Jump to content

edward

 • הודעות

  167
 • כאן מאז:

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של edward

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

39

מוניטין

 1. השאלה מה המטרה של התרגיל. אם זה לספור כמה יצא ונכנס אז כן. אבל אם המטרה זה לבדוק "בכמה השתמשת" או "כמה זה עלה לי להשתמש" זה לא נכון לעשות. אם קנית רכב ב50 שמחזיק 10 שנים עד שהוא נזרק למזבלה, ברור שאחרי שנה השתמשת ב10% ממנו ולא 100%. ה"חלק" שבו השתמשת זה רק 5 אלף שקל באותה שנה. אם נניח היית מוציא 50 אלף מראש על דלק, משתמש ב-10% מהדלק שקנית ואז היו שואלים אותך כמה עלה לך לנסוע השנה לא היית אומר 50 אלף אלא 5 אלף. כי עדיין נשאר לך בנזין בשוי 45 אלף שקל. אותה לוגיקה עובדת לרכישת רכב ושוי השימוש בו. כשאתה קונה רכב אתה פשוט משלם מראש על העשר שנים הקרובות של השימוש בו אז הגיוני לפרוס את העלות הזו בחישוב של בכמה השתמשתי וכמה "רכב" נשאר לי עוד להשתמש.
 2. אתה צריך לבקש מהמוכר היסטוריית טיפולים ורשיונות רכב ישנים שיש בה את הקילומטר באותו זמן. בנוסף כדאי ללכת למוסך יבואן להוציא את ההיסטוריה של הרכב במקביל. זה ייתן לך אישור גם של הקילומטרים וגם תחזוקה.
 3. כמה דוגמאות של i20: https://www.yad2.co.il/vehicles/private-cars?manufacturer=19&model=1594&year=2015-2018&Order=5
 4. לדעתי אם כך כדאי לחשוב על משהו בן 3-6 שנים עם אמינות סבירה. לדעתי יונדאי i20 זה רכב מוצלח בשבילך רק כי אתה מתכנן טיולים בסופ"ש וזה לא הכי נוח להידחס לi10 בנסיעות ארוכות. דווקא i20 אחלה גם לעיר וגם לסופ"ש. לקחתי את הרכב כמה פעמים בהשכרה וממש התרשמתי לטובה.
 5. אחלה, אחרי הרכישה תתכונן להוצאה במזומן של כ-1,500 שקל בחודש. חוץ מזה אני מעריך שתהנה
 6. המינימום של המינימום הוצאות לרכב זה טסט, ביטוח, דלק ותחזוקה. נניח גרוטאה יפנית אמינה שאין לה כבר ירידת ערך ונניח שמכנית היא אמינה לחלוטין (הנחה אופטימית אבל נניח). טסט + ביטוח חובה + צד ג בלבד לנהג ותיק יהיה 300 שקל לחודש מינימום. דלק יהיה לפחות 300 שקל בחודש גם אם הרכב כמעט לא זז. תחזוקה מינימלית זה איזור ה100 שקל בחודש אם רק מחליפים פילטרים מגבים ושמן. נניח אפילו שכלום ברכב לא מתקלקל ושצמיגים לא מחליפים עד שהם לא מתפוצצים. יצא לי 700 שקל לחודש שזה לא קורה לאף אחד במציאות. מספיק שקצת נוסעים ברכב, נניח 1,000 קמ בחודש ולא 500 בחודש, וישר משלמים יותר גם על דלק וגם תיקונים ומגיעים בקלות ל1,000 שקל מינימום, וזה בנסיעה על משפחתומטית יפנית ישנה. רכב יותר "סקסי" וחדש שיש לו ירידת ערך יביא אותך כמו כלום ל1,500 שקל לחודש, וצפונה.
 7. edward

  פיג'ו 508 מנוע 165

  גם לדעתי רכבים טובים עם המנוע הזה. שים לב שעשו טיפולים בזמן, ואחרי הרכישה תשתדל להחליף שמן לפחות כל 10 אלף קמ.
 8. יש הרבה דרכים להפריד בין הנכסים לחייב עצמו ואין שום דבר מוזר בעניין הנ"ל. החוכמה היא לצבור את כל הנכסים האלה מלכתחילה.
 9. קח בחשבון שנהג חדש יחסית הולך למעוך את הרכב מכמה כיוונים ו"לקרוע" אותו קצת כי שיקול הדעת לא משהו. אם זה בסדר מבחינתך לטחון רכב חדש לך על זה. אני הייתי לוקח רכב בין 3-5 שנים שכבר יש עליו כמה מכות וגומר אותו אגב רכב בכללי זו הוצאה כבדה, אם אין לך באיזור ה-2,000 שקל מיותרים לשרוף בחודש לקנות רכב באופן כללי זו טעות. בחורות אפשר להעמיס גם בלי רכב
 10. רכב חשמלי בלי מיסים עולה כמעט כפול ממקבילו עם מנוע בנזין. זה כי הסוללה עולה ים כסף. אבל יש הפרש במיסוי לטובת החשמלי אז יוצא שהמרחק לא כזה גדול.
 11. ממתי השכנים שלך צריכים לשלם על ההחלטה שלך לרכוש רכב חדש? קיבלת החלטה בחיים, תשלם עליה. למה אנשים אחרים צריכים לסבול? תבעתי פעם את סלקום בתביעות קטנות על עניין שעולה פחות כסף מלתקן שריטה על רכב ותנחש מה - הם העדיפו להתפשר. אף אחד לא רוצה להגיע לבית משפט.
 12. לחנות על שתי חניות כי דופקים לך את הרכב זה כמו לשדוד את הבית של השכן כי פרצו לך לבית אז צריך להשלים ריהוט.
 13. רכב זה רק ברזל, למה כל ההתרגשות 😛
 14. חברה ספרדית, נראית נורמלית יחסית. אפשר ללכת על זה.
×
×
 • תוכן חדש...