Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

בערך 10% מתגלים בנתב"ג. זה הרבה יחסית למספר האנשים שעוברים שם. הבעיה היא שכנראה שרבים מהם חתולי על.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, sperial כתב:

זה שיש אנשים שחוששים מחיסונים זה לא חדש, וזה שיש מתנגדי חיסונים זה לא חדש, אבל ההתנהגות האלימה שלהם, וחוסר היכולת לשכנע אותם בדרכי הגיון יותר חמורים מכפי שציפית

זה היה קיים עוד לפני הקורונה, פשוט לא נתקלת בזה

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי שנתקלתי, אבל בהיקפים הרבה יותר קטנים. בין המתנגדים והמהססים לקבלת חיסוני.קורונה יש לא מעט אנשים עם רישומי חיסונים מושלמים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלימות? ואללה אף מתנגד חיסונים לא סגר אותי ואת הילדים שלי בבית, לא הכריח אותי לשיפ סמרטוט על הפרצוף, לא התנה את חופש התנועה שלי בתעודה שהזרקתי חומר לגוף שלי, ולא טען שאני מסכן אותו בפריים טיים. מי בדיוק  אלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, khalil כתב:

בדיוק  אלים?

אף אחד (פרטנית)?

מי שחוקק את החוקים והתקנות אלו נציגי הציבור בכנסת. ואותם מסתבר אפשר להחליף בהפרשי זמן נמוכים למדי.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@khalilתבדוק קצת את האיומים על הרופאים שעוסקים במגיפה וממליצים על חיסונים. והאיומים שספגו אנשים כאשר עמדו בתור לקבלת חיסונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Transporter כתב:

איפה ראית את זה?

עד עכשיו כשהיינו על 1500 ביום אמרו שיש 100-120 מנתבג

איך זה נהיה 50%?

אני גם ראיתי פרסום כזה, לא זוכר איפה.. אבל אני זוכר שדיברו על המזגר הערבי.

50% מהמאומתים במגזר הערבי אלו חוזרים מחו"ל. 
פשוט במגזר עצמו אין תחלואה גדולה, ובמקרה נפלו על שבוע של חגים במגזר, הרבה יצאו לחו"ל וחזרו מאומתים.

עכשיו זה המבחן שיבדוק האם יש חיסון עדר במגזר הערבי , אם כן אז המספרים שם ימשיכו לרדת והכל סבבה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, sperial כתב:

@khalilתבדוק קצת את האיומים על הרופאים שעוסקים במגיפה וממליצים על חיסונים. והאיומים שספגו אנשים כאשר עמדו בתור לקבלת חיסונים.

ממה שבדקתי זו היתה קופ"ח שאיימה על הרופא שלי בגלל שלא המליץ לחוליו על החיסון (לא המליץ לא להתחסן, פשוט לא דחף אנשים ללכת להתחסן), הוא מספיק ותיק ומוערך, עם קהל מבקרים ענק, שגירש אותם מהמרפאה.

אחרי נאום הסתה בוטה כמו של ראש הממשלה, אתה מאשים מתנגדי חיסון באלימות? חוסר המודעות שלך מהמם כל פעם מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתה? אמר את האמת בפרצוף.

ולקופה יש סיבות טובות מאוד לקדם את החיסון, כמו כל פעולה אחרת של רפואה מונעת:

an ounce of prevention is worth a pound of cure

המשאבים שנדרשים לטיפול בחולי הקורונה עצומים. זה זמן של צוותים רפואיים בקהילה, זה אשפוזים, זה טיפול ב-10% "מחלימים" עם סיבוכים מאוחרים - וכל זה בלי הנזקים למשק דאתה כלצכך דואג לו. עשרות ומאות אלפי מבודדים, הורים שמושבתיםמכדי לטפל בילדיהם החולים והמבודדים - את כל אלה אפשר לחסוך על ידי חיסון שניתן למאות מיליוני אנשים והוכח כיעיל ובטוח, אפילו עם ההתפרצות של זן הדלתא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב חוסר מודעות, רוב הלא מתחסנים מתחת ל50, 300 אלף בכלל מתבגרים, לא אוכלוסיית סיכון, וגם אם כן, אין הבדל משמעותי בין מחוסן ללא מחוסן, לא בנתוני ההדבקה ולא בנתוני החולים קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

את כל אלה אפשר לחסוך על ידי חיסון שניתן למאות מיליוני אנשים והוכח כיעיל ובטוח, אפילו עם ההתפרצות של זן הדלתא.

אתה סותר את עצמך.

ואני לא אומר שהחיסון לא בטוח. אבל היעילות שלו מוטלת בספק מיום ליום. אלא אם מכוונים להתחיל להזריק כל חמישה חודשים לכיף

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה עדיין לא מבין שני דברים:

1. לצעירים האלה לא מעט סיבוכים ארוכי טווח, גם אם לא מתים. מהפרעות בריכוז ועד דלקת שריר הלב.

2. הלא מחוסנים מפיצים את המחלה הרבה יותר מהמחוסנים - הבחור בן ה-25 מדביק את אמא בת ה-60 וגורם לה סיבוכים.

@יבגניפ נכון להיום אין ספק בהגנה שהחיסון מגן בפני תחלואה קשה. ברוב העולם המחקרים מראים גם הגנה טובה נגד הדבקה (אם כי שני המדדים מעט פחותים לגבי זן דלתא בהשוואה לזן המקורי וזן אלפא). הנתונים מישראל לגבי הדבקה (אך לא לגבי תחלואה קשה) אכן שונים מאלה של שאר העולם, איני מכיר הסבר לכך, אם כי פרסום של משרד הבריאות מלפני שבוע מראה שהתחלואה יותר גבוהה אצל ראשוני המתחסנים, כך שיתכן שהחיסון מאבד יעילות נגד הדבקה אחרי כחצי שנה - אך התגובה החיסונית קיימת, אבל יותר איטית - ולכן נשמרת ההגנה נגד תחלואה קשה. זה גם הרציונל למתן בוסטר, בעיקר באוכלוסיות היותר מבוגרות. הבעיה היא שאלה השערות ועדיין אין הוכחות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

אז אתה עדיין לא מבין שני דברים:

1. לצעירים האלה לא מעט סיבוכים ארוכי טווח, גם אםצלא מתים. מהפרעטת בריכוז ועד דלקת שריר הלב.

2. הלא מחוסנים מפיצים את המחלה הרבה יותר מהמחוסנים - הבחור בן ה-25 מדביק את אמא בת ה-60 וגורם לה סיבוכים.

@יבגניפ נכון להיום אין ספק בהגנה שהחיסון מגן בפני תחלואה קשה. ברוב העולם המחקרים מראים גם הגנה טובה נגד הדבקה (אם כי שני המדדים מעט פחותים לגבי זן דלתא בהשוואה לזן המקורי וזן אלפא). הנתונים מישראל לגבי הדבקה (אך לא לגבי תחלואה קשה) אכן שונים מאלה של שאר העולם, איני מכיר הסבר לכך, אם כי פרסום של משרד הבריאות מלפני שבוע מראה שהתחלואה יותר גבוהה אצל ראשוני המתחסנים, כך שיתכן שהחיסון מאבד יעילות נגד הדבקה אחרי כחצי שנה - אך התגובה החיסונית קיימת - אבל יותר איטית - ולכן נשצרת ההגנה נגד תחלואה קשה. זה גם הרציונל למתן בוסטר, בעיקר באוכלוסיות היותר מבוגרות. הבעיה היא שאלה השערות ועדיין אין הוכחות.

בינתיים דלקת שריר הלב קשורה יותר לחיסון מאשר לוירוס, ודיבורים באוויר על הדבקה יותר גבוהה הם מה שהם, דיבורים באוויר, מחוסנים חיוביים אחרי 15 מחזורים ואסימפטומטיים, עד שמישהו יבוא ויוכיח שלא מחוסן בן 25 (או 13 לעזאזל) מדביק יותר מבן 60 מחוסן אין לאף זכות להטיף מוסר לאנשים.

מי שבחר לא להתחסן זכותו, לא מונעים סיגריות ממעשנים ולא מונעים כנאפה מסכרתיים, צריך תו ירוק בשביל למנוע מלא מחוסן לראות סרט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...