Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 44 דקות, korola כתב:

נכון, מספר המחזורים זמין לשימוש , אבל לבד הוא לא אומר כלום לגבי הבידוד. אתה לא יודע האם בדיוק תפסתי מישהו יומיים לאחר ההדבקה ולכן עומס הנגיפי שלו נמוך והוא בדרך למעלה, או ההיפך.
אלא אם כן לך יש איזה אלגוריתמים מדהים שיכול לחזות את זמן הבידוד הדרוש לפני עומס נגיפי בבדיקה בודדת.

תחייב בבדיקה עוד יומיים?  אתה ממילא מחייב עוד בדיקה.

לפני 45 דקות, korola כתב:

האמת , כל עוד לא הולכים למדיניות אפס הדבקה אז המספרים הקטנים לא מעניינים.
אם רוצים להחזיק מספר מאומתים ביום יציב נניח על 2000, או שמספר החולים קשה שמצטברים בבתי חולים לא יעבור את ה 500 למשל.. אז לא מעניין אותי הערך הבודד , בשביל זה יש הסתברות.

המשך לשאלתך הראשונה, אי אפשר לנפנף מקרים של מחוסנים כסיכוי קטן ובו זמנית לצעוק לא מחוסנים מסוכנים, מה הסיכון הדבקה של בן  עם מערכת חיסונים בשיאה 14 לא מחוסן לבן 60 מחוסן עם מערכת חיסונית ככה ככה מתוגברת פייזר? אתה יודע את זה?

אם החיסון עובד שניהם, שניהם סוכונים קטנים שלא שווים טרחה, אם הוא לא עובד אז על מה הרעש?

לפני 48 דקות, korola כתב:

כי אם כל העולם היה מצליח להתחסן ב 3 חודשים במקביל, כמו שמדינת ישראל התחסנה.

מאיפה הטענה שוירוס מתפתח רק בלא מחוסנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן ה-60 המחוסן יפיץ פחות נגיפים מבן ה-14 הנאיבי.

לגבי הטענה השניה - יותר מחוסנים =>פחות נדבקים=>פחות שכפולים =>פחות מוטציות. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.thumb.PNG.4021d627e471a4a34f7913c79bae3368.PNG

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, khalil כתב:

מאיפה הטענה שוירוס מתפתח רק בלא מחוסנים?

מה השאלה הכלל, אתה מבין מה אתה שואל? 
הניסוי הענק בעולם בוצע הישראל בתחילת השנה, המוטציה הבריטית השתוללה פה, 
היא הייתה מדבקת ב 40% יותר מאשר הגרסה המקורית שעליה תוכנן החיסון של פייזר.

ובכל זאת כבר בפברואר , התחלנו לראות ירידה בהדבקות.

אם הוירוס היה ממשיך להתפתח גם במחוסנים, אז לא היינו רואים ירידה. 

מה לעשות , זאת סטיסטיקה , כל פעם שוירוס תוקף תא ומתחיל לשפכל את עצמו יש סיכוי למוטציה.

ככל שיש יותר נדבקים יש יותר שיכפולים,  במחוסנים יש פחות שיכפולים.

לפני 8 שעות, Potato כתב:

המספרים עוד לא שם מבחינת מאומתים ומתים,

עמדות החיסון יישארו ריקות.

למה?  @sperial בטוח ילך לקבל מנה שלישית.
אם היו נותנים לי גם הייתי מוכן לקבל,  ההורים שלי ילכו לקבל.

אולי לא תהיה התנפלות , אבל העמדות לא יהיו ריקות , בטוח לא בשבוע הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב לודאי שכן. בסופו של דבר, מצד אחד בקבוצת סיכון (מעל גיל 60), מצד שני עבודה צמודה עם קהל, ידוע לי שבשנת הקורונה נחשפתי לחולים מאומתים לפחות 4 פעמים (נודע לי בדיעבד). אז.לוקח את הסיכון של חיסון על פני הסיכון של הדבקה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו שם לב מה קורה בבריטניה? הגיעו ל60 אלף ביממה והמספרים פשוט יורדים מאז, ב16 ביולי הגיעו ל60 אלף מאומתים והיום האמנם אחרי עליה קלה שוב אבל הם ב30 אלף - יש מצב שבאיזשהוא שלב בלי לערב תחלואה קשה כמו בגלים הראשונים הההתפשטות נעצרת טבעית? וזה אולי קורה יותר מהר ממה שאנחנו חוששים? - אין לי מושג בזה האמת זה פשוט ממש מסקרן.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, noknok כתב:

מישהו שם לב מה קורה בבריטניה? הגיעו ל60 אלף ביממה והמספרים פשוט יורדים מאז, ב16 ביולי הגיעו ל60 אלף מאומתים והיום האמנם אחרי עליה קלה שוב אבל הם ב30 אלף - יש מצב שבאיזשהוא שלב בלי לערב תחלואה קשה כמו בגלים הראשונים הההתפשטות נעצרת טבעית? וזה אולי קורה יותר מהר ממה שאנחנו חוששים? - אין לי מושג בזה האמת זה פשוט ממש מסקרן.

השערה שלי - זה עוד לא חסינות טבעית מלאה (כבר יש ועוזר, אבל עדיין לא מספיק). עקב משחקי היורו ואנגליה בגמר היה להם גל גדול כי כולם ישבו בפאבים וראו משחקים ביחד. הם הסתיימו ב-12 ביולי וכמות המפגשים הקהילתיים ירדה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמו שכתבתי למעלה- הירידה התחילה בדיוק בסוף הלימודים, הבריטים בודקים את כל התלמידים והסגל פעמיים בשבוע אז מן הסתם זה השפיע על המספרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סביר שיבצעו אצלנו בדיקות כמו שרוצה שאשא-ביטון. זה מצריך הגדלת היקף הבדיקות הקיים פי 5-10. תקציב של מיליארדים רבים ומי יודע כמה דוגמים לכל בית ספר, אפילו אם הולכים לבדיקות אנטיגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

קרוב לודאי שכן. בסופו של דבר, מצד אחד בקבוצת סיכון (מעל גיל 60), מצד שני עבודה צמודה עם קהל, ידוע לי שבשנת הקורונה נחשפתי לחולים מאומתים לפחות 4 פעמים (נודע לי בדיעבד). אז.לוקח את הסיכון של חיסון על פני הסיכון של הדבקה.

מה יצא לך מזה אם החיסון השלישי לא עוזר נגד וריאנטים חדשים?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפהשאלה שלך נכונה.

יש שתי תאוריות לגבי ההתפרצות המחודשת:

1. שמדובר בדעיכה של החיסון. במקרה זה מנת הדחף צפויה להועיל, כי תעיר את מערכת החיסון.

2. שמדובר בעמידות של הנגיף מול החיסון. במקרה זה יעילות זריקת הדחף תהיה פחותה, אם כי אני מעריך שלא חסרת ערך - תלוי אם תהיה יעילה לפחות נגד חלק מהאפיטופים* של הוריאנט.

סביר מאד שמדובר בשילוב של השניים, אם כי הפרסום של משרד הבריאות די תומך בראשון: מי שקיבל חיסון אחרי מרס מוגן יותר טוב ממי שקיבל חיסון בשלושת החודשים הראשונים. כיוון שמדובר באותו חיסון יותר סביר שמדובר בדעיכה. כמוכן, העובדה שהחולים הקשים היום פחות חולים מאשר בגל הקודם מדברת בעד יעילות של החיסון עם תגובה קצת איטית, אחרי שהנוגדנים דעכו והגוף צריך להמתין להתעוררות ופעולת תאי הזכרון, שבסופו של דבר נותנים הגנה.

*אפיטופ הוא קטע של האנטיגן שאליו נקשר הנוגדן.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו מוזר בכתבה , אנשי מקצוע שבקהל יכולים לבדוק את העניין לעומק?

1.thumb.png.6814dab70003d2aaf48fba2c2a42016d.png

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המאמר המקורי

המחברים נזהרים לא להסיק מסקנות לגבי יעילות החיסון.

מה שמתואר שם דומה מאד למה שקרה בארץ: קהילה מחוסרת ונקיה מקורונה שקיבלה תיירים מבחוץ בלי שום הגנת ריחוק חברתי, והופיעה התפרצות של זן דלתא. המסקנות הן להקפיד על ריחוק חברתי, במיוחד מסכות במקומות סגורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...