Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אז שלא יטוסו למקומות כמו טורקיה וישביתו שוב את המדינה בעוד סגרים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי סתם מוציאים קיטור על נתב"ג,   מוטציה הזאת נכנסה לפה והייתה נכנסת בלי קשר למה היו עושים עם נתב"ג (הרי לא היו סוגרים אותו הרמטית).

נראה לי שכולם מקווים שאכן הגרפים אצלנו יראו כמו בבריטניה,  הם נכנסו לכוננות ספיגה , הגיעו ל 50,000 מאומתים ביום בשיא והמספרים התחילו לרדת. 

בהקבלה אלינו ,אנחנו כנראה נעלה עד ל 5,000 ביום , ואז סיבוב וחוזרים לשגרה. 
אם ממשיכים במצב הנוכחי שהכל פתוח, כולל נתב"ג , אז אפשר תוך שבועיים להגיע לשיא ואם 5,000 זה לא השיא, אז 10,000 יגיע שבוע שבועיים מאוחר יותר.

עם קצת מזל עד ה 1/9 אנחנו בחזרה במגמת ירידה ואפשר לפתוח הכל כרגיל.

כמובן צריך המון אומץ לצאת לסבב כזה,   זה אשכרה החלטה של צל"ש או טר"ש..  ודווקא סבב כזה יצליח אם נכנסים אליו בלי הגבלות , אלא עם הדבקות בפול גז.

אבל אם הנחות המוצא שגויות והמצב פה לא דומה לבריטניה, אז נגיע לספטמבר .. נכנס לסגר ויש מצב לפגיעה רצינית בכלכלה וסביר להניח שהממשלה תיפול ועוד פעם בחירות.

פתאום העברת החיסונים לדרום קוריאה נראית טעות,  היו לנו פה 700,000 חיסונים של פייזר שהיה אפשר להזריק מנה שלילית ל700,000 קשישים מעל גיל 70.. 

חבל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיום א מתחילים לתת את חיסוני מודרנה מגיל 18. לא יודע מה גודל המלאי, אבל ההענות בקהל ירודה.

השאלה החשובה לי היא מתי צפויים להגיע חיסונים מכווני דלתא. אם הם לא רחוקים מאד אולי כדאי להמתין להם ולחסוך סבב חיסונים אחד.

ובינתיים הרושם שלי הוא שמתנגדי החיסונים ופחדני החיסונים מתחפרים בעמדות. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 26 דקות, korola כתב:

לדעתי סתם מוציאים קיטור על נתב"ג,   מוטציה הזאת נכנסה לפה והייתה נכנסת בלי קשר למה היו עושים עם נתב"ג (הרי לא היו סוגרים אותו הרמטית).

נראה לי שכולם מקווים שאכן הגרפים אצלנו יראו כמו בבריטניה,  הם נכנסו לכוננות ספיגה , הגיעו ל 50,000 מאומתים ביום בשיא והמספרים התחילו לרדת. 

בהקבלה אלינו ,אנחנו כנראה נעלה עד ל 5,000 ביום , ואז סיבוב וחוזרים לשגרה. 
אם ממשיכים במצב הנוכחי שהכל פתוח, כולל נתב"ג , אז אפשר תוך שבועיים להגיע לשיא ואם 5,000 זה לא השיא, אז 10,000 יגיע שבוע שבועיים מאוחר יותר.

עם קצת מזל עד ה 1/9 אנחנו בחזרה במגמת ירידה ואפשר לפתוח הכל כרגיל.

כמובן צריך המון אומץ לצאת לסבב כזה,   זה אשכרה החלטה של צל"ש או טר"ש..  ודווקא סבב כזה יצליח אם נכנסים אליו בלי הגבלות , אלא עם הדבקות בפול גז.

אבל אם הנחות המוצא שגויות והמצב פה לא דומה לבריטניה, אז נגיע לספטמבר .. נכנס לסגר ויש מצב לפגיעה רצינית בכלכלה וסביר להניח שהממשלה תיפול ועוד פעם בחירות.

פתאום העברת החיסונים לדרום קוריאה נראית טעות,  היו לנו פה 700,000 חיסונים של פייזר שהיה אפשר להזריק מנה שלילית ל700,000 קשישים מעל גיל 70.. 

חבל

באנגליה המספרים יורדים כי גם הפסיקו הלימודים, ובבתי הספר מחטיבה ומעלה היו בודקים יזום את כל התלמידים והסגל פעמיים בשבוע, זה בטוח השפיע על המספרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך 10% מהמאומתים כל יום הם מנתב"ג. הבעיה היא שחלקם שליליים בהגעה, יוצאים לחופשי ומפיצים את הנגיף בשרשרות ארוכות ורחבות. הרי חלק נדבקים במטוס ומתגלים באיחור.

והמספרים  אתמול מעניינים - מתוך כ-200 מאובחני נתב"ג 50 הגיעו מטורקיה, 40 מיוון ו-11 מקפריסין. לתשומת לב המתכננים נסיעות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה מנתב"ג זה רק כניסת ווריאנטים ומוטציות חדשות,  לא נראה לי שעוד 200 מאומתים ביום שנדבקים בחו"ל שונים מאשר 2000 הנדבקים שנדבקים בארץ,  גם מתוך ה 2000 שנדבקים בארץ יש מספיק כאלה שלא יודעים שנדבקו וממשיכים להסתובב ולהדביק עוד. 

הנתונים מראים שמי שנוסע לחו"ל כנראה מסתכן יותר ביחס לכלל האוכלוסיה, אבל האם יש עוד דרכים להסתכן יותר?
ללכת לבית הקולנוע? להשתתף בחתונה של 500 איש? 

לגבי הנתונים מבריטניה,  יכול להיות שתוך שבועיים נגיע לסוג של חסינות עדר שמתאימה למצב שבתי הספר סגורים, 

המספרים יתחילו לרדת או סתם יתייצבו על 5,000.

ובספטמבר אנחנו ובריטניה נפתח את בתי הספר ונראה שוב בוסט בהדבקות. 
מצחיק שאנחנו כבר מעל שנה וחצי בבלגאן הזה ועדיין יש חוסר ודאות מטורפת,   אני כבר מחכה לספר השני בסדרה,

"איך שורדים על כיסא ראש הממשלה בזמן מגיפה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

השאלה החשובה לי היא מתי צפויים להגיע חיסונים מכווני דלתא. אם הם לא רחוקים מאד אולי כדאי להמתין להם ולחסוך סבב חיסונים אחד.

רק לך???  הבעיה הכי גדולה של פייזר.
בשנייה שהם תוקעים תאריך לחיסון המעודכן מחיר שוק של החיסון הישן צונח, ומדינות יסרבו לקבל משלוחים של החיסון הישן.

לכן הטקטיקה שלהם תהיה לתקוע תאריך רחוק לחיסון המעודכן .. נניח דצמבר.

בפועל הם יתחילו לייצר למלאי את החיסון החדש וימשיכו לשלוח את הישן מהמלאי.. 
ואז בנקודה המתאימה .. הם יודיעו שמעכשיו הם שולחים את החיסונים החדשים.

אבל זה משליך גם על מלאים שיש למדינות במחסנים.   בקיצור יש פה בעיה לא פשוטה של עידכון מוצר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

חצי מהמאומתים מנתב"ג בלאט. מה נסגר עם אנשים, זה לא ברור?

גם לי לא ברור. מבחינתי רק כל הסרבול עם הבדיקות והבידוד היו מורידים אותי מהרעיון של לטוס לאנשהו (אבל אני גם לא חובב גדול של טיסות בכללי).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola נושא יכולת הייצור הוא סוד כמוס. את החיסונים הקיימים החלו לייצר במקביל למחקרים הקליניים, כך שנצברו מלאים מסויימים, ואני מניח שבינתיים כושר הייצור גדל. השאלה היא האם מספיק כדי לייצר את החיסון הקיים לפי ההתחייבויות, ובמקביל גם את החיסון החדש. מתברר כי שרשרת האספקה של החומרים לייצור החיסונים די שברירית, וגם הפוליטיקה משחקת תפקיד (עם המלחמות שהיו בין האיחוד האירופי לאנגליה, ואם הגבלות הייצוא שהטילה ארה"ב על החומרים האלה כחיוניים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.7.2021 בשעה 08:51, יובל .מ. כתב:

את זה אומר אדם שהתחסן בחיסון הראשון בשביל טיסה ואחרי שבוטלה הטיסה לא עשה את החיסון השני כי "מה הלחץ"...

תאורטתי הבנאדם מחוסן יותר טוב מאלו שעשו לפי ההוראות יצרן

לפני 8 שעות, sperial כתב:

אחרי שנה וחצי זה מרשים להגיע לכזו הבנה בהתחשב שזה היה ידוע מתחילת המגיפה הזו

לפני 5 שעות, korola כתב:

לכן הטקטיקה שלהם תהיה לתקוע תאריך רחוק לחיסון המעודכן .. נניח דצמבר.

בפועל הם יתחילו לייצר למלאי את החיסון החדש וימשיכו לשלוח את הישן מהמלאי.. 
ואז בנקודה המתאימה .. הם יודיעו שמעכשיו הם שולחים את החיסונים החדשים.

לומדים את זה בכלכלה fifo,

נכנס ראשון יוצא ראשון

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזוי שתוך חודש גרמו לי להתגעגע לביבי.

אם בתקופת הממשלה הקודמת היו 2000 חולים ביום עם 150 חולים קשה ולא היו מטילים הגבלות התקשורת הייתה מפרקת להם תצורה. אבל הממשלה כרגע מעלה טמפטורה ברכבת או דואגת להטיל מסים על מוצרי צריכה של שכבת הביניים או עניים. הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, sperial כתב:

לפני 10 שעות, DareDevil כתב:

אחרי שנה וחצי זה מרשים להגיע לכזו הבנה בהתחשב שזה היה ידוע מתחילת המגיפה הזו

להזכירך שהחיסונים קיימים בארץ בערך 7 חודשים (בכמה מקומות בעולם שבועיים יותר).

זה שיש אנשים שחוששים מחיסונים זה לא חדש, וזה שיש מתנגדי חיסונים זה לא חדש, אבל ההתנהגות האלימה שלהם, וחוסר היכולת לשכנע אותם בדרכי הגיון יותר חמורים מכפי שציפיתי. ועל זה עוד נוספה ההצלחה של התעמולהה רוסית "רק ספוטניק V".

הבוקר ראיתי כותרת שמצאה חן בעיני - ביידן מתכוון לדרוש מעובדים פדרליים להתחסן. אצלנו כבר היו פסקי דין שאפשרו לשלוח הביתה סרבני חיסונים שעובדים מול קהל. הגיע הזמן שאצלנו ינקטו מדיניות ברורה בעניין - שעובדים מול קהל, מקופאיות בסופרמרקט ועד רופאים בכירים, יאבדו את משרתם (או, לפחות, יישלחו לחל"ת) אם אינם מחוסנים.

גם הרפיסות מול מכחישי הקורונה, ובראשם שאשא-ביטון והמצגות שלה, מרתיחה. במקום שמישהו ידפוק על השולחן ויגיד "עד כאן" מגיעים אתה לפשרות רקובות על בידוד מקוצר, חסר תועלת.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.7.2021 בשעה 10:23, SlowRide כתב:

חצי מהמאומתים מנתב"ג בלאט. מה נסגר עם אנשים, זה לא ברור?

איפה ראית את זה?

עד עכשיו כשהיינו על 1500 ביום אמרו שיש 100-120 מנתבג

איך זה נהיה 50%?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...