Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אני יכול להאמין למוסכניק שלי שהשתמש בטורק? שקרא את הסרוויס מניואל?

squid12

פוסטים מומלצים

היי,

חלק מהמוסכניקים תותחים, אני רואה ביוטיוב סרטונים שלהם כל היום - וואללה מהנדסים בנשמה, אבל מה לעשות כשאני הולך פה בישראל למוסך הרבה פעמים המוסכניק לא יודע קרוא וכתוב, בטח שלא אנגלית. 

אני אמור לסמוך עליו שהוא קורא את החוברת שירות של הרכב ויודע כמה טורק צריך לכל בורג?

אני לא סתם שואל. אני רואה מידי פעם שהם מאבדים חלק מהברגים של יחידת הפילטר אוויר, את כל הכיסויים שמתחת לרכב הם בכלל לא מחזירים למקום, בישראל כשמעלים רכב בן 10 שנים על הליפט הוא ערום מלמטה... אז עבודה בהתאם להוראות ייצרן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האמת שבגלל פחד מדברים כאלה, אני עובד על הרכב בעצמי.

מה שיכול- קונה ועושה לבד.

מצטייד בכלים, קורא מה צריך לרכב שלי.

בדיוק קניתי עוד ידית מומנט דיגיטלית לעבודה ספציפית.

עריכה אחרונה על ידי Pavlik
תוספת כלים.
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כברירת מחדל - אתה אמור לצאת מנקודת הנחה שלא השתמש בידית מומנט ולא בדק כלום בהוראות היצרן (החרגה: אולי במוסכי יבואן כן בודקים הוראות יצרן).

קיימים יוצאי דופן שכן משתמשים בידית מומנט והולכים לפי הוראות יצרן, אלה לרוב אנשים שמתמחים ברכבים ספציפיים.

יכול להיות שיש צדיקים בסדום שאשכרה בודקים את ספרות היצרן עבור כל רכב שנכנס אליהם למוסך - אבל קשה לי להאמין.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל מראש על הציניות. כשאתה הולך למוסך בארץ אתה יכול להיות בטוח ב - 99% שזה שמטפל לך ברכב לא קורא את החוברת שירות של הרכב ולא יודע כמה טורק צריך לכל בורג, זה תקף גם למורשי יבואן.

כשאתה מגיע למוסך אתה צריך להיות נוכח, להראות שאתה מבין מה צריך ואיך צריך לעשות, להביט על הרכב מלמטה לפני ההורדה לוודא שהכל במקום ואם לא מרשים לך, להביט מהצד או להתכופף לאחר מכן, לפתוח את מכסה המנוע לוודא שכל החלקים במקום המיועד להם ושהכל סגור, למחרת הטיפול לבדוק מפלס שמן, מים ולראות שלא נדלקה אף נורה בלוח המכוונים ולהרגיש בנסיעה אם חל שיפור לרעה.

עצוב, אבל זה המצב. 

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להאמין זאת לא מילה טובה, כי היא רומזת שהוא אמר שעשה זאת מלחתחילה.

יותר בכיוון שאתה מקווה שהאוטו שלך בידיים טובות, אבל מודאג מסיבה טובה שהוא לא.

הדאגה שלך במקום ואמרו פה די את הכל, אפילו את הפיתרון:

לפני 22 דקות, Pavlik כתב:

האמת שבגלל פחד מדברים כאלה, אני עובד על הרכב בעצמי.

מה שיכול- קונה ועושה לבד.

מצטייד בכלים, קורא מה צריך לרכב שלי.

בדיוק קניתי עוד ידית מומנט דיגיטלית לעבודה ספציפית.

תעשה את זה,

מבטיח לך שהרכב שלך יקבל טיפול יותר טוב מהרוב המוחץ של המכונאים,

אפילו מומחה, זה לא הרכב שלו, לך תמיד יהיה תמריץ לבצע את הטוב ביותר.

על הדרך תפתח תחביב, תתחיל להתמחות בתחום, תחסוך המון כסף שתוכל לבזבז ישר על התמכרות חדשה - כלים.

• אהבתי 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי ביצרן ובדגם הרכב. תחפש factory service manual עם שם היצרן והדגם. בימינו רוב היצרנים מספקים ממשק בתשלום שמיועד למוסכים. אתה משלם לפי זמן גישה (לשעה, ליום, לחודש, וכו') ומקבל גישה לכל המידע על הטיפול במגוון הדגמים של היצרן. מאוד נוח ומפורט, אבל לא כלכלי לאדם פרטי שרוצה לטפל ברכב שלו לבד (המחירים הם בדרך כלל עשרות בודדות של יורו ליום). פעם אפשר היה להשיג את הספרות הזו כספר פיזי, שגם לא היה זול - אבל לפחות זה היה תשלום חד פעמי. כיום ספרים אלה (עבור דגמים ישנים יותר) זמינים לעתים באינטרנט עבור אנשים שמוכנים להפליג בים הפתוח עם דגל של גולגולת ושתי עצמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא משתמש בידית מומנט עבור כל הברגים ולרוב ברגש או בספירת שניות של אוגה דוגה.

כשיש טווח רחב למומנט סגירה זה לא נורא.

בטווח צר יותר או בברגים קריטיים אני בהחלט סוגר רק עם ידית מומנט.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Moshe c כתב:

מתנצל מראש על הציניות. כשאתה הולך למוסך בארץ אתה יכול להיות בטוח ב - 99% שזה שמטפל לך ברכב לא קורא את החוברת שירות של הרכב ולא יודע כמה טורק צריך לכל בורג, זה תקף גם למורשי יבואן.

איך הגעת לנתון 99 אחוז ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Moshe c כתב:

.... עצוב, אבל זה המצב. 

גם אם היה קורא,  הרוב משתמש במברגה פניאומטית, וקשה לדייק איתה.

מוסך שירות  ש"מכבד"  את עצמו לא נותן להתקרב אל הרכב בזמן הטיפול.

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...