Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

זה בדיוק המסר של בנט, וכנראה שיש לו בסיס לא קטן.

בינתיים האירופים ששים להתחסן, האמריקאים ממש לא מצליחים להרים את הנושא, כולל מדינות שמחוקקות חוקים שמקשים על קמפיינים לטובת חיסונים ומגיעים קרוב לאיסור עטיית מסיכות. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, sperial כתב:

קשה לי להשוות את איכות מערכת הבריאות השוודית לזו הישראלית. אבל, חיפשתי איזה פרמטר קצת אזוטרי: כמה חולים טופלו על ידי ECMO. הנתונים מעודכנים ללפני 3 ימים, תסתכל בעצמך כמה בתי חולים מציעים את השירות וכמה חולים טופלו. רק שתבין, מדובר בשירות שמחייב משאבים אדירים הן מבחינת הציוד (שיקר מאד) והן מבחינת כוח האדם (שמצריך מיומנות גבוהה מאד).

מבחינת "כיסוי בריאותי אמיתי" בסיסי - מה שנקרא אצלנו סל הבריאות-  המערכת הישראלית נחשבת לאחת המובילות בעולם, עם סל בסיסי רחב במיוחד.

לגבי אשפוזים עתידיים - קטונתי מלנבא. נכון לעכשיו נראה שהמצב יותר טוב מכפי שהיה בגלים הקודמים והחולים הקשים פחות קשים ומשתפרים יותר מהר, אבל אין לדעת לאן זה יתגלגל.

ועניין אחרון הוא עניין המיליון (הלא מחוסנים) - יוצא לי לשוחח עם כמה כאלה כל שבוע, הרושם שלי הוא שהבונקר שלהם מבוצר היטב, בשכל הסיפור של "להגיע אליהם" ו"הם מתעצלים" ממש לא נכון, אלה אנשים שהחליטו לא להתחסן ועומדים בדיבורם. אבל אולי האוכלוסיה שאני פוגש לא מייצגת. אין לי מושג מה קורה אצל בני ה-15 או אצל הבדואים בנגב.

הנה כמה עובדות על מערכת בריאות השוודית.

לא חולק בשום צורה על מערכת בריאות והרופאים הישראלים!

רפואה ציבורית אדירה, ורפואה פרטית עוד יותר טובה למי שיכול לשלם.

מבחינת רוב בית החולים, ורמת החזקתם, תחזוקתם, ורמת השירות לחולה, והנראות שלהם, אנחנו רחוק מאחורה.

אף אחד לא מנבא, כי שאף אחד לא יודע איך המחלה תגלגל. אנחנו עוד לא בחוץ.

EuroELSO-Publication-Policy-and-Data-Access_Version-2_24_Apr_2020.pdf

לפני 10 דקות, David32 כתב:

רוב הנפתרים והחולים הקשים הם לא מחוסנים שלא מוכנים להתחסן?

אני מבין נכון?

ומחוסנים או חולים קל, או אם הם חולים קשה אז הם יוצאים מזה תוך כמה ימים בודדים?

אז מה הסיפור, צריך לסגור את המדינה בגלל קבוצה קטנה שלא מוכנה להתחסן? (סליחה חליל - אגב שמח שחזרת, גם אם למעט)

קרוב למליון זו לא קבוצה קטנה, במערכת בריאות לא מתוקצבת, ודי מוזנחת, עם רופאים שקורסים תחת השעות.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yohai71 כתב:

אז תורי הגיע לבוא להתייעץ;

מטפלת בגן של הבן הצעיר (שנה ועשר) אובחנה כחיובית. מדובר במטפלת של קבוצה מקבילה לשלו (עד גיל שנתיים), כלומר, לא מטפלת שלו אבל כולם ב"קומה העליונה" של הגן והילדים באים במגע עם כל המטפלות- היא עצמה הייתה בגן בפעם האחרונה ביום שלישי. אז קיבלנו קריאה לאסוף אותו ועל הדרך, אספנו את הגדול (חמש) מהקייטנה שלו וכולנו ביצענו בדיקות לקורונה.

אז אני מבין ששני הילדים אמורים להיות בבידוד בגלל שהם לא מחוסנים, אבל עד מתי, בהתחשב בהנחה שיהיו תוצאות שליליות לבדיקות? בנוסף, לאחר עדכון ההנחיות האחרונות, אני לא מצליח להבין מה איתנו המבוגרים שכן מחוסנים. בעבר, לא היינו מחויבים בבידוד (ונעזוב רגע את העניין הטכני שאי אפשר להשאיר לבד בבית ילדים קטנים, אלה לא טינאייג'רים).

בקיצור, אודה על הבהרה למי שיודע.

ממקרה דומה שאירע בגן (קייטנה של גן קטן ליתר דיוק) של אחיין שלי שבוע שעבר בדיוק בנהריה:

1.ההורים (אח שלי וגיסתי-שניהם מחוסנים) הונחו לבוא לקחת את הילדים,לקבוע תור לבדיקה בגלל,שילד אחד מהגן נשלח ע"י הוריו לגן והתברר שהוא מאומת לנגיף.

2. ההורים והילד עברו בדיקה והונחו להיכנס לבידוד (כולם) עד קבלת תוצאה ראשונית.

3.על אף שקיבלו תוצאה שלילית, קיבלו הודעה,שהילד בלבד מחוייב בבידוד 10 ימים  ויש לבצע בדיקה נוספת בתוך תקופת הבידוד.

בוצעה בדיקה נוספת היום ואנו כוססים ציפורניים כי ביום ראשון אנחנו אמורים לנסוע לחופשה משפחתית באילת.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9
  • אהבתי 1

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירון - אתה צריך להבחין בין רמת המלון לרמת הרפואה.

מבחינת רמת המלון אין ספק שאצלנו המצב לא טוב.

מבחינת איכות הרפואה - כנראה שאין במה להתבייש, גם בלי להתחשב בבעיות התקציב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

לפני 4 דקות, sperial כתב:

לא חולק עליך, להפך רמת רפואה פה בין הגבוהות שיש. הבעיה, כפי שמופיע גם במה ששלחתי, שהזמני אבחון הארוכים, והזמינות גם למי שאין בידו ממון, מאוד לוקים בחסר. לעומת שוודיה.

לצערי/מזלי אני מסוגל ללכת לפרטי שצריך, או להפעיל קצת קשרים,

ומהצד אני מסתכל בחמלה על אלו שלו.

ותסכים שעדיף לא להגיע לשום בית חולים, גם עם הוא ברמה של מלון, אבל אם כבר מגיעים, זה עושה טוב לנפש להיות בחדר יפה, מאשר באיזה מסדרון

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לירון אתה לא לגמרי צודק, לצערי שני אנשים במשפחה שלי הכירו בשנה האחרונה מצוין את מערכת הרפואה הציבורית בעקבות גילוי של ׳המחלה׳ (טפו טפו שניהם כבר החלימו).

ברגע שבוצעה האבחנה הראשונית, כל שאר הבדיקות טסו בקצב מסחרר פתאום יש תורים מהרגע להרגע לטובי הרופאים.

כנראה שב״שגרה״ הרפואה הציבורית אכן איטית למדי ויש צורך לחכות לרופאים הרבה יותר מדי זמן…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, colauti 9 כתב:

3.על אף שקיבלו תוצאה שלילית, קיבלו הודעה,שהילד בלבד מחוייב בבידוד 10 ימים  ויש לבצע בדיקה נוספת בתוך תקופת הבידוד.

זה מה שמתסכל כל ההודעות שיש, כל הזמן משנים והרשת מלאה באינפורמציה מהגלים הקודמים ומההנחיות הקודמות.

קיצור ל 10 ימים היה בתוקף עד ה 15/7,  כאשר היה צריך בדיקה ב-3 ימים האחרונים של הבידוד ואז בכל זאת להמתין עד תום 10 ימים.

ב 15/7 הורידו את ה-3 ימים האחרונים, פשוט את הבדיקה השניה ניתן לעשות רק ביום ה-7 שמגיעה תוצאה שלילית אפשר לצאת מהבידוד.

https://www.gov.il/he/departments/news/14072021-05

image.thumb.png.7d3593f32abfd0638fdb490bfcfe83e4.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, David32 כתב:

רוב הנפתרים והחולים הקשים הם לא מחוסנים שלא מוכנים להתחסן?

אני מבין נכון?

מאיפה הקביעה הזאת ?

דווקא הבנתי שבגל הזה החלוקה דיי שווה

ואם באמת רוב המתים הם אנשים טמבלים שחושבים שהחיסון זה ניסיון לשחזר את השואה

אז טוב תעשה המדינה אם תדביק אותם כמה שיותר מהר

לפני 11 שעות, korola כתב:

בהצלחה לכולם ותשמרו על עצמכם, כי אם זאת הדרך אז אולי נגיע לאוקטובר השחור..  או ספטמבר של גיהנום.

לפחות הקטע עם יום כיפור יקבל משמעות אמיתית. 

לא  הבנתי מה רע במודל הדבקה המוני שאתה קורא לו ספטמבר השחור?

ואיך הם כותבים "סגר" ו "מודל הדבקה המוני" באותו משפט? זה לא הפוך אחד מהשני ?

לפני 11 שעות, לירון .ה. כתב:

אנשים צריכים להבין שאם לשם נגיע, אז כן נצטרך לשתות הרבה מיץ אומץ

לא הבנתי למה מיץ אומץ ?

מה רע בהדבקה המונית ?

ככה יצליחו להדביק את כל הגאונים שיושבים וכותבים על כמה החיסון לא אמין ו"מישהו מרוויח המון כסף מהתמימות שלנו"

לא מבין מה רע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Transporter כתב:

מאיפה הקביעה הזאת ?

דווקא הבנתי שבגל הזה החלוקה דיי שווה

ואם באמת רוב המתים הם אנשים טמבלים שחושבים שהחיסון זה ניסיון לשחזר את השואה

אז טוב תעשה המדינה אם תדביק אותם כמה שיותר מהר

לא  הבנתי מה רע במודל הדבקה המוני שאתה קורא לו ספטמבר השחור?

ואיך הם כותבים "סגר" ו "מודל הדבקה המוני" באותו משפט? זה לא הפוך אחד מהשני ?

לא הבנתי למה מיץ אומץ ?

מה רע בהדבקה המונית ?

ככה יצליחו להדביק את כל הגאונים שיושבים וכותבים על כמה החיסון לא אמין ו"מישהו מרוויח המון כסף מהתמימות שלנו"

לא מבין מה רע

הדבקה המונית זה לא רע, רק שלא אומרים את זה בקול.

האיזון בין הדבקה המונית ולהגיע לסגר לא סותר. הכול תלוי ביכולת של מערכת הבריאות לטפל בכולם, כולל הלא חולי קורונה.

וכן יש גם מוסריות לשמור ולטפל במי שלא בוחר להתחסן, 

מה יהיה בסוף?

אני מהמר על הרבה הדבקות עד ספטמבר, וכנראה סגר הדוק בחגים

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שבדיה- יהיו כאלו שיחלקו עלי אבל..

לא משנה מי היה רה"מ בכלל- אם המנהיגות היתה משאירה הכל פתוח ללא סגר היו כאן פי 2-3 נפטרים מהמספר היום ואז הציבור היה אומר:"מזלזלים בנו,אנשים נפטרים כמו זבובים הממשלה לא עושה כלום ומעניינת אותה  רק הכלכלה".

בקיצור-מה /שנכתב בתורה נכון : עם קשה עורף וכפוי טובה אנחנו ומה שעושים עבורנו לא טוב בעינינו.

אישית- גם חלק מהמשפחה שלי נפגע מהסגר (אחד האחים עובד בתחום הארועים ואני מסייע לו- היתה לו תקופה מאוד קשה כלכלית והוא העדיף בחלק מהזמן לשבת בבית).

אני אישית עבדתי בעבודות חיוניות בשנה וחצי האחרונות כדי להתקיים כלכלית,לא חתמתי אבטלה/חל"ת כי אני לא הטיפוס של לשבת בבית יותר מחודש (היתה לי לצערי תקופת אבטלה כפויה בגלל מחלה לא קצרה אבל הבנתי,שצריך להתמודד והפתרון אינו לשבת בבית,אלא לעבוד בעבודה,שמצד אחד תתן לך פרנסה ומצד שני לא תהיה מתוסכל בגללה).

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, korola כתב:

בידוד תמיד יסתיים בחצות, ולא 14 יממות שלמות. אלא 13 ועוד פחות מיממה שלמה.

אם נחשף ביום שלישי אז צריך בידוד עד יום שני בחצות אחרי שבועיים.

אתה בטוח?

נחתתי אתמול ב -23.30, הילדים יצטרכו בידוד חצי שעה + 6 יממות שלמות?

הייתי בטוח עד חמישי בלילה ולפי דבריך רק עד רביעי בחצות?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, איצי בר כתב:

אתה בטוח?

נחתתי אתמול ב -23.30, הילדים יצטרכו בידוד חצי שעה + 6 יממות שלמות?

הייתי בטוח עד חמישי בלילה ולפי דבריך רק עד רביעי בחצות?

חיובי

image.thumb.png.e146fd0664f378acb05e149b36531078.png

image.thumb.png.1a6f28064ca10c1c39a0b004cc3eb95c.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, לירון .ה. כתב:

הדבקה המונית זה לא רע, רק שלא אומרים את זה בקול.

האיזון בין הדבקה המונית ולהגיע לסגר לא סותר. הכול תלוי ביכולת של מערכת הבריאות לטפל בכולם, כולל הלא חולי קורונה.

וכן יש גם מוסריות לשמור ולטפל במי שלא בוחר להתחסן, 

מה יהיה בסוף?

אני מהמר על הרבה הדבקות עד ספטמבר, וכנראה סגר הדוק בחגים

לגבי סגר בחגים- לצערי כן.

לגבי הדבקה המונית - לא מסכים- אתה באמת חושב שאם יהיו 10-15,000 נדבקים ביום שמתוכם יהיו 1000-2000 חולים קשה מערכת הבריאות שלנו תוכל לטפל בכולם ? 

צר לי לאכזבך (קשות או לא אני לא יודע) אבל התשובה היא שלילית.

ההוכחה לדברי היא הסגר הארוך של חודשיים-שלושה ,שהיינו בו (סגר ראשון מתחילת מארס עד כמעט אמצע מאי) ובו היינו סגורים בתים ובחלק ממנו גם היה אסור להתרחק מהבית ליותר מ 1 ק"מ.

למערכת הבריאות לא היה כלי אחר וגם לאחר קבלת אלפי מכונות הנשמה מחו"ל,אין לצערי למערכת הבריאות בשורה התחתונה מספיק כח אדם כדי לטפל בכ"כ הרבה חולי קורונה כי שכחת כנראה,שחוץ מקורונה יש הרבה מאוד חולים בבתי החולים ואני לא מדבר על שפעת,אלא על דברים מורכבים יותר- מחלקות שבת/אונקולוגיה ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, colauti 9 כתב:

לגבי סגר בחגים- לצערי כן.

לגבי הדבקה המונית - לא מסכים- אתה באמת חושב שאם יהיו 10-15,000 נדבקים ביום שמתוכם יהיו 1000-2000 חולים קשה מערכת הבריאות שלנו תוכל לטפל בכולם ? 

צר לי לאכזבך (קשות או לא אני לא יודע) אבל התשובה היא שלילית.

ההוכחה לדברי היא הסגר הארוך של חודשיים-שלושה ,שהיינו בו (סגר ראשון מתחילת מארס עד כמעט אמצע מאי) ובו היינו סגורים בתים ובחלק ממנו גם היה אסור להתרחק מהבית ליותר מ 1 ק"מ.

למערכת הבריאות לא היה כלי אחר וגם לאחר קבלת אלפי מכונות הנשמה מחו"ל,אין לצערי למערכת הבריאות בשורה התחתונה מספיק כח אדם כדי לטפל בכ"כ הרבה חולי קורונה כי שכחת כנראה,שחוץ מקורונה יש הרבה מאוד חולים בבתי החולים ואני לא מדבר על שפעת,אלא על דברים מורכבים יותר- מחלקות שבת/אונקולוגיה ועוד..

אני ואתה באותה דעה, תקרא אחורה מה שרשמתי.

במפורש מערכת הבריאות שלנו לא תוכל לטפל בכל כך הרבה חולים, שיש הרבה חולי קורונה קשים, כל השאר בפרוש יפגעו, וגם הרופאים עצמם ששחוקים.

ההדבקה ההמונית זה בגלל שלא הצליחו להגיע למסה קריטית של מחוסנים, ואי יכולת אכיפה של ההגבלות. ביחד עם אדישות/חוסר אכפתיות של הציבור.

קיצר אין לממשלה ברירה כמעט חוץ מאימוץ מודל הדבקה המוני כדאי להגיע לחיסון עדר. גם אם זה לא נאמר בקול.

פה נכנסת אחריות אישית של כולנו

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא כמה נדבקים וגרוע מכך נפטרים נצטרך כדי להגיע לחיסון עדר ? 

https://www.clalit.co.il/he/your_health/family/Pages/corona_in_israel.aspx

לפי נתון זה אנחנו מקום 75 בעולם בתמותה מסיבוכי הנגיף ומס' הנפטרים אצלנו גבוה בערך ב 150 מממוצע הנפטרים העולמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...