Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב הגה

Rrr770

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. 

יש לי הונדה אקורד שנת 2012. 

לפני כחודש ביצעתי החלפת מנוע (מנוע מייבוא), לאחר שהרכב סבל הרבה זמן מאכילת שמן בכמות לא נורמלית (בשיא בתקופה האחרונה הגיע לרמה של ליטר בשבוע) והלך המנוע. 

לאחר החלפת המנוע - שיצאתי מהמוסך נדלקו נורות check engine ותקלה בהגה כח. ההגה נהיה קשה.

את נורת המנוע הצליחו לסדר ע״י החלפת חיישן והיא כבתה. לטענת מי שהחליף את המנוע הוא לא נגע בשום חלק במערכת ההיגוי והתקלה היא במנוע/מחשב ההגה. 

לא יודע אם אפשר לקשור את תקלת ההיגוי להחלפת המנוע או לביצוע העבודה אבל כבר לא רציתי להמשיך לעבוד עם המוסך הנ״ל. 

לכן הלכתי למוסך אחר, שבדק ומצא שמחשב ההגה הלך ברכב. 

1. האם ניתן להצביע בקשר ישיר שהפגיעה במחשב ההגה היא כתוצאה מהחלפת המנוע?

ואם כן, הוא צריך לפצות אותי על זה?

2. האם מכירים מוסך/מעבדה שמתמחים בשיפוץ מחשב הגה?

3. האם מכירים אתר מחו״ל שניתן להזמין ממנו מחשב שכזה כדי לחסוך עלויות?

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, mcaspi כתב:

1. לדעתי, ניתן להצביע על קשר ישיר שהוא צריך לפצות עליו.

הבעיה פה היא יכולת ההוכחה. איך אפשר להוכיח חד משמעי שזה ממנו? לטענתו לא נגע לא במסרק ההגה ולא במערכת ההיגוי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הסבירות שמדובר בתקלה עצמית דווקא שם מתוך אלפי הק"מ שהרכב נוסע (ובמוסך הרכב בעצם לא נסע כמעט), כשממול נמצא אדם ששוגה לעתים, או שיש לו אולי היצר להרוויח יותר (ע"י מכירת החלקים שלך), שואף ל-0. צריך להשקיע בנושא (חיפוש פסקי-דין, למשל) כדי לשכנע שופט, כי לא נראה שהוא יסכים לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה של בעל המוסך היא ההגיונית- פירוק המנוע לא קשור בכלל, ולא עובר בסמוך למערכת ההגה החשמלי.

טענות קונספירטיביות הזויות  של "המוסך גנב לי את החלק והתקין במקומו אחד תקול" לא יזכו ככל הנראה להבנה מצד בית המשפט.

הסבירות שמדובר בהצטרפות מקרים נדירה (או לא כל-כך, ברכב בן 12 שנה, שלפי עדות בעליו מתוחזק בתחזוקת שבר) היא גבוהה יותר מהתאוריה של שודדי האיברים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותקלה גם בחיישן וגם במחשב הגה סתם כך מיד ביציאה מהמוסך היא גם הגיונית, נכון? נכון שפירוק המנוע לא עובר בסמוך למערכת ההגה, אבל חלקים יקרים עוברים ליד מוסכניקים, שיתכן שרוצים להעשיר את כיסם. למה זה קונספירטיבי והזוי? אין גנבים ורמאים בעולם? אני מדבר מניסיון על "קצירת איברים", יום אחד אני מגיע להחליף פלאגים, ואין שם מקוריים אלא פשוטים. רובנו מכירים את תחום המוסכים וה"המלצות" עליהם כאן, לא? המלצות בקושי קיימות. ברור שבטענה כזו צריך לשכנע בבית המשפט, ונושא הסבירות עלה לי. בשביל דברים כאלו צריך מומחים שיעזרו בהוכחה.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם נוטה יותר להאמין שזה לא במקרה קרה בדיוק בזמן שהאוטו היה במוסך, אבל יכול להיות שיש גם אמצע:

החלק שניזוק לא היה במצב טוב, ואיזושהי פעולה לא שגרתית במוסך שברה את גב הגמל.

לגבי חיסכון בעלויות, אתה יכול לחפש את החלק כאן מפירוק בישראל,

או כאן לפי מספר שלדה תמצא את המק"ט ותחפש בגוגל בעוד אתרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mcaspi כתב:

ותקלה גם בחיישן וגם במחשב הגה סתם כך מיד ביציאה מהמוסך היא גם הגיונית, נכון? 

האסקלציה בתוקפנות של הכתיבה שלך לא נחשבת כהוכחה של טענותיך.

אין לך שום ראיה נגד המכונאי של פות"ש, וגם לו אין, ולא תהיה.(בוא, אתה בכלל לא יודע מי הוא).

אף "מומחה" לא יצטרף לתיק כזה. אחן אפשרות חהוכיח דבר כזה. 

יש לך איזו תיאוריה שגונבים חלקים במוסכים. אני מתקן את רכבי במוסכים כבר 30 שנה. מעולם לא גנבו לי אף חלק. גם לא לאף אחד ממכרי.

אתה שולח את פות"ש לחפש פסקי דין.

אז - בבקשה. תראה לי פס"ד אחד עם סיפור כמו שאתה מחבר כאן.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו אסלקציה בתוקפנות יש בקטע שהבאת? בסה"כ תיאור המצב. נכון שאין לי ראיה, יש לי השערה, ועם השערות לא הולכים לבית המשפט.

מומחה יכול להיות, למשל, מתמטיקאי בנושא הסבירות שהבאתי. למה שאחד לא יצטרף לתיק?

בקשר לפס"ד או כל דבר אחר, צריך לעבוד על נושא כזה. אני בעצמי תוהה חודשים בנושא.

פעם הבאה כשאתה חוזר מחו"ל, תשים לב לשלט. לא כתוב שם "ברוכים הבאים לגן עדן".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...