Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 17 שעות, David32 כתב:

אז כשרשמתי שאני לא יודע כמה מ32 אוניות אקסטרא שנפרקו ע"י נמל אשדוד הן אוניות מטען כללי, כתבתי שטויות?

וכשענית על זה ב:

image.thumb.png.9bcefde831da2c5f55cdf3a631b77418.png

זה עדיין אני כתבתי שטויות. 

כן, כי זה 32 אחרי מאבק שכלל העברת רציפים, רציפים שבכלל לא מיועדים למטען כללי, ובהרבה פחות זמן הם פרקו שם 7 אוניות.

ולפי המאבקים לפני העברת הרציפים - ללא העברת הרציפים - גם ה-32 אקסטרא האלה לא היו.

אומרים שחצי אמת גרועה משקר...

לפני 16 שעות, יבגניפ כתב:

אתה מתכוון ש: הבאת משהו מצוץ מהאצבע. אתה כבר כמעט שבוע מנסה לגונן על זה באותה הנשימה בערך שאתה מודה שזה מצוץ מהאצבע ובעצם אף פעם לא התכוונת באמת שצריך לדבר על מספרים כשרצית להשוות בין התרומה של השמאל לכלכלה לבין עלות המדיניות השמאלנית. רצית שנסמוך עליך שככה זה, כי יש לך קומון סנס. וכדי לצאת צודק בכל זאת, אתה ממשיך להתווכח על מספרים שאין לך מושג מה הם, אבל עכשיו מצאת כמה עלתה פורד קורטינה ב-1988 וסובארו פשע ב-1990 אז בטח אתה צודק.

כן, כמובן, הסכמנו כבר שגם להסתכל על 30,000 לפיאט ב-1994 זה לא נכון. זה מה שמבדיל בינינו. 

לא, אני אומר שהתרומה של השמאל לכלכלה קטנה מעלות המדיניות השמאלנית, וזה המשמעות של לשים על המאזניים.

אגב אני מבין שאתה לא יודע איך להוכיח טענה, אבל הרבה דוגמאות, על רכבים נפוצים (שנשארו נפוצים גם 30 שנה מאוחר יותר) זו דרך הוכחה.

ואתה מתעקש להוכיח שאתה לא קראת כלום, כי לא הייתה פורד קורטינה ברשימה שלי, וגם לא סובארו פשע. וגם יצאת פיתה כי ב-1988 לא הייתה קורטינה, הייתה סיירה 🤣

והבעיה היא הקומון סנס שלי, בינתיים נראה שהבעיה היא שאתה והעובדות הם קווים מקבילים.

לא, אתה לא מבין מה הנושא. הנושא הוא לא איך ליאור מקמפל את אורי אריאלי תוך שימוש בקומון סנס וטועה. הנושא הוא מדיניות שמאל והעלויות שלה. הטענה היא ששמאל עולה הרבה כי בין היתר מעבירים כסף לרשפ. בתוך זה נשאלה שאלה מה הכסף שמועבר ומאיפה. בתוך זה המצאת משהו על מאיר שטרית. ועל מה שקרה או לא קרה לפני. זה טעות.

אין פה שום קומון סנס, רק עובדות.

אתה לא מכיר את העובדות, ולכן לדעתך הן לא נכונות או לא עובדות.

זה טיפשי ומטומטם, ומה שקרה או לא קרה לפני, מסופר ע"י שטרית עצמו 🤣

ציטוט

השר מאיר שטרית:
אדוני היושב-ראש, ראשית, לשאלתו של אורי אריאל: ההסכם, כאמור, נעשה עם הרשות הפלסטינית עוד בתקופת הממשלה הקודמת, אחרי דיון מאוד ארוך עם המערכת המדינית. בהסכם הוחלט להעביר אותם כספים בכמות וברמה, תוך פיקוח, מוניטורינג, גם של ישראל וגם של מדינות אחרות על ההוצאה הכספית, כך שהכסף הזה לא יגיע לטרור. זו גם התשובה לאמנון כהן.

שים לב לכתוב באדום, עד כמה אתה לא מכיר את העובדות - מדינות אחרות אינן גובות כספי מיסים עבור הפלשתינים - ולכן הכסף המדובר כאן הוא כספי ה"תרומות".

אני לא יודע מה חשב אורי אריאל, מה שאני יודע הוא שאתה ממציא. וזה מצחיק מפגר שאתה מניח שהוא לא היה יכלו להציע משהו שלא הסתדר חוקית באותה הקלילות שבה אתה תוהה אם גנץ עבר על החוק פעמיים. ובכל מקרה, זה לא הנושא. לא איכפת לי מה אריאלי חשב. זה לא מעניין. זה לא עוזר לעיקר. והוא שהמצאת, כמו שאתה תמיד ממציא, פרשנות מרתקת על העבר בהתבסס על קומון סנס כתחליף לידע או לפעמים חיפוש בסיסי של 10 דקות באינטרנט. שזה די עצוב, כי כשחיפשת מצאת דוגמאות שהן דווקא יותר הגיוני. למה זה לא היה יותר קל מלקמפל את אורי אריאלי - רק אתה יודע.

כאמור הוכחה שאתה לא יודע את העובדות - המדינה היחידה שגובה כספי מיסים עבור הפלשתינים היא ישראל, הציטוט של מאיר שטרית מציין במפורש כספים שמגיעים גם מישראל וגם ממדינות אחרות. אין פה קומון סנס, גם לא המצאה, וגם לא הנחה, ולא פרשנות, כתוב שחור על גבי HTML.

אתה מוזמן להתנצל על ההשמצה הטיפשית.

אני חושש שגם פה פישלת בקריאה. ה-500 מיליון הם חלק מאותם ה1.7 מיליארד. לא שזה מאוד משנה - גם הכתבה הזו מדברת על העברות שנובעות מהסכמי פריז. כלומר זו לא תרומה. 

אני אעזור לך קצת בעברית:

ציטוט

מנגד, בימים האחרונים פרסמה הרשות הפלשתינית את דו"ח הביצוע התקציבי שלה לחודש ספטמבר, בשפה האנגלית. דו"ח זה מתפרסם כחלק מההתחייבויות של הרש"פ לתורמיה ולקהילה הבינלאומית לשקיפות תקציבית. על פי הדו"ח, בחודש ספטמבר בלבד העבירה ישראל לרשות סכום כולל של 1.77 מיליארד שקלים.

בהערת שוליים בדו"ח אוזכרו גם אותם חצי מיליארד שקלים נוספים שהעבירה ישראל לרשות הפלשתינית, אך 400 מיליון מתוכם הוגדרו בדו"ח הרשות ככספים שהיו מגיעים לרש"פ מ"החודשים הקודמים", קרי החזר חוב ישראל לרשות, ולא על חשבון גבייה עתידית. 100 מיליון השקלים הנותרים אכן הוגדרו כ"מקדמה" על חשבון גביית מסים עתידית. במילים אחרות, הרשות מבהירה בדו"ח רשמי כי אין בכוונתה להחזיר לישראל 80% מחצי מיליארד השקלים שהועברו אליה.

מה משמעות המילה "נוספים"? להביא לך מילון?

הלינק בגלובס לא נפתח לי כי הם רוצים כסף. אבל כמו שכתבתי גם לפני כמה ימים, דווקא הרעיון שישראל נותנת משהו לרשפ נשמע לי הגיוני. מפה שוב שאלה של מספרים. שהם בעצם לא מעניינים כי אנחנו משתמשים במאזניים.

אצלי זה נפתח בלי בקשה לתשלום, אני אפשט לך את זה:

בתאריך 12.11.2021 נכתב ששבוע לאחר מכן, יהיה כנס המדינות התורמות לרשות הפלשתינית, ובין המדינות התורמות גם ישראל אשר תיוצג בכנס ע"י השר לשיתוף פעולה איזורי עיסאווי פריג'.

ציטוט

בשבוע הבא תתכנס באוסלו הוועידה החצי-שנתית של המדינות התורמות לפלסטינים. תהיה זו לראשונה מזה שנים ועידה פרונטלית ולא באמצעות וידאו, ומי שייצג את ישראל יהיה השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג', מי שאחד מכיווני הפעולה העיקריים שהוא דוחף אליהם הוא הסיוע האזרחי והכלכלי לפלסטינים. לנו נודע כי פריג' יפגש שם עם ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד א-שתאייה, ועם שר האוצר של הרשות, שוכרי בשארה.

ועידת המדינות התורמות, AHLC, הוקמה ב-1993, והתורמות העיקריות הן ארצות הברית קנדה והאיחוד האירופי. היא מתכנסת אחת לחצי שנה, ומלבד ישראל שותפות בה כמה מדינות ערביות, בהן מצרים, האו"ם, קרן המטבע העולמית והבנק העולמי. מטרתה המקורית היא העמדתה של הרשות הפלסטינית לאחר הסכמי אוסלו על רגליים כלכליות איתנות, בדרך למדינה. אלא שאף שהושקעו לאורך השנים עשרות מיליארדי דולרים במטרה הזו, היא לא הושגה.

ולמה נשמע לך הגיוני שישראל מעבירה כספים לרש"פ? יש לנו כספים מיותרים? אין לנו מה לעשות עם הכסף הזה כמו להוריד מיסים ויוקר מחייה? לאפשר לזוגות צעירים לקנות דירות במחירים שפויים? עדיף לרפד את חשבונות הבנק של אבו מאזן והחברים שלו?

תגיד לי, ברצינות, קיבלת מכה בראש לאחרונה?

הטענה שלי התייחסה למצביעי לפיד שמאלה. הבהרתי את זה יותר מפעם אחת. אתה מחקת את לפיד ממהשיחה, כי ככה החלטת ואתה רוצה להוכיח שאני לא עומד מאחורי משהו שלא טענתי?

סיי וואט?

מרצ והעבודה זה מפלגות גמורות. מה יש לי לעמוד מאחורי זה? 

נראה לי כתבתי פה לא פעם ולא פעמיים שרוב האנשים שאני מכיר שהצביעו להן עברו להצביע ללפיד. בטח גם אני הייתי מצביע יש עתיד אם לא הייתי שונא את לפיד כל כך.

בציטוט ההוא לא היה כתוב מצביעי לפיד שמאלה:  

בתאריך 10.6.2022 בשעה 18:53, יבגניפ כתב:

4. שזה די מצחיק, כי אם אני ודומיי עוזבים הם ימות מרעב. מדינה יהודית לא מתקיימת רק בזכות תפילות, אתה יודע. מוזמן לחפש מה תרומה של תל אביב אסמולנית לכלכלה הישראלית.

אגב בתל אביב-יפו עצמה, היו יותר בוחרים בליכוד, מאשר העבודה ומרצ, ולא הרבה אחרי יש עתיד (5% הפרש בין יש עתיד לליכוד, 2% בין הליכוד לעבודה, אחוז נוסף בין העבודה למרצ) - יש עתיד עם 22%, הליכוד עם 17%, העבודה עם 15% מרצ עם 14%.

אז התרומה הכלכלית של תל אביב אסמולנית שהתכוונת אליה כוללת את ה-17% של הליכוד למשל?

היא כוללת אנשים שתורמים לכלכלה ועובדים בת"א אבל לא גרים (ולכן לא מצביעים) בה?

מה זה בדיוק כולל? כי אם תשאל את לפיד הוא בכלל לא שמאל, הוא מרכז.

לפני 15 שעות, - XM - כתב:

בלי קשר יש מספיק חכי”ם שכנאה לא יהיו בכנסת הבאה, מה הסיכוי שהם יחתכו עכשיו לממשלה חדשה בכנסת הנוכחית? כמובן רק כדי ”להציל” את המדינה מבחירות תוך כדי מיתון וכו’?

הסיכוי היחיד הוא שגנץ יעבור שוב צד, אבל זה יפגע בו אלקטורלית.

לפני 15 שעות, David32 כתב:

הבעיה הגדולה היא שאוניות מטען כללי לא יעילות מבחינת פריקה ולוקחות מלא זמן, לעומת קונטיינרים שקל לפרוק.

וכמה זמן לוקח לפרוק אוניית מטען כללי ברציף שמיועד לקונטיינרים?

לפני 15 שעות, hwgeek כתב:

אני בטוח שתוצאות הבחירות הבאות הולכות להפתיע את ביבי ושות'- נקווה שהפעם נזכה לממשלת אחדות רחבה ללא סחטנים.

אלו שתמכו בבנט אז - מאוכזבים, אלו שתמכו במרצ - מאוכזבים, לפי הסקרים כרגע הגוש הזה כולל בנט מאבדים 5-7 מנדטים, יש סיכוי סביר מאוד שאחת המפלגות בקואליציה נשארת בבית ב-26.10, זה גם לא יהיה זר לבנט.

נראה שבינתיים אם יצליחו להקים את הקואליציה הזו מחדש אחרי הבחירות - זה רק ביחד עם כל המשותפת בפנים, ועוד לפחות עריק אחד (מתוך הליכוד, החרדים או הציונות הדתית).

לפני 15 שעות, hwgeek כתב:

נו- מי יהיה ראש הממשלה הבא? אחרי הפעם האחרונה זה פתוח לכל אחד בעל 5 מנדטים ויותר 🤣.

על פניו יש 4 אופציות סבירות - ביבי, לפיד (בתור שני ראשי הגושים), גנץ או סער (בתור לשונות מאזניים).

העבודה ומרצ לא יוכלו להיות כי הם לא לשון מאזניים ולכן השווי שלהם נמוך מכמות המנדטים שלהם.

החרדים והציונות הדתית לא יוכלו בדיוק מאותה סיבה.

אז ביבי, חרדים וציונות דתית זה גוש אחד מגובש יחסית, לפיד, ליברמן, העבודה ומרצ זה גוש שני מגובש יחסית.

בין לבין משייטים גנץ וסער.

לפני 14 שעות, hwgeek כתב:

בטח החמאס כבר חולם על רשימת קניות עם החזרה של מזוודות הדולרים 😔

כי הוא לא מקבל כספים כבר היום? הפרכתי את השקר הזה מזמן.

לפני 14 שעות, hwgeek כתב:

image.thumb.png.7b55e59b2390f06720e227d94ea65b15.png

אורבך לא הצטרף לאופוזיציה, הדבר היחיד שהוא עשה זה צעק על גנאיים וברח לצפון (או שלא לצפון) ונעדר מהצבעות.

מכיוון שכך הוא לא מילא את חלקו בעסקה.

אבל יש סיכוי שבכ"ז הוא ישוריין בליכוד כי הוא עדיין יו"ר ועדת הכנסת, אולי הוועדה הכי חשובה אם הולכים לבחירות. הליכוד ירצו אותו קרוב.

לפני 14 שעות, SurfHigh כתב:

ומה שווים הפריימריז בליכוד אם אחכ ביבי מחלק תפקידים לפי האינטרס האישי ולא לפי המקום בפריימריז? 

לפחות תפקיד אחד, ח"כ מהמניין, לא תלוי בביבי והחלוקה שלו.

ובקואליציות שבריריות (61-62-63) כל ח"כ כזה הוא קריטי.

לפני 13 שעות, Gosser1860 כתב:

החזיקה הרבה הממשלה, אבל כמו כל דבר טוב, גם זה הגיע לקיצו.

הרבה יחסית למה? זו הכהונה הכי קצרה בתולדות מדינת ישראל, בנט שבר את השיא השלילי של ברק.

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

הם לא עושים את זה כי בכל פעם שהם ניסו, ביבי עשה איזה משהו מלוכלך :)

יותר נכון לומר, שביבי במו ידיו גרם לכך שלפיד, גנץ, ליברמן וסער לא מסוגלים לשתף איתו פעולה.

מצד שני כל אחד מהם ביזה את עצמו יותר ויותר.

לפני כשעה, hwgeek כתב:

מה אומרים? הליכוד עובר את ה35 מנדטים כמו שהסקרים מנבאים? כי לדעתי ממש לא, תקופה עם בנט בתור רוה"מ ועכשיו לפיד רק פגעו באימג' שרק ביבי יכול ליהיות רוה"מ.

בנט יהיה חתום על הקדנציה הכי קצרה, ישבור שיא שלילי של ברק, לא הצלחה גדולה.

לפיד פוטנציאלית עוד ישבור את השיא של בנט. ובכל מקרה מי שחשב שלפיד יכול להיות ראש ממשלה - חשב את זה גם במועד הקודם, ומי שחשב שלא, ימשיך לחשוב שלא.

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

הסקרים לא רלוונטים כי בבחירות הבאות יהיו רשימות שונות לגמרי כתוצאה מאיחודים בין ליברמן/גנץ/סער/בנט. 

אני מעריך שגם הבחירות הקרובות יסתיימו בשוויון בין הגושים, ממשלה פריטטית או סיבוב שישי. 

איחודים שם הם כנראה הדרך היחידה להבטיח שכולם יעברו, וגם אז זה לא מבטיח שהשלם יהיה כמו סך חלקיו.

לפני 39 דקות, korola כתב:

ליברמן/גנץ/סער/הורביץ/מיכאלי... מי יודע אולי גם טיבי יקבל כמה ימים כראש ממשלה? 

ליברמן הורוביץ ומיכאלי לא יקבלו ראש ממשלה, אלא אם לפיד מרכיב ממשלה בלי סער וגנץ בכלל.

השווי שלהם נמוך יותר, גם אם מספר המנדטים יהיה זהה, כי אין להם אלטרנטיבה.

לגנץ וסער יש לפחות תיאורטית אלטרנטיבה, אם הם יהיו האצבע ה-61 הם יכולים לקבל עד חצי המלכות, זה כבר היה על השולחן בסיבוב הקודם.

• רעיון גרוע 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4633

• SlowRide

4443

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

וכמה זמן לוקח לפרוק אוניית מטען כללי ברציף שמיועד לקונטיינרים

רציפים 7 ו 8 הם מיועדים לקונטיינרים? יש עליהם ציוד לפריקת קונטיינרים? יש לך סימוכין?

אגב, ההשמשה של מספר שבועות?

האישור הסופי הגיע ב 28/04 והאוניה נכנסה כמה ימים אחר כך. ככה ש 7 בחודש.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ליברמן הורוביץ ומיכאלי לא יקבלו ראש ממשלה, אלא אם לפיד מרכיב ממשלה בלי סער וגנץ בכלל.

השווי שלהם נמוך יותר, גם אם מספר המנדטים יהיה זהה, כי אין להם אלטרנטיבה.

לגנץ וסער יש לפחות תיאורטית אלטרנטיבה, אם הם יהיו האצבע ה-61 הם יכולים לקבל עד חצי המלכות, זה כבר היה על השולחן בסיבוב הקודם.

גם לבנט לא הייתה אלטרנטיבה בסבב הקודם , הוא ניסה להקים ממשלה עם ביבי אבל לא היה להם 61.
לכן הוא הגיע לשמאל במצב של "אני רוצה למנוע בחירות וגם אתם אז תנו לי להיות ראשון"

לכאורה יש להם את אותו לחץ.. תנו לי את מה שאני רואה או אף אחד לא מקבל כלום..
וזה מזכיר סיפור ישן איך תמיד ה Asshole מגיע להיות המנכ"ל של החברה.

התכנסו כל איברי הגוף לדיון מי יהיה המנכ"ל של הגוף, 
המוח אמר - אני חכם , אני יכול לנהל את כל הגוף אני צריך להיות המנכ"ל
הידיים אמרו - אנחנו יכולים לעשות הכל, לעבוד, להביא אוכל לפה אנחנו צריכים להיות המנכ"ל
העיניים אמרו - אנחנו רואים הכל .. 
הרגליים אמרו - בזכותנו אפשר לקום מהמיטה בבוקר, אנחנו לוקחים את הגוף לכל מקום.

רק ה Asshole  - פתח בשביתה, הוא החליט לא לפנות יותר פסולות מהגוף החוצה עד שיתנו לו להיות המנכ"ל,
אחרי יומיים של שביתה .. המח לא יכל לחשוב, הפה לא רצה לאכול כלום, הרגליים לא יכלו להוביל את הגוף לשום מקום 

וכולם היו משותקים.
לקח עוד כמה שעות וכולם החליטו פה אחד שה Asshole  יהיה המנכ"ל. 

זה לא שהורביץ, ליברמן או מיכאלי צריכים/צריכות אלטרנטיבה..  הם פשוט צריכים לדרוש כמה ימים של רשות ממשלה בסוף הדרך... כתגמול על התמיכה שלהם לאורך כל הדרך וזהו. 
ברגע שזה לגיטימי והתקשורת מקבלת את זה בשקט יחסי..  מה מונע מה Asshole  הבא להבטיח לכל השותפים שלו כמה ימים של ראשות ממשלה? 

בנט לא נותן ללפיד את רשות הממשלה כי הוא הבטיח לו בעבר..
אני לא חושב שמדובר פה בתשלום על מוצר שהתקבל בעבר... זה יותר השקעה של בנט ורכישת מוצר חדש.
בנט נותן ללפיד / משלם ללפיד עכשיו על מנת לרכוש את רשות הממשלה שוב פעם בסבב הבא. 

בלי התשלום הזה בנט היה בדיוק כמו ביבי, שורף את הגשר וסוגר את האופציה של 2 ראשי ממשלה,
במהלך הזה בנט מנפיק מטבע חדש ומאפשר לא רק לו.. אלא לכל מי שיבוא אחריו לנהל משא ומתן לגיטימי ולדרוש "ימים כראש ממשלה"  כתשלום הגון לתמיכה. 

לפני 2 דקות, David32 כתב:

רציפים 7 ו 8 הם מיועדים לקונטיינרים? יש עליהם ציוד לפריקת קונטיינרים? יש לך סימוכין?

אתם סתם שורפים זמן מקלדת.. אם תעקבו אחרי הפקק בשנתיים האחרונות , תמיד היו בחוץ 60-80 אוניות מחכות לפריקה ותמיד רוב האוניות היו מטען כללי קטנות. 
כלומר כבר שנתיים התפוקה של הפריקה זהה לתפוקה של הגעת האוניות .. אחרת הפקק היה הולך וגדל והוא לא גדל הוא תקוע על אותו מספר. 

הובלת מטען במכולות זאת הדרך היעילה והוזלה ביותר... המפעל מכניס את כל המוצרים למכולה במפעל והמכולה מגיעה עד ליעד.  עקב מחסור עולמי במכולות ועליית מחיר ההובלה של מכולה.. החזירו את האוניות הקטנות של מטען כללי.
זה לא יעיל, יקר יותר ובזבזני יותר.

זה לא משנה מה יעשו פה בארץ, הפקק יעלם גם בארץ ברגע שהעולם יזמין פחות מוצרים ומחירי ההובלה במכולות ירדו. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, korola כתב:

הובלת מטען במכולות זאת הדרך היעילה והוזלה ביותר... המפעל מכניס את כל המוצרים למכולה במפעל והמכולה מגיעה עד ליעד.  עקב מחסור עולמי במכולות ועליית מחיר ההובלה של מכולה.. החזירו את האוניות הקטנות של מטען כללי.
זה לא יעיל, יקר יותר ובזבזני יותר.

זה לא משנה מה יעשו פה בארץ, הפקק יעלם גם בארץ ברגע שהעולם יזמין פחות מוצרים ומחירי ההובלה במכולות ירדו

אבל ליאור אמר שזה הכול בגלל הועדים והשמאל הכלכלי????

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בציטוט ההוא לא היה כתוב מצביעי לפיד שמאלה:  

וזה מה שהופך אותך לפלא שאתה. שבוע אתה מאונן פה על משפט שכתבתי. שבוע אני עונה לך ומסביר, שמעבר לזה שאתה מחרטט על נתונים או ממציא פרשנויות למה חשבו פוליטיקאים לפני 20 שנה, כי אתה רגיל להשלים פערים בקומון סנס, הקונטקסט של השיחה הוא יש עתיד שמאלה. כי היא התחילה ממשהו שיובל כתב על יש עתיד. שבוע אני שואל אם יש עתיד אחראים על אוסלו וכו'. שבוע אתה מסביר שזה לא מעניין אותך כי החלטת לצמצם את ההתייחסות שלי. ועכשיו נתקע בזה. נפלאות הקומפיילר האנושי - מה אני יכול להגיד?

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

שים לב לכתוב באדום, עד כמה אתה לא מכיר את העובדות - מדינות אחרות אינן גובות כספי מיסים עבור הפלשתינים - ולכן הכסף המדובר כאן הוא כספי ה"תרומות".

אתה משקר. אין מילה יותר יפה לזה. המשפט שאתה מאונן עליו גם כבר יומיים מדבר על מנגוני פיקוח, שגם זה מתועד. וליטרלי צבעת כמו ילד בן 5 כמה מילים באדום מתוך האמונה הנאיבית, אני מניח, שאף אחד לא ישים לב שיש עוד מילים מסביב. העובדה ההיסטורית שהיתה הקפאת העברת כספים מהמיסים בימי האינתיפאדה הראשונה מתועדת באתרי חדשות מאז, שקישרתי אליהם, בדיון סביב החוק שאתה מתגאה בו (שלא קראת כמובן, וגם לא תקרא). גם איך לחצו על ישראל להמשיך להעביר את הכסף וארה"ב התערבה והרשפ הבטיחה שהכסף לא ילך לטרור. זה לא קומון סנס. זה לא תאוריה. זה עובדה עד כמה שמשהו שקרה בעבר יכול להיות כזה.

אתה המצאת משהו שלא קרה. די כרגיל. ומה שהופך את זה להכי עלוב, זה שלא היתה לך סיבה לעשות את זה. כי שאלתי אם יש עדויות להעברות מחוץ למנגון המיסים ויש. והצלחת למצוא אותן. זו פשוט לא אחת מהן. ובגלל הבעיות המובנות שלך אתה לא מסוגל לסגת ולהוציא מעצמך את ה"כן טעיתי כי לא הכרתי שהיתה הקפאה. אבל זה לא משנה כי הבאתי דוגמאות להעברות אחרות שלא במסגרת המיסים". ועושה שמיניות באוויר. כן אורי אריאלי לא אורי אריאלי. כן מאיר שטרית לא. מילים ועוד מילים.

לא קראתי את שאר התגובה. שני המשפטים האלו קפצו לי בטלפון והזכירו לי את כל הבעיות והפערים שתמיד היו איתך וישארו איתך. ויכוחים על פוליטיקה זה נחמד. ודעות שונות זה נחמד. איתך זה לא שם. לא חושב שנצליח להקים מפלגה ביחד. אבל שיהיה לך בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, David32 כתב:

לפי הכתבה שהביאו פה.. אז פורקים בארץ 450-500 אוניות בחודש.
ה"פקק" המדובר נא בין 35 בשפל ל 72 בשיא, הכתבה ישנה יותר מגלובוס כתוב ש-75% מהאוניות שתקועות בפקק הן מטען כללי.

לי נראה שחסרים הרבה נתונים על מנת להבין באמת מה קורה פה.
זה כאילו כל המערכת של הנמלים עובדת יעיל ומעולה באוניות המכולות .. אבל ברגע שמגיעה אוניה כללית של ברזל שהעמיסו בטורקיה.
אף אחד לא רוצה לפרוק אותה כי זה לא כלכלי.. אז היא פשוט נתקעת.
אז אולי היבואנים אשמים.. שמתפתים להזמין ברזל באוניית מטען כללית ולא במכולות, כי זה נראה להם זול ושהם ידפקו את המערכת , וכמו תמיד הם מגלים רק בארץ שפתאום הזול הופך להיות יקר.
הנמל בארץ לא רוצה לפרוק כי זה לא כלכלי, האוניית מטען עומדת על עוגן והיבואן משלם על כל יום עיכוב.

וכולם שמחים.

image.thumb.png.40df7f03f91ee31b47eb121056ad7c62.png 

image.thumb.png.7542d2358eae0958927d0f1f97e8c260.png

image.thumb.png.96c25399c374d56de74a98aceb25f8dc.png

דוגמא לפריקת אוניית מטען כללי של ברזל, וזה רק מהאונייה לרציף, ואז צריך להעמיס למשאיות שיעבירו למחסן של היבואן בארץ.
אני לא יודע אם אפשר לייבא את הברזל במכולות, אבל אם כן אז ברור שבמכולות כל הפריקה של אותה כמות תיקח עשירית מהזמן ולא צריכים 4 אנשים ש 70% מהזמן פשוט ממתינים למנוף שיגיע ואולי יש עוד 4 אנשים ברציף שעושים את אותה פעולה הפוכה.

עריכה אחרונה על ידי korola
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

הרבה יחסית למה? זו הכהונה הכי קצרה בתולדות מדינת ישראל, בנט שבר את השיא השלילי של ברק.

יחסית לתמהיל שלה.

נ.ב.

הייתי צריך לעשות Ctrl+F כדי למצוא את הציטוט שלי. בהחלט אחד הארוכים שלך.

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, David32 כתב:

תקרא שוב מה קישרתי קודם, זה מתחיל להיות דבילי.

מה ההבדל בין פריקת רכב (שהיא סוג של מטען כללי) לבין פריקת מטען כללי:

ציטוט

גורמים בנמלים החדשים אמרו ל"כלכליסט" כי כרגע פריקת רכב ברציפים החדשים אינה על הפרק אך הם הדגישו כי מותר להם לעשות זאת באופן חוקי. פריקת רכב נחשבת לרווחית הרבה יותר מאשר פריקת מטען כללי רגיל, וזאת מפני שמדובר בפריקה פשוטה שאינה מצריכה מנופים או הכשרה מיוחדת לעובדים.

כלומר פריקת רכב, בניגוד לפריקת מטען כללי, אינה מצריכה מנופים או הכשרה מיוחדת לעובדים. ופריקת מטען כללי כן.

וגם מכאן:

ציטוט

שני הנמלים החדשים, שנפתחו במהלך השנה שעברה, הם נמלי מכולות שאינם מותאמים לפריקת מטען כללי, ולכן גם אם יש להם אישור לעסוק בפריקת מטען כללי ברציפים הקיימים, הרי שמבנה הרציפים והמכשור שלהם אינם מותאמים לכך.

מכאן אנחנו לומדים שרציפים 7 ו-8 הוקמו מראש כדי להימסר לחברות הפרטיות, אבל לפריקת מכולות בלבד:

ציטוט

הרציפים הריקים שייכים לחברת נמלי ישראל (חנ"י) וממוקמים בצמוד לנמלים הפרטיים החדשים. הרציפים הללו עומדים כעת ריקים, ובמסגרת הרפורמה היו מיועדים להימסר לנמלים הפרטיים בעוד כמה שנים, כדי ליצור תחרות הדרגתית ולהימנע ממצב של קריסת הנמלים הוותיקים.

לפי איציק בלומנטל, מנכ"ל חנ"י, לא מדובר בשבירת ההסכם עם ההסתדרות, מפני שההסכם מדבר על כך שלא ייפרקו מכולות ברציפים החדשים - והכוונה כעת היא לפרוק רק מטען כללי.

הרפורמה היא הרפורמה בנמלים, במסגרתה היו אמורים לייצר תחרות לנמלים הממשלתיים.

ההסכם הוא הסכם עם ההסתדרות

בפברואר אנחנו יודעים שנפרקה אוניית מטען כללי ראשונה בנמל חיפה (לא ברציפים 7-8) תחת איום של ההסתדרות להשבתה, הסיבה היחידה שלא הייתה השבתה היא בגלל צו מניעה של בית המשפט, ללמדנו עד כמה ההסתדרות מחויבת לפתרון הפקק:

ציטוט

אתמול בערב עגנה אוניית מטען כללי כשעליה כ-4,000 טון ברזל בניין בנמל המפרץ בחיפה, וזאת לאחר שבית המשפט הוציא צו מניעה להסתדרות שאיימה לשבות במידה ונמל המפרץ יחל לפרוק מטען כללי.

בראיון עם "כלכליסט", אמר מנכ"ל נמל המפרץ מי-האו צ'יאנג כי "הפוקוס שלנו הוא על אוניות מכולות. אם יהיה לנו עוד מקום אז נשמח להיכנס גם לתחום ייבוא וייצוא כלי רכב. לא נרצה להיכנס לתחום המטען הכללי, הצובר או הגרעינים".

כמו כן, גובה הרציפים והמכשור של נמל המפרץ מותאמים בעיקר לאוניות מכולה, וגם עובדי הנמל לא הוכשרו עד כה לפריקה של אוניות מטען כללי. עם זאת, בנמל המפרץ טוענים כי הנמל השלים במהלך הימים האחרונים את ההיערכות הלוגיסטית והמקצועית לקראת קליטת אוניות מטען כללי.

למרות האמירות הללו, גם בנמל מודים כי האינטרס הנוכחי שלהם הוא להפגין יכולת עבודה עם מטען כללי, וזאת כדי לשכנע את המדינה להעניק להם את רציפים 7 ו-8 שיאפשרו להם לפרוק 5-6 אוניות מטען כללי במקום אונייה אחת. נכון לעכשיו, רציפי נמל המפרץ מסוגלים לקלוט רק אוניית מטען כללי אחת בלבד בכל רגע נתון, ובנמל מסרו כי האוניה שהחלה לפרוק אתמול בנמל צפויה לסיים את עבודתה במוצאי שבת. בנוסף, החברה הודיעה כי היא צפויה להעניק בעתיד עדיפות לאוניות בעלות כושר פריקה עצמי (באמצעות מנופי האונייה).

למרות שמדובר בתקדים חיובי שמבשר על התגברות התחרות בתחום, כל עוד קצב הפריקה של נמל המפרץ לא יוכפל או ישולש אז ההשפעה של כניסתם לתחום המטען הכללי אינה צפויה ליצור שינוי של ממש בתור התפעולי של האוניות. נכון להיום, עומדות כ-67 אוניות מחוץ לנמלי ישראל, כשרוב האוניות הן אוניות מטען כללי הנושאות מתכות.

ז"א שפריקת אוניית מטען כללי אחת לקחה להם משלישי בערב עד מוצאי שבת.

מראש הם לא יכלו להתחרות בנמל אשדוד או נמל חיפה בפריקת מטען כללי.

ונסגור את הנקודה עם זה:

ציטוט

במכתב מציינת החברה הסינית כי היא מעוניינת להקל על העומס בנמלים על ידי שימוש ברציפים 7 ו־8 הריקים לצורך פריקה וטעינה של כלי רכב, מטען כללי ובפרט אוניות ברזל ועצים, באמצעות מנופי אונייה או מנופים ניידים. ב־SIPG טוענים כי ככל שידוע להם, ההקמה של רציפים 7 ו־8 הושלמה וניתן להכשירם לצורך פריקת מטענים "בזמן קצר".

אם רציפים 7 ו-8 היו מיועדים למטען כללי, היה להם מנופים מתאימים, אבל אין, כי הם יועדו מראש למכולות.

לא, ההשמשה לקחה מספר שעות, כי היו צריכים להביא מנופי אונייה ומנופים ניידים, מה שלקח שבועות זה תהליכי האישור, יענו בירוקרטיה:

ציטוט

על אף שהאישור הפעלה ניתן החל ממחר, באותה נשימה הנמלים יצטרכו להסדיר את השימוש ברציפים מבחינה רגולטורית, והליך זה צפוי להימשך מספר שבועות.

סימוכיך לכך שהאישור הסופי להפעלה הגיע ב-28/4?

לפני 3 שעות, korola כתב:

גם לבנט לא הייתה אלטרנטיבה בסבב הקודם , הוא ניסה להקים ממשלה עם ביבי אבל לא היה להם 61.
לכן הוא הגיע לשמאל במצב של "אני רוצה למנוע בחירות וגם אתם אז תנו לי להיות ראשון"

לבנט הייתה אלטרנטיבה לפחות תיאורטית.

למרצ אין, גם לעבודה אין, אפילו לא בתיאוריה.

לפני 3 שעות, korola כתב:

זה לא שהורביץ, ליברמן או מיכאלי צריכים/צריכות אלטרנטיבה..  הם פשוט צריכים לדרוש כמה ימים של רשות ממשלה בסוף הדרך... כתגמול על התמיכה שלהם לאורך כל הדרך וזהו. 
ברגע שזה לגיטימי והתקשורת מקבלת את זה בשקט יחסי..  מה מונע מה Asshole  הבא להבטיח לכל השותפים שלו כמה ימים של ראשות ממשלה? 

הבוחר?

שזה אומר שזה טריק חד פעמי שישמיד את ראש הגוש שינקוט בו.

עד היום לא שוכחים לביבי את ההצעה לראשות ממשלה משולשת ואפילו מרובעת. הוא, גנץ, סער ובנט.

הבנת הנקרא:  

בתאריך 20.6.2022 בשעה 15:38, m3x7r3m3 כתב:

הפקק עצמו הוא לא באשמתם, עצם זה שהם מנסים לטרפד כל ניסיון לפתור אותו - זה לגמרי באשמתם.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

וזה מה שהופך אותך לפלא שאתה. שבוע אתה מאונן פה על משפט שכתבתי. שבוע אני עונה לך ומסביר, שמעבר לזה שאתה מחרטט על נתונים או ממציא פרשנויות למה חשבו פוליטיקאים לפני 20 שנה, כי אתה רגיל להשלים פערים בקומון סנס, הקונטקסט של השיחה הוא יש עתיד שמאלה. כי היא התחילה ממשהו שיובל כתב על יש עתיד. שבוע אני שואל אם יש עתיד אחראים על אוסלו וכו'. שבוע אתה מסביר שזה לא מעניין אותך כי החלטת לצמצם את ההתייחסות שלי. ועכשיו נתקע בזה. נפלאות הקומפיילר האנושי - מה אני יכול להגיד?

לא, זה מה שהופך אותך לפלא שאתה, הכל פלואידי, יש עתיד הם בעצם שמאל, או מרכז, או בכלל ימין.

מה זה בכלל ימין כלכלי? שמאל כלכלי? ימין מדיני? שמאל מדיני? כולם נמצאים בכל מקום כל הזמן.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

אתה משקר. אין מילה יותר יפה לזה. המשפט שאתה מאונן עליו גם כבר יומיים מדבר על מנגוני פיקוח, שגם זה מתועד. וליטרלי צבעת כמו ילד בן 5 כמה מילים באדום מתוך האמונה הנאיבית, אני מניח, שאף אחד לא ישים לב שיש עוד מילים מסביב. העובדה ההיסטורית שהיתה הקפאת העברת כספים מהמיסים בימי האינתיפאדה הראשונה מתועדת באתרי חדשות מאז, שקישרתי אליהם, בדיון סביב החוק שאתה מתגאה בו (שלא קראת כמובן, וגם לא תקרא). גם איך לחצו על ישראל להמשיך להעביר את הכסף וארה"ב התערבה והרשפ הבטיחה שהכסף לא ילך לטרור. זה לא קומון סנס. זה לא תאוריה. זה עובדה עד כמה שמשהו שקרה בעבר יכול להיות כזה.

אני חושב שאתה איבדת את הקשר לדיון.

אתה מסוגל לפתור את הדיסוננס בין מה שאתה טוען לציטוט ובמיוחד לחלק האדום בו?

האם ארה"ב או קנדה גובות מיסים עבור הפלשתינים, כן או לא?

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

אתה המצאת משהו שלא קרה. די כרגיל. ומה שהופך את זה להכי עלוב, זה שלא היתה לך סיבה לעשות את זה. כי שאלתי אם יש עדויות להעברות מחוץ למנגון המיסים ויש. והצלחת למצוא אותן. זו פשוט לא אחת מהן. ובגלל הבעיות המובנות שלך אתה לא מסוגל לסגת ולהוציא מעצמך את ה"כן טעיתי כי לא הכרתי שהיתה הקפאה. אבל זה לא משנה כי הבאתי דוגמאות להעברות אחרות שלא במסגרת המיסים". ועושה שמיניות באוויר. כן אורי אריאלי לא אורי אריאלי. כן מאיר שטרית לא. מילים ועוד מילים.

מה הקשר להקפאה? היו הקפאות גם בכספי המיסים וגם בכספי התרומות.

שוב שואל, האם ארה"ב או קנדה גבו כספי מיסים עבור הפלשתינים ואז העבירו להם?

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

לא קראתי את שאר התגובה. שני המשפטים האלו קפצו לי בטלפון והזכירו לי את כל הבעיות והפערים שתמיד היו איתך וישארו איתך. ויכוחים על פוליטיקה זה נחמד. ודעות שונות זה נחמד. איתך זה לא שם. לא חושב שנצליח להקים מפלגה ביחד. אבל שיהיה לך בהצלחה.

אולי אם תלמד לקרוא זה יתקדם לאנשהו.

מצד שני משבוע הבא יהיה לנו ראש ממשלה שלא עשה בגרות. אז קל וחומר מישהו עם בעיות בהבנת הנקרא.

לפני שעה, korola כתב:

לי נראה שחסרים הרבה נתונים על מנת להבין באמת מה קורה פה.
זה כאילו כל המערכת של הנמלים עובדת יעיל ומעולה באוניות המכולות .. אבל ברגע שמגיעה אוניה כללית של ברזל שהעמיסו בטורקיה.
אף אחד לא רוצה לפרוק אותה כי זה לא כלכלי.. אז היא פשוט נתקעת.
אז אולי היבואנים אשמים.. שמתפתים להזמין ברזל באוניית מטען כללית ולא במכולות, כי זה נראה להם זול ושהם ידפקו את המערכת , וכמו תמיד הם מגלים רק בארץ שפתאום הזול הופך להיות יקר.
הנמל בארץ לא רוצה לפרוק כי זה לא כלכלי, האוניית מטען עומדת על עוגן והיבואן משלם על כל יום עיכוב.

וכולם שמחים.

אתה בטוח שאפשר להעמיס משלוח ברזל בקונטיינר? כי נשמע לי שבמקרה הזה הברזל יהיה מוגבל באורך וברוחב למידות הקונטיינר.

http://www.yomyom.net//UploadImg/ArticlesNew/images/%D7%9E%D7%AA%D7%A4%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%AA/HTGFHTFG.jpg

לראשונה: אניית ברזל מהאמירויות פורקת מטען בנמל אילת

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

יחסית לתמהיל שלה.

לגמרי, אבל לדעתי התקופה בהתחלה הרגישה להם כמו ירח דבש.

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

הייתי צריך לעשות Ctrl+F כדי למצוא את הציטוט שלי. בהחלט אחד הארוכים שלך.

נופ, זה רק אומר שאתה צעיר בשרשור הזה 🤣

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, m3x7r3m3 כתב:

נופ, זה רק אומר שאתה צעיר בשרשור הזה

בשרשור הפוליטי? לא ממש.

בדיון הנוכחי? ברגע שזה התחיל להסתעף עשיתי אחורה פנה וויתרתי.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשרשור הפוליטי 🤣 היו לי הודעות יותר ארוכות עם יותר ציטוטים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מצד שני משבוע הבא יהיה לנו ראש ממשלה שלא עשה בגרות. אז קל וחומר מישהו עם בעיות בהבנת הנקרא.

אני די בטוח שיאיר לפיד עם כל החסרונות שלו וכל הסלידה שלי ממנו אדם יותר משכיל ממך. הוא לפחות קורא ספרים לפעמים. אתה אפילו את זה לא עושה. לך יש טבלאות בערוץ שבע וביום טוב גם ויקיפדיה. מה גם שלפי הגישה שלך מה זה משנה בכלל מה ההשכלה שלו. אקדמיה זה גם ככה ללוזרים. לתותחים יש קומון סנס.

ברשותך, אני לא הולך לנסות ולהמשיך להתמודד עם האובססיה הלא בריאה שלך לפחד לטעות במשהו גם כשאין לזה ערך, ברמה שאתה לוקח משפט בעברית, מעוות אותו ומשקר כדי לצאת צודק, או מחלק ציונים לאנשים שבשיא נחמדותם מלמדים אותך איך לגשת לקריאה של מקור, מה ההבדל בין ויקיפדיה לספר, למה טבלה בעמוד רנדומלי באינטרנט היא לא הוכחה למשהו ועוד. זו, ברוך ה', לא הבעיה שלי. וזה עבר, שוב, בפעם ה-50, את השלב שבו זה היה חמוד ומשעשע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

אני די בטוח שיאיר לפיד עם כל החסרונות שלו וכל הסלידה שלי ממנו אדם יותר משכיל ממך. הוא לפחות קורא ספרים לפעמים. אתה אפילו את זה לא עושה. לך יש טבלאות בערוץ שבע וביום טוב גם ויקיפדיה. מה גם שלפי הגישה שלך מה זה משנה בכלל מה ההשכלה שלו. אקדמיה זה גם ככה ללוזרים. לתותחים יש קומון סנס.

אמר זה שעד עכשיו חושב שמדינות אחרות גובות מיסים עבור הפלשתינים.

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

ברשותך, אני לא הולך לנסות ולהמשיך להתמודד עם האובססיה הלא בריאה שלך לפחד לטעות במשהו גם כשאין לזה ערך, ברמה שאתה לוקח משפט בעברית, מעוות אותו ומשקר כדי לצאת צודק, או מחלק ציונים לאנשים שבשיא נחמדותם מלמדים אותך איך לגשת לקריאה של מקור, מה ההבדל בין ויקיפדיה לספר, למה טבלה בעמוד רנדומלי באינטרנט היא לא הוכחה למשהו ועוד. זו, ברוך ה', לא הבעיה שלי. וזה עבר, שוב, בפעם ה-50, את השלב שבו זה היה חמוד ומשעשע. 

אבל אני לגמרי הולך להמשיך להזכיר שאתה לא הצלחת לעקוב אחרי דף HTML עם 762 מילים, שאיזה חצי מהם זה תיאור של הדוברים 🤣

וזה עדיין משעשע אותי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אמר זה שעד עכשיו חושב שמדינות אחרות גובות מיסים עבור הפלשתינים.

אתה ממשיך לשקר כדי לסחוט עוד תגובה. ברשותך בשלב הזה אניח שוב שמדובר בבעיה שאין מה לדון בה בפורום אינטרנטי ציבורי, גם אם הוא אנונימי, ואאחל לך ולסובבים אותך שתזכה לטיפול שאתה ראוי לו. ביי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורא מיטיב הקריאה ישפוט

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים איך נתניהו כבר מרגיש שחזרה לו שליטה במדינה מ-א עד ת ועכשיו הוא רוצה לטרפד מינוי רמטכ״ל כי בלי חוות דעט של שרה ויאיר זה נגד החוקים של העולם המופרע שלו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...