Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 36 דקות, korola כתב:

נתעלם שנייה מזה שממשלת השינוי/ריפוי שהוקמה על מנת לאחד את עם ולמנוע את הפילוג שהנאשם מבלפור גרם,

ופועל ממשיכה לפלג את העם ולהסיט נגד ציבור שלם שלא מתחסן מסיבותיו האישיות. 

(פשוט הייתי חייב בשביל דוד, שאוהב שאני מכניס פליטיקה לשירשור הזה).

אבל,  כנראה שגם הנתונים האלה גורמים לממשלה להמשיך במדיניות חיסון העדר,  רוב הלא מחוסנים נמצאים כנראה באיזור של ישראל השנייה או השלישית,

לכן קל להמשיך במדיניות הזאת.

אם נגיע ל 10,000 מאומתים ביום זה כנראה יעיד על כך שבפועל יש מעל 20,000 מאומתים ביום , כי המגזר שלא רץ להתחסן גם לא רץ להיבדק בהמוניו.

לכן בנקודת הזמן הזאת רכישת חיסון עדר זה עניין של ימים ספורים .. 10 ימים או 20 יום ומקבלים את ה 400,000 מחלימים הנותרים . 

כל מי שצחק על ההצעה שלי מלפני שנה וחצי "גנדע קורונה" אז בפועל זה מה שהולכים לעשות ביום ראשון הקרוב וב 1/9.

ילדי החרדים חוזרים ללימודים ב א' באלול שזה תחילת שבוע הבא, וילדי הערבים נכנסים לבתי הספר ב 1/9 בלי חגי תשרי.

לכן 2 המגזרים האלה נכנסים ל"גנדע קורונה" הרבה לפני הציבור הכללי,   קוראים לניסוי הזה פיילוט.

מספרים איזה יפה יעשו בדיקות מהירות בכניסה לבתי הספר ויסירו את חובת הבידוד אם מתגלה חולה מאומת בכיתה.

לי זה נשמע כמו ניסוי מבוקר, ניתן לכל הילדים להידבק ונעשה בדיקות כל יום לראות איך זה עובד.

image.thumb.png.6df69d5063b3aa81848992803f913ae1.png

אז מה זה אומר, שחסר לנו ידע? שלא מצליחים להגיע לאנשים, להסביר?

אם היה פה ראש ממשלה ערבי/חרדי זה היה גורם ליותר אנשים להתחסן?

אין תרופת פלא, תראה איך באוסטרליה הם הולכים מסגר לסגר הרמטי כבר שנה, ושם בכלל שאור ההתחסנות נמוך מאוד.

בסין גם סגרים מוחלטים בחסות ממשלה דיקטטורית במסווה של דמוקרטיה לעניים.

אני מזמן הבנתי והפנמתי שדי אין פה ערבות הדדית, ואין לי בעיה עם זה שלא רוצים להתחסן. יש לי בעיה שיוצאים נגד זה בכל הכוח, עם הפצת מידע שלרוב אין לו שום סימוכין. אם זה שגם לשים מסיכה במקום סגור נתפס ככניעה לשקורונה ולניסוי הגלובלי שכולנו נמצאים בו.

דבר אחרון שאני שם מסיכה, זה לא בשביל עצמי, זה בשביל האחר! זה בשביל ההורים המבוגרים, הילדים הקטנים, לכל מי שלא מוכן להתחסן..

כאילו בואו זה לא שהעולם כבר הפסיק להיות שטוח וצריך איזו קונספרציה חדשה

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיאניה סובלת ממחסור באספקת חיסונים, הם לא דוגמה. מעבר לכך, יש להם מדיניות סגרים ומדיניות כניסה נוקשות ביותר.

בהחלט יש מקום לחייב בחיסון מי שבסיכון גבוה להדביק אחרים וכך לסכן אותם וליצור שרשרות הדבקה נרחבות - למשל צוות רפואי, צוות חינוכי (חשוב על המדריכה מהגנים בר"ג שגרמה למשפחות של ילדים ביותר מ-20 גנים להכנס לבידוד), קופאיות בסופר, שוטרים וכו.

מי שלא רוצה להתחסן - שלא יעבוד עם קהל.

דרך אגב, זה מקובל בארה"ב וקיבל את אישור בית המשפט בישראל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אפשר לראות איזה מדינות מכניסות ישראלים בלי בידוד?

לפני 3 שעות, לירון .ה. כתב:

אז מה זה אומר, שחסר לנו ידע? שלא מצליחים להגיע לאנשים, להסביר?

אם היה פה ראש ממשלה ערבי/חרדי זה היה גורם ליותר אנשים להתחסן?

אין תרופת פלא, תראה איך באוסטרליה הם הולכים מסגר לסגר הרמטי כבר שנה, ושם בכלל שאור ההתחסנות נמוך מאוד.

בסין גם סגרים מוחלטים בחסות ממשלה דיקטטורית במסווה של דמוקרטיה לעניים.

אני מזמן הבנתי והפנמתי שדי אין פה ערבות הדדית, ואין לי בעיה עם זה שלא רוצים להתחסן. יש לי בעיה שיוצאים נגד זה בכל הכוח, עם הפצת מידע שלרוב אין לו שום סימוכין. אם זה שגם לשים מסיכה במקום סגור נתפס ככניעה לשקורונה ולניסוי הגלובלי שכולנו נמצאים בו.

דבר אחרון שאני שם מסיכה, זה לא בשביל עצמי, זה בשביל האחר! זה בשביל ההורים המבוגרים, הילדים הקטנים, לכל מי שלא מוכן להתחסן..

כאילו בואו זה לא שהעולם כבר הפסיק להיות שטוח וצריך איזו קונספרציה חדשה

קשה לאנשים להודות שאלה שחושבים שהחיסון זה שקר וקומבינה של המדינה הם אנשים טיפשים

באמת טיפשים

שמאמינים בשטויות שאפשר בקלות חבדוק ולהבין שאין בהן כלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תורי הגיע לבוא להתייעץ;

מטפלת בגן של הבן הצעיר (שנה ועשר) אובחנה כחיובית. מדובר במטפלת של קבוצה מקבילה לשלו (עד גיל שנתיים), כלומר, לא מטפלת שלו אבל כולם ב"קומה העליונה" של הגן והילדים באים במגע עם כל המטפלות- היא עצמה הייתה בגן בפעם האחרונה ביום שלישי. אז קיבלנו קריאה לאסוף אותו ועל הדרך, אספנו את הגדול (חמש) מהקייטנה שלו וכולנו ביצענו בדיקות לקורונה.

אז אני מבין ששני הילדים אמורים להיות בבידוד בגלל שהם לא מחוסנים, אבל עד מתי, בהתחשב בהנחה שיהיו תוצאות שליליות לבדיקות? בנוסף, לאחר עדכון ההנחיות האחרונות, אני לא מצליח להבין מה איתנו המבוגרים שכן מחוסנים. בעבר, לא היינו מחויבים בבידוד (ונעזוב רגע את העניין הטכני שאי אפשר להשאיר לבד בבית ילדים קטנים, אלה לא טינאייג'רים).

בקיצור, אודה על הבהרה למי שיודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת , צריך כנראה עו"ד שיקרא בדיוק את כל ההנחיות ויסביר אותם, גם בתקשורת הם מתבלבלים וגם שעושים חיפוש ברשת מקבלים הרבה זבל מכל ההגבלות והסגרים הישנים.

בגדול , מי שהיה חשוף לחולה מאומת צריך להיכנס לשבועיים בידוד, הבידוד תמיד יסתיים בחצות, ולא 14 יממות שלמות. אלא 13 ועוד פחות מיממה שלמה.

אם נחשף ביום שלישי אז צריך בידוד עד יום שני בחצות אחרי שבועיים.

ניתן לקצר את הבידוד ל-7 ימים, צריך 2 בדיקות , אחת בכניסה לבידוד והשנייה , ביום ה-7 לבידוד. כלומר החל מיום שני שבוע אחרי החשיפה. 

ההפרש בין 2 הבדיקות חייב להיות לפחות 24 שעות. 

אם שתי הבדיקות שליליות ניתן לצאת מהבידוד ברגע שמקבלים את התשובה השנייה. 

כמובן שכל זה תלוי שגם אין תסמינים , חום וכדומה. 

לגבי מחוסנים, כעיקרון מחוסנים פטורים מבידוד אחרי מגע עם חולה מאומת, למעט 2 מקרים.

מחוסן שחוזר מחו"ל, והורים לילדים מאומתים  שגרים איתם באותו בית.

מכיוון שהילדים שלך רק בבידוד ולא מאומתים , אתם לא צריכים להיכנס איתם לבידוד. 

אני לא עו"ד אבל זה מה שאני מבין מבין כל הפרסומים. 

תהנו בחופש המאולץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

תודה, זה גם מה שקיבלנו בהנחיות מהגן:

image.png.b1f9686267c87bbb0cdf536baf95d028.png

תכל'ס, השורה התחתונה זה מה שהכי חשוב. 😁

ובדיווח על בידוד עצמי למשרד הבריאות, התקבלה התשובה הבאה, שגם מאמתת את הדברים:

image.png.e3c45b642752bc8a9f3527d6543b666e.png

אבל אני עדיין לא מצליח להבין האם אני ואשתי בבידוד או לא. טוב, ממילא סופ"ש ונהיה בבית. אמשיך לדוג את התשובות...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אז מה הטווח זמן ההגיוני?

בעמי אני חי ואני יודע שמדובר על לפחות 70 שנה

• מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, yohai71 כתב:

אבל אני עדיין לא מצליח להבין האם אני ואשתי בבידוד או לא. טוב, ממילא סופ"ש ונהיה בבית. אמשיך לדוג את התשובות...

לדעתי , לא  

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

איפה אפשר לראות איזה מדינות מכניסות ישראלים בלי בידוד?

קשה לאנשים להודות שאלה שחושבים שהחיסון זה שקר וקומבינה של המדינה הם אנשים טיפשים

באמת טיפשים

שמאמינים בשטויות שאפשר בקלות חבדוק ולהבין שאין בהן כלום

עזוב, לפעמים קשה להודות בטעות, אגו מדבר.

או שאתה באמת באמת מאמין במשהוא, וזה שלך.

עכשיו להסתכל קדימה.

הגל הנוכחי התחיל באנשים שלו שמרו בידוד אחרי שחזרו מחו"ל. בנימינה, שם זה התחיל, וטס בכל הארץ.

אז אם לאנשים אין רצון לשמור על בידוד, או משהוא פשוט כמסכה במקום סגור, גם על האף, אז זה רק גורם לי יותר לשמור על עצמי.

כמו שמשהוא יותר חכם ממני כתב

"הציבור מטומטם ולכן הציבור  משלם"

ואני רק יוסיף... "ישלם"

סופש נעים

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף , מתחילים לדבר על מודל הדבקה המוני,  אבל בניגוד לשוודיה שפשוט הכריזו שהם בחרו במודל הזה של חסינות עדר,

אצלנו מפחדים, אז קוראים לזה שיש אפשרות שנגרר, כלומר לא בחרנו או החלטנו , אלא פשוט נגררנו.

למה נגררנו , כי לא הצלחנו להחליט מה לעשות.

אני לא אומר שזאת לא בחירה טובה, יתכן שזאת הבחירה הנכונה וראוי באמת לערוך דיון אמיתי באופציה הזאת.

אבל למה להתחבא ולהגיד שאולי נגרר לאופציה הזאת?

בהצלחה לכולם ותשמרו על עצמכם, כי אם זאת הדרך אז אולי נגיע לאוקטובר השחור..  או ספטמבר של גיהנום.

לפחות הקטע עם יום כיפור יקבל משמעות אמיתית. 

image.png.788cdba38d5ce8bc40bb7b68a05a9440.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, korola כתב:

איזה כיף , מתחילים לדבר על מודל הדבקה המוני,  אבל בניגוד לשוודיה שפשוט הכריזו שהם בחרו במודל הזה של חסינות עדר,

אצלנו מפחדים, אז קוראים לזה שיש אפשרות שנגרר, כלומר לא בחרנו או החלטנו , אלא פשוט נגררנו.

למה נגררנו , כי לא הצלחנו להחליט מה לעשות.

אני לא אומר שזאת לא בחירה טובה, יתכן שזאת הבחירה הנכונה וראוי באמת לערוך דיון אמיתי באופציה הזאת.

אבל למה להתחבא ולהגיד שאולי נגרר לאופציה הזאת?

בהצלחה לכולם ותשמרו על עצמכם, כי אם זאת הדרך אז אולי נגיע לאוקטובר השחור..  או ספטמבר של גיהנום.

לפחות הקטע עם יום כיפור יקבל משמעות אמיתית. 

image.png.788cdba38d5ce8bc40bb7b68a05a9440.png

לא התחילו לדבר, רק אומרים בקול. שם אנחנו כבר, ולשם נגיע.

בשוודיה עד עכשיו מתו 15,000 איש מקורונה. אוכלוסיה של כ 10 מליון איש, בשטח הרבה יותר רחב ועם מערכת בריאות יותר חזקה מפה.

אנשים צריכים להבין שאם לשם נגיע, אז כן נצטרך לשתות הרבה מיץ אומץ

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל גדול - אצל השוודים לא היו חיסונים כלל. אנחנו במצב שונה, לחסונים יש כנראה השפעה מגננ על מערכת האשפוז. עכשיו נכנס עניין המנה השלישית, עדיין אינינו יודעים האם תשפיע וכיצד.

ואני בכלל לא בטוח שמערכת הבריאות השוודית באמת עדיפה על זו שלנו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

יש הבדל גדול - אצל השוודים לא היו חיסונים כלל. אנחנו במצב שונה, לחסונים יש כנראה השפעה מגננ על מערכת האשפוז. עכשיו נכנס עניין המנה השלישית, עדיין אינינו יודעים האם תשפיע וכיצד.

ואני בכלל לא בטוח שמערכת הבריאות השוודית באמת עדיפה על זו שלנו.

השוודים מתחילת המגפה לא היו בסגר, או לא היו שום הגבלות. בזמן שאנחנו היינו בסגרים וכו, הם היו כמעט כרגיל. ומכל זה מתו "רק" 15000. במדינה שאנשים שומרים על מרחב אישי.

כרגע יש ורינט שמדבק הרבה יותר, והרבה אנשים צעירים שעדיין לא מחוסנים.

אז אנשים אכן פחות חולים קשה, אבל עדיין מתאשפזים לממוצע של 9 ימים. תכפיל את זה באלפי מאושפזים חדשים, ומערכת הבריאות תיפגע מערכתית. והרופאים שגם ככה קורסים, נכנסים ללופ.

מערכת הבריאות השוודית שווה שלנו, מינוס הצפיפות ובתי החולים הישנים, עם כיסוי בריאותי אמיתי

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להשוות את איכות מערכת הבריאות השוודית לזו הישראלית. אבל, חיפשתי איזה פרמטר קצת אזוטרי: כמה חולים טופלו על ידי ECMO. הנתונים מעודכנים ללפני 3 ימים, תסתכל בעצמך כמה בתי חולים מציעים את השירות וכמה חולים טופלו. רק שתבין, מדובר בשירות שמחייב משאבים אדירים הן מבחינת הציוד (שיקר מאד) והן מבחינת כוח האדם (שמצריך מיומנות גבוהה מאד).

מבחינת "כיסוי בריאותי אמיתי" בסיסי - מה שנקרא אצלנו סל הבריאות-  המערכת הישראלית נחשבת לאחת המובילות בעולם, עם סל בסיסי רחב במיוחד.

לגבי אשפוזים עתידיים - קטונתי מלנבא. נכון לעכשיו נראה שהמצב יותר טוב מכפי שהיה בגלים הקודמים והחולים הקשים פחות קשים ומשתפרים יותר מהר, אבל אין לדעת לאן זה יתגלגל.

ועניין אחרון הוא עניין המיליון (הלא מחוסנים) - יוצא לי לשוחח עם כמה כאלה כל שבוע, הרושם שלי הוא שהבונקר שלהם מבוצר היטב, בשכל הסיפור של "להגיע אליהם" ו"הם מתעצלים" ממש לא נכון, אלה אנשים שהחליטו לא להתחסן ועומדים בדיבורם. אבל אולי האוכלוסיה שאני פוגש לא מייצגת. אין לי מושג מה קורה אצל בני ה-15 או אצל הבדואים בנגב.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הנפתרים והחולים הקשים הם לא מחוסנים שלא מוכנים להתחסן?

אני מבין נכון?

ומחוסנים או חולים קל, או אם הם חולים קשה אז הם יוצאים מזה תוך כמה ימים בודדים?

אז מה הסיפור, צריך לסגור את המדינה בגלל קבוצה קטנה שלא מוכנה להתחסן? (סליחה חליל - אגב שמח שחזרת, גם אם למעט)

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...