Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא קונה! על מה אתם פוסלים מכונית?

RK
שימו לב! השרשור הזה בן 1367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

נו בחייכם. שריטה. מה לעשות. מראים לי רכב עם סאנרוף אני חושב על נזילות. מעדיף לא לקנות רכב עם סאנרוף ואעשה הכל כדי לא לקנות רכב עם סאנרוף.

נתקלתי בפוסטים שיפה אבן ממשאית בכביש מהיר וסדקה את הסאנרוף.

עם עלויות התיקון והחוסר פרקטיות,גם הייתי מוותר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
Just now, Fraysa כתב:

בנינו, מדובר פה בפורום של חובבי רכב. האם אתה היית רוכש רכב כזה? האם אתה היית מבצע התקנה כזו? אני חושב שמרבית הפורום יענה חד משמעית שלא.

ממש מזמן ביררתי אצלם על התקנה באיזה רכב שהיה לי. היה יקר מדי עבורי אז, החלטתי שלא.

היתה להם אחריות ארוכה ובאמת מספר עצום של רכבים עם גג נפתח שלהם על הכביש. אז כן, בהינתן תקציב (אז), הייתי מתקין.

הם עושים הדרכות אצל היצרן שהוא בעצמו ותיק ומוכר עוד מהתקופה שסאנרוף היה נפתח על ציר ספר.

לא כל דבר הורס לך את האוטו ולא על כל דבר צריך להיכנס להיסטריה ולחשוב שרק חאפרים יש בארץ.

לפני 5 דקות, Doron_Z כתב:

תקן אותי אם אני טועה אבל נראה לי שאתה בעיקר מתייחס לכל תגובות ה ״לא קרוסאוברים״ בת׳רד. 

אני לא רואה איך חתונה משנה את זה, ברור שרכב ספורט ראשי לא יהיה במצב כזה אבל למה חייבים קרוסאובר? אפשר עדיין להמנע ולקנות מאזדה 3 או פולקסווגן גולף למשל. אנשים הסתדרו יופי גם לפני התופעה הזו, כולל נשואים עם ילדים.

זה לא היה מכוון רק לאנטי קרוסאוברים, אלא לאנטי כללי. מותגים מסויימים, גיר מסויים וגם תצורת מרכב מסויימת.

כשאפשר - בטח, תהיה בררן, תפסול מבחינתי על זה שיש 5 גוז'ונים ולא 4.

כשנהיים משפחה, או לפחות עם בת זוג שצריכה גם היא לנהוג ברכב, אז הדברים מורכבים יותר ועושים התאמות.

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 15 דקות, Doron_Z כתב:

תקן אותי אם אני טועה אבל נראה לי שאתה בעיקר מתייחס לכל תגובות ה ״לא קרוסאוברים״ בת׳רד. 

אני לא רואה איך חתונה משנה את זה, ברור שרכב ספורט ראשי לא יהיה במצב כזה אבל למה חייבים קרוסאובר? אפשר עדיין להמנע ולקנות מאזדה 3 או פולקסווגן גולף למשל. אנשים הסתדרו יופי גם לפני התופעה הזו, כולל נשואים עם ילדים.

כשיש עגלה ותינוק וצריך להוציא אותם ולהכניס לרכב מלא פעמים הרבה יותר נח וטוב לגב שהרכב יהיה גבוה. פעם פשוט לא היו הרבה רכבים מהסוג הזה והדבר הכי "משפחתי" היה סטיישן רגיל. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מהר שפסלתי רכב:

נכנסתי, הרחתי ריח חזק של סגריות, החזקתי מעמד 30 שניות, יצאתי ואמרתי שאני לא מעוניין.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, discoTD5 כתב:

לא קונה רכב צרפתי, ולא קונה רכב שנמכר מעל המחירון.

אם אני זוכר נכון ,רכשת ''קקטוס" ,או שמא אני מתבלבל עם חבר אחר ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע שאף אחד לא רשם עד עכשיו, אבל - רכב עם מולטימדיה בהתקנה מקומית במקום מערכת מקורית. לא נשארו הרבה כאלה, בעיקר מיצובישי ויונדאי עולות לי בראש, אבל מתרחק מזה כמו מאש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, vadim6385 כתב:

דברים רציונליים:

רכבים עם עלות אחזקה וחלפים הזויה. יוקרתי וגרמני ככל שיהיה, זה לא שווה את זה.

רכבים מיצרנים עם מוניטין אמינות גרוע. לא מאמין בהזדמנות שניה כאן.

בכללי, עדיף שלא יהיה צרפתי/איטלקי/גרמני/אמריקאי/בריטי.

גיר רובוטי חד מצמדי (גם על דו מצמדי אני לא מת).

רכב לא ספורטיבי עם מנוע טורבו, במיוחד בשילוב עם הסעיף הקודם.

רכב שהיה מונית/ניידת משטרה/צה"ל/אמבולנס/רכב סיור כלשהו.

דברים פחות רציונליים:

מכוניות קטנות (מה שמתחת למשפחתית). אני מבין שאין לי בעיה להיכנס לאוטו קטן, אבל זה מרגיש לא אוטו אמיתי. פשוט לא רואה את עצמי עם אוטו קטן.

סוזוקי. אין שום דבר רע ברכבים שלהם, אבל זה פשוט מרגיש כמו אוטו של אנשים מבוגרים.

מכוניות עם תדמית "ערסית", כמו ב.מ.וו. למיניהן או הונדה אקורד/לנד קרוזר קצר/איביזה ועוד.

קרוסאוברים למיניהם. יש לי פשוט סלידה מהתצורה הזאת, לדעתי מייצג את כל מה שרע בתרבות צריכה מודרנית.

רכבי יוקרה. גם בגלל עלויות, וגם בגלל שזה גורם לי ליצור רושם שאני לא חושב שהייתי רוצה ליצור.

בסדר, אבל למה צריך כזאת מגילה, רושמים טויוטה וזהו. לא מסתדר קצת עם הקטע של סוזוקי והסיבות למניעות, אבל נחליק.

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 דקות, MOTIOZ כתב:

אם אני זוכר נכון ,רכשת ''קקטוס" ,או שמא אני מתבלבל עם חבר אחר ?!

הוא התכוון שהוא לא קונה רכב מהצרפתים בנתניה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, halperin96 כתב:

נשמע שאתה נשען על טריליון סטיגמות שלא עברו לך מאז 1996...

בעיניי רוב ממה שרשמתי היה נכון גם ב2006 וגם ב2016. אולי חוץ מהעובדה שב1996 ו2006 לתוצרת גרמנית היה עדיין שם של מוצר איכותי ואמין.

אבל הרבה מזה זה עניין של הג׳וקים הפרטיים שלי בלי הסבר רציונלי ממש, בגלל זה קטלגתי ל"רציונלי" ו"לא רציונלי".

ומה עם אלה שלא מוכנים לקנות רכב עם גיר אוטומטי? הם לא תקועים ב1996? תיבות אוטומטיות היום עולות על תיבות ידניות בכל פרמטר, גם חיסכון בדלק וגם מהירות העברת הילוכים (איפה שיש הילוכים), פלוס אין לך את האובדן כח בזמן שאתה מתבחבש עם ההילוך והקלאץ׳.

אפילו קלארקסון הראה שפולו GTI אוטומטית מאיצה יותר מהר ממתחרות ידניות בקטגוריה שלה, אפילו שעל הנייר יש לה מנוע פחות חזק ומשקל גבוה יותר.

תקלות - זה כבר תלוי בגיר ספציפי אצל יצרן ספציפי. גם גיר ידני יכול להתקלקל, ראיתי שניים כאלה בעצמי (איביזה ופנדה).

לעומת זאת עם כל הסיפור זוועה ששמעתי על דו מצמדי, יש לי כזה באיוניק, וזה פשוט עובד, כמו הפרסומת של אפל. אולי זה קשור לעובדה שזה היברידי, ומתחילים נסיעה על מנוע חשמלי שלא מחובר דרך הגיר.

וגם תקלות בגיר ידני לא יודעים לתקן בארץ, ומחליפים את כל היחידה.

לפני 4 שעות, robertf כתב:

אבל הוא לא היחיד. אני קורא את השרשור וחושב לעצמי כמה חבל שאפילו בפורום חובבי רכב קיימות כלכך הרבה סטיגמות שכבר מזמן לא רלוונטיות (לא אקנה צרפתי, לא אקנה קוריאניות, אין הזדמנות שניה וכו וכו׳).

לא לקחת באופן אישי חברים...

אישית, אין מצב בחיים שאפסול רכב על סעיף המוצא שלו, בחיים לא.

אני כן, וזה מהסיבה שפשוט אין לי אנרגיות וכסף לחזור ליצרן שנכוויתי ממנו ולתת הזדמנות שניה. 

אני לא מוכן לחזור לפורד, סיטרואן, דייהו או נגזרות שלהן. גם לא רואה סיבה שכן. לא מבין איך בדיוק הם עדיפים על דגמים מקבילים של טויוטה/הונדה/קיה/יונדאי.

גם בדגמים מקבילים של קורולה/איוניק/אלנטרה מאירופה אין ממש ערך מוסף שיגרום לך להעדיף אותן על תוצרת יפן/קוריאה. אז למה לטרוח? לעודד תעשיה שמכניסה מיסים למדינות שאני לא גר בהן? מעדיף להתמקד במוצר שיתן לי מקסימום אפשרי של שקט לשקל.

אם הייתה לי הכנסה פנויה שמאפשרת לי להתנסות במכוניות מעניינות למיניהן, הייתי עושה את זה. אבל כרגע אין לי, ואני חייב ללכת על כמה שיותר אפור ובטוח כדי לנסות ולהבטיח שיהיה לי רכב שיניע וייסע ויהיה מה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רובוטי חד מצמדי או גיר רציף.

גם על ביצועים מאכזבים בבינעירוני אפסול רכב, על סמך נסיעת מבחן.

רוב הנסיעות שלי מחוץ לעיר וחשוב לי שהרכב יתמודד בצורה טובה עם תאוצות ביניים ועקיפות.

נוחות כמובן זה גם משהו שאפשר לפסול עליו.

יבואן שלא מתאמץ לדאוג לי לנסיעת מבחן - גם סיבה מבחינתי לא לקנות.

היה יבואן שלא הצליח להגיע איתי להסכמה לגביי נסיעת מבחן בשום צורה שהתאימה לי (והצעתי יותר מפתרון אחד או שניים). 

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, vadim6385 כתב:

בעיניי רוב ממה שרשמתי היה נכון גם ב2006 וגם ב2016. אולי חוץ מהעובדה שב1996 ו2006 לתוצרת גרמנית היה עדיין שם של מוצר איכותי ואמין.

זה לא שעכשו הם מייצרים מוצרים גרועים,אבל המתחרות שלהם השתפרו מאוד.

ומה עם אלה שלא מוכנים לקנות רכב עם גיר אוטומטי? הם לא תקועים ב1996? תיבות אוטומטיות היום עולות על תיבות ידניות בכל פרמטר, גם חיסכון בדלק וגם מהירות העברת הילוכים (איפה שיש הילוכים), פלוס אין לך את האובדן כח בזמן שאתה מתבחבש עם ההילוך והקלאץ׳.

נהנים מההתעסקות.

בשביל נהיגה מהירה עדיף גיר רובוטי אם אתה מסתכל על זה במונחי מהירות החלפת הילוכים.

אפילו קלארקסון הראה שפולו GTI אוטומטית מאיצה יותר מהר ממתחרות ידניות בקטגוריה שלה, אפילו שעל הנייר יש לה מנוע פחות חזק ומשקל גבוה יותר.

שוב,אנשים נהנים להתעסק בזה וזה לא באמת משנה לרוכשי הידניות.

תקלות - זה כבר תלוי בגיר ספציפי אצל יצרן ספציפי. גם גיר ידני יכול להתקלקל, ראיתי שניים כאלה בעצמי (איביזה ופנדה).

אז מה בדיוק אתה פוסל?

לעומת זאת עם כל הסיפור זוועה ששמעתי על דו מצמדי, יש לי כזה באיוניק, וזה פשוט עובד, כמו הפרסומת של אפל. אולי זה קשור לעובדה שזה היברידי, ומתחילים נסיעה על מנוע חשמלי שלא מחובר דרך הגיר.

DSG 7? מחזיר אותנו אחורה לגיר ספציפי בדגם ספציפי

וגם תקלות בגיר ידני לא יודעים לתקן בארץ, ומחליפים את כל היחידה.

יודעים הכל.

לא טורחים להתעסק בזה משיקולי זמן ועלות.

אני כן, וזה מהסיבה שפשוט אין לי אנרגיות וכסף לחזור ליצרן שנכוויתי ממנו ולתת הזדמנות שניה. 

אני לא מוכן לחזור לפורד, סיטרואן, דייהו או נגזרות שלהן. גם לא רואה סיבה שכן. לא מבין איך בדיוק הם עדיפים על דגמים מקבילים של טויוטה/הונדה/קיה/יונדאי.

אז אם היית נופל על הונדה אינסייט או אל הקורולה  מ2008 אז גם הונדה וטויוטה היו מחוקות אצלך?

גם בדגמים מקבילים של קורולה/איוניק/אלנטרה מאירופה אין ממש ערך מוסף שיגרום לך להעדיף אותן על תוצרת יפן/קוריאה. אז למה לטרוח? לעודד תעשיה שמכניסה מיסים למדינות שאני לא גר בהן? מעדיף להתמקד במוצר שיתן לי מקסימום אפשרי של שקט לשקל.

אתה לא ממש בוחר את ארץ הייצור של הקורולה שלך,הן מיוצרות בהתאם למפרטים וכו' במקומות שונים.

אם הייתה לי הכנסה פנויה שמאפשרת לי להתנסות במכוניות מעניינות למיניהן, הייתי עושה את זה. אבל כרגע אין לי, ואני חייב ללכת על כמה שיותר אפור ובטוח כדי לנסות ולהבטיח שיהיה לי רכב שיניע וייסע ויהיה מה.

לזה אני יכול להתחבר לגמרי.

מעדיף לחסוך ולהשקיע בדברים שהם לא ירידת ערך והנאות זמניות.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא התכוון שהוא לא קונה רכב מהצרפתים בנתניה.

הוא היה ציני אני מניח.
צרפתיה יש לו בחניה והוא חובב לנדקרוזרים...

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזה אני יכול להתחבר לגמרי.
מעדיף לחסוך ולהשקיע בדברים שהם לא ירידת ערך והנאות זמניות.

אני פחות מתחבר לזה. יכולת בצד (וזה חשוב!) כחובב רכב אני אישית לא יודע להתייחס רק לירידת ערך או לעובדה שאני לא יושב ברכב 24 שעות ביממה. נדמה לי שזה אהרונוביץ שאוהב להגיד אצלו שכאן זה פורום חובבי רכב לא פורום רואי חשבון.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, robertf כתב:

אני פחות מתחבר לזה. יכולת בצד (וזה חשוב!) כחובב רכב אני אישית לא יודע להתייחס רק לירידת ערך או לעובדה שאני לא יושב ברכב 24 שעות ביממה. נדמה לי שזה אהרונוביץ שאוהב להגיד אצלו שכאן זה פורום חובבי רכב לא פורום רואי חשבון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אני רואה צעירים בני 24-28 משתעבדים לרכבים בשם ה"חיים רק פעם אחת" ולדעתי זה מפגר.

אישית לא מאמין בקנית רכב ביותר מתשלום אחד,אז כל מה שלא בהישג יד מבחינתי מחוץ לתחום.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...