Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 22 דקות, topop כתב:

איפה הבנת את זה בדבריי?

כשאתה פוסל אנשים ציוניים ודתיים כחלק מהציונות הדתית כי הם קיצוניים מידי לטעמך אז מה אני אמור להבין מזה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4724

• SlowRide

4531

• פינדר

3574

• m3x7r3m3

2926

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

״פתרון״ ו״נצחון״ זה דברים שונים. גרמניה הפסידה במלחמת העולם הראשונה. הצד שלה איבד כ-7 מיליון בני אדם. לקח פחות מדור לחזור למלחמה יותר גדולה. ואחרי מלחמת העולם השניה ארה״ב השקיעה בשיקום גרמניה ויפן ולא התייחסה לגרמנים או יפנים כ״עמלק״.

אם אתה רוצה להגיד שכמות ההרוגים לא צריכה להיות פקטור בדרך לנצחון - מילא. אבל את עזה כבר הרסנו. את רפיח כנראה נהרוס. אתה תרגיש שניצחנו אחר כך? ושיש פתרון? סוף סוף ההרתעה שוקמה וכו׳?

מה היה אחרי לא רלוונטי כרגע, כי אנחנו נמצאים עכשיו ב"לפני". גם במהלך מלחמת העולם השנייה הייתה גזענות בארה"ב כלפי היפנים, והם הוצגו ותוארו בצורה משפילה, כלא אנושיים וכדומה. כזכור לי, התקשורת/הממשל עשו עבודה טובה בלהציג את היפנים בצורה כזאת.

גם אני רוצה שהפלשתינים יקימו לעצמם נסיכות, ויעזבו אותנו בשקט, אבל זה לא הולך לקרות בזמן הקרוב, כנראה.

יודע למה?   לא בגלל הכיבוש, או בגלל סמוטריץ' או כמה נערי גבעות, אלא אך ורק בגלל שכל המהות של הפלשתינים, כאומה, זה להיות מסכנים ולהרוג יהודים.

הזרימו אליהם מיליארדים לעזה, הקימו בתי חולים, השקיעו בציוד רפואי שבמקומות נחשלים אחרים יכולים רק לחלום עליו, ומה הם עשו עם כל זה?   השקיעו הכל בטרור, בהסתה, במנהרות ועוד.

הפלשתינים נולדים כפליטים שיהודים גירשו (למרות שכבר מדובר בדור שלישי או רביעי, שאולי בכלל נולד לו באיזו עיירה בארה"ב), וככה הם מחונכים מגיל 0.

על החינוך והסביבה שלהם בעזה ובשטחים אני כבר בכלל לא מדבר.

אז אחרי כל החפירה הזאת, מה השורה התחתונה?   

נתחיל במלחמה הנוכחית - את עזה עדיין לא הרסנו, עובדה שיש שם בתים עומדים, שפע אוכל (או לפחות ככה נראה אם הם מעלים סרטונים איך הם זורקים אוכל או מתלוננים על סוכריות שפגו תוקף), והחמאס עדיין מתפקד ויורה טילים. הזנחה של 20 שנה לא פותרים תוך חודש, ולכן צריך זמן (ולצערנו עוד הרוגים עזתים).

אגב, הרוגים זה לא המטרה. אין לי עניין שנהרוג עזתים "סתם", אבל זה פועל יוצא של המלחמה שם, ומשהו שיקרה אם רוצים להכריע את החמאס.

• אהבתי 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Night Driver כתב:

כשאתה פוסל אנשים ציוניים ודתיים כחלק מהציונות הדתית כי הם קיצוניים מידי לטעמך אז מה אני אמור להבין מזה?

פסלתי? לא זוכר שזה קרה. 

התכוונתי שהם לא משקפים את כלל הציונות הדתית כי היא קשת רחבה. כמו שסמוטריץ לא מייצג את כולם, כך גם כהנא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, gadik6 כתב:

מה היה אחרי לא רלוונטי כרגע, כי אנחנו נמצאים עכשיו ב"לפני"

למה לא? הבאתי לך דוגמא אחת שמספיקה כדי לעצור ואולי לחשוב למה הרס בלבד זה לא מתכון ל״נצחון״ או ״פתרון״. 

לא רק זה - מה יהיה רלוונטי אחרי, זה הדבר החשוב היחידי. כי, לדעתי לפחות ואתה מוזמן להפריך אם בא לך, בעולם הדוגמאות שהבאת בעצמך, היום שאחרי זה מה שמנע מלחמות המשך באירופה. ולא כמה ערים גרמניות הרסו בעלות הברית (ובאופן כללי, ההיסטוריה של אירופה כוללת הרס חוזר של חלק מהערים בתדירות די גבוהה).

לפני 17 דקות, gadik6 כתב:

אגב, הרוגים זה לא המטרה. אין לי עניין שנהרוג עזתים "סתם", אבל זה פועל יוצא של המלחמה שם, ומשהו שיקרה אם רוצים להכריע את החמאס.

אני בטוח שלא. אבל אני גם בטוח שתוכנית ברמה של ״נהרוס עכשיו, ונחשוב אחר כך״ לא תיקח אתנו רחוק, מהרבה סיבות.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, topop כתב:

פסלתי? לא זוכר שזה קרה. 

התכוונתי שהם לא משקפים את כלל הציונות הדתית כי היא קשת רחבה. כמו שסמוטריץ לא מייצג את כולם, כך גם כהנא.

אז אמרנו את אותו הדבר ולא הבנו אחד את השני.

הבאתי אותם כדוגמא לקיצוניות השנייה כדי להראות שיש שם את כל קשת הדיעות.

אני כם לא חושב שרק מפלגת הציונות הדתית מייצגת אותם בדיוק כמו שלא רק מפלגות הערביות מייצגות את הציבור הערבי. יש הרבה יתר מזהות דתית או השתיכות למיעוט שמגדירות אדם ויש לכל אחד הרבה שיקולים אחרים כשהוא בוחר למי להצביע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Night Driver כתב:

הבאתי אותם כדוגמא לקיצוניות השנייה כדי להראות שיש שם את כל קשת הדיעות.

אכן, יש קשת רחבה. 

אם כי תוצאות הבחירות (לפי יישובים) ביישובי הציונות הדתית מראות שאין תמיכה גדולה במחנה הממלכתי. 

אבל אנחנו בהחלט מסכימים על העיקרון.

עריכה אחרונה על ידי topop
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

למה לא? הבאתי לך דוגמא אחת שמספיקה כדי לעצור ואולי לחשוב למה הרס בלבד זה לא מתכון ל״נצחון״ או ״פתרון״. 

לא רק זה - מה יהיה רלוונטי אחרי, זה הדבר החשוב היחידי. כי, לדעתי לפחות ואתה מוזמן להפריך אם בא לך, בעולם הדוגמאות שהבאת בעצמך, היום שאחרי זה מה שמנע מלחמות המשך באירופה. ולא כמה ערים גרמניות הרסו בעלות הברית (ובאופן כללי, ההיסטוריה של אירופה כוללת הרס חוזר של חלק מהערים בתדירות די גבוהה).

אני בטוח שלא. אבל אני גם בטוח שתוכנית ברמה של ״נהרוס עכשיו, ונחשוב אחר כך״ לא תיקח אתנו רחוק, מהרבה סיבות.

הכוונה שלי היא שעדיין לא הגענו ל"אחרי", לא שלא צריך לחשוב על מה יהיה ביום שאחרי. להיפך, חוסר המחשבה והתכנון לטווח הארוך זאת אחת הבעיות הגדולות של הממשלה הזאת, והמדינה באופן כללי.

אבל, זה לא סותר את זה שעכשיו זה הזמן להרוס, בכל הכח. היפנים (והגרמנים) נכנעו לא כי הם "התפכחו" או שמעו מה יהיה ביום שאחרי, אלא כי פירקו להם את התחת.

ואני אגיד יותר מזה - גם אם עכשיו נבנה תכנית מהאגדות ליום שאחרי, כולל מדינה פלשתינית בגבולות 67, כולל הפסקת הלחימה, כולל עוד מיליארדים שיזרמו לעזה, רוב הסיכויים שעוד כמה שנים טובות אנחנו נקבל שוב את שביעי באוקטובר, רק הפעם מכמה חזיתות.

למה?   כי שום דבר לא השתנה בצד השני. להיפך, הם שחטו יהודים כמו שלא שחטו מאז מלחמת העולם השנייה, ומה הם רואים?   הם רואים שיש דיבורים באיחוד האירופי על הכרה במדינה פלשתינית, שיש מטומטמים בארה"ב שתומכים בהם וצועקים אינתיפאדה (בזמן שהם עם תיק עם סמל הגאווה עליו), וש2 הספונסרים העיקריים של הטרור שלהם, קטאר ואיראן, מנהלים עסקים כרגיל עם ה-bff שלהם, ממשל ביידן. 

וזה גם מה שהחיזבאללה ואיראן רואים - חיזבאללה יורים עלינו ללא הפסקה כבר מעל לחצי שנה, האיראנים משגרים עלינו מאות טילים, ובתגובה מה?   כלום.

האם ביבי והממשלה שלו אשמים?   בהחלט, אבל הם לא האשמים היחידים. מי שאשם לא פחות זה ביידן וחבורת הלא יוצלחים שלו, שאני ב-100% בטוח שאחראים למצב לא פחות, כי הם אלו שלא מעוניינים בהסלמה מול חיזבאללה ואיראן. כל ה-don't עושה רושם בעיקר על ישראלים שרואים בביידן איזה מושיע, לא על אף אחד אחר.

הגענו למצב הזה היום בדיוק בגלל אי היכולת שלנו לסיים את המשימה, וההתמכרות לשקט ולהכלה. זוכר את צוק איתן ואת ההמלצה של הדרג הצבאי שלא להרחיב את המבצע (פלוס תרחישי האימים על מאות חיילים הרוגים)?   אז הנה, עכשיו זה התפוצץ לנו בפנים.

אם אני במקום ביבי, הייתי הולך על השמדה מוחלטת של החמאס, כולל כיבוש רפיח, כולל ציר פילדלפי, כולל גירוש המוני, גם במחיר של בידוד בינלאומי. אבל זה רק אני.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פטפטת מיותרת 

הכל מזימה גדולה? "האמריקאים רוצים תבוסה ישראלית" | האזינו | חדשות מעריב (maariv.co.il)

אבל בגדול, אם הוא צודק בתיאוריה שלו, זה מחזיר אותי לאחת ההודעות שפרסמתי כאן לפני הכניסה הקרקעית.

"עסקה על כל החטופים והצהרה בפני העולם שמספיק ירייה או קסאם או כל דבר מכיוון עזה - ואנחנו מחרבים אותה עד היסוד". זה היה נותן לנו יותר לגיטימציה בעולם ואנחנו יודעים שבכל מקרה היינו נכנסים למלחמה בגלל שלחמאס בנקודת זמן כלשהי היה מדגדג להתגרות בנו. 

נכון, אולי החוסן הלאומי והמורל שלנו היה נפגע קשות, אבל חטופים היו בבית היום, הייתה לנו יותר לגיטימציה, היינו חוסכים כמות כסף מטורפת על ימי הלחימה וכל התמונה הייתה נראית אחרת. 

במצב הנוכחי, אנחנו מפסידים בכל המקרים. כלכלה, מורל ירוד, העולם נגדנו, אי-וודאות לגבי העתיד, וחטופים שכבר חלקם איבדו את חייהם.

לפעמים עדיף להיות חכם ולחשוב קצת מחוץ לקופסה מאשר לפעול מהבטן.

• אהבתי 4

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Shmulik_Miata כתב:

"עסקה על כל החטופים והצהרה בפני העולם שמספיק ירייה או קסאם או כל דבר מכיוון עזה - ואנחנו מחרבים אותה עד היסוד". זה היה נותן לנו יותר לגיטימציה בעולם ואנחנו יודעים שבכל מקרה היינו נכנסים למלחמה בגלל שלחמאס בנקודת זמן כלשהי היה מדגדג להתגרות בנו. 

התמימות הזאת הורגת.

שחטו לנו מעל ל1000 אזרחים ביום אחד, ואפילו גינוי לחמאס בקושי קיבלנו, אז על "ירייה אחת" נקבל לגיטימציה?

כאילו עשרות אלפי רקטות עד עכשיו זה לא מספיק?

זה שקול לאותם אנשים שמספרים לעצמם שממחר מתחילים דיאטה ולהתאמן כל בוקר.

ואז ב6 בבוקר למחרת מוצאים תירוץ למה בעצם הם יתחילו מהשבוע הבא.

• אהבתי 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זו פנטזיה שחמאס היה מחזיר לנו את כל החטופים לפני כניסה לעזה ובזה הכל נגמר. היו משאירים אצלם אנשים ש"לא יודעים איפה הם", יורים עלינו קסאמים כמה ימים אחרי ומשחררים סרטונים של אותם חטופים אבודים כדי שנגיב ונהרוג להם עוד אזרחים ונאבד לגיטימציה.

הטעות הכי גדולה שעשו פה (חוץ כמובן כל מה שהביא לאסון הזה) זה שנמרחו חודשיים בלי לעשות כלום. 

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, gadik6 כתב:

התמימות הזאת הורגת.

שחטו לנו מעל ל1000 אזרחים ביום אחד, ואפילו גינוי לחמאס בקושי קיבלנו, אז על "ירייה אחת" נקבל לגיטימציה?

כאילו עשרות אלפי רקטות עד עכשיו זה לא מספיק?

זה שקול לאותם אנשים שמספרים לעצמם שממחר מתחילים דיאטה ולהתאמן כל בוקר.

ואז ב6 בבוקר למחרת מוצאים תירוץ למה בעצם הם יתחילו מהשבוע הבא.

ואתה במצב טוב עכשיו? 

וכן, אני מאמין שהיה פוטנציאל גדול מאוד לעסקה שכוללת את כל החטופים לפני כניסה קרקעית. הרי מה הייתה המטרה של חמאס? 

א. לשחרר אסירים מהכלא הישראלי

ב. להכניס אותנו לדילמה הקשה ביותר ולגרום לבידוד שלנו

היום אתה נמצא רגע לפני עסקה ביזיונית שבה גם ככה תשחרר אסירים ולא תקבל את כל החטופים ועם מצב לא נורמלי שאין אחד שפוי במדינה הזו שלא חרד ממנו. 

אז תגיד לי מה היה עדיף? שחרור כל החטופים ולהיות עם אצבע על ההדק על כל קליע ועם לגיטימציה בין לאומית או להיות במצב הנוכחי? 

כי לאור ההתנהלות שלנו במלחמה, לא בטוח שאנחנו נגיע אפילו לומר את המושג ניצחון.

שיהיה לנו בהצלחה

• אהבתי 2

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Shmulik_Miata כתב:

עוד פטפטת מיותרת 

הכל מזימה גדולה? "האמריקאים רוצים תבוסה ישראלית" | האזינו | חדשות מעריב (maariv.co.il)

אבל בגדול, אם הוא צודק בתיאוריה שלו, זה מחזיר אותי לאחת ההודעות שפרסמתי כאן לפני הכניסה הקרקעית.

נכון, אולי החוסן הלאומי והמורל שלנו היה נפגע קשות, אבל חטופים היו בבית היום, הייתה לנו יותר לגיטימציה, היינו חוסכים כמות כסף מטורפת על ימי הלחימה וכל התמונה הייתה נראית אחרת. 

במצב הנוכחי, אנחנו מפסידים בכל המקרים. כלכלה, מורל ירוד, העולם נגדנו, אי-וודאות לגבי העתיד, וחטופים שכבר חלקם איבדו את חייהם.

לפעמים עדיף להיות חכם ולחשוב קצת מחוץ לקופסה מאשר לפעול מהבטן.

אף אחד לא יאכוף את העניין הזה של ״קסאם אחד או ירייה אחת״, לא ביבי, לא גנץ, לא אייזנקוט, לא לפיד, לא בנט ולא אף ראש ממשלה אחר. אף אחד לא יעמוד בכזאת הבטחה, שום סיכוי. בכלל.

שבוע אחרי סיום המלחמה, כשחיילי המילואים חזרו הביתה, הכלכלה מתחילה להשתקם, מדינות שהתרחקו מאיתנו דיפלומטית מגששות את דרכן חזרה להסכמים בינלאומיים איתנו, תושבי הדרום והצפון חזרו ושיקום הבתים ההרוסים החל בכל הכוח, ההפגנות ברחבי העולם שכחו, ערב הסעודית עושה קולות ברורים של נורמליזציה, פתאום עף טיל בודד מעזה ונוחת בשטח פתוח סמוך לשדרות.

אם אתה חושב שבשביל הטיל המסכן הזה קיים ממשל שיהפוך את כל תהליך הרגיעה הזה על פיו ויחזיר את המלחמה הנוכחית על כנה אתה חי בסרט רע מאוד. יגידו שזה ״פלג סורר״ שבכלל המר את פיו של חמאס, וההרתעה עובדת כי בכלל הטיל נחת בשטח פתוח והם לא העזו לירות ישירות לשדרות, יגידו כל שטות מטופשת ובבירור מצוצה מאצבע שאפשר בכלל לדמיין כדי לא לחזור למלחמה.

ואז הטיל האחד הזה יהפוך לטפטוף, וחזרנו למשבצת א׳, ושוב יבשלו אותנו על אש קטנה כמו את הצפרדע מהמשל.

הדרך היחידה למנוע את זה היא להכריע את חמאס. עכשיו, לא בסבב עתידי לא ידוע. יותר מזה, השלב הבא צריך להיות הכרעת חיזבאללה, גם כן כחלק מהמלחמה הנוכחית ולא בשלב עתידי עם תאריך לא ידוע (כן, אני בטוח שהאמירה הזאת תתקבל כאן נפלא בשרשור הזה...) כל דבר אחר = טבח בעוד כמ שנים של לא 1300 איש אלא 50000 איש.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, gadik6 כתב:

אם אני במקום ביבי, הייתי הולך על השמדה מוחלטת של החמאס, כולל כיבוש רפיח, כולל ציר פילדלפי, כולל גירוש המוני, גם במחיר של בידוד בינלאומי. אבל זה רק אני.

ומול מיליארדי מוסלמים, הבידוד הבינלאומי שם אותך במקום שתוכל לצאת ממנו מנצח?

אתה ב- lose-lose situation מבחירה שלך.

ישראל אפילו את המזון של עצמה לא מסוגלת לספק. אין פה מרבצים של כלום. אין לך איך לייצר טנקים, מטוסים ונשקים, כל מה שאתה מייצר בארץ מונע על ידי מנועים גרמניים או אמריקאיים, דלק אין.

בידוד בינלאומי? אתה בכלל מקשיב לעצמך?

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Shmulik_Miata כתב:

ואתה במצב טוב עכשיו? 

וכן, אני מאמין שהיה פוטנציאל גדול מאוד לעסקה שכוללת את כל החטופים לפני כניסה קרקעית. הרי מה הייתה המטרה של חמאס? 

א. לשחרר אסירים מהכלא הישראלי

ב. להכניס אותנו לדילמה הקשה ביותר ולגרום לבידוד שלנו

היום אתה נמצא רגע לפני עסקה ביזיונית שבה גם ככה תשחרר אסירים ולא תקבל את כל החטופים ועם מצב לא נורמלי שאין אחד שפוי במדינה הזו שלא חרד ממנו. 

אז תגיד לי מה היה עדיף? שחרור כל החטופים ולהיות עם אצבע על ההדק על כל קליע ועם לגיטימציה בין לאומית או להיות במצב הנוכחי? 

כי לאור ההתנהלות שלנו במלחמה, לא בטוח שאנחנו נגיע אפילו לומר את המושג ניצחון.

שיהיה לנו בהצלחה

נתחיל מהדבר הפשוט - למה שתהיה לך פתאום לגיטימציה בין לאומית, ועוד "על כל קליע"?

זה פנטזיות. אף אחד לא ייתן לך שום לגיטימציה רק כי אתה "הצהרת".

שנית - אתה יוצא מנקודת הנחה שחמאס היה מסכים להחזיר לך את כל החטופים (או אפילו את רובם). ומי יודע מה הוא היה מבקש לפני התמרון הקרקעי. אם הוא היה מבקש 1000 אסירים על כל חטוף, היית מסכים?

וכן, המטרה של חמאס הייתה לשחרר אסירים ולהגן על מסגד אל-אקצה. בשם המטרה הזאת הוא אנס נשים, רצח ילדים וזקנים.

מחבלי הנוח'בה גם גנבו אופניים מהקיבוצים, כדי לעשות עסקה על כל האופניים שהיהודים גנבו מערביי השטחים המסכנים.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, SlowRide כתב:

הטעות הכי גדולה שעשו פה (חוץ כמובן כל מה שהביא לאסון הזה) זה שנמרחו חודשיים בלי לעשות כלום. 

רק חודשיים מה 4 שמורחים היו מיותרים?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...