Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבר גיל ה30 - יש חיה כזו?

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2386 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 302
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1000 ש"ח חשבון מים? נראה לי יש לך נזילה רצינית בצנרת...

מסכן. גם כולו רטוב וגם עם ממוצע 500 שקל חשמל לחודשיים הוא יושב בחושך בלי חימום.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא חייב לנו דבר...

אני רואה את הדברים ככה:

שכירות 3000-3500 (דירה לבד ללא שותפים)

הוצאות רכב - 1500-2000 ש"ח בחודש

ארנונה+חשבונות ותשלומים שונים 1000-1500

טלפון+ אינטרנט 100 ש"ח

אוכל - 700- 1000 ש"ח

הערכה גסה ביותר, יש לציין שמעולם לא עברתי לגור לבד.

על פי החישוב הזה ההוצאות החודשיות יוצאות בערך כ- 8000 ש"ח.

כך שלהתקיים מ10 נטו זה באמת נראה גבולי ביותר.

נתקן לך:

לא יודע מה המחירים במרכז לדירת 2 חדרים קטנה ליחיד(או שלגור בפחות מ-3-4 חדרים ליחיד זה בזיון?) אבל נניח שזה המחיר.

1500 עבור רכב זה הגיוני בהחלט אבל את הירידת ערך שילמת מראש(כשקנית את הרכב) היא לא יורדת לך מהחשבון החודשי כול חודש. משמע- סביבות ה-1000 חודשי.

לרוב רווק שכר לבד לא ישכור דירה במחיר כזה ועוד ישלם ארנונה אלא ישכור יחידת דיוק שהארנונה כלולה כבר בפנים.

לי ולחברה שלי ביחד מים +חשמל+גז יוצאים בערך 600 שקל לחודשיים(!) עבור 2(!) אנשים. מניח שעבור אחד זה יהיה בערך 450 לחודשים או 220 לחודש.

שאר הסעיפים בערך ככה.

זאת אומרת בחישוב מהיר, הוצאה לרווק במרכז עם רכב תהיה בסביבות 5500 חודשי.

אבל ברור שאם אתה לא רוצה לקנות רכב משומש אלא מעדיף לנהוג בפחית טונה חדשה מהסוכנות, או שלא בא לך לחפש דיור אלא אתה נכנס לדירה הראשונה שאתה רואה. אז אתה תשלם ותשלם הרבה. אולי זאת ההגדרה של צ'מגאי - חיים טובים שלא צריך לחשוב בכלל על הכסף. שזו דרישה לגיטימית, אבל רחוקה מאוד מלהיות "בסיסית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני שמקלס בנוגע ליחס שכירות:משכורת

בירושלים, כדי לגור בדירה ללא שותפים, צריך 3500-3800 פנויים לשכ"ד מינימום (לפני הוצאות), וזה אפילו לא בשכונות המבוקשות.

אפשר למצוא כל מיני מחסנים שעברו קומבינה/פטנטים מוזרים בשכונות נידחות אבל הם מעטים מאוד ולא ממש מפתים (אלא אם אתה ממש, אבל ממש נואש). כשמכניסים את זה לחישוב, נראה לי שהמשכורת המינימלית הדרושה לאדם היא 6500-7000 נטו.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רמת גן, על גבול גבעתיים שילמנו 3500 בחודש על דירת 2 חדרים עם חניה.

חשמל לחודשיים לזוג אף פעם לא הגענו ליותר מ400. מים היינו מגיעים ל500 בחודשיים והיא שתהיה בריאה מתקלחת פעמיים ביום.

אוכל יוצא לנו 1200 ש"ח בחודש ואנחנו לא מתקמצנים על חומרי גלם. קונים בשר טרי ודגים לא מעט. דווקא דברים כמו פסטה ושימורים בקושי קונים.

אני לא נוסע הרבה ברכב, 200 שקל בחודש על דלק. הולך לעבודה ברגל או בתחבורה ציבורית. טסטים ביטוחים וטיפולים עולה לי בערך 4000 בשנה. מתוך 10k נשאר לא מעט לחסכונות, בילויים או כל מיני שטויות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1000 ש"ח חשבון מים? נראה לי יש לך נזילה רצינית בצנרת...
קושי בהבנת הנקרא? הכל ביחד כ 1000

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מוכרח לגור בירושלים, או בטבעת של ת"א/רמת-גן/גבעתיים.

אשמח לשמוע אם יש יחידות דיור סבירות במחיר של עד כ2500 ש"ח במרכז הארץ. (אפילו דירות חדר)

מרכז מבחינתי זה מאיזור נתניה ועד ת"א וערי הלווין שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרתי עם שותפה ברחובות. דירת ארבעה חדרים חדשה מהניילונים! והיה בה הכל מבחינת ריהוט ואבזור.

שילמתי 2000 שקל שכר דירה + 1000 ש"ח בחודש חשבונות ( חשמל,ארנונה,גז,מים,ועד בית, יס ונטווזין) + 1000 ש"ח בממוצע על קניות לבית (אוכל וטיפוח). סה"כ כולל הכל על הדירה 4000 ש"ח

נוסיף לזה עוד 1000 ש"ח תקציב בזבוזים לחודש על שונות . ועוד 600 שקל דלק. רק דלק. (רכב של ההורים).

סה"כ יצא לי 5600 בחודש. ונניח הרכב היה שלי ולא של ההורים אז נעלה ל6000. זה נותן לי 4000 לחיסכון. למה מעלה רק ב400 על אחזקה? כי זה יונדאי אקסנט 2006 שחוץ מטיפול 10 אלף פעם בשנה וטסט, היא לא דורשת הרבה. ונוסיף נגיד 2000 שקל ממוצע על תקלות לא צפויות מהרכב. אז 3500 לשנה על היונדאי לחלק ל12, כן, אפילו פחות מ400.

בוא נגיד אתה גר לבד ולא עם שותפים, אז עוד 2000 שקל לשכירות בממוצע.

עדיין יש לך 2000 בצד לחיסכון.

אז איך 10 נקי בחודש לא מספיק לך? רק לאלוהים התשובה.

לא יודע איך כמה אנשים מגיעים לי ל2000 שקל בחודש רק על רכב.הזוי. כנראה הם נוסעים על יגואר חדשה מהחברה אין הסבר אחר. תקנו אוטו יד שלישית שעשר שנים על הכביש, שמור ומטופל. בעדיפות מאדם מבוגר ואחראי. בתקציב של עד 20 אלף. אחלה רכבים אפשר למצוא. ואז לא תגיעו לאלפי שקלים בחודש הוצאות על רכב.

עריכה אחרונה על ידי Tsachi89

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל במחירים בין דירה שותפים לדירה סטודיו קטנה.

שמעתי על מחירים מוזרים במגיעים ל-3000 ש"ח.

אבל מי שרוצה לשלם הרבה כסף על דירה ולבד, שישלם וישיג. מי שרוצה לחסוך, ידע היכן אפשר לחסוך.

אם סטודנטים בב"ש חיים ממשכורות של פחות ממנימום (ואולי לחלקם אין רכב), אז אפשרי בהחלט לחיות באזור המרכז עם משכורת קצת יותר גבוה מהמינימום בשביל שיהיו חיים טובים (לא עם יונדאי אויניק חדשה מתחת לדירה, אבל בהחלט רכב שיספק אותך לכמה שנים טובות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך כמה אנשים מגיעים לי ל2000 שקל בחודש רק על רכב.הזוי. כנראה הם נוסעים על יגואר חדשה מהחברה אין הסבר אחר. תקנו אוטו יד שלישית שעשר שנים על הכביש, שמור ומטופל. בעדיפות מאדם מבוגר ואחראי. בתקציב של עד 20 אלף. אחלה רכבים אפשר למצוא. ואז לא תגיעו לאלפי שקלים בחודש הוצאות על רכב.

נניח שאני מניח לרגע את ירידת הערך ולא מחשיב את זה כחלק מההוצאות, ואני אסע איתה עד שהיא תשבוק/ לא ישתלם יותר להחזיק בה.

יש לי גם כלל לחיים שאומר: אין את כל הסכום ביד = לא קונה.

פג'ו 107 בת 5 =

טסט 1049 ש"ח + ביטוח מקיף 3600 ש"ח. (בשנה הבאה אשקול שוב אם לעשות מקיף או צד ג')

הוצאות דלק חודשיות כ-500 עד 800 ש"ח לפעמים יותר. (נניח 7200 שנתי) (תלוי כמה אני נוסע בלי קשר לעבודה)

טיפול קטן - השנה עשיתי לבד, אז נניח 250 ש"ח במקום 800 במורשה.

1049+3600+7200+250)/ 12

1008 ש"ח.

זה נתון מאוד אופטימי ונראה לי קצת רחוק מהמציאות.

זה לא כולל בלתמים, והוצאות בלתי צפויות שהיו לי ממנה בשנה-שנתיים האחרונות כיאה לרכב יוצא השכרה מזדקן.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ברור שאם אתה לא רוצה לקנות רכב משומש אלא מעדיף לנהוג בפחית טונה חדשה מהסוכנות

רכב משומש נורמלי, כזה שיביא אותך ממקום למקום, ולא אתה אותו בעיקר למוסך, מתחיל מ50 אש"ח, שזה מתקרב לפחית מיני חדשה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...