Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

יש אנשים בשרשור שגרמו לי להרים ידיים.

והיו בעבר מי שאמרו עליי שאני מורה מצוין כי אני לא מרים ידיים 🤣

אבל אתה דויד, אתה בחור בסדר 👍

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההערות קודם - לא נותר לי אלא לצטט את הגששים:

"כולם שואלים אותן שאלות, כולם מקבלים אותן תשובות".

ומשהו אחר: לפי איזה פרסומת שהגיעה אלי ממקור לא ברור יש כאן אופטימיסטים ללא גבולות:

image.png.58acacc4d59f69cb3dc51e3a704b460b.png

מדריכים בארץ - ניחא (גם לא ברור כמה שימושי בשנה - שנתיים הקרובות), אבל כרגע לא נראה הזמן המתאים להשקיע בקורס מדריכי טיולים בחו"ל.  אלא אם אתה משקיע עם אופק רחוק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

קיבלתי מנת חיסון ראשונה. נראה איזו תגובה תהיה.

איך היתה החוויה? קבעת בעצמך את התור או שביצעו עבורך את הזמנת התור?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

מדריכים בארץ - ניחא (גם לא ברור כמה שימושי בשנה - שנתיים הקרובות), אבל כרגע לא נראה הזמן המתאים להשקיע בקורס מדריכי טיולים בחו"ל.  אלא אם אתה משקיע עם אופק רחוק.

אני מניח שעוד שנה זה חוזר לשגרה, אבל נחיה ונראה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@DareDevilבמקרה שלי זו העבודה. אבל אשתי נכנסה אתמול לאפליקציה והיתה יכולה לקבל את החיסון אילו במקרה היתה במרפאה, כי התור היה קרוב מכדי להגיע מהבית. בינתיים יש לה תור בעוד 3 שבועות. אבל גם במקום החיסון היתה מהומה לא קטנה של אנשים שהגיעו לפי רישום, לא ברור לי כיצד נרשמו.

היה מורגש מאד שמדובר בהרצה של מערכת שרק החלה, אני מניח שבעוד שבוע הכל ירוץ הרבה יותר מהר, וגם צפויים להפתח עוד מרכזי חיסון.

@יבגניפ קשה מאד לחזות. אני אשמח מאד להתאוורר קצת.  אבל הדבר הזה מתפתח בכיוונים לא צפויים.

דרך אגב, לגבי המוטציה החדשה, ראיתי איזה טענה של מומחה אוסטלי שלדעתו לא מדובר במוטציה שמגבירה את ההדבקה אלא שמדובר בהתפרצות אחרי הסרת הגבלות, שבמקרה תוזמנה יחד עם הופעת המוטציה. כפי שכתבת - נחיה ונראה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנה? שנתיים?

לדעתי הרבה פחות והעולם חוזר לשיגרה..

גם בגלל החיסון וגם בגלל שהאנושות הגיע כבר לקצה,

ברגע שיראו ירידה באחוזי התמותה בעקבות החיסון העולם יפתח כמו בקבוק שמפניה.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין כמה זמן יקח לחסן מדינות גדולות? עד שנראה ירידה בתחלואה שתאפשר פתיחה, אפילו חלקית? 

אני רואה את החשש של אנשים מהחיסון, את ההיסוס והדחיה ואת "בוא נחכה עוד כמה חודשים" - ולא מדובר בני 18 אלה בבני 70-80 ויותר. וככל שאנשים יחששו להתחסן כל המבצע הזה יתמתח כמו מסטיק. אנשים עדיין שואלים על בטיחות החיסון נגד שפעת, שמוכר כבטוח כבר עשורים רבים. אז החיסון החדש והמונח RNA מפחידים אותם, בערך כמו "קרינה" ו-"5G".

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

אתה מבין כמה זמן יקח לחסן מדינות גדולות? עד שנראה ירידה בתחלואה שתאפשר פתיחה, אפילו חלקית? 

אני מבין, ובכול זאת יש לי תקווה לבוא לארץ לביקור ב 2021 בלי להיתקע חודש בבידוד, או לחשוש מלהיתקע בלי טיסות.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה עם החיסונים בהולנד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מתי יתחילו לחסן בקצב מלא ומה יהיה הקצב.

חיסוני פייזר ומודרנה מצריכים שתי מנות, כך שאפילו מי שמקבל את הזריקות "לפי הספר" נחשב למחוסן רק 28 יום אחרי המנה הראשונה (פייזר) ו-35 יום אחריה (מודרנה). חיסון חלקי קיים כבר שבוע - שבועיים אחרי המנה הראשונה

הרושם הוא שאצלנו בהחלט עושים עבודה טובה, השאלה היא עד כמה הציבור ישתף פעולה. הלוגיסטיקה לא פשוטה מכתיבה עבודה במרכזים וקושי בביזור, למרות שיש צפי לפתיחת עוד ועוד מרכזי חיסון. וגם מי שמגיע לקבלת החיזון צטרך להתאזר בסבלנות, מה שלא טריויאלי אצל ישראלים חמי מזג.

דרך אגב - מתברר שיש קבוצות כמו נשים הרות, נשים המתכננות הריון, בעלי רגישויות יתר מסויימות ועוד, שלגביהם יש בעולם גישות שונות האם לחסן או לא, ובארץ הוחלט לחסן אותם. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל

כשהעולם מתרכז בדבר אחד העסק זז הרבה יותר מהר,

אני לא צריך להזכיר לך תגובות מתחילת השרשור על כך שלא יהיה חיסון לפני 2022,

והעולם הולך להשתנות ל  לפני קורונה - אחרי קורונה.

בנתיים חיסון כבר יש מוקדם יותר מהתחזיות הכי אופטימיות, יפתחו קווי יצור נוספים, פייזר אומרים היום שיכולת היצור עומדת על מיליארד חיסונים ב 2021, אבל זה מה שאומרים היום, לדעתי יעברו את המספר הזה במשך השנה.

במקביל חברות נוספות יקבלו אישורים (להזכירך יש יותר ממאה חברות במרוץ) הפחד של האנשים ירד עם הזמן, כי בינינו לא מדובר בחשש מוצדק..

כך שלדעתי עד פסח "בגדול" העסק מאחורינו, לפחות בארץ.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שפיתוח החיסון היה זריז מאד, אני לא ציפיתי שחיסונים יאושרו עם מעקב יחסית קצר. 

יהיה מעניין לראות כיצד מדינות שונות יתארגנו לחיסון המוני. מבחינה זו יש לישראל יתרון בגלל המבנה המיוחד של מערכת הבריאות, שבה המבטח הוא גם ספק השירותים, מה שמחייב את קופות החולים להחזיק תשתית של מרכזים רפואיים ושל לוגיסטיקה של תרופות, שמהוות תשתית למבצע החיסונים. בעולם הגדול ארגונים כאלה אינם שכיחים.

לגבי החיסונים הנוספים - 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, sperial כתב:

דרך אגב - מתברר שיש קבוצות כמו נשים הרות, נשים המתכננות הריון, בעלי רגישויות יתר מסויימות ועוד, שלגביהם יש בעולם גישות שונות האם לחסן או לא, ובארץ הוחלט לחסן אותם. 

באמת? משום מה זכרתי שפרופ' ברבש אמר שדווקא לא, אבל לא מאוד עקבתי.

לגבי טיסות לחול - אני מניח שהכלכלה תעשה את שלה, ינפיקו לך איזו מדבקת "התחסנתי היום" וישמחו לקבל אותך בכל מקום.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...