Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Skoda Enyaq 80 טווח 517 ק"מ החל מ-189990 ₪

zvit
שימו לב! השרשור הזה בן 813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, evc כתב:

התייחסות קצרה לטסלה מודל 3 כי חייבים :-). אחרי הבדיקה של שני הרכבים הללו רק אישררתי את מה שחשבתי כל הדרך וחלק מהחברים בפורום לא אהבו ועמדו על הרגליים האחוריות, ואני גם נוכח שהמסקנה הזאת  מחלחלת לבעלי מודל 3 עצמם שרכשו את הרכב בתור רכב משפחתי מתוך התלהבות ומחוסר היצע אחר. אין למודל 3 מה לחפש באזור החיוג המשפחתי מול הרכבים הללו, הסקודה והיונדאי נותנים הרבה יותר בתחום הזה, כשבודקים את הרכבים הללו בפועל ולא על הנייר, מייד נוכחים שהביצועים, עדכוני התוכנה, הפלוצים, גג הזכוכית שבמודל 3 לא רלוונטים לעומת מה שבאמת חשוב למשפחה: מרווח פנים גדול, תא מטען גדול ושימושי, כניסה ויציאה נוחים, תנוחת ישיבה נוחה, גג מתכת ישן וטוב כנראה נוחות נסיעה ואיכות נסיעה טובים יותר, שירות נורמלי, פריסת סוכנויות ומוסכים, כנראה גם אמינות גבוהה יותר בכל מה שנוגע לרכב (להבדיל ממערכת החשמל).

כמובן שיש אנשי משפחה שיעדיפו את הדברים הללו של טסלה בשביל עצמם כנהגים, אבל לדעתי הם יהפכו למיעוט. אני לא רואה יותר כמעט בעלי משפחות שיקנו את המודל 3 בתור הרכב הראשי למשפחה עם ילדים, כשיש היצע אז נכנס ההגיון המקובל גם לעולם הרכבים החשמליים.

התייחסות קצרה ל evc כי חייבים🙂 Evc הופיע ב carsforum ביום ה ב 3.2 יום לאחר התחלת המכירות של טסלה בארץ, והשקיע כמעט את כל זמנו ומרצו לכתוב מאז בשרשור של טסלה רק דברים רעים טסלה. עד שהועלה החשד שמדובר בטרול או בעל אינטרס ואז הוא נרגע רק כדי... להופיע כדי ללכלך על טסלה כאן 😄

ולדברים עצמם. באופן אישי חוץ מאאודי אחת שהייתה סוג של טעות, מאז ומעולם החזקתי מאזדות. אף על פי שבכל מבחני הרכב המשפחתיים הן היו נכשלות במבחן המרווח אבל מנצחות במבחני ההנאה והדינמיות (גם פורד , אבל אחרי נפילה אחת בליסינג קשה לחזור), מתוך תפיסה ש 90% אחוז מהזמן אני לבד אז רצוי שהרכב יהיה מהנה ובסופו של יום הצפיפות לא פוגעת בשימושיות (אותם ילדים נכנסו לאותם רכבים עם פחות מרווח) והכי חשוב הדינמיות העודפת היא קריטית! בדיוק כמו צמד נוסף של כריות אוויר ולמען האמת יותר משתיים כי זה בעצם יכול למנוע תאונה גם כשהילדים באוטו, ואיך שלא מסובבים את זה רכבי סדאן ככלל ורכבי סדאן ספורט בפרט יש דינמיות שבעיני למשל הרבה יותר חשובה מלהתקופף עוד 5 סמ בכניסה ויציאה של האוטו,  ובנוסף נותנים לי חיוך על הפנים ברגעים שאפשר 😃 והחלק אולי הכי מפתיעה, כשלקחתי את אשתי כדי לבחון את האיוניק כרכב נוסף כי הרכב האחרון שלנו היה ג'יפון cx5 , בסוף המבחן היא אמרה שאם אנחנו קונים היא לוקחת את הטסלה והטענה לא הייתה בגלל כוח (היא ב chill mode) או פלוצים כי אם בגלל הבטחון שהטסלה נותנת לה בכניסה ויציאה ממחלפים מהירים. 

וכן, זה שאנשים היום לא אכפת להם מבטיחות, לא נהנים מנהיגה ולא אכפת להם מנהיגה בכלל אני רואה כל יום בכבישים איך אנשים מסמסים את עצמם למוות תוך כדי נהיגה והג'יפונים הוא רק סממן נוסף לכך, אבל קשה לי להגיד שזה דבר חיובי. מצד שני אני גם רואה היום איך אנשים תקועים בטלפונים שלהם במקום לדבר עם הילדים שלהם וזורקים על הילדים כל טבלט או אייפון בסביבה כדי שלא יציקו, זה לא העולם שלי ואני מעדיף את האולד סקול שלי ברכב הסדאן עם הכיף שלי ואם אשתי תרצה יהיה ג'יפון במשפחה ואם לא אז טסלה 2😄

וזה לא שאני נגד ג'יפונים. אני בהחלט חושב שיש להם שימוש. ה cx5 נבחר כאשר נכנסו לחיינו עגלות הילדים והיה ברכה גדולה בשימושיות והוא נבחר  כי היה ג'יפון נדיר שנותן כמעט מה שנותן רכב סדאן מבחינה דינמית רק בתצורת שימושיות ועדיין הוא לא מתקרב לציפורן היכולות הדינמיות של טסלה. אבל האמת אחרי שהילדים נחלצו מהעגלות אין לי צורך ממשי בג'יפון. וכן שהילדים יצטופפו, גם ככה הם מרוכזים יותר ב"אבא תעשה מהר" או "באמא תעשי פלוצים" (אבל אנחנו אנשים מוזרים שלא מרשים לילדים לשקוע לתוך מצב קטטוני בטלפון בזמן נסיעות, ומעדיפים ממש אינטראקציה איתם 😱 ויש לי הרגשה שזה לא הרוב יותר). ויש סיכוי סביר לעת זיקנה אני גם יחזור לג'יפונים כשיהיה לי קשה לצאת ולהכנס מהרכב, בינתיים כל עוד יש אופציה לקצת הנאה מהרכב עזבו אותי  מג'יפונים ב'אמא ש'כם😄

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בטסלה, שילשום ישבתי האיוניק וגם באינאק,

היונדאי נראית עתידנית, הפנסים, הסלון, מגניב מאוד ומתאים לרכב חשמלי. אבל איכות החומרים פשוטה בהשוואה לטסלה, הטסלה מרגישה מפוארת יותר ו יונדאי? יונדאי.. פחות הרשימה אותי.

לגבי המרווח, לטסלה גם תא מטען גדול, ובזמן הנסיעה עם אדם בוגר היה מקום מאחור.

האניאק ברמת אבזור הבכירה עם מושבי עור חומים מרגיש כמה רמות מעל היונדאי, והצליח להוציא ״ואוו״, כי לא מצפים מסקודה לסלון כזה.

אישית? טסלה או איוניק? טסלה.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, PriceDevil כתב:

אין שום קשר בין הדברים.

הערכתי היא שהדגם הבסיסי יגיע - אבל בכמויות הרבה יותר קטנות מהביקוש, והיבואן ינסה לדחוף את הלקוחות לגירסאות המאובזרות והרווחיות יותר. ממש לא רמאות (לדעתי) היבואן היה שמח להתאים את ההיצע לביקוש (וזה כנראה לא יקרה בגלל המצב) היבואן ינסה לצמצם את הפער באמצעות ניתוב הביקוש למלאי שיקבל.

כשמזמינים רכב, היבואן לא מתחייב לתאריך אספקה?

ובמקרה של איחור באספקה הוא לא אמור לשלם פיצויים ללקוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת העיקרון, על פי החוזה, לא(בתנאי שהאיחור נעשה בתום לב). בהרבה מקרים יתנו רכב מעבר אם ניתן (בדרך כלל קורה כשיש בעיות נקודתיות בהזמנה ונועד כדי למנוע ממך לבטל את ההזמנה). לך יש את הזכות לבטל את ההזמנה ולקנות רכב אחר. (נכון שזה יכול להיות בעיה אם חיכית חצי שנה לרכב ויש משבר שבבים שידרוש ממך לחכות חצי שנה נוספת לרכב אחר). אבל חוזה או לא, בתי משפט לא אוהבים אי אספקת מוצרים בגלל חוסר ריווחיות של מחירי מבצע/זולים ויש לכך תקדימים רבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Uri-G כתב:

התייחסות קצרה ל evc כי חייבים🙂 Evc הופיע ב carsforum ביום ה ב 3.2 יום לאחר התחלת המכירות של טסלה בארץ, והשקיע כמעט את כל זמנו ומרצו לכתוב מאז בשרשור של טסלה רק דברים רעים טסלה. עד שהועלה החשד שמדובר בטרול או בעל אינטרס ואז הוא נרגע רק כדי... להופיע כדי ללכלך על טסלה כאן

שטויות במיץ עגבניות, תעבור על ההודעות שלי מהתחלה ועד הסוף ותראה שלא ליכלכתי מעולם על טסלה, הכל הודעות ענייניות ולא היה שום שינוי במהות ההודעות.

התחברתי לפורום בתאריך 3/2 כי זה התאריך שהזמנתי בעצמי מודל 3. 

אני דווקא מכבד את קו המחשבה שלך שמתאים לך וגם אמרתי שיהיו עדיין אנשים (מיעוט) שיקנו את המודל 3 כרכב משפחתי מאחר והיתרונות שיש בטסלה מדברים אליהם יותר. כמובן שתהיה תלות במלאים, ומסתמן שלטסלה יהיו הרבה יותר מלאים של המודל 3 דבר שישפיע על מפת המכירות עד שהיצע המלאים יתרחב אצל שאר היצרנים.

קודם כל ירדת לסוף דעתי שאני מדבר בראש ובראשונה על הבדלים כלליים בין ג'יפון לבין רכב סדאן ואין לזה קשר דווקא לטסלה.

אני מקבל את מה שכתבת, אפשר לעשות שימוש במודל 3 כרכב משפחתי, כתבתי כל הזמן שהמרווח של המודל 3 הוא כמו של רכב משפחתי רגיל, לא מדובר ברכב צפוף כמו שכתבו כאן, אבל לא מדובר גם במרווח של רכב מנהלים כמו שאחרים כתבו כאן (ותמכו את דעתם בבסיס הגלגלים הגדול).

כבר כתבתי שהבעיה במרווח במודל 3 במושב האחורי הוא בעיקר לכפות הרגליים במושב האחורים ותנוחת ישיבה נמוכה שם וכי וזה לא רלבנטי לילדים כמעט.

כתבתי שגג הזכוכית מהווה בעיה עם השמש וכתבתי שתא המטען פחות שימושי.

וכתבתי שנוחות הנסיעה אולי נוקשה בחלק מהדגמים.

זה "הלכלוכים" שכתבתי על המודל 3. לא יודע מה איתכם אני רואה בהם הודעות ענייניות.

וכל הזמן הדגשתי שאני מדבר על התאמה של המודל 3 כרכב משפחתי למשפחה, כרכב לאדם יחיד או זוג ללא ילדים לא הייתה שום ביקורת, להיפך.

המודל 3 יכולה גם להתאים למשפחות לא אמרתי מעולם שלא, כל מה שאמרתי ואני אומר גם עכשיו הוא שיש ג'יפונים שיותר מתאימים למשימה הזאת לדעתי.

בין הג'יפונים הללו כלול גם המודל y.

לפני 15 שעות, yulianx כתב:

אני מתאר לעצמי שאתה רווק או בזוגיות ללא ילדים, או שההתייחסות שלך למודל 3 היא כאל רכב שני לא ראשי במשפחה?

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, yulianx כתב:

אם אתה רווק או מקסימום עם שני ילדים קטנים, ניחא. 

אם אתה עם שלושה ילדים מתבגרים - הטסלה שכבודה במקומה, פשוט לא עונה לצרכים. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, evc כתב:

גג הזכוכית מהווה בעיה עם השמש

ראיתי שבארה"ב יש אנשים שמדביקים ציפוי פלסטיק לבן על הגג מבחוץ.

זה נראה אסטתי ונותן פתרון לבעיית השמש, למי שזה מפריע לו.

האם יש דבר כזה בארץ?

האנשים היום מפונקים, אם האוטו לא בגודל של מיניוואן של פעם - זה לא מתאים להם לארבע אנשים.

גם הילדים דורשים שבכל מקום יהיה להם מזגן.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga

לקסוס IS300h, אורה 03 Pro300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר קצת מעיק הפאנבוייזם הזה כאן. למה צריך כל הזמן לקפוץ לעמדת הגנה כשמישהו טוען שטסלה מתאימה פחות למשפחה, מה שכנראה נכון, מאשר ג'יפים מגודלים, מי שיש לו טסלה כנראה קנה יופי של אוטו, מאוד מהיר, חסכוני בצריכת חשמל והוצאות אחזקה אפס, עם איכויות דינמיות עדיפות על קופסאות גבוהות על גלגלים, אבל גם מי שקונה איוניק 5 או סקודה כזו, לא בדיוק קונה צינור. יאללה תחיו בשלום אנשים טובים והעיקר תפסיקו לזרוק זבל לפח הפרטי שלי רק כי החצר שלי היא בדרך מבית הקפה לאוטו ואם אני מעיר לכם אל תענו בחוצפה למה, מה קרה ?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, EvGriga כתב:

זה נראה אסטתי ונותן פתרון לבעיית השמש, למי שזה מפריע.

האם יש דבר כזה בארץ?

זה הנגטיב של מדבקות הסאן רוף של הנייטיבז. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, EvGriga כתב:

אפשר להדביק כזה על גג זכוכית, ואז להדביק עליו מדבקת סאנרוף?

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, vadim6385 כתב:

אפשר להדביק כזה על גג זכוכית, ואז להדביק עליו מדבקת סאנרוף?

מה זה מדבקת סאנרוף?

ציפוי חיצוני זה דווקא "ביטול סאנרוף" וראיתי שעושים את זה על טסלה שכל הגג שלה זכוכית ויש אנשים שזה מפריע להם.

ולמה ציפוי קבוע מבחוץ זה שלילי וכיסוי פנימי רופף זה בסדר?

אני מבין שלכל אחד יש את הדעה שלו - מה אחרים עושים לא בסדר, אבל רק שאלתי אם יש את זה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, EvGriga כתב:

מה זה מדבקת סאנרוף?

הומור פורום שאם היית גולש כאן מספיק זמן - היית מבין. 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, discoTD5 כתב:

הומור פורום שאם היית גולש כאן מספיק זמן - היית מבין. 

זה לא קשה לנחש, כאשר בישראל סאנרוף = יוקרה.

ב-מ-וו עדיין מייבאים כל הדגמים שלה, כולל הבסיסיים, רק עם סאנרוף(תוספת יקרה מאוד ולא שימושית לרוב), אבל מדלגים על מערכת קול משודרגת ופתחי המיזוג מאחר בדגמי הבסיס.

רק בשביל ה"יוקרה", ככה שזה חי וקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מאסק מודע לדרישה לרכב משפחתי מרווח יותר, זו הסיבה שהוא צופה שהמודל Y תיהיה הכי נימכרת מבחינתם, שהמפעלים החדשים יגיעו לתפוקה מלאה עד סוף שנה הבאה זה יציף את העולם במודל Y.

וכמובן הסינים לא יעמדו בחיבוק ידיים, הם ממש חזק דוחפים את החשמליות.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@evc

אני נשוי עם ילד, והטסלה לגמרי תתאים, הבחור שלקחתי ממנו את הרכב לסיבוב עם שני ילדים, אמנם לא תינוקות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...