Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

כאמור, אישית לקחתי את אותו סיכון מינימלי והתחסנתי במנה שלישית. תופעות הלואי היונטיפה עייפות וכאב במקום הזריקה שחלף לאחר מספר שעות.

מתי התחסנת?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנה שלישית? 1 באוגוסט . למה?

חייב לומר שאם במערכה של דצמבר - ינואר נתנו חיסון בשיטת "כל הבא ברוך הבא" כרגע המערכת בונקר על זימון תורים. הצלחתי לסדר לאשתי (דרך האפליקציה) לשבוע הבא, היום אנשים מקבלים תור בסוף ספטמבר, אם כי מפעם לפעם יש תורים מעכשיו לעכשיו. השאלה היא היכן הפקק: באספקת מנות, בכח אדם, במקומות או משהו אחר.

הבעיה המרכזית שלנו היא המיליון ומאה אלף המפורסמים שכל הזמן מספרים לנו שהם לא מודעים או לא מגיעים או שטויות כאלה. מההתקלות שלי עם אנשים כאלה - ואני נתקל בהם לפחות 3 פעמים בשבוע ומנסה לשכנע אותם - הם בונקר שלא מתחסנים "מסיבות אישיות" ושגם אם תבוא אליהם הביתה עם אמבולנס וצידנית יסרבו לקבל את החיסון משיקולי 5G או הצמחת זנב, או, התשובה הכי מבריקה ששמעתי: "אני חזק".

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

כאמור, אישית לקחתי את אותו סיכון מינימלי והתחסנתי במנה שלישית. תופעות הלואי היונטיפה עייפות וכאב במקום הזריקה שחלף לאחר מספר שעות.

ומה לגבי איכות הקליטה/ מהירות הגלישה ב5G - השתפרה? :- )

עכשיו שאני חושב על זה- איך זה שעד היום אף חברת סלולאר לא הרימה את הכפפה והציעה חודש מתנה בתוכנית 5G למתחסני חדשים? יכולים להביא אחלה פירסומת שאחד החברים מספר לחבר שלו שמאז שהתחסן הוא גולש מהר יותר ושהחבר שלו ישאל אותו -"זה כי השתילו לך ציפ' 5G!!!!" ואז החבר השני עונה לו- "מה פיתאום יא גנוב... - קיבלתי חודש מתנה!" חחח

ראיתי בערוץ 13 אאל"ט היום שדיברו על פיתוח  תרופה בארץ לקורונה שתתאים לכל הווראינטים- מה אומרים? מכאן תיצא הבשורה?

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • מצחיק 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדבר אתי על קליטת 5G, כשאני לא מצליח לקלוט את ה-WiFi בבית. אני צריך לחווט את הבית מחדש ואולי לסדר גם AP's חדשים.

לגבי תרופות פלא - בממוצע פעם בשבוע יש איזו ידיעה כזו, עד שאין לפחות phase 2 לא הייתי מדבר בכלל. וגם אז ממתין ל-phase 3 (ואולי גם compassionate use, אם מישהו יאפשר את הדבר הזה בשלב מוקדם).

עריכה: קודם כל שחברות הסלולר ירימו אתרי 5G, אחרי זה נפיל להם כפפות.

• מצחיק 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, sperial כתב:

@korolaאתה מסתכל על הנתונים הלא נכונים. יש נתונים יותר רלוונטיים.

לפני 10 ימים משרד הבריאות העלה גרף יפה של מספר הנדבקים (ל-100,000) מול תאריך החיסון השני. המספרים עולים ככל שהחיסון יותר מוקדם ומתרחקים ממנו. היתה לי איזו בעיה לקשר את המסמך, אבל בשבוע שעבר הבאתי צילומסך של חלק מהגרפים.

עם קצב ההתחסנות הנוכחי בחיסון שלישי יקח עוד זמן מה עד שנדע האם הוא יעיל, שען צבירת מסת המתחסנים די איטית, וצריך לתת להם את הזמן לתגובה לחיסון ואחרי כן זמן חשיפה לנגיף. ואז מגיעה בעיית הסטטיסטיקה, כיוון שלא מדובר בניסוי מבוקר מדובר בעבודת נמלים של חילוץ מהערפלנים.

שלא יהיו אשליות , כרגע הכיוון לחסן את בני ה 60 פלוס בחיסון השלישי זה רק על מנת להגן עליהם,

בני ה 60 פלוס שנדבקים לא ממש תורמים והם לא המנוע שמייצר את ההדבקות.

שאף אחד לא יתלה תקווה שהחיסון של בני ה60 יציל אותנו, הוא לא.

מה שכן זה יאפשר לנו להגיע ל 30,000 מאומתים ביום ולגרד את ה-900 חולים קשה בבתי חולים. 

ו 30,000 מאומתים ביום מייצרים 30,000 מחלימים שמוגנים מהדבקה , וזה מה שצריך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תבדוק את לו"ז החיסונים תראה שבני ה-60 פלוס הם אלה שחוסנו ראשונים* הצעירים יותר חוסנו בשלבים יותר מאוחרים. אז נוצרה כאן סיטואציה של אנשים בסיכון מוגבר (60 פלוס) שהחיסון שלהם כבר דועך (מנה שניה בינואר - פברואר), שילוב שבגללו הוחלט לחסן דווקא אותם במנה נוספת.

*מכיר לא מעט צעירים שחוסנו מוקדם, אבל בכל זאת לא מדובר במסה עיקרית, והם גם נחשבים לבעלי סיכון מופחת וכבעלי דעיכה יותר איטית של החיסון.

בינתיים הסיפור של הגנים בר"ג: כמה משפחות נכנסו עכשיו לבידוד בגלל מאומתת אחת? להערכתי לפחות 500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, sperial כתב:

מנה שלישית? 1 באוגוסט . למה?

לשאול לגבי איך אתה מרגיש עכשיו חוץ מתופעות הלוואי שהיו לך מהזריקה. יש שוני כלשהוא מהפעמים הקודמות?

יש לי חששות לגבי החיסון השלישי אבל אני מבין את החשיבות של החיסון הזה. לעומת להיות לא מחוסן בכלל.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את החיסון בבוקר, אחה"צ היה לי חום 37.1 וטיפה עייפות, בלילה הזרוע הציקה לי והיה קשה לי לישון חלק מהלילה בגלל הכאב, בבוקר הכל עבר ועבדתי יום עבודה די אינטנסיבי. היום חזרתי גם לאימון הכושר הרגיל שלי.

בהשואה למנה השניה זה יותר קל - יממה אחרי אותה מנה היו לי כמה שעות של עייפות קיצונית וחום 38, אבל למחרת חזרתי לעצמי לגמרי.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, sperial כתב:

אם תבדוק את לו"ז החיסונים תראה שבני ה-60 פלוס הם אלה שחוסנו ראשונים* הצעירים יותר חוסנו בשלבים יותר מאוחרים. אז נוצרה כאן סיטואציה של אנשים בסיכון מוגבר (60 פלוס) שהחיסון שלהם כבר דועך (מנה שניה בינואר - פברואר), שילוב שבגללו הוחלט לחסן דווקא אותם במנה נוספת.

*מכיר לא מעט צעירים שחוסנו מוקדם, אבל בכל זאת לא מדובר במסה עיקרית, והם גם נחשבים לבעלי סיכון מופחת וכבעלי דעיכה יותר איטית של החיסון.

בינתיים הסיפור של הגנים בר"ג: כמה משפחות נכנסו עכשיו לבידוד בגלל מאומתת אחת? להערכתי לפחות 500.

אתה פשוט לא מתייחס למה שכתבתי,  אני כתבתי שהחיסון השלישי יכול לעזור רק למי שלוקח אותו.

כלומר או שהוא יגן על מי שלקח אותו מלהידבק מלכתחילה , או שאם הוא ידבק אז הוא יעבור את זה קל.

תבדוק שוב את פילוח המאומתים , בני ה -60 פלוס מהווים כ-10 % מהמאומתים בלבד, לכן גם חיסון שלהם בחיסון עם יעילות 100% 

לא ישנה כלום מבחינת היקף ההדבקה והתפשטות המגיפה. 

image.png.1c1312e332a593c1d360ad7f200b9dee.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, korola כתב:

תבדוק שוב את פילוח המאומתים , בני ה -60 פלוס מהווים כ-10 % מהמאומתים בלבד, לכן גם חיסון שלהם בחיסון עם יעילות 100% 

לא ישנה כלום מבחינת היקף ההדבקה והתפשטות המגיפה. 

צודק ב100 אחוז, אבל איפה אתה מתחיל לחסן? בישראל יש את קידוש החיים על האקסטזי, אז יעדיפו לחסן את המבוגרים והמדוכאי חיסון מאשר זבי חוטם כמונו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שיתנו גם וגם, ויפתחו את כל מרכזי החיסונים, מבחינתי זה היה טימטום להעביר את החיסונים לדרום קוריאה.

היה אפשר להרביץ סבב מהיר של בני 40 פלוס ואפילו בני 20 פלוס בחיסון שלישי.

כל מה שהיה צריך זה רק להגביר את היעילות של החיסונים בגלאי 20-60 ,  זאת המסה הגדולה.

ואז מקדם ההדבקה היה יורד מתחת ל-1 וכל הקשישים היו שוב מוגנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחודש האחרון מספר המאומתים הגדול ביותר הוא ילדים שאינם בני חיסון וצעירים שאינם ששים להתחסן.

@DareDevilיש לך טעות בתפיסה - העניין הוא הגנה על בתי החולים. המבוגרים אולי נדבקים פחות, אבל מגיעיםמיותר למצב קשה ולאשפוז. לכן החיסון שלהם נועד להגן על בתי החולים ולמתן את הפגיעה בטיפול הרפואי הכללי בכל שכבות הגיל.

SmartSelect_20210803-202527_Google.jpg

@korolaהעברת החיסונים לדרום קוריאה נעשתה כאשר הגל היה עדיין קטן יחסית, וההחלטה על חיסון שלישי עוד לא היתה על הפרק. באותו זמן הענות הנוער היתה ירודה - אם כי בינתיים יורדת עוד יותר. מה שכתבת זו חוכמת בדיעבד, לא פועלת.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

בחודש האחרון מספר המאומתים הגדול ביותר הוא ילדים שאינם בני חיסון וצעירים שאינם ששים להתחסן.

מאיפה הביטחון הזה? שזה דווקא ילדים קטנים ובגירים לא מחוסנים?

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה את ההיסטוגרם שהביא קורולה. הצעירים עד גיל 19 הם כ-40% מהמאומתים. עד גיל 9 אין מחוסנים, ובין 10-19 הגענו עכשיו ל-42% מנה ראשונה, כאשר הוכח (באנגליה) שכדי לקבל יעילות נגד,דלתא דרושות שתי מנות, מה שבקבוצת גיל זו (10-19) הגיע היום ל-35%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

הם לא לבד. אנגליה פרסמה שתתחיל בעוד חודש (יש להם יתרון עלינו כי אצלם המנה השניה ניתנה באיחור, דרך אגב, גם ללא בסיס מחקרי, כך שדעיכת הנוגדנים אצלם תתאחר ביחס אלינו),

ובינתיים באנגליה: שבוע חמישי ברציפות של ירידה במספר המאומתים, מספר המאושפזים מתחיל לרדת, ומספר המתים נשאר נמוך ויציב (למעשה אין תמותת יתר מובהקת סטטיסטית). כל זה לאחר פתיחה מלאה.

לפני 5 שעות, sperial כתב:

כאמור, אישית לקחתי את אותו סיכון מינימלי והתחסנתי במנה שלישית.

אין זנב הפעם? 😜

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...