Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול הנחת ערך צבור ברב קו

איש חדש
שימו לב! השרשור הזה בן 736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 20 שעות, קרמבו כתב:

ות התחבורה הציבורית ושיפור התדירות שלה - ולזה אין דבר וחצי דבר עם הסבסוד, עם שיטת התשלום ועם מה שמשתלם. יש לזה דבר וחצי דבר עם מדינה שלא מצליחה לפתור את העסק הזה של תחבורה ציבורית, כי זה פשוט לא חשוב לה. 

אני חושב שהבעיה לא בממשלה אלא בנו, כלומר לשלטון אף פעם לא אמור להיות אינטרס מצד עצמו לעשות משהו כול פעולה נגזרת מאיך זה יועיל בבחירות הבאות מבחינה אלקטורלית, ביום שדברים כמו פקקים יעניינו את הבוחר בדרכו לקלפי ולא רק ימין ושמאל וכל החרטות האלה זה יעניין ועוד איך את כל הפולטיקאים וכיון שזה לא הולך לקרות אין מה לחכות לשיפור כלשהו בתחב"צ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 31.7.2021 בשעה 22:40, Gorpi כתב:

אבל זה לא תמיד ככה. למשל עובד שמגיע יומיים בשבוע (עבודה היברידית) יקבל לפי היומיים האלה וזה פחות מחופשי חודשי.

אם הרב קו יתייקר (כמו שצויין בשרשור זה) ואפליקציות התשלום יתנו מחיר זול יותר, אז המעסיק ילך לפי האפליקציות וככה העובדים שישתמשו ברב קו בגלל ההרגל יפסידו כסף.

אתה לא אמור להרויח מזה שאני משלם לך נסיעות. אם דרך האפליקציה זה יותר זול וזה המחיר שאתה מקבל אז סע עם האפליקציה ותעביר לחברת האוטובוסים את מה שאני משלם לך. מה אכפת לך אם זה שקל או אלף שקל כשאתה רק הצינור?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מי שיש לו חופשי חודשי צריך לפעמים נסיעות שלא כלולות בחופשי ועל זה ההעלאה משמעותית

למשל מי שגר בצפון ונוסע להורים במרכז אין לו חופשי על הנסיעות האלו 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה קונים "חופשי יומי", שהחליף את ה"הלוך ושוב" וכולל את כל התחב"צ הן באיזור המוצא והן באיזור היעד. הוא אינו מושפע מהערך הצבור, וזכאי הנחות נהנים מהן גם איתו.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, sperial כתב:

במקרה הזה קונים "חופשי יומי", שהחליף את ה"הלוך ושוב" וכולל את כל התחב"צ הן באיזור המוצא והן באיזור היעד. הוא אינו מושפע מהערך הצבור, וזכאי הנחות נהנים מהן גם איתו.

לדעתי זה מה שהאפליקציות מנסות לפתור. אם אתה משלם במקור וביעד אז האפליקציה לבד מחשבת את המחיר הכולל כאילו שקנית חופשי יומי. הרי ההתחשבנות באפליקציה היא פעם בחודש, אז יש לה את היכולת לבצע אופטימיזציה על המחיר.

בתאריך 3.8.2021 בשעה 07:17, Night Driver כתב:

אתה לא אמור להרויח מזה שאני משלם לך נסיעות. אם דרך האפליקציה זה יותר זול וזה המחיר שאתה מקבל אז סע עם האפליקציה ותעביר לחברת האוטובוסים את מה שאני משלם לך. מה אכפת לך אם זה שקל או אלף שקל כשאתה רק הצינור?

יש עובדים מבוגרים רבים וקשה להם לעבור לשיטת תשלום חדשה. האם זו סיבה למעסיקים לעקוץ אותם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שכל התמחור באפליקציה שונה מהרב-קו. האופטימיזציה באפליקציה תלויה גם בהוצאה החודשית הכוללת, שלא תמיד ניתנת לחיזוי.

מבחינת שיטת התשלום - לא התנסיתי בתשלום באפליקציה, אך להבנתי מדובר בעניין פשוט לגמרי. בינינו, מי שמתרגל לשלם בארנק אלקטרוני ילמד לקרוא QR-code.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו לנו את המבוגרים שבקושי מסתדרים עם להטעין את הרב קו מאז שאסור אצל הנהג מסתדרים עם האפליקציה 

וחוץ מזה יש גם כמה חרדים ללא סמארטפונים בארץ והם גם חלק מהשכבות החלשות

וחופשי יומי לא עוזר למי שצריך ליסוע שישבת כי צריך לשישי ולשבת בנפרד וזה כבר לא רווחי 

אבל אל דאגה אולי אחרי הרפורמה זה כן יהיה רווחי

עריכה אחרונה על ידי נהג חדש תקציב קטן
הוספה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Gorpi כתב:

יש עובדים מבוגרים רבים וקשה להם לעבור לשיטת תשלום חדשה. האם זו סיבה למעסיקים לעקוץ אותם?

מה הקשר ללעקוץ?

אני משלם לך נסיעות לפי חופשי חודשי. אם הוא יתייקר פי 5 אז אשלם לך פי 5 ואם הוא ירד לחצי אשלם לך חצי. אתה רק הצינור ביני לבין חברת הנסיעות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@נהג חדש תקציב קטןלא מדובר על ביטול הרב קו אלא על ארגון מחדש של התמחיר. מי שירצה יוכל לטעון אותו בטיב טעם או הפיצוציה הקרובים לביתו.

חוץ.מזה, אנשים בגיל העבודה בדרך כלל מסתדרים עם סמארטפון. במקרה הקשה יבקשו מאחד הילדים להתקין את האפליקציה, יעשו נסיעת הדגמה או שתיים ובא לציון גואל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 5.8.2021 בשעה 11:06, Night Driver כתב:

מה הקשר ללעקוץ?

אני משלם לך נסיעות לפי חופשי חודשי. אם הוא יתייקר פי 5 אז אשלם לך פי 5 ואם הוא ירד לחצי אשלם לך חצי. אתה רק הצינור ביני לבין חברת הנסיעות.

אתה יכול לבחור לשלם לעובד לפי האפליקציה, בזמן שהוא יבחר מסיבותיו לשלם ברב קו את המחיר הגבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

הנקודה היא שאני משלם את עלות הנסיעות. אם תבחר להגיע במסוק זו כבר לא בעיה שלי.

מעסיק משלם את עלות הנסיעה המינימלית בתח"צ הכי זול.

נושא השרשור הוא שמשרד התחבורה החליט לעשות 2 מחירים - מחיר רב קו ומחיר אפליקציות.

בתגובה שההיא ציינתי שעובדים מבוגרים שלא ממהרים לעבור לאפליקציה יפסידו כסף בגלל שמעסיקים ימהרו כן לשלם לפי מחיר האפליקציה.

כלומר, הבעיה היא שיש 2 מחירים לאותו שירות. אני לא מאשים את המעסיקים אלא את משרד התחבורה.

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

כמדומני שאושר עכשיו בתור איזו רפורמה מהוללת,

לא יודע מתי נכנס לתוקף.

לפחות הזיה אחת הוציאו משם,

מה שרצו להעלות את מחיר נסיעה בתוך יישובים קטנים

שיהיה כמו נסיעה בערים הגדולות.

ליברמן דא!

בתאריך 29.7.2021 בשעה 21:46, sperial כתב:

המשקאות הקלים דופקים את הבריאות, סיבה טובה לייקר אותם, בדומה לסיגריות.

השאלה אם זו הסיבה או התירוץ ?

רמזים:

1. בוועדת הכלכלה ביקשו דחיה של חודש להיערכות,

באוצר השיבו שאין מקור תקציבי לדחיה.

2. רק להיזכר אם היוזמה הגיעה ממשרד הבריאות

או ממשרד האוצר ?

3. ראינו במקביל איזה קמפיין לעידוד שתית מים ?

אולי הצבת קולרים במקומות ציבוריים ?

או יותר הרגשה של תמשיכו להרעיל את עצמכם בקולה

רק תכניסו לנו עוד כמה גרושים ?

עריכה אחרונה על ידי race driver
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...