Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא קונה! על מה אתם פוסלים מכונית?

RK
שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

איזה הוכחה כלכלית?

נניח ואוטו עולה 100 אש"ח.

יש לך 100 אש"ח פנויים בחשבון בנק להוציא על זה.

אם תקח הלוואה ל5 שנים עם ריבית של נגיד 2 אחוז, תוציא 110 אש"ח.

תשלם במזומן - תוציא 100 אש"ח.

לא מספיק הוכחה?

זה בדיוק ה"וויכוח" שדיברתי עליו קודם. עזוב לא רוצה להכנס לנושא הזה בסדר? חבל על הדיון הנחמד הזה.
וואדים לא קונה רכב עם הלוואה. אפשר להמשיך.

• אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מעניין אם יש loansforum ואנשים מתווכחים שם על מכוניות בשרשור שנקרא "איזה הלוואה לא הייתם לוקחים לא משנה מה".

• מצחיק 6

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, MOTIOZ כתב:

אם אני זוכר נכון ,רכשת ''קקטוס" ,או שמא אני מתבלבל עם חבר אחר ?!

היה קקטוס, עכשיו יש 208 ו 309 וגם לנדקרוזר. 

השתדלתי לפגוע בכולן. 

לפני כשעה, farkash7 כתב:

הוא היה ציני אני מניח.
צרפתיה יש לו בחניה והוא חובב לנדקרוזרים...

זה. 

אין דבר שאני פוסל מראש. במחיר המתאים הכל בא בחשבון.

נ.ב. מחפש לרכוש רנו סניק דור ראשון אוטומטית לטובת פרוייקט מצולם.  

• מצחיק 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

גישת ה״אל תקח הלוואת. שלם במזומן״ דורשת לכל הפחות הוכחה כלכלית. העולם יותר מורכב מתחושת בטן של ״איזה כיף לי, אני לא חייב לאף אחד כלום״.

בגדול מאוד, אם יש לך 100,000 ש"ח שחסכת הרבה זמן ואתה בא לקנות רכב, אם אתה קונה במזומן סביר שתקנה אחד ב-50, לא ב-100. אם אתה לוקח הלוואה, סביר שתקנה ב-120, או 130, כי אתה כבר רוצה חדש, ורוצה רכב נורמלי, וזה סה"כ עוד ככה וככה ש"ח לחודש.

עכשיו, להחזיק רכב חדש שעלה 120-130 יעלה כנראה יותר מהלחזיק רכב שעלה 50, וזה בלי לדבר בכלל על הריבית (אלא אם קוראים לך @lanosforce, אבל זה סיפור שונה).

אם אתה מודע לעלויות התחזוקה הכוללות (בעיקר ירידת ערך) וזה מתאים לך אז אחלה, אבל לדעתי (לא עשיתי סקר), הרוב המכריע של מי שרוכש רכב חדש בהלוואה לא ממש מבין את העלויות המצטברות ורואה בעיקר את העלות החודשית. זה מכניס אותך ללולאה שמונעת ממך את היכולת לחסוך ומשעבדת אותך לתלוש החודשי. באופן ממש מצער זה לא באמת חייב להתנהל בצורה הזו, למרות שרוב האנשים מוכנים להשבע באמא שלהם שאין שום דרך אחרת לחיות.

וזה לגמרי בסדר ללחיות ככה, כל עוד זה נעשה מבחירה מודעת והבנה של המציאות, לדעתי זה די רחוק מהמצב בשטח.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, vadim6385 כתב:

איזה הוכחה כלכלית?

נניח ואוטו עולה 100 אש"ח.

יש לך 100 אש"ח פנויים בחשבון בנק להוציא על זה.

אם תקח הלוואה ל5 שנים עם ריבית של נגיד 2 אחוז, תוציא 110 אש"ח.

תשלם במזומן - תוציא 100 אש"ח.

לא מספיק הוכחה?

לא.

אתה יכול להשקיע את הכסף הזה ולהרוויח יותר מהריבית שהבנק לוקח ממך.

אם בזמן הזה אתה מצליח לחסוך, ואתה מוסיף עוד כסף ל100,000 אז מן הסתם גם זה מצטרף לסכום שיש לך בסוף. ואם אתה לא מחליף רכב כל שלוש שנים, אז אחרי שלוש שנים אתה יכול להיות עם חסכון משמעותית גדול יותר ממה שיהיה לך אם כל פעם תשלם במזומן. ואז כמובן שגם הרווח העתידי שלך יכול להיות גדול יותר רק בזכות העובדה שעכשיו את משקיע סכום גבוה יותר. לצד השני, אם מחר תרצה לקנות דירה, ותבוא עם 100,000 פחות זה יהיה עלול לנגוס בך מכיוון אחר ועם ריבית שעלולה להיות יותר גבוהה מריבית היפתוטית על הלוואה.

poo bear, שאלת ה״כמה להוציא על רכב?״ היא טיפה מקבילה. לדעתי והבנתי, גישה כללית של ״שלם רק במזומן תמיד״ היא לא נכונה. והנחת המוצא כאילו אם אתה לוקח הלוואה אז אתה בהכרח מפסיד היא לא נכונה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

העולם יותר מורכב מתחושת בטן של ״איזה כיף לי, אני לא חייב לאף אחד כלום״.

אצלי זה בדיוק זה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי לא יהיה משהו ספציפי שאני אפסול רכב בגללו. 

באופן כללי מצחיק אותי היפר רציונליות(למרות שהרבה פעמים אני ממליץ לאנשים על פיה) ברכבים(או בכול דבר, לאו דווקא ברכבים) . אנשים שמבססים את הקניה שלהם רק על בסיס תכונות ספציפיות. 

אתה מבלה בנסיעה על "ירידת ערך" או "צריכת דלק" או תכונה רנדומלית אחרת? או שאתה מבלה בנסיעה על "רכב" ?

רצוי שה-"רכב" יהיה מותאם ויהיה לך כיף לנהוג בו, מאשר תכונות כאלה ואחרות שאולי נמצאות ברכב,אבל מלבד זה, הוא פשוט פח אשפה משעמם על גלגלים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאק זה ממשיך...

יאללה תרימו את הכפפה יש לזה קהל. וואדים וספריאל יהיו הכימגאי של הפורום בכל דיון ישביתו שמחות עם תחזיות לפשיטת רגל. בעוד 20 שנה הלפרין ימשיך אותם בתור הדור הבא.

צריך למצוא רק טרנספורטר שלא יפסיק להשוויץ בהלוואות שהוא לוקח וזהו.

תפתחו תת פורום להלוואות לרכב.
תת פורום להלוואות לבתים/קרקעות.
תת פורום להלוואות ליאכטות.
תת פורום להלוואות לגמלים ודובי פנדה.

אני רואה לנגד עיני ארגזים של כסף מפרסום להלוואות בתנאים מעולים של שוק אפור בקליק אחד.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, orankohn כתב:

אגיד לך מדוע. אולי זה בדיוק אותו נהג שבחיים לא טרח לפתוח מכסה מנוע ולבדוק מפלס שמן מנוע ונוזל קירור. 

אולי זה אותו נהג שבכלל לא מביט בלוח המחוונים ושם לב לחיווי חריג או נורית תקלה. אולי זה אותו נהג שחשב שאם הוא נוסע מעט אפשר לנסוע 3 שנים בלי להחליף שמן. 

קנינו את הSX4 מהבן של השכנה שנפטרה, הרכב היה אצלה 9 שנים, טיפול כל שנה ו4000 קמ

יש צמיגים סיניים, אבל הרכב מבפנים ומכאנית כאילו יצא מהחברה לפני שנה.

אין קשר.

האמת שבוע שעבר החלפתי צמיגים לפורד, ובפנצרייה היה בחור שקנה טנדר משגע של טויוטה בייבוא אישי, 600 אלף שקל בערך, והרכיב לו צמיגים סיניים בגלל הבדל של 100 שקל לצמיג.

אמרתי לו שהוא משקיע 600 אלף שקל ברכב ובשביל 100 שקל הוא מבטל לעצמו בטיחות ואורך חיים של צמיג?

הוא אמר שזה לא משנה והם עושים עבורו את אותה עבודה כי הוא לא שם לב להבדל.

הצמיגאי בעצמו כמובן שהצדיק אותי ואמר שככה 90 אחוז מהאנשים ולך תסביר להם את ההבדל.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Buki כתב:

רכב שחסרה לו דוושה. כל השאר הולך.

כמוני כמוך, בנוסף תמיד דבקתי ברכבים ארופאיים - לא יכול להתחייב אבל אנסה ככל האפשר להמשיך ולעמוד בשתי התנאים האלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, EliC25 כתב:

אמרתי לו שהוא משקיע 600 אלף שקל ברכב ובשביל 100 שקל הוא מבטל לעצמו בטיחות ואורך חיים של צמיג?

הוא אמר שזה לא משנה והם עושים עבורו את אותה עבודה כי הוא לא שם לב להבדל.

הצמיגאי בעצמו כמובן שהצדיק אותי ואמר שככה 90 אחוז מהאנשים ולך תסביר להם את ההבדל.

אני מכיר מישהו עם גולף GTI שנקנתה ומהחברה, והבחור שם עליה צמיגים סיניים. הורג אותי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברים רציונליים:

רכבים עם עלות אחזקה וחלפים הזויה. יוקרתי וגרמני ככל שיהיה, זה לא שווה את זה.

רכבים מיצרנים עם מוניטין אמינות גרוע. לא מאמין בהזדמנות שניה כאן.

בכללי, עדיף שלא יהיה צרפתי/איטלקי/גרמני/אמריקאי/בריטי.

גיר רובוטי חד מצמדי (גם על דו מצמדי אני לא מת).

רכב לא ספורטיבי עם מנוע טורבו, במיוחד בשילוב עם הסעיף הקודם.

רכב שהיה מונית/ניידת משטרה/צה"ל/אמבולנס/רכב סיור כלשהו.

דברים פחות רציונליים:

מכוניות קטנות (מה שמתחת למשפחתית). אני מבין שאין לי בעיה להיכנס לאוטו קטן, אבל זה מרגיש לא אוטו אמיתי. פשוט לא רואה את עצמי עם אוטו קטן.

סוזוקי. אין שום דבר רע ברכבים שלהם, אבל זה פשוט מרגיש כמו אוטו של אנשים מבוגרים.

מכוניות עם תדמית "ערסית", כמו ב.מ.וו. למיניהן או הונדה אקורד/לנד קרוזר קצר/איביזה ועוד.

קרוסאוברים למיניהם. יש לי פשוט סלידה מהתצורה הזאת, לדעתי מייצג את כל מה שרע בתרבות צריכה מודרנית.

רכבי יוקרה. גם בגלל עלויות, וגם בגלל שזה גורם לי ליצור רושם שאני לא חושב שהייתי רוצה ליצור.
בס"ד
אם כך, אתה רוכב על אופניים חשמליות?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, rotemb כתב:

בס"ד
אם כך, אתה רוכב על אופניים חשמליות?

*היברידיות של טויוטה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...