Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן אלקטרה אינוורטור לא מחמם ולא מקרר

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכן אני חושב שיש כאן כשלים תיכנוניים...

אולי אפשר לקרוא לזה כשלים תכנוניים או אולי תכנון LOW COST אבל נראה לי שנקודת החולשה היא הקירור (או ליתר דיוק העדרו) לכרטיס האינוורטר, ואולי גם שימוש ברכיבים שהם גבוליים ביחס לנדרש. מעגל האינוורטר מספק הספק גבוה למדחס. התחממות הרכיבים מקצרת את חייהם וחיי המעגל. אני מופתע בכל פעם לראות heat sink בלבד ולא קירור אקטיבי. אני משער שהמזגנים האלו מתוכננים להיות הכי זולים שאפשר ועדיין לצלוח את תקופת האחריות במרבית המקרים. עמידות ואמינות עולים כסף! מעניין לראות איך נראה מזגן מיצובישי מבפנים.

מקבילה טכנולוגית אחרת היא מנורות הלדים. לכאורה, הטכנולוגיה אמורה להביא חסכון דרמטי בצריכה לצד אורך חיים משופר. בפועל, (בנורות הלד הסיניות הזולות, שמחירן סביר) אורך חיים קצר, שנובע, שוב (לפחות), מהעדר קירור נאות. מחיר הקנייה + אורח החיים הקצר מבטל את החסכון שבצריכת הזרם. בבית, אני חזרתי אחורה ממנורות LED לנורות הלוגן בספוטים (היכן שבעיית החום הכי קיצונית).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מקבילה טכנולוגית אחרת היא מנורות הלדים. לכאורה, הטכנולוגיה אמורה להביא חסכון דרמטי בצריכה לצד אורך חיים משופר. בפועל, (בנורות הלד הסיניות הזולות, שמחירן סביר) אורך חיים קצר, שנובע, שוב (לפחות), מהעדר קירור נאות. מחיר הקנייה + אורח החיים הקצר מבטל את החסכון שבצריכת הזרם. בבית, אני חזרתי אחורה ממנורות LED לנורות הלוגן בספוטים (היכן שבעיית החום הכי קיצונית).

לא יודע מה התחשיב שלך, אבל אצלי נורות הלד מחזירות את עלותן תוך שבועות עד חודשים בודדים, גם אם הן נשרפות מוקדם יותר מהצפוי.

4 - ההתקנה בוצעה תוך שימוש בשימון של הפלרים (מחברי ההפשלה), כלומר כוח ההידוק של האומים מושקע ברובו בהצמדת קונוסי האטימה ולא בפיתול. חיבורים כאלה מבטיחים מינימום דליפות לאורך זמן.

באיזה שמן השתמשת כדי לא לזהם את מעגל הקירור?

עריכה אחרונה על ידי nitch

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, לא משנה איך תקבע את המעבה לגשטל. אני מנחש שהגומיות הדקות המפרידות בין רגלי המעבה למסגרת הגשטל לא מצליחות לחייץ כראוי, בודאי אם הברגים מהודקים בחוזקה.

ברוב ההתקנות בארץ אין בכלל תושבות גומי, המזגן מונח על הגישטל כמו שהוא ולא מהודק עם ברגים או ששמים בורג אחד.

זה עדיף על תושבות גומי, אפילו שהן דקות? אני חושב שלו.

שאלה אחרת, לגבי מזגן אחר. אותו דגם אלקטרה אינוורטר אבל תקין.

המעבה כרגע פורק ממקומו כי הוא צריך לעבור מקום. בזמן הפירוק בוצע תהליך ריכוז גז במעבה. הצנרת הקיימת קצרה מידי עבור המיקום החדש, נדרשת צנרת חדשה יותר ארוכה.

היחידה הפנימית נשארת במקום הישן.

יש לי:

גישטל

דוכים

פטישון

מה אני צריך לרכוש כדי לבצע התקנה בעצמי והאם זה יהיה משתלם לעומת התקנה על ידי איש מזגנים שתעלה כ 600 ש"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא כמה אתה מוכן להשקיע (מעבר לכסף) בהתקנה מושלמת.

אם אתה רוצה להתקין כמו שצריך זה קצת מסובך ודורש כלים מיוחדים.

אלא אם כן הצנרת קצרה מאוד וחיצונית לגמרי (ואז אפשר להחליפה בחדשה) תצטרך להאריך את הקיימת וזה דורש ריתוך או מחברים מיוחדים.

מכשיר קונוס שמעצב את קצה הצנרת

כלי או סליל לכיפוף צנרות

משאבה ושעוני לחץ לבדיקת אטימות הצנרת

ייתכן ובכל זאת תזדקק לתוספת גז

בשורה התחתונה - לדעתי מיותר.

איני איש מזגנים אך לא מזמן קרוב משפחה התקין אצלי מיני מרכזי חדש והייתי צמוד אליו מסקרנות.

Aprilia Shiver 750

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה התחשיב שלך, אבל אצלי נורות הלד מחזירות את עלותן תוך שבועות עד חודשים בודדים, גם אם הן נשרפות מוקדם יותר מהצפוי.

תחשיב לדוגמה:

נורת הלוגן 50 וואט צורכת 0.05 קוט"ש בכל שעה. לפי כ-50 אגורות לקוט"ש, כ-2.5 אגורות לשעת הפעלה. כ 6 ש"ח לחודש בהנחה של 8 שעות ביום. נורת לד מקבילה, שעולה, נניח, 6 ש"ח, וצורכת אפס, צריכה לפעול חודש רק כדי להחזיר את העלות שלה.

אפשר לעדכן את החישוב לכל כיוון. מול נורת הלוגן של 20 וואט החסכון יהיה קטן פי 2.5. לנורת הלד אין צריכה אפס אלא 1-15 וואט (תלוי בדגם ובכמה שהם משקרים), אז החסכון קטן עוד יותר, וכו'. וכו'.

בכל מקרה, החסכון משימוש בלד הוא באותו סדר גודל של עלות הנורה, וכשאורך החיים קצר, הוא נמחק במהירות. בדיוק כמו במזגני אינוורטר זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשמל אצלי באנגליה קצת יותר יקר והלדים אותו הדבר. גם בתחשיב של חודש להחזר עלות, היות והלדים חיים יותר מחודש (אצלי כבר שנה לחלקם), זה משתלם. שלא לדבר על זה שההלוגן מחמם את החדר גם כשלא רוצים חימום. אם יש מיזוג, זה עולה יותר גם בחשמל של המזגן.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הלדים בספוטים מחזיקים חודשיים - שלושה בקושי (ופחות משעתיים ביום). הם החליפו הלוגן בני 11 (שהיו תקינים). במקום לדים על 220V הוספתי ספקי כח ל-12V ועברתי ללדים מתאימים, בלי שינוי. ניסיתי במקום לדים שיצוקים בסיליקון, לדים בנויים בגוף אלומיניום מוליך חום. אולי היה שיפור קל באורך החיים, אבל המחיר עלה בהתאמה.

נשברתי ואני חוזר להלוגן.

במקומות בהם נכנס CFL, זה מה שאני שם. צריכה נמוכה (כמעט) כמו לד, אורך חיים ומחיר עדיפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל, אבל זה מוזר. יש לי ספוטים לד של תאורת חוץ שעובדים 14 שעות ביממה בממוצע מאז נובמבר (הלילה פה ארוך בחורף) בלי שום בעיה, וגם בבית בו הספוטים עובדים הרבה יותר שעות לא נשרף לי אפילו אחד. תערובת של סיניים ופיליפס. יכול להיות שמדובר במתח לא יציב במיוחד אצלך?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בבית נורות לד שעובדות כבר כמה שנים בלי החלפה ויש נורות שהייתי צריך להחליף אחרי חודש - חודשיים. כולן "לא של מותגים". כנראה איכות של הנורות האלו עדיין לא אחידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בדירה התקנתי כמה מנורות LED תוצרת OSRAM עם הברגה E27. חלק מהמנורות מתאימות גם לעמעמום (דימר).

לבנתיים לאחר כשנה נשרפה מנורה אחת שעבדה כ-2000 שעות לא באופן רצוף.

לדעתי הקשר בין אורך החיים המוצהר של 25-50K שעות עבודה לבין אורך החיים האמיתי הוא די רחוק אלא אם המנורה עובדת בתנאי מעבדה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה שמן השתמשת כדי לא לזהם את מעגל הקירור?

שמן 10 רגיל, כנראה מינרלי. השתמשתי במה שנקרא 'שמן מכונות תפירה' או שמן למערכות אויר (למשמנת המותקנת בצנרת). אין כל ערבוב של שימון הפלרים עם פנים הצנרת, ולכן סוג השמן לא רלוונטי. מניסיון של המון שנים ולפחות 20 מזגנים, מעולם לא היה הופיע כשל במדחס או דליפה מהפלרים.

השימון הוא רק לתבריג הזכרי של המחברים ולחלק האחורי של ההפשלה בצנרת (באזור עליו לוחצת האום).

תמיד לאחר השימון הקל הצמדתי ידנית את הקונוס של הצינור לזכר ורק אז סיבבתי את האום. במצב כזה מראש המירווח לחדירת שמן פנימה לצנרת קטן מאד.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אפשר לקרוא לזה כשלים תכנוניים או אולי תכנון LOW COST אבל נראה לי שנקודת החולשה היא הקירור (או ליתר דיוק העדרו) לכרטיס האינוורטר, ואולי גם שימוש ברכיבים שהם גבוליים ביחס לנדרש. מעגל האינוורטר מספק הספק גבוה למדחס. התחממות הרכיבים מקצרת את חייהם וחיי המעגל. אני מופתע בכל פעם לראות heat sink בלבד ולא קירור אקטיבי. אני משער שהמזגנים האלו מתוכננים להיות הכי זולים שאפשר ועדיין לצלוח את תקופת האחריות במרבית המקרים. עמידות ואמינות עולים כסף! מעניין לראות איך נראה מזגן מיצובישי מבפנים.

אנשים מחפשים את הכי זול, לא חושבים על איכות וזמינות השירות. אז משקיעים בפרסום, משקיעים בעמלות למוכרים וחוסכים בכל היתר בסדרות הזולות (שהן הרוב).

Teardown של מזגנים פחות נפוץ, אבל יש

.

משתמש בנורות לד של פיליפס ואוסרם מקיץ 2015, עד היום רק נורה אחת התקלקה.

...

שאלה אחרת, לגבי מזגן אחר. אותו דגם אלקטרה אינוורטר אבל תקין.

המעבה כרגע פורק ממקומו כי הוא צריך לעבור מקום. בזמן הפירוק בוצע תהליך ריכוז גז במעבה. הצנרת הקיימת קצרה מידי עבור המיקום החדש, נדרשת צנרת חדשה יותר ארוכה.

היחידה הפנימית נשארת במקום הישן.

יש לי:

גישטל

דוכים

פטישון

מה אני צריך לרכוש כדי לבצע התקנה בעצמי והאם זה יהיה משתלם לעומת התקנה על ידי איש מזגנים שתעלה כ 600 ש"ח?

אתה חייב לעשות ואקום לצנרת לפי הוראות היצרן, כדי 1. לא להרוס אותו 2. להשתמש באחריות אם יש כזו.

לתדיראן יש מדריך למתקין באתר שלהם, לאלקטרה כנראה שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חומר מיוחד לזה, שמדביק את ההברגות ומונע דליפה של גז.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנורת הלד אין צריכה אפס אלא 1-15 וואט (תלוי בדגם ובכמה שהם משקרים).

הזמנתי לוקסמטר סיני זול ונדמה לי שהיום הוא הגיע לשכונה. מחר אאסוף אותו.

מכשיר איכותי ויקר למדידת זרמי AC ברמה של מיליאמפרים (צבת איכותית) יש לי מזמן.

אני מתכוון להשתעשע במדידת צריכת הזרם של 2 סוגים של לדים ובמדידת שטף האור על שולחן מסוים בבית. ההנחה שלי היא שגם אם הלוקסמטר מזייף, באותם תנאים ובטמפרטורה זהה הזיוף יהיה אחיד, בטח למטרות החובבניות שלי.

אז כשתהיינה לי תוצאות אחלוק אותן אתך.

לגבי אורך החיים של לדים, בנברשת מסוימת אצלי יש אהיל זכוכית ללא פתחי אוורור ובכל זאת נורות לד של 15 וואט חיות בו כשנתיים. מדובר על 6 עד 8 שעות פעולה יומיות ולעתים גם יותר.

נורה כזו היום עולה לי בארץ 9 שקלים.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...