהם מחברים דתיים שמגיבים כאן. אולי חלק יותר מעודנים או משכילים. אבל מבחינת הגישה הפוליטית? מה ההבדל? ימין דתי וא״י השלמה על מלא. הפלסטינאים הם נאצים. מי שלא אוהב משהו בימין הדתי סובל משנאה עצמית. התנחלויות מצילות את המדינה. וכמובן, שוב, איש מכם לא פתח את הפה להגיד שהיה אולי משהו פסול ברב שבא לת״א להדביר הומוסקסואליות ולהחזיר אותי בתשובה (כי לזלזל באורח חיים שלי תמיד מותר).

סמוטריץ׳ ובן גביר שם, כי הציונות הדתית כקבוצה פוליטית מאמינה בהם. אי אפשר לברוח מזה

הבחירה בסמוטריץ ובן גביר היא לא בחירה קבועה (לא עשיתי מחקר אבל שמעתי על הרבה שהצביעו להם באופן חד פעמי)

פעם אחרונה הם קיבלו חצי מליון, שנתיים לפני זה רק 300 אולי פעם הבאה זה יכול להיות פחות ואולי יותר, לא מן הנמנע שעוד כמה שנים הם יעלמו.

אצל הערבים זה שונה זה לא איזו תקופה זמנית כל האופציות שלנו אלו בין המחבלים של חמאס למחבלים של הפתח.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, EliC25 כתב:

כשאתה אומר "הדתיים הם xyz" (xyz=שלילי, רע, דוחה) אתה מבטל אותם ומגיע לdead end שלא מאפשר דיאלוג.

כאשר בפרקים הקודמים

לפני שעה, EliC25 כתב:

העובדה שאנשים בשרשור הזה עדיין מדברים במונחים של עם פלסטינאצי ומדינה פלסטינאצית מראה כמה עמוק הינדסו להם את התודעה שקיים עם כזה בכלל, כשלמעשה האמת היא שמדובר בעם מומצא שמקורו באומה הערבית והוא משמש כאנטי תזה לציונות ולמדינת ישראל היהודית.

...

תכלית קיומה של אומה פלסטינית היא אחת - השמדת מדינת ישראל.

אתה חלק מהכנופיה אז אתה אדם טוב, בהגדרה :) לכן זה כ״כ יותר מתסכל לקרוא דברי הבל שכאלו. מראה שגם הטובים בינינו יכולים להפוך לבובות של בנ״גסטריץ׳.

העם הפלסטיני קיים, במובן שקיימים אנשים כאלו. אם זה עושה לך אווי באגו שמכנים את הקבוצה הזו פלסטינים אתה מוזמן לקרוא להם ״מהגרי עבודה משלהי המאה ה19״ אבל רבאק כמה שזה לא יעיל.

בגדול מה שאתה כותב זה פשוט שיקוף של חמאס, ממש 1:1. ״הפלסטינים לא קיימים״ (אין דבר כזה מדינת ישראל) ״כל תכליתם השמדת מדינת ישראל״ (האויב הציוני מנסה למחוק אותנו) וכמובן ה״פתרון״ הגאוני שלך ושל שאר החכמולוגים כאן ״נעשה להם טרנספר/רצח עם/נשלוט בהם לנצח״ (מהנהר לים פלסטלינה תתמלא בדם).

שיקוף, לא בשביל להעליב חלילה כי אני באמת ובתמים מאמין שאתה אדם טוב וכו׳, אבל אין איך לסבן את זה: המהות היא מהות זהה, שקילות מוחלטת. פשוט אתה מדבר עברית והם מדברים ערבית, ולשניכם אין שום דרך להגיע לפתרון המדמם שאתם מפנטזים עליו, חושבים מהזין.

ואתה מדבר כאן על הנדסת תודעה? צחוקים איתך... שאל את עצמך בהזדמנות מה כותב שאהיד123 בפורום המקביל קאסרבורום ובכמה זה שונה מהציטוטים שלך. 

לפני כשעה, עדי-אל כתב:

רק לא הבנתי איזה גזרים אתה מציע שלא הצענו עד עכשיו?

אני לא יודע לפשט הודעה פשוטה עוד יותר, בטח אם אתה לא מסביר מה לא הבנת. אני לא אצטט את עצמי כי זה חסר תכלית, מה שלא קראת באיטרציה א׳ לא תקרא באיטרציה ב׳. תפריד בין ״לא מסכים״ ו״לא מבין״, או שתסביר מה לא מובן אם באמת מעניינת אותך התייחסות עניינית 🤷‍♂️

• אהבתי 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, עדי-אל כתב:

הבחירה בסמוטריץ ובן גביר היא לא בחירה קבועה (לא עשיתי מחקר אבל שמעתי על הרבה שהצביעו להם באופן חד פעמי)

פעם אחרונה הם קיבלו חצי מליון, שנתיים לפני זה רק 300 אולי פעם הבאה זה יכול להיות פחות ואולי יותר, לא מן הנמנע שעוד כמה שנים הם יעלמו.

אורית סטרוק חברת כנסת on and off כבר עשור. סמוטריץ׳ חברת כנסת מ-2015. רוטמן שם שלוש שנים. 

אני מבין שיש בציונות הדתית זרמים שונים, חלקם יותר קיצוניים, חלקם פחות. אבל ברמה העקרונית ההבדלים בגישה הפוליטית, מבחינת תמיכה ברבנים מחזירים בתשובה, זלזול בחילוניים, אמונה בהתנחלויות וא״י השלמה וכו׳, לא ככ קיימים בשבילי. בטח לא אחרי שזרקו את בנט לפח (ואני, התמים שאני, עוד חשבתי שהוא זה ימין קיצון, כמו שבטח אפשר למצוא פה איפשהו בשרשור לפני 1000 עמודים)

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בנט היה היחיד בקבוצה הזו שהבין שצריך להפסיק את משחקי ההפרד ומשול האלה כי זה מוביל לאסון (הוא גם אמר את זה בברור) אבל כל השאר רצו להמשיך לשחק.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, EliC25 כתב:

יש שיפור עצמי, כשאתה רואה את השלם ולא מפצל אותו לחלקים.

השלם, מוצא בתוכו חלקים שמזיקים לו, ומנסה להיפטר מהם. ואתה קורא לזה שנאה עצמית. על בסיס כלום בתכלס.

לפני 34 דקות, EliC25 כתב:

בכול האנלוגיה שלך הדתיים/ציונות דתית/חרדים עם חלק מאיזה גוף. לכן אי אפשר "רק טוב" או "רק רע" אלא "החלק הטוב שבי" ו "החלק הרע שבי"

הדיאלוג אגב - מתקיים...

לפני 43 דקות, EliC25 כתב:

הפיליפיני עבד בשדות. וגם רצחו וחטפו מולסמים/ערבים.

לפני 44 דקות, EliC25 כתב:

לא רק ש"אחי" החרדי לא מושיט לי יד. הוא גם מזיק לי באופן אקטיבי.

ויותר מזה, הוא לא רואה בי אח. הוא מונע ממני לחיות את החיי, הוא משפיל אותי. וזה לא רק תיאורתי, זה נאמר פה מספר פעמים בשירשור.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, עדי-אל כתב:

אצל הערבים זה שונה זה לא איזו תקופה זמנית כל האופציות שלנו אלו בין המחבלים של חמאס למחבלים של הפתח.

זה כמו להגיד שאתם בוחרים בין בן דביר, בא גד וכהנא.

האוכלוסייה הערבית בארץ למשל היא עם פוטנציאל של כ 30 מנדטים. כמה חברי כנסת יש לכל המפלגות הערביות יחד?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, EliC25 כתב:

ש שיפור עצמי, כשאתה רואה את השלם ולא מפצל אותו לחלקים.

לא למדתי פסיכולוגיה ואני לא מכיר את התאורטיקנים החכמים. אני מנחש שאותם תאורטיקנים התייחסו לאדם כשלם ואתה עושה מזה השלכה על עם. אני צודק?

כי עם כל הכבוד לשיפור עצמי, כאדם אינדיבידואל, אין לזה קשר ליחס שלי לאדם אחר, רק בגלל שבמקרה לשנינו חתכו את הבולבול ושנינו דוברים עברית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, SlowRide כתב:

בנט היה היחיד בקבוצה הזו שהבין שצריך להפסיק את משחקי ההפרד ומשול האלה כי זה מוביל לאסון (הוא גם אמר את זה בברור) אבל כל השאר רצו להמשיך לשחק.

בנט היחיד בקבוצה הזאת שהחליט שהוא יהיה ראש ממשלה בכל מחיר.

אחד הצינקנים הגדולים של הפוליטיקה הישראלית.

עריכה אחרונה על ידי avi 1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...