Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תצפיתניות

אלי הרזהב

פוסטים מומלצים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הטכנולוגיה קיימת, הממשק האנושי הוא בעייתי.

לוחמים מהגזרה מגיעים לחמל כל הזמן לחמל להתעדכן ולראות דברים בעיניים, דבר שלא כל כך קורה בחיל הים שם הלוחמים גם ככה בכלים בים.

נכון שאפשר להתעדכן גם בשיחות טלפון ועם חיבור מרחוק למסך, אבל זה עובד פחות טוב. אני הייתי נעזר הרבה בתצפיתניות בטלפון, אבל כשהייתי צריך דברים חשובים ומהותיים הייתי נוסע לשם ומדבר איתן. כשזה גג 15 דק נסיעה זה קל. להגיע מהגבול לחמל במרכז (או יותר סביר בנגב) זה לא דבר שפשוט עושים מעכשיו לעכשיו.

עד ה7.10 כשהאיום היה טילים, הצבא העדיף את זה ככה - החמל ממוגן וליד המגורים יש מיגוניות. אני בטוח שזה ערער את ההחלטה הזאת של הצבא והם שוקלים את זה מחדש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש נסיון קצת יותר ישן, אבל כשהיינו לפעמים במילואים נוסעים עפ שני רכבים ממוגנים בנסיעה לאיזו נקודת תצפית למשל, ולוקחים איתנו גם תצפיתנית לפעמים גם איזה קצינת חמל (אחרי אישור וכו), היא היתה בהלם איך דברים נראים אחרת מנקודת ראותו של הלוחם בשטח.

היא הכירה הכל יותר טוב מאיתנו, אבל נקודת המבט שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאותה הסיבה שעד המלחמה הזו בכניסה לעזה יכלת לראות נגמשים משנות ה60 בתוך הרצועה. 

חלם. טמטום. "יהיה בסדר". תקרא לזה איך שתקרא לזה, אני קורא לזה פשע.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בק"שיות חיל הים לא יושבות רק בקריה אלא בהרבה בסיסים של חיל הים (אשדוד. חיפה. אילת וכו')

לא פעם המג"ד נכנס לחמ"ל של התצפית כדי לוודא דברים

למרות שהיום עם השידור מרחוק זה אפשרי בלחיצת כפתור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאין סיבה שלא יהיו חיילים וחיילות, איפה שחיים אזרחים וילדים.

המחדל הוא לא בעצם הימצאות התצפיתניות באיזור, אלא בהרבה דברים אחרים, שקצרה היריעה מלמנות אותן בשרשור הזה (פוליטיקה).

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכנית שעשו על התצפיתניות בנחל עוז והמשפחות שלהן בכאן11 ששודרה בראשון בערב הרגה אותי. בחיים לא חשבתי שמישהו פשוט ישכח ויזלזל בחיי חיילות ככה. "יהיה בסדר" האולטימטיבי, ואוי למישהו שיצייץ אחרת.

• אהבתי 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית, עכשיו צריך שיהיו לוחמות תצפיתניות לכל הפחות רובאי 03. עם נשק קבוע עליהם, לכל הפחות במערום בכניסה לחמל.

• רעיון טוב! 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי עושה עכשיו סטנדרט חדש לגבי כל התצפיתניות החדשות (לא משנה איזה חיל). הכשרה של רובאי 03.

תצפיתניות קיימות שעברו הכשרה 02 ומטה, יצטרכו להיות עם נשק כל הזמן.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מצמיד לכל חייל בצה"ל בנשק.

אין סיבה שגולנצ'יק במוצב יצטרך להגן על החימושניק במקום שהחימושניק יתפוס זיג בכניסה למבנה ויאפשר לגולנצ'יק להילחם יותר בקלות.

עריכה:

טוב, ג'ובניקים בקריה יכולים לקבל פטור מבחינתי.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, MadCat_LE כתב:

התכנית שעשו על התצפיתניות בנחל עוז והמשפחות שלהן בכאן11 ששודרה בראשון בערב הרגה אותי. בחיים לא חשבתי שמישהו פשוט ישכח ויזלזל בחיי חיילות ככה. "יהיה בסדר" האולטימטיבי, ואוי למישהו שיצייץ אחרת.

כנראה שלא הכרת תצפיתניות ולא הכרת איך צה"ל מתייחס אליהן. תחתית שרשרת המזון אלו התצפיתניות המסכנות, אלו שהחשיבות שלהן אדירה והעבודה שהן עושות קשה מנשוא.
אני עדיין זוכר שהרס"פ של התצפיתניות היה צריך לריב עם הרנ"ג הגדודי שיביא לו עוד באלות של נייר טואלט כי אין לו מספיק והוא מקצה להן ריבועים כשהן הולכות לשירותים, כן כן שמעתם נכון.
הרנ"ג הזה, איזה תימני בן 200 לא הסכים, אמר לו "הפלוגות של הבנים מסתדרות עם הרבה פחות", רק שכח התימני העקשן שבנות צריכות נייר טואלט לכל מני דברים שבנים לא צריכים, כמו פיפי.
שלחתי לו ערמה של באלות מהמכולה שלי שיהיה למסכנות עם מה לנגב.

לא מדבר בכלל על המגורים אוהיחס המזלזל שבו נתקלו המסכנות שם בגזרת עזה.
האמת שבצפון לתחושתי למילה של התצפיתניות התייחסו מאוד ברצינות, אבל לא יודע אם היא נכונה או מה היה מאז. בדרום זה בטוח לא היה המצב...

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, MadCat_LE כתב:

כבר בהתחלה ראיתי את סרטון התצפיתניות במיגונית.

ואחר כך הייתה סדרת כתבות של קרן נוייבך, כל פעם על תצפיתנית אחרת מאותו בסיס.

שרף לי את הלב. אולי גם בגלל שהבת שלי התגייסה לא מזמן ואני כל הזמן מדמיין אותה שם.

לפני כשעה, DareDevil כתב:

הייתי עושה עכשיו סטנדרט חדש לגבי כל התצפיתניות החדשות (לא משנה איזה חיל). הכשרה של רובאי 03.

תצפיתניות קיימות שעברו הכשרה 02 ומטה, יצטרכו להיות עם נשק כל הזמן.

הבת שלי אמרה לי שחיילות שמתגייסות עכשיו, שהן לא לוחמות, עושות רובאי 2 מורחב, או משהו כזה, בגלל המלחמה. לא יודע אם זה יישאר ככה בעתיד.

לפני 14 דקות, farkash7 כתב:

תחתית שרשרת המזון אלו התצפיתניות המסכנות, א

חברה טובה של הבת שלי התגייסה לפני כחודשיים והייתה מיועדת להיות תצפיתנית.

היא סירבה, נכלאה ליום או יומיים ובסוף שובצה לתפקיד אחר.

לא רואה מישהו שמרצון הולכת לזה, בטח אחרי הטבח.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים.
מדובר בתפקיד בעל משמעות וחשיבות גדולה מאוד. 
תחשות הביחד שם מאוד גדולה.

מדובר בתפקיד קשה, מאוד קשה, אבל אני מאמין שיוצאים בתחושת סיפוק, לפחות מישהי שרוצה לתרום.
הן תורמות לא פחות מלוחמים/לוחמות.

הבעיה שכמו בכל דבר שמנוהל ע"י גברים ומאוייש ע"י נשים - מזלזלים, מנצלים ומתייחסים מגעיל.
הן תחתית שרשרת המזון לא כי התפקיד קשה, אלה כי היחס והתנאים לא בהתאם.
החיילות הללו צריכות לקבל תנאים של בית מלון מפנק בתאילנד לא פחות. מדובר גם בגרושים באמת.
לא צריך לקנות להן תחמושת יקרה, רק מזרן של בית מלון.
לא צריך לקנות להן ציוד יקר רק חדרים מפנקים עם מזגנים ושירותים/מקלחות של ארמון, משהו שקונים פעם אחת.
לא צריך לבזבז מיליונים על אימונים שלהם, רק לקנות להן כסאות ברמה הכי גבוהה.

לחיילות הללו מגיע יותר וזה עוד לפני שאני מתייחס לזלזול וההפקרה. אין שום סיבה שהן לא יקבלו את התנאים הכי טובים בצה"ל ואם מישהו חושב שזה לא הכרחי שישרוד שבוע אחד בתור תצפיתנית ואז ידבר.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 7
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבא צריך ניעור, כמו שמנערים קיטבג אחרי שחוזרים מחצי שנה של מילואים.

לפני 6 שעות, פינדר כתב:

אני חושב שאין סיבה שלא יהיו חיילים וחיילות, איפה שחיים אזרחים וילדים.

המחדל הוא לא בעצם הימצאות התצפיתניות באיזור, אלא בהרבה דברים אחרים, שקצרה היריעה מלמנות אותן בשרשור הזה (פוליטיקה).

הרבה מעבר לפוליטיקה. המוח של פיקוד צבא היבשה התנוון לגמרי.

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

הייתי מצמיד לכל חייל בצה"ל בנשק.

אין סיבה שגולנצ'יק במוצב יצטרך להגן על החימושניק במקום שהחימושניק יתפוס זיג בכניסה למבנה ויאפשר לגולנצ'יק להילחם יותר בקלות.

עריכה:

טוב, ג'ובניקים בקריה יכולים לקבל פטור מבחינתי.

דעתי כבר מזמן: *כל* מי שלובש מדים צריך קודם כל להיות חייל, קרי חיילות שדה בסיסית. ומי שלא צריך להיות חייל - לא צריך ללבוש מדים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי קצת חיפוש בפייסבוק, הגעתי לאיזה פוסט של מישהו שתרם מנות לפורים לתצפיתניות אירגן את זה מכל האזור.

ספרתי כמה שכבר לא איתנו..

לפני כשעה, farkash7 כתב:

לא מדבר בכלל על המגורים אוהיחס המזלזל שבו נתקלו המסכנות שם בגזרת עזה.

זכור לי פוסט על הכסאות שהתצפיתניות היו יושבות 24/7 והם היו בלויים מדי אז מישהו תרם להן כיסאות מחשב חדשים..

התצפיתנית שרשומה בפוסט - כנראה סיימה את השירות שלה בנחל עוז.

screenshot-www.facebook.com-2024_05.15-22_57_42.png.0e7e52e9c7f4128883d961474832aa84.png

127223877_2135650733231915_2197101534427648491_n.thumb.jpg.e269ab33458c967a4dd6dcde63516db3.jpg

שאלה חשובה, למה לא כיסא מעור? אולי איזה חירטוט דתי?

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...