Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 37 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הבעיה שלכם היא בתיאום ציפיות, ציפיתם לקבל מחקר אקדמי, זה לא. זה לא צריך להיות וזה לא מיועד להיות.

נא, דווקא בתאום ציפיות אין בעיה בשרשור הזה.

רכבים חדשים לא עלו 100 אלף שקל ב-1986...

לפי מה המחקר מנרמל את המחירים נו? תן לנו בראש.

עזוב. כבר ענית על זה קודם. 

לא אמרתי שכספי המיסים לא הוקפאו, אבל שים לב להתנהגות שונה בין שני הכספים בהקפאה:

ניתחת את הישיבה מהכנסת כאילו אתה נותן פה פירוש לתורה. בפועל מדובר בהקפאה של כספי מיסים ושאלה למה לא לעשות את זה שוב ולהשתמש בכסף לצרכים פנים ישראלים. זהו. כל השאר בהעדר רפרנס אפילו לערוץ 7 שאוכל לבדוק הוא המצאה שלך.

שזו לתפיסתי עוד סיבה לא להצביע לליכוד, כי ימין כלכלי אין שם.

וזה עוד חלק מהבעיה. אתה נכנס לדיון שמתנהל ביני לבין אדם שמחכה שהליכוד יחזור לשלטון ומקווה שהשמאלנים ירדו מהארץ וכולל בזה את לפיד. אתה מחליט להחריג את לפיד מהדיון וגם את הליכוד. אז מה אתה רוצה?

כאמור לא באמת חשבת שזה מסתכם בדיוק לטריליון אחד נכון? מספר עגול מדי.

בוודאי, חשבתי שזה בחישוב אופטימי. הבעיה היא שזה לא טריליון על הנקודה. אלא שהגעת למספר הזה וחשבת שזה עוד אופטימי על משהו מונפץ. 

זה לא פער בין טריליון לסדר גודל של טריליון או משהו קרוב. זה פער בין משהו שיכול להיות חצי מזה או שליש מזה למספר שזרקת ועוד קבעת שהוא בהערכה אופטימית.

כן רציתי להשוות, בין ההכנסות של המדינה מהשמאלנים, וההוצאות של המדינה מהשמאלנים. לזה בדיוק נועדו המאזניים, וכששמים שני דברים על המאזניים, המאזניים לא אומרים לך מספר, אלא מי שוקל יותר. שימוש במאזניים כדי להשיג מספר זה כבר מתודולוגיה אחרת שמצריכה ממך משקלות.

בדיוק בשביל זה שמתי לכם תמונה של מאזניים.

לול. מתודולוגיה אחרת. המציאו את המאזניים כדי למדוד כמה משהו שוקל תוך הסתמכות על עצמים שהמשקל שלהם ידוע. 

זה בצד, החרגת מזה את יש עתיד, כי ככה. אבל הבעיה הכי בסיסית פה היא שלא הראת לא כמה שמאלנים מכניסים ולא כמה בוזבז מהמדיניות שלהם. כלומר חשבת שיש לך "תחשיב" (אני לא חושב שזו מילה מקבילה ל"אמדן"). אבל אז התגלה שאין כי היו לנו ציפיות גבוהות מדי מהטבלה בערץ 7.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4655

• SlowRide

4476

• פינדר

3523

• m3x7r3m3

2926

יש פה מצביעי יש עתיד?

אני יכול לנסות להבין מהעיניים שלכם את הקרדיטים שלפיד לוקח בעניין הגז, אחרי שהוא היה מהמתנגדים הבולטים לכל הדבר הזה

או שהתרגלנו לפופוליזם ללא נסיון דל להיצמד לעובדות?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, SlowRide כתב:

אולי לתפקידים בכירים. אף אחד לא יפריע לך אם תרצה להיות מלגזן. רק שעד שיחזירו לך תשובה אתה תתקבל לעבודה ב100 מקומות אחרים, כי תהליך הקבלה ארוך.

אז זהו, שלא.

אפילו התוכנית של המנכ"ל בלומנטל להפחתת הנפוטיזם עברה טירפוד בידי הועד, עד כדי כך שאותו מנכ"ל עזב את התפקיד.

לפני 13 שעות, David32 כתב:

כן.

וגם הגישה לסכינים. 

כן, סכינים לא הייתה הבעיה עם הפלשתינים, וגם היום היא לא הבעיה.

היא בעיה, אבל כלי נשק חמים (תקניים ולא תקניים) וחנ"מ (תקני ולא תקני) הם בעיות הרבה יותר אקוטיות.

Dude, אתה לא באמת חושב שהם מרוויחים 50,000 שקל שם כן?

בין שכר מינימום ל-10 שכרי מינימום יש הרבה הבדל 🤣

סימוכין לזה שיש פקק בקונטיינרים? לפי מה שאני מבין יש הסכמה שהפקק הוא של מטען כללי.

ביקוש? הזדמנויות? בדרך זו או אחרת?

אין ביקוש? מה?

השפעה של עובדים בקונטיינרים על המטען הכללי:

ציטוט

...אך באותה נשימה הודו כי הם העבירו באופן קבוע שני צוותי עבודה מסקטור המכולות לסקטור המטען כללי.

ציטוט

נשיא התאחדות התעשיינים רון תומר, מהדוחפים הבולטים למהלך העברת הרציפים הריקים, סבור כי הצעד של מיכאלי היה נחוץ וש"רואים אור בקצה המנהרה", אך באותה נשימה הוסיף כי "אם היו אומרים לי לפני שנה שאהיה מאושר מזה שיש 50 אוניות מחוץ לנמלים הייתי אומר לך: השתגעת? זה קטסטרופה". לפי תומר, המהלך הוביל להקלה מסוימת בפקק אך למשרד התחבורה אסור "לשבת על מגדל התצפית וליהנות מהנוף". יש שלושה דברים מרכזיים שהם צריכים לקדם כדי להקל את הפקק: שיפור של היעילות בנמלים הממשלתיים הקיימים, פתרון לבעיית מחסור נהגי המשאיות והשקעה נוספת בתשתית הנמלית. תומר סבור כי המהלך היה נכון גם כי הוא הוביל להגברת התפוקה בנמלים הוותיקים עקב החשש מהתחרות, אך יותר מכך לטענתו מדובר באירוע אסטרטגי מכונן כי "לקחו את השאלטר האחרון של עובדי הנמל".

בסגול בעיה אחת, שעליה דיברתי, באדום יש לך התייחסות עקיפה לאחריות של השמאל הכלכלי לכך (למה לא הייתה תחרות עד שממשלת הליכוד העבירה החלטה להקים 2 נמלים נוספים?), בירוק יש לך התייחסות ישירה לאחריות של השמאל הכלכלי לכך שלא היה שינוי עד היום.

ציטוט

הפקק בנמלים הוא חלק ממשבר שרשרת האספקה שמלווה את השוק העולמי מפרוץ משבר הקורונה, אך בתעשייה המקומית טוענים כי הוא נובע גם מחוסר היעילות של הנמלים בישראל. לפי נתוני האוצר, הפקק מסב למשק נזק יומי של 16 מיליון שקל ביצוא ו־23 מיליון שקל ביבוא, סכומים אשר מתגלגלים בסופו של דבר לעליות מחירים לצרכן בקצה.

לפני 13 שעות, יבגניפ כתב:

נא, דווקא בתאום ציפיות אין בעיה בשרשור הזה.

עובדה, אתם כל הזמן חוזרים לזה...

לפני 13 שעות, יבגניפ כתב:

לפי מה המחקר מנרמל את המחירים נו? תן לנו בראש.

עזוב. כבר ענית על זה קודם. 

זה לא "לנרמל" את המחירים, אלא להצמיד אותם למדד.

אם נניח ניקח רק את "מדד המחירים לצרכן" אז נגלה שעבור שנת 1986 (הקיצון) זה יוצא בערך מחיר רכב של 16 אלף שקל וקצת כדי להגיע ל-100 אלף 

אם ניקח את שנת הדגם 1991 למשל (כלומר שנת 1990 חודש מאי), בה התחילו למכור לאדה בארץ, אז לאדה ריבה 2107 הייתה הרכב הזול ביותר בארץ ונמכרה ב-26,500 שקל של אז, נכניס את זה למחשבון ונגלה שעד סוף 2012 זה יוצא לנו קצת מעל 89 אלף שקל של 2012, לרכב הכי זול בארץ. סמארה האצ'בק כבר עלתה 27050 שזה 91 אלף שקל, והסדאן 31050 שזה קצת מעל 104 אלף שקל של 2012, וזה נחשב לזול, הם מספרים שלשם השוואה אלפא רומיאו 33 נמכרה מ-41300 (כמעט 139 אלף) באותה תקופה וגולף 51500 (173 אלף), מאזדה 323F עלתה 52900 (177 אלף) וקורולה 54000 (181 אלף), אני מתעלם מהסיוויק שעלתה 64750 (217 אלף) כי גם לא נמכרו הרבה כאלה.

אני לא יודע איך הייתה חלוקת המכירות של מודל 1991, אני כן יודע שנמכרו הרבה יותר אלפא 33, גולף, מאזדה 323F וקורולה מאשר לאדות.

אז אנחנו מגלים שלפחות עבור שנת 1990 (דגם 1991) והלאה, ההערכה שלהם הייתה הערכת חסר עבור 100 אלף שקל.

פיאט טיפו מודל 1989 עלתה כמעט 30 אלף שקל של אז לדגם הבסיסי, שזה 117 אלף שקל בסוף 2012.

אופל אסקונה מודל 1988 (אמנם לא מייצג כי זו משפחתית גדולה, אבל כדי שנקבל מושג) נמכרה ב-39000 במבצע שזה 211 אלף של סוף 2012.

פיג'ו 405 מודל 1989 עלתה לפחות 38 אלף שקל לדגם הבסיסי שזה 177 אלף בסוף 2012.

פיאט אונו מודל 1986 עלתה אז כמעט 9 מיליון שקל ישן, שזה יוצא 111 אלף בסוף 2012. רגטה מאותה מודעה עלתה 11 מיליון שזה 135 אלף בסוף 2012.

שנה לאחר מכן כשהחליפו לשקל חדש, האונו עלתה מעל 14 אלף והרגטה מעל 18 אלף, שזה יוצא כמעט 99 אלף ו-125 אלף בהתאמה.

פיג'ו 309 מודל 1987 עלתה 26 אלף שקל, שזה בערך 170 אלף שקל של סוף 2012.

נראה לי שהעברתי את הפואנטה.

לפני 14 שעות, יבגניפ כתב:

ניתחת את הישיבה מהכנסת כאילו אתה נותן פה פירוש לתורה. בפועל מדובר בהקפאה של כספי מיסים ושאלה למה לא לעשות את זה שוב ולהשתמש בכסף לצרכים פנים ישראלים. זהו. כל השאר בהעדר רפרנס אפילו לערוץ 7 שאוכל לבדוק הוא המצאה שלך.

כיוון שלא הבנת אז הסברתי לעומק, ולא היה ניתן לקחת את כספי המיסים שאנחנו גובים עבור הפלשתינים ולהשתמש בהם לצרכים פנים ישראליים, לא הייתה תשתית חוקית לזה, לפי ההסכמים כן היה מותר לקזז מכספי המיסים חובות קיימים, ולפי החוק החדש מ-2018 היה מותר לקזז משכורות מחבלים.

לא היה מותר לקחת מכספי המיסים של הפלשתינים ולהלאים אותם (כן, זה משמעות מה שאתה חשבת שמדובר שם בטעות).

וזה עוד חלק מהבעיה. אתה נכנס לדיון שמתנהל ביני לבין אדם שמחכה שהליכוד יחזור לשלטון ומקווה שהשמאלנים ירדו מהארץ וכולל בזה את לפיד. אתה מחליט להחריג את לפיד מהדיון וגם את הליכוד. אז מה אתה רוצה?

נו ו? אני הגבתי למשפט אחד שאתה כתבת, משמע אני מגיב לאותו משפט.

בוודאי, חשבתי שזה בחישוב אופטימי. הבעיה היא שזה לא טריליון על הנקודה. אלא שהגעת למספר הזה וחשבת שזה עוד אופטימי על משהו מונפץ. 

זה לא פער בין טריליון לסדר גודל של טריליון או משהו קרוב. זה פער בין משהו שיכול להיות חצי מזה או שליש מזה למספר שזרקת ועוד קבעת שהוא בהערכה אופטימית.

א. לדעתי זה בתחשיב שמרני, לדעתך זה בתחשיב ליברלי, אתה זוכר שמאז 2012 עברו עוד 10 שנים שבהם המשכנו עם הוצאות על אוסלו כן? אז גם אם אתה צודק וזה היה תחשיב ליברלי ב-2012, התקרבנו מאז (ואולי עברנו) את הטריליון ב-10 שנים הנוספות.

ב. כאמור המספר עצמו לא באמת רלוונטי - בדיוק בגלל א, זה עדיין מתגלגל, וזה עדיין סכום נצבר שגודל מיום ליום.

ג. אם ניקח את דוגמת הרכבים, אז זה אכן הערכה אופטימית, והמספר האמיתי כנראה גבוה יותר, אלא אם כן לדעתך כל הרכבים שנגנבו היו לאדות 🤣

ד. אתה יכול לטעון שאולי הם צדקו בקטגוריה של גניבת רכבים אבל זה מתקזז עם קטגוריה אחרת, אבל אז תצטרך להצביע בדיוק על קטגוריה כזו.

לול. מתודולוגיה אחרת. המציאו את המאזניים כדי למדוד כמה משהו שוקל תוך הסתמכות על עצמים שהמשקל שלהם ידוע. 

🤣 הסתבכת עם המילה מתודולוגיה?

אגב עוד לפני זה השתמשו במאזניים כדי לדעת מה שוקל יותר ומה פחות.

זה בצד, החרגת מזה את יש עתיד, כי ככה. אבל הבעיה הכי בסיסית פה היא שלא הראת לא כמה שמאלנים מכניסים ולא כמה בוזבז מהמדיניות שלהם. כלומר חשבת שיש לך "תחשיב" (אני לא חושב שזו מילה מקבילה ל"אמדן"). אבל אז התגלה שאין כי היו לנו ציפיות גבוהות מדי מהטבלה בערץ 7.

ההכנסות מהשמאלנים זו הטענה שלך, תוך ניכוס כל ההייטקס לשמאלניזם.

לפני 4 שעות, avargel כתב:

יש פה מצביעי יש עתיד?

אני יכול לנסות להבין מהעיניים שלכם את הקרדיטים שלפיד לוקח בעניין הגז, אחרי שהוא היה מהמתנגדים הבולטים לכל הדבר הזה

או שהתרגלנו לפופוליזם ללא נסיון דל להיצמד לעובדות?

אליבא דיש עתיד:

להוציא את הגז מהאדמה בשביל למכור תמורת מחיר גבוה = לא טוב

להוציא את הגז מהאדמה בשביל לייצר חשמל נקי יותר וזול יותר לאזרחי ישראל = לא טוב

להוציא את הגז מהאדמה בשביל למכור בזול לגרמנים כי פוטין סגר להם את השאלטר = טוב מאוד

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא "לנרמל" את המחירים, אלא להצמיד אותם למדד.

אין את זה במחקר. פשוט אין.

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

נראה לי שהעברתי את הפואנטה.

בוודאי. אתה מתאמץ כהרגלך למצוא משהו במקור מונפץ שהסיבה היחידה שהשתמשת בו מלכתחילה זה כי הוא התאים לאג'נדה שלך ולנקודה שרצית להעביר.

לא היה מותר לקחת מכספי המיסים של הפלשתינים ולהלאים אותם (כן, זה משמעות מה שאתה חשבת שמדובר שם בטעות).

אם רק זו היתה הפואנטה. בוא נחזור ונעשה סדר. חבריך עורכי המחקר סיפרו ששלמנו לרשות 88 מיליארד דולר. כתבתי שזה דווקא נשמע כמשהו שיכול להיות הגיוני אבל העדות היחידה להעברות שמצאתי היא במסגרת פרוטוקול פריז. אתה סיפרת שיש העברות בשקט. ואחר כך כששאלתי אם יש עדות לזה (כי גם זה באמת נשמע הגיוני) הלכת ל-2003 וניתחת כהרגלך בקודש 10-20 משפטים וטעית. 

אני לא שואל אם היה מותר לקחת מכספי המיסים של הפלשתינים ולהלאים אותם. אני לא מנהל דיון על האם ישראל פעלה באופן חוקי ביחס להסכמים או האם אורי אריאל הציע לעשות משהו שסתר את ההסכמים. זה לא מעניין. 

אני אומר שכשאתה מנסה להביא דוגמא להעברה שלא במסגרת הסכמי פריז, וממציא שמדברים בדיון הזה על כספי "תמיכה" או משהו שעוברים לרשות אז אתה ממציא. וכשאתה ממציא ששטרית מתבלבל ווכו' אז אתה גם ממציא. והסברתי לך למה. במהלך האינתיפאדה השניה, עוד בימי ברק, העברות המיסים לרשות הוקפאו. אחר כך בימי שרון נערך הסכם מחודש עם הרשות והובטח שהכסף לא יעבור לטרור. על זה מדבר שטרית. ואת זה לא הכרת כי קרה מה שקורהכל הזמן וכבר נמאס לי להצביע עליו אבל בכל זאת: אתה משלים פערי ידע עם קומון סנס ופרשנות. וזה פשוט לא עובד. אגב, את החוק שאתה מתגאה בו מ-2018 יזם בין השאר חבר הכנסת מיש עתיד.

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

נו ו? אני הגבתי למשפט אחד שאתה כתבת, משמע אני מגיב לאותו משפט.

אתה באמת לא מבין אה? אם מדברים על שמאלנים וכולל בזה את מצביעי יש עתיד זו קבוצה אחת מסוימת. אם אתה עונה לי ומשאיר לי לנחש, כמו שאתה תמיד עושה כדי שיהיה לך חבל הצלה, שבעצם צמצמת את זה למרצ והעבודה זה משהו אחר. הבדל קטן כזה של ציבור של 20 מנדטים בערך, אולי יותר. כי מרצ והעבודה כנראה הולכות להמחק. 

לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ההכנסות מהשמאלנים זו הטענה שלך, תוך ניכוס כל ההייטקס לשמאלניזם.

אתה יכול לרפרף פה, בראיון שבו מראים שוב את הקשר ההפוך שיש בישראל בין מעמד סוציו אקונומי לבין הצבעה. 

אתה יכול לרפרף פה, לבחור ישובים שנראים לך לפי מעמד סוציואקונומי שבא לך, ולבנות איזה מסקנות שבא לך.

אתה יכול לחפש ולגלות ששני העשירונים העליונים אחראים על 80% מהמיסים הישירים שמשולמים פה ולמעלה מ-50% מהמיסים העקיפים.

ואז להזכר שוב שהדיון שנהלתי פה אבל אתה החלטת לצמצם למשהו אחר בלי לעדכן אותי היה סביב ממשלת החלומות שלכם שתעלה לשלטון בקרוב, ולמעט מפלגה אחת שמייצגת את מעמד הביניים ברובה, תורכב ממפלגות שמייצגות את העשירונים התחתונים בהכנסות מהישובים הכי עניים שיש בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אני איש חלש.

לפני 40 דקות, m3x7r3m3 כתב:

השפעה של עובדים בקונטיינרים על המטען הכללי:

השפעה חיובית שהעבירו עובדים מהקונטיינרים למטען הכללי. לא שיש פקק בקונטיינרים.

ציטוט

הסבר המרכזי לצמצום בפקק נמצא דווקא בנמל אשדוד, שבחודש מאי פרק 208 אוניות לעומת 176 אוניות בחודש אפריל. בנמל אשדוד לא מתרגשים מהשינוי החיובי במספר האוניות הנפרקות וטענו כי המדד הרלבנטי לגביהם הוא כמות הסחורה הנפרקת בטונות. אך באותה נשימה הודו כי הם העבירו באופן קבוע שני צוותי עבודה מסקטור המכולות לסקטור המטען כללי.

יותר מזה, הכתבה הזאת מקשרת לכתבה אחרת בה רשום:

ציטוט

נמל אשדוד וההסתדרות חתמו היום (ד') על הסכם שמאריך בחצי שנה נוספת את העסקתם של 30 עובדים זמניים שגויסו כדי לפתור את הפקק בנמלים.
...
במקביל חתם הנמל בספטמבר [של 2021]  על הסכם נוסף שכלל גיוס של 40 עובדים זמניים לפרק זמן של חצי שנה. אותם בכירים ציינו כי ייתכן שגם החוזה של העובדים הללו יוארך: "הארכת החוזה מותנית בעומס התור התפעולי בנמל ובפתיחת הנמלים החדשים".

לינק

זאת אומרת שהם כן גייסו כוח אדם? מעניין.

שיפור יעילות? לא אמרת לגבי זה כלום. אמרת שיעבדו יותר. יעבדו יותר =\= שיפור יעילות. שיפור יעילות זה כשאתה מייצר יותר ערך באותו הזמן. אבל לא משנה. אם היית שואל אותי אם הנמלים צריכים להתייעל הייתי אומר שכן, זה פשוט לא קשור למקרה הזה.

לפני 46 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בירוק יש לך התייחסות ישירה לאחריות של השמאל הכלכלי לכך שלא היה שינוי עד היום.

בירוק יש התייחסות ישירה להורדת כוחו של ועד עובדי הנמל. לא אחריות לשינוי. אתה שוב עם ה"10 צעדים קדימה"? 

אגב הטענה שהסינים ימצאו דרך לפרוק מהר... 

מהכתבה שלך:

ציטוט

רציפים 7 ו־8 הועברו כאמור לנמל המפרץ בחיפה שמנוהל על ידי חברת SIPG הסינית בסוף חודש אפריל. מאז ועד סוף חודש מאי פרקו ברציפים החדשים 7 אוניות בלבד.

מה אתה אומר, 7 בחודש זה טוב? כי באשדוד עם הועדים:

ציטוט

ההסבר המרכזי לצמצום בפקק נמצא דווקא בנמל אשדוד, שבחודש מאי פרק 208 אוניות לעומת 176 אוניות בחודש אפריל.

יעני 32 אוניות מאז השינוי? 

אני לא טוען שכולן מטען כללי, אבל המספרים לא בעדך.

..................................................................................

נראה לי שאתה צריך לקרוא יותר בקפידה את מה שאתה מצטט, לא לחשוב 10 צעדים קדימה אלא קודם לקרוא ולהבין מה ציטט ואם זה תומך בך או לא.

פעם שניה שאתה מביא מקור שלא תומך בטענתך.

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, פספסתי, מי שעשתה את המהלך שליאור מדבר עליו וזוכה לגיבוי מנשיא התאחדות התעשיינים, שמדבר על לקיחת השאלטר לועד, זו מירב מיכאלי?

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי היה נהג סמיטריילר עצמאי והיו שנים רבות שעבד כמעט בלעדית בהובלות אל\מ נמל אשדוד.

הוא אכל המון קש והפסיד הרבה כסף וזמן בגלל נהלי העבודה של העובדים ההיסתדרותיים, שלא לדבר על היחס שלהם לאלו שהיו תלויים בהם לפרנסתם.

בקיצור גדלתי בבית שלא היתה בו שום אהבה לעובדי הנמל. מבחינתו הם היו המן הרשע...

ובכל זאת לתלות הפקקים שיש עכשיו בנמלים רק בעובדי הנמל ובשמאל של מפא"י, זו ממש הגזמה, בזמן שיש בעיות כאלו בכל העולם. גם במדינות שמפא"י לא שלטה בהן מעולם.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

אין את זה במחקר. פשוט אין.

עשיתי את העבודה הזו בשבילך.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

בוודאי. אתה מתאמץ כהרגלך למצוא משהו במקור מונפץ שהסיבה היחידה שהשתמשת בו מלכתחילה זה כי הוא התאים לאג'נדה שלך ולנקודה שרצית להעביר.

בינתיים המקור הזה יותר קרוב למציאות מהטענה שלך.

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

אם רק זו היתה הפואנטה. בוא נחזור ונעשה סדר. חבריך עורכי המחקר סיפרו ששלמנו לרשות 88 מיליארד דולר. כתבתי שזה דווקא נשמע כמשהו שיכול להיות הגיוני אבל העדות היחידה להעברות שמצאתי היא במסגרת פרוטוקול פריז. אתה סיפרת שיש העברות בשקט. ואחר כך כששאלתי אם יש עדות לזה (כי גם זה באמת נשמע הגיוני) הלכת ל-2003 וניתחת כהרגלך בקודש 10-20 משפטים וטעית. 

על מה אתה מדבר? פרוטוקול פריז זה לא ההעברות היחידות לרש"פ - קישרתי פה מקודם גם למידע על "המדינות התורמות" (AHLC) שישראל נמצאת שם.

ואני טעיתי?!

לפני 22 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא שואל אם היה מותר לקחת מכספי המיסים של הפלשתינים ולהלאים אותם. אני לא מנהל דיון על האם ישראל פעלה באופן חוקי ביחס להסכמים או האם אורי אריאל הציע לעשות משהו שסתר את ההסכמים. זה לא מעניין. 

בטח שכן, כי אתה הנחת (בטעות) משהו, שאין לו שום בסיס חוקי ולא יכל להתקיים אז.

לפני 23 דקות, יבגניפ כתב:

אני אומר שכשאתה מנסה להביא דוגמא להעברה שלא במסגרת הסכמי פריז, וממציא שמדברים בדיון הזה על כספי "תמיכה" או משהו שעוברים לרשות אז אתה ממציא. וכשאתה ממציא ששטרית מתבלבל ווכו' אז אתה גם ממציא. והסברתי לך למה. במהלך האינתיפאדה השניה, עוד בימי ברק, העברות המיסים לרשות הוקפאו. אחר כך בימי שרון נערך הסכם מחודש עם הרשות והובטח שהכסף לא יעבור לטרור. על זה מדבר שטרית. ואת זה לא הכרת כי קרה מה שקורהכל הזמן וכבר נמאס לי להצביע עליו אבל בכל זאת: אתה משלים פערי ידע עם קומון סנס ופרשנות. וזה פשוט לא עובד. אגב, את החוק שאתה מתגאה בו מ-2018 יזם בין השאר חבר הכנסת מיש עתיד.

גם המצאתי את ה-AHLC, וגם את ה-500 מיליון שגנץ העביר.

את החוק מ-2018 יזמו חברי כנסת מכמה מפלגות, אחד המרכזיים אם לא הכי מרכזי הוא בכלל דיכטר מהליכוד.

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

אתה באמת לא מבין אה? אם מדברים על שמאלנים וכולל בזה את מצביעי יש עתיד זו קבוצה אחת מסוימת. אם אתה עונה לי ומשאיר לי לנחש, כמו שאתה תמיד עושה כדי שיהיה לך חבל הצלה, שבעצם צמצמת את זה למרצ והעבודה זה משהו אחר. הבדל קטן כזה של ציבור של 20 מנדטים בערך, אולי יותר. כי מרצ והעבודה כנראה הולכות להמחק. 

לא אני לא מבין, כי אני הגבתי למשפט שלך שכלל "שמאלנים", זאת אומרת שאם כבר, אז מי שהחליט איזה ציבור לכלול - זה אתה, ולא אני.

לפני 26 דקות, יבגניפ כתב:

אתה יכול לרפרף פה, בראיון שבו מראים שוב את הקשר ההפוך שיש בישראל בין מעמד סוציו אקונומי לבין הצבעה. 

איפה המחקר שעבר ביקורת עמיתים והביבליוגרפיה?!

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

אתה יכול לחפש ולגלות ששני העשירונים העליונים אחראים על 80% מהמיסים הישירים שמשולמים פה ולמעלה מ-50% מהמיסים העקיפים.

אתה שוכח שבשני העשירונים העליונים יש ימניים, כמה וכמה מהם...

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

ואז להזכר שוב שהדיון שנהלתי פה אבל אתה החלטת לצמצם למשהו אחר בלי לעדכן אותי היה סביב ממשלת החלומות שלכם שתעלה לשלטון בקרוב, ולמעט מפלגה אחת שמייצגת את מעמד הביניים ברובה, תורכב ממפלגות שמייצגות את העשירונים התחתונים בהכנסות מהישובים הכי עניים שיש בישראל.

אם ציטטתי משפט אחד שלך, והגבתי לו, אז הדיון שניהלתי הוא סביב אותו משפט.

אתה יודע שאני לא מרחם על עמוס ואם צריך אז אני שם ציטוט ארוך.

לפני 25 דקות, David32 כתב:

השפעה חיובית שהעבירו עובדים מהקונטיינרים למטען הכללי. לא שיש פקק בקונטיינרים.

זה הוכחה שהמשפט הזה לא נכון:  

לפני 16 שעות, David32 כתב:

סימוכין לזה שיש פקק בקונטיינרים? לפי מה שאני מבין יש הסכמה שהפקק הוא של מטען כללי.

משמעו שאין "פקק שהוא רק קונטיינרים או רק כללי", כיוון שאפשר להעביר עובדים מפה לשם לפי הצורך.

לפני 29 דקות, David32 כתב:

יותר מזה, הכתבה הזאת מקשרת לכתבה אחרת בה רשום:

ציטוט

נמל אשדוד וההסתדרות חתמו היום (ד') על הסכם שמאריך בחצי שנה נוספת את העסקתם של 30 עובדים זמניים שגויסו כדי לפתור את הפקק בנמלים.
...
במקביל חתם הנמל בספטמבר [של 2021]  על הסכם נוסף שכלל גיוס של 40 עובדים זמניים לפרק זמן של חצי שנה. אותם בכירים ציינו כי ייתכן שגם החוזה של העובדים הללו יוארך: "הארכת החוזה מותנית בעומס התור התפעולי בנמל ובפתיחת הנמלים החדשים".

לינק

זאת אומרת שהם כן גייסו כוח אדם? מעניין.

זה הרבה? זה מעט? זה לא משנה, עובדתית זה לא מספיק.

לפני 30 דקות, David32 כתב:

שיפור יעילות? לא אמרת לגבי זה כלום. אמרת שיעבדו יותר. יעבדו יותר =\= שיפור יעילות. שיפור יעילות זה כשאתה מייצר יותר ערך באותו הזמן. אבל לא משנה. אם היית שואל אותי אם הנמלים צריכים להתייעל הייתי אומר שכן, זה פשוט לא קשור למקרה הזה.

גם אלו דוגמאות, יכלתי גם לתת דוגמה שיוסיפו עוד מנופים או שיפרקו עם בובקט.

בוא נשאל מי מונע שיפור יעילות בנמלים.

אני טוען שלשפר יעילות בנמלים זה Holy Grail, במצב הקיים לא יגיעו לשיפור יעילות, ולכן לכל הפחות כדאי שיעבדו יותר, או יותר עובדים, או גם וגם.

לפני 32 דקות, David32 כתב:

בירוק יש התייחסות ישירה להורדת כוחו של ועד עובדי הנמל. לא אחריות לשינוי. אתה שוב עם ה"10 צעדים קדימה"? 

הורדת כוחו זה לא אומר שהורידו לו מספיק.

יש לועד הזה עדיין הרבה יותר מדי כוח.

לפני 35 דקות, David32 כתב:

מהכתבה שלך:

ציטוט

רציפים 7 ו־8 הועברו כאמור לנמל המפרץ בחיפה שמנוהל על ידי חברת SIPG הסינית בסוף חודש אפריל. מאז ועד סוף חודש מאי פרקו ברציפים החדשים 7 אוניות בלבד.

ציטוט

ההסבר המרכזי לצמצום בפקק נמצא דווקא בנמל אשדוד, שבחודש מאי פרק 208 אוניות לעומת 176 אוניות בחודש אפריל.

יעני 32 אוניות מאז השינוי? 

אני לא טוען שכולן מטען כללי, אבל המספרים לא בעדך.

אתה צוחק עליי?

רציפים 7 ו-8 היו ריקים לחלוטין, התרומה שלהם הייתה 0 עגול (למשל פה מכתבה מה-13/4/22):

ציטוט

מיכאלי וליברמן חתמו על הצו להקצאת הרציפים הריקים לנמלים הפרטיים

ממחר יוקצו רציפים 7-8 לנמל המפרץ בחיפה שבשליטת SIPG ורציף 28 לחברת נמל הדרום באשדוד שבשליטת חברת TIL, לפריקת מטען כללי. מדובר בצו זמני לשנתיים או עד למועד הקטנת תור של האוניות בנמלים. זאת למרות הקונצנזוס המקצועי כי המהלך לא יפתור את בעיית הפקק

...

על אף שהאישור הפעלה ניתן החל ממחר, באותה נשימה הנמלים יצטרכו להסדיר את השימוש ברציפים מבחינה רגולטורית, והליך זה צפוי להימשך מספר שבועות.

אז באמת מפתיע, שב-13/4/22 נתנו להם אישור החל מה-14/4/2022, אמרו שזה ייקח מספר שבועות עד שהכל יוסדר והם באמת יוכלו להשתמש ברציפים הללו, וכבר ב-7/6/22 הם פרקו 7 אוניות.

ולגבי האם הן מטען כללי או לא:

ציטוט

ההגדרה של רציפים 7,8 ו-28 כרציפי מטען כללי לא תאפשר לנמלים החדשים לפרוק שם מכולות, אך היא כן תאפשר להם לפרוק אוניות הנושאות רכב, שמוגדרות באופן פורמלי כמטען כללי לפי הוראות רספ"ן. גורמים בנמלים החדשים אמרו ל"כלכליסט" כי כרגע פריקת רכב ברציפים החדשים אינה על הפרק אך הם הדגישו כי מותר להם לעשות זאת באופן חוקי. פריקת רכב נחשבת לרווחית הרבה יותר מאשר פריקת מטען כללי רגיל, וזאת מפני שמדובר בפריקה פשוטה שאינה מצריכה מנופים או הכשרה מיוחדת לעובדים.

לסיכום נכון לסוף מאי העברת הרציפים תרמה פריקת 7 אוניות מטען כללי לעומת 0 לפני ההעברה.

ולא רק זה, אלא שזה כנראה דירבן את הנמלים הממשלתיים להוסיף עובדים מחשש לאבד הסכמים (כלומר חברות הובלה שיעברו לנמלים הפרטיים).

ניצחון כפול.

ואיך אפשר בלי קצת שמאל כלכלי:

ציטוט

במקביל, בית המשפט הוציא היום צו מניעה זמני לשביתה בנמלים עד ל-2 ביוני או עד למתן החלטה אחרת. ההסתדרות איימה בהשבתת הנמלים בעקבות הענקת הרציפים הריקים לנמלים הפרטיים ובעקבות החלטת הנמלים הפרטיים לפרוק מטען כללי גם ברציפים הקיימים שלהם.

אז בוא, המספרים הם סופר בעדי. והמקורות תומכים בטענה.

לפני 29 דקות, יבגניפ כתב:

רגע, פספסתי, מי שעשתה את המהלך שליאור מדבר עליו וזוכה לגיבוי מנשיא התאחדות התעשיינים, שמדבר על לקיחת השאלטר לועד, זו מירב מיכאלי?

חלקית, היא וליברמן חולקים קרדיט, וגם אז הם עשו את זה זמנית עד שנתיים מקסימום.

ציטוט

שרת התחבורה מרב מיכאלי ושר האוצר אביגדור ליברמן חתמו על אישור הקצאת הרציפים 7-8 לנמל המפרץ שבחיפה שבשליטת SIPG ורציף 28 לחברת נמל הדרום שבאשדוד שבשליטת חברת TIL, החל ממחר לתקופה זמנית של שנתיים או עד למועד הקטנת התור, המוקדם מבניהם.

כמובן שמהלך זמני לוקח את השאלטר באופן זמני בלבד, אבל כשמגיע - מגיע. כל הכבוד לה.

לפני 10 דקות, פינדר כתב:

ובכל זאת לתלות הפקקים שיש עכשיו בנמלים רק בעובדי הנמל ובשמאל של מפא"י, זו ממש הגזמה, בזמן שיש בעיות כאלו בכל העולם. גם במדינות שמפא"י לא שלטה בהן מעולם.

הפקק עצמו הוא לא באשמתם, עצם זה שהם מנסים לטרפד כל ניסיון לפתור אותו - זה לגמרי באשמתם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור תלמד לקרוא. אי אפשר ככה.

לצטט למדת, עכשיו תקרא את מה שאתה מצטט ותגיד בהתאם.

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך ללמוד לקרוא.

למשל:

לפני כשעה, David32 כתב:

לעומת:

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ממחר יוקצו רציפים 7-8 לנמל המפרץ בחיפה שבשליטת SIPG ורציף 28 לחברת נמל הדרום באשדוד שבשליטת חברת TIL, לפריקת מטען כללי.

...

והליך זה צפוי להימשך מספר שבועות.

אז מתוך חודש וחצי, מספר שבועות כלשהו בכלל לא היה ניתן לפרוק ברציפים.

לא רק זה:

לפני כשעה, David32 כתב:

7 זה יותר מ-0, באופן מפתיע.

אגב למיטב ידיעתי הרציפים הללו לא יועדו בכלל למטען כללי:

ציטוט

במכתב מציינת החברה הסינית כי היא מעוניינת להקל על העומס בנמלים על ידי שימוש ברציפים 7 ו־8 הריקים לצורך פריקה וטעינה של כלי רכב, מטען כללי ובפרט אוניות ברזל ועצים, באמצעות מנופי אונייה או מנופים ניידים.

מכאן

אגב עוד מעניין מאותה כתבה @יבגניפ:

ציטוט

חברת SIPG הסינית שזכתה במכרז להפעלת נמל המפרץ בחיפה פנתה למנכ"ל האוצר רם בלינקוב ולמנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק בבקשה להשתמש ברציפים 7 ו־8 בנמל חיפה לטובת פריקה וטעינה של מטען כללי בכדי לסייע לפתרון הפקק בנמלים, כדברי החברה. במשרד האוצר תומכים בכך, ובמשרד התחבורה מתלבטים.

הרעיון לא הגיעה ממיכאלי, היא בהתחלה בכלל התלבטה, ועדיין מגיע לה קרדיט שאישרה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עשיתי את העבודה הזו בשבילך.

זה לא בשבילי. זה בשביל עורכי המחקר ובשבילך. וגם בזה סביר להניח שפישלת. לקחת מכוניות שרירותיות והגעת למסקנה. מה אני אגיד לך? מתי אתה מתחיל לעבוד כפרופסור אורח בחוג לכלכה באת"א? אה אתה לא כי אקדמיה זה ללוזרים. לך יש קומון סנס. וויקיפדיה. שאומנם מסתמכת לפעמים על מחקרים אבל אתה לא צריך אותם. כי לך יש קומון סנס.

לפני 28 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בטח שכן, כי אתה הנחת (בטעות) משהו, שאין לו שום בסיס חוקי ולא יכל להתקיים אז.

לא, זה שוב המצאה שלך. לא הנחתי שום דבר. אתה המצאת משהו. הסברתי למה לדעתי אריאל התכוון. יכול להיות שהוא התכוון למשהו אחר. הטענה כאילו הוא לא יכל להתכוון לזה כי לא היה לזה בסיס חוקי היא גם לא חכמה במיוחד ושוב מראה שאתה מקמפל קצת יותר מדי עם הקומון סנס שלך. אם תקרא את הצעת החוק מ-2018 תגלה שהיה דיון משפטי שלם על חוק וחוקיות הקפאות. וגם שם חברי כנסת שאלו שאלות שונות על מה אפשר ומה איפשר, כי הם לא הכירו. למרות שלפי הקומון סנס שלך זה בעצם לא הגיוני. כי אם משהו לא אפשרי חוקית אז הוא לא יעלה לדיון 

...

ואחרי בזבוז הזמן הזה, מה זה משנה לזה שהמצאת תאוריה שלמה ששטרית התבלבל בשנה של פרוטוקול פריז, כי לא ידעת שבימי ברק הקפיאו את העברות המיסים לרשפ ואחכ היה מיני הסכם חדש איתם סביב זה?  זה לא משנה

...

אתה באמת לא מבין עד כדי כך מה הנושא וחושב שאם תנסה להתיש אותי בפרשנות למה התכוון אריאלי אז ישכח שהמצאת תאוריה שלמה על יחסינו עם הרשפ?

כן אני יודע את התשובה

לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

גם המצאתי את ה-AHLC, וגם את ה-500 מיליון שגנץ העביר.

את החוק מ-2018 יזמו חברי כנסת מכמה מפלגות, אחד המרכזיים אם לא הכי מרכזי הוא בכלל דיכטר מהליכוד.

לפי אבי דיכטר במקור העיתונאי האהוב עליך בעולם, שאני מניח שממנו הבאת את המספר, 500 מיליון הגיעו מכספים ש"הקופאו וקוזזו", אז אני לא מבין מה אתה רוצה מגנץ או ממני. 

את AHLC לא המצאת. כל הכבוד על זה. לא הצלחתי למצוא מתי היתה התרומה האחרונה של ישראל דרך הארגון או למה להבין היית צריך לפתח תאוריה שלמה על סמך ציטוטים של אורי אריאלי ומאיר שטרית על מה שקרה בימי ממשלת שרון הראשונה. למה פשוט לא לספר כמה ישראל העבירה דרך ahlc? זה יותר קשה?

בינתיים, עושה רושם, רוב הכסף שמועבר הוא מהסכמי פריז.

לפני 44 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה שוכח שבשני העשירונים העליונים יש ימניים, כמה וכמה מהם...

לצערך בבחירות האחרונות הם העדיפו את בנט וסער. ומישהו אמר שאין ימניים בשני העשירונים העליונים? נחזור שוב לשני הלינקים מעל. סתכל מי קיבל את רוב הקולות בישובים המבוססים שאתה יכול לחשוב עליהם. מוזמן לצלול לרמת הקלפי בישובים שאתה מכיר. בהצלחה.

לפני 46 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם ציטטתי משפט אחד שלך, והגבתי לו, אז הדיון שניהלתי הוא סביב אותו משפט.

אם רוקנת אותו מתוכן לא הגבת לו. 

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עדיין מגיע לה קרדיט שאישרה.

עשית אותי מאושר. היה שווה לבזבז עוד יום בקלפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, m3x7r3m3 כתב:

7 זה יותר מ-0, באופן מפתיע.

32  זה יותר משבע.

ציינתי את זה כהשוואה.

כי 32 זה בנמל אשדוד. עם הועד.

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

ולגבי האם הן מטען כללי או לא:

זה מראה שלא קראת.

מ.ש.ל.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, יבגניפ כתב:

זה לא בשבילי. זה בשביל עורכי המחקר ובשבילך. וגם בזה סביר להניח שפישלת. לקחת מכוניות שרירותיות והגעת למסקנה. מה אני אגיד לך? מתי אתה מתחיל לעבוד כפרופסור אורח בחוג לכלכה באת"א? אה אתה לא כי אקדמיה זה ללוזרים. לך יש קומון סנס. וויקיפדיה. שאומנם מסתמכת לפעמים על מחקרים אבל אתה לא צריך אותם. כי לך יש קומון סנס.

בטח שזה בשבילך, אתה ודויד הרי העליתם הסתייגות מקטגוריית גניבות הרכב.

ואחרי הפשלה שלך עם ה-30 אלף אני במקומך לא הייתי מניח שדווקא מי שתיקן אותך הוא זה שפישל.

לפני 40 דקות, יבגניפ כתב:

לא, זה שוב המצאה שלך. לא הנחתי שום דבר. אתה המצאת משהו. הסברתי למה לדעתי אריאל התכוון. יכול להיות שהוא התכוון למשהו אחר. הטענה כאילו הוא לא יכל להתכוון לזה כי לא היה לזה בסיס חוקי היא גם לא חכמה במיוחד ושוב מראה שאתה מקמפל קצת יותר מדי עם הקומון סנס שלך. אם תקרא את הצעת החוק מ-2018 תגלה שהיה דיון משפטי שלם על חוק וחוקיות הקפאות. וגם שם חברי כנסת שאלו שאלות שונות על מה אפשר ומה איפשר, כי הם לא הכירו. למרות שלפי הקומון סנס שלך זה בעצם לא הגיוני. כי אם משהו לא אפשרי חוקית אז הוא לא יעלה לדיון 

ההסבר שלך למה אריאל התכוון לא מסתדר מכמה וכמה סיבות, מניתי אותן כבר.

אבל זה לא חדש, אתה התבלבלת משני מושגים, ואז אתה מניח שכולם התבלבלו.

לפני 42 דקות, יבגניפ כתב:

ואחרי בזבוז הזמן הזה, מה זה משנה לזה שהמצאת תאוריה שלמה ששטרית התבלבל בשנה של פרוטוקול פריז, כי לא ידעת שבימי ברק הקפיאו את העברות המיסים לרשפ ואחכ היה מיני הסכם חדש איתם סביב זה?  זה לא משנה

לא, אתה זה שהתבלבלת בין ההסכם של ממשלת שרון לבין פרוטוקול פריז.

לפני 42 דקות, יבגניפ כתב:

אתה באמת לא מבין עד כדי כך מה הנושא וחושב שאם תנסה להתיש אותי בפרשנות למה התכוון אריאלי אז ישכח שהמצאת תאוריה שלמה על יחסינו עם הרשפ?

אני מבין מה הנושא, בינתיים הנושא זה יבגני מתבלבל ולכן מניח שאני טועה.

לפני 43 דקות, יבגניפ כתב:

לפי אבי דיכטר במקור העיתונאי האהוב עליך בעולם, שאני מניח שממנו הבאת את המספר, 500 מיליון הגיעו מכספים ש"הקופאו וקוזזו", אז אני לא מבין מה אתה רוצה מגנץ או ממני. 

המספר 500 מיליון שקל הגיע מכמה מקורות:

מעריב

מקור ראשון

במקור נכתב ככה:

ציטוט

לאחר פגישת שר הביטחון עם יושב ראש הרשות הפלסטינית, הודיע גנץ כי ישראל תלווה לרשות 500 מיליון ש"ח, שיקוזזו כהחזר מכספי הסילוקין שמעבירה ישראל לרשות ב-2022

אתה מתכוון לכתבה הזו שהגיעה 3 חודשים מאוחר יותר, והפרט החדש בה היא שהכתוב למעלה הוא לטענת הרשות שקר:

ציטוט

בהערת שוליים בדו"ח אוזכרו גם אותם חצי מיליארד שקלים נוספים שהעבירה ישראל לרשות הפלשתינית, אך 400 מיליון מתוכם הוגדרו בדו"ח הרשות ככספים שהיו מגיעים לרש"פ מ"החודשים הקודמים", קרי החזר חוב ישראל לרשות, ולא על חשבון גבייה עתידית. 100 מיליון השקלים הנותרים אכן הוגדרו כ"מקדמה" על חשבון גביית מסים עתידית. במילים אחרות, הרשות מבהירה בדו"ח רשמי כי אין בכוונתה להחזיר לישראל 80% מחצי מיליארד השקלים שהועברו אליה.

...

משמעות הדברים מחמירה, אם מביאים בחשבון שבתום הפגישה בין גנץ לאבו מאזן בקיץ האחרון, טענה הרשות הפלשתינית כי שר הביטחון הסכים להחזיר "חלק מכספינו המוחזקים בידי ישראל" - כלומר, להעביר לרש"פ חלק מהכספים שהוקפאו על ידי ישראל בעקבות היישום של "חוק הקיזוז".

או שגנץ שיקר וגרם למתפ"ש לשקר - ואלו אכן כספים שקוזזו בעבר, ואז גנץ (וכל הקבינט הביטחוני-מדיני) גם עבר על החוק פעמיים:

ציטוט

3.       (א)  השר יביא לאישור ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, בתום כל שנה, דין וחשבון המפרט נתונים בדבר סך הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור, באותה שנה (בסעיף זה – דוח).

הקפאת כספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור מהכספים המועברים אליה

4.       (א)  מתוך הכספים שמעבירה ממשלת ישראל לרשות הפלסטינית בהתאם להוראות חוקי היישום, יוקפא בכל חודש, סכום השווה לחלק השנים עשר מסך הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור בשנה הקודמת, בהתאם לדוח לגבי אותה שנה כפי שאושר בידי ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי לפי סעיף 3(א).

(ב)  הביא השר לאישור ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי דוח כאמור בסעיף 3, ולפיו לא שילמה הרשות הפלסטינית כספים בזיקה לטרור בשנה שאליה מתייחס הדוח, רשאית ועדת השרים להחליט על העברת הכספים שהוקפאו לפי סעיף קטן (א), לרשות הפלסטינית, כולם או חלקם; החלטת ועדת השרים לפי סעיף קטן זה תפורסם לציבור.

פעם אחת כשהם לא קיזזו כספים חדשים בניגוד לסעיף 4 א, פעם שנייה כשהם הפשירו כספים שכבר הוקפאו בניגוד לסעיף 4 ב.

או שהרשות משקרת (ואז נשאלת השאלה למה גנץ לא גורם להם לתקן את הדו"ח של הרשות למדינות התורמות).

לפני 58 דקות, יבגניפ כתב:

את AHLC לא המצאת. כל הכבוד על זה. לא הצלחתי למצוא מתי היתה התרומה האחרונה של ישראל דרך הארגון או למה להבין היית צריך לפתח תאוריה שלמה על סמך ציטוטים של אורי אריאלי ומאיר שטרית על מה שקרה בימי ממשלת שרון הראשונה. למה פשוט לא לספר כמה ישראל העבירה דרך ahlc? זה יותר קשה?

הנה עזרתי לך שוב לגבי תאריך, הסכומים של מענקים כאלה בד"כ חסויים.

למשל דוגמה מממשלה אחרת, שם הסתירו הלוואה לרש"פ תחת סעיף של אשראי לעסקים בגלל הקורונה.

מתאמצים מאוד כדי שלא נוכל לספר כמה ישראל העבירה לרשות במסגרת התרומות.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

בינתיים, עושה רושם, רוב הכסף שמועבר הוא מהסכמי פריז.

אין ספק, גם כשגנץ העביר את ה-500 מיליון האלה, זה לא היה רוב הכסף שהועבר:

ציטוט

מנגד, בימים האחרונים פרסמה הרשות הפלשתינית את דו"ח הביצוע התקציבי שלה לחודש ספטמבר, בשפה האנגלית. דו"ח זה מתפרסם כחלק מההתחייבויות של הרש"פ לתורמיה ולקהילה הבינלאומית לשקיפות תקציבית. על פי הדו"ח, בחודש ספטמבר בלבד העבירה ישראל לרשות סכום כולל של 1.77 מיליארד שקלים.

בהערת שוליים בדו"ח אוזכרו גם אותם חצי מיליארד שקלים נוספים שהעבירה ישראל לרשות הפלשתינית, אך 400 מיליון מתוכם הוגדרו בדו"ח הרשות ככספים שהיו מגיעים לרש"פ מ"החודשים הקודמים", קרי החזר חוב ישראל לרשות, ולא על חשבון גבייה עתידית. 100 מיליון השקלים הנותרים אכן הוגדרו כ"מקדמה" על חשבון גביית מסים עתידית. במילים אחרות, הרשות מבהירה בדו"ח רשמי כי אין בכוונתה להחזיר לישראל 80% מחצי מיליארד השקלים שהועברו אליה.

כלומר העבירו סה"כ 2.27 מיליארד, מתוכם 1.77 מיליארד זה כספי מיסים (כלומר בגלל פרוטוקול פריז).

עכשיו נזכור שכספי המיסים זה העברות שוטפות שקורות כל חודש, וה"הלוואה" / "מענק" הוא חד פעמי. אז אם נמדוד לאורך שנה הפער גדל.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

לצערך בבחירות האחרונות הם העדיפו את בנט וסער. ומישהו אמר שאין ימניים בשני העשירונים העליונים? נחזור שוב לשני הלינקים מעל. סתכל מי קיבל את רוב הקולות בישובים המבוססים שאתה יכול לחשוב עליהם. מוזמן לצלול לרמת הקלפי בישובים שאתה מכיר. בהצלחה.

בדיוק בגלל זה שניהם לא שומרים על כוחם (ביחד בטוח, כנראה שגם בנפרד כל אחד מהם לא שומר על כוחו).

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אם רוקנת אותו מתוכן לא הגבת לו. 

אז אתה לא עומד מאחורי הטענה שלך שבלי השמאלנים כלכלת המדינה מתמוטטת?

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

עשית אותי מאושר. היה שווה לבזבז עוד יום בקלפי

אני חי כדי לעשות אותך מאושר.

לפני 49 דקות, David32 כתב:

32  זה יותר משבע.

ציינתי את זה כהשוואה.

כי 32 זה בנמל אשדוד. עם הועד.

ועלייה מ-0 ל-7 זה יותר באחוזים.

חוץ מזה שאנחנו לא יודעים בכמה זמן ה-7 האלה נפרקו, זה יכול להיות גם ביום האחרון של מאי.

לפני 51 דקות, David32 כתב:

זה מראה שלא קראת.

מ.ש.ל.

אני קראתי, זה מראה שאתה כותב שטויות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קראתי, זה מראה שאתה כותב שטויות.

אז כשרשמתי שאני לא יודע כמה מ32 אוניות אקסטרא שנפרקו ע"י נמל אשדוד הן אוניות מטען כללי, כתבתי שטויות?

וכשענית על זה ב:

image.thumb.png.9bcefde831da2c5f55cdf3a631b77418.png

זה עדיין אני כתבתי שטויות. 

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...