Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבר גיל ה30 - יש חיה כזו?

Tsachi89
שימו לב! השרשור הזה בן 2347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיום מינימלי זה הגדרה מאד נזילה.

אני וזוגתי לעתיד מרויחים 15k נטו ביחד, גרים בדירה נחמדה, מתקיימים וחוסכים יפה מאד, מעבר למינימלי מבחינתנו.

אם אתה כיחיד צריך 10k כדי רק להתקיים כנראה נישלו אותך לא מזמן משושלת מלוכה סעודית, או שפשוט אתה עושה משהו לא נכון.

אתה פשוט רגיל לחיות על שניצלים ופסטה לבנה של אסם וזה בסדר גמור. אני מכיר המון אנשים כאלה. אבל מכאן ועד להציג 10 אלף נטו הכנסה שניתן להתקיים עליה מעולה ועוד לחסוך ל-40 שנה של חוסר תעסוקה הדרך ארוכה.

חוץ מזה אצל זוג ההוצאות הקבועות מתחלקות ואצל יחיד הן נופלות רק עליו.

10 אלף בחודש נטו, זה יותר ממשכורת ממוצעת במשק. אנשים חיים מזה. פשוט לא במרכז תל אביב. ואם זה היפותטית משכורת מובטחת עד הפנסיה - אפשר לחיות איתה מעולה. כן, בלי במוו 140 או אפילו 135 בחצר, אבל עם הרבה דברים אחרים.

אבל כל שרשור כאן הוא אחלה פלטפורמה לצ׳מגיא לכתוב שוב כמה הכל יקר מדי וכולם עניים, ולואדים לכתוב כמה הכל חרא באופן כללי (לא שפילוסופיית הwish it want it do it שמוצגת ממול היא הרבה יותר חכמה או בריאה).

לא הם פשוט חיים על המינימום האפשרי וכנראה גם נמצאים במינוס כרוני כמו 40% מאוכלוסית מדינת ישראל. (לפי עיתון גלובס מתאריך 17.11.17)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה פשוט רגיל לחיות על שניצלים ופסטה לבנה של אסם וזה בסדר גמור. אני מכיר המון אנשים כאלה. אבל מכאן ועד להציג 10 אלף נטו הכנסה שניתן להתקיים עליה מעולה ועוד לחסוך ל-40 שנה של חוסר תעסוקה הדרך ארוכה.

חוץ מזה אצל זוג ההוצאות הקבועות מתחלקות ואצל יחיד הן נופלות רק עליו.

לא הם פשוט חיים על המינימום האפשרי וכנראה גם נמצאים במינוס כרוני כמו 40% מאוכלוסית מדינת ישראל. (לפי עיתון גלובס מתאריך 17.11.17)

אחי אתה מפונק, סורי. וכך גם רוב הישראלים - בגלל זה הם במינוסים.

אם הישראלים היו מקשיבים לעצות מועילות, כמו למשל בפורום הסולידית המצויין, הם לא היו נכנסים לבור כלכלי.

10,000 בחודש לא רק שזה מספיק , זה אפילו יותר ממה שצריך כדי לחיות - ולחיות טוב.

ואל תביא לי 40% ישראלים במינוס. זה לא מדאיג אותי, כי אני יודע שרובם אם לא כולם זה נובע מלחיות מעל הפופיק ולהביא יותר ילדים ממה שהארנק יכול להכיל.

אם כל משפחה לא הייתה עוברת את ה3 ילדים בארץ, אני מבטיח לך שהישראלים שהיו במינוס כמעט ולא היו קיימים.

רק לפני שבוע הייתה כתבה בוינט על העוני בארץ. ואיזה דוגמאות הביאו לי שם, משפחה עם 7 ילדים שהאישה משתכרת 6 נקי בחודש. אתה מבין מה קורה פה? פשע של ממש להביא 7 ילדים עם שכר כזה. ואח"כ מאשימים את ביבי. נו באמת.

באירופה הילודה יורדת. סליחה, מתאזנת. כי אנשים שם חושבים כלכלית ומביאים 2 - 3 ילדים למשפחה. ולכן לא תשמע שם 40% במינוס. פה עקב מנטליות דפוקה של פרו ורבו אצל הדתיים ואצל החילונים גם יחד. אנשים במינוס.

מעבר לילודה, כמו שאמרתי. ישראלים אוהבים לחיות מעל הפופיק ואז להתבכיין שביבי דופק אותם. מרכזי השופינג מפוצצים יותר מתמיד, נתב"ג לא עוצר לרגע עם ישראלים שטסים לחו"ל עשרות פעמים בשנה. כולם רוצים את האייפון הכי חדש ואת המרצדס של השכן ולא מתפשרים על האמצע . אז מה בדיוק חשבת שיקרה?

בועת התשלומים הזאת מתפוצצת להם בפנים, כי הם שוכחים שהלוואות גם צריך להחזיר מתישהו.

עריכה אחרונה על ידי Tsachi89

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסולידית חי כמו שבוי מלחמה סורים. המטורפת מתקיימת מסיר אורז, גרה בדירה עם קירות מתקלפים ומתקלחת במים קרים בשביל לחסוך 50 שקל בחודש על חשמל. זה מה שאתה רוצה להיות? לבריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסולידית היא לא דוגמה ואורח החיים שלה לא מתאים לרוב האנשים, -אני מקשיב רק לעצות שלה בענייני השקעות.

10 נטו מבחינתי זה המינמום ההכרחי בשביל להתקיים מחוץ לבית ההורים (דירה ללא שותפים)+ להחזיק אוטו ואולי, לחסוך עוד כמה גרושים בצד.

אליי אישית דברים חומריים לא כל כך עושים את זה, אז מבחינתי אני יכול לחיות בצמצום.

כרגע משכורת של 10k רחוקה ממני ונתפסת בעיניי כבלתי אפשרית.

מבחינתי להוציא כמה שפחות, ואת היתר לחסוך בקרן מחקה מדד.

ואם נמשיך מכאן

לדעתכם, בכל גיל צריך להיות חסכון כספי מסוים?

נניח עד גיל 30 לצבור 200-300k

וכן הלאה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שניצלים לפעמים, פסטה לא. אנחנו יותר בקטע של בשר וירקות. קונים גם יין מדי פעם ואוכלים פעם בחודש במסעדה רנדומלית בת"א.

על איזה אוכל אתה מוציא כ"כ הרבה כסף ש10k זה מינימלי מבחינתך? או שבמקום לבשל אתה פשוט מזמין אוכל ממסעדות כל יום.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסולידית חי כמו שבוי מלחמה סורים. המטורפת מתקיימת מסיר אורז, גרה בדירה עם קירות מתקלפים ומתקלחת במים קרים בשביל לחסוך 50 שקל בחודש על חשמל. זה מה שאתה רוצה להיות? לבריאות.

הסולידית עצמה כן.מסכים בהחלט. ואגב, גם חברי הפורום נוהגים להזכיר לה את זה כל שני וחמישי ובצדק. וקיצוניות מכל דבר זה לא טוב.

אבל אם קוראים את העצות שלה בפרופרציה הנכונה,עם כפית של מלח ושיקול דעת, זה מאד עוזר לחיות נכון.

מעבר לה, שיש שם מלא חברי פורום אחרים עם עצות מועילות ומאוזנות יותר שאפשר להנות מהם.

“Mastering others is strength. Mastering oneself makes you fearless.”

Lao tzu

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע: למטבע יש 2 צדדים.

גם בכל תקופה בחיים יש יתרונות וחסרונות. לייל שהחיים חרא זה לא כף גדול. צריך להשלים עם המצב ולהנות. בסך הכל החיים זו חוויה אישית שלך.

רוב המוחלט של אנשים הם אנשים רגילים, שקמים בבוקר לעבודה, חוזרים הביתה בערב, קצת נהנים עם המשפחה, והולכים לישון. מחזור יום יומי.

אני מדי פעם מבקר את סבא שלי בבית אבות גריאטרי. תאמין לי, לחיות ככה זה לא כיף גדול. כל עוד אתה לא תלוי באף אחד, ויש ל: 2 ידים, 2 רגלים ואחד בין הרגלים, המצב שלך טוב.

אבל אם אתה רוצה לבכות על החלב שנשפך, תהנה. אני בטוח לא אפריע לך.

אני אנסה להסביר בצורה יותר רציונלית.

יש הבדל מאוד משמעותי בין מה אתה מרגיש, למה אתה עושה עם זה.

מה שאני טוען הוא שהמשבר הוא עניין פנימי וסובייקטיבי. הוא בעיקרו מתרכז במה שאתה מרגיש, ובנקודות הסתכלות שונות על המציאות ממה שסיגלת לעצמך עד לאותה נקודה (להלן, פרספקטיבה), שעלולות לגרום לך להגיע למסקנות שונות על החיים מאלו שהגעת אליהן עד עכשיו.

עכשיו השאלה היא מה אתה עושה עם זה, ולאן אתה לוקח את המסקנות החדשות שלך. אם אתה סתם שוקע בדיכאון ולא יוצא מהבית, מצבך פחות טוב. זו לא התוצאה שאני שואף אליה.

אבל מכאן ועד להגיד שהכל נפלא, שאף אחד לא מתחרט על שום דבר וכולם מאושרים, זה מרחק מאוד גדול. אנשים מאוד מנסים להחזיק איזו פסאדה של אושר כלפי חוץ; זאת לא בושה להודות בקיום של רגשות שליליים, לפעמים חזקים, זה חלק אינטגרלי מהקיום האנושי. אנחנו לא יכולים (וגם לא רוצים) להיות רובוטים של אושר.

ואיך לעזאזל התוכנית של chemguy הצליחה וגם זה הפך לדיון יוקר המחיה? מה יהיה?

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי! אני ממש לא גררתי את הדיון הזה לדיון על יוקר מחייה. אבל כנראה יש קשר רגשי הדוק בין הזדמנויות ואפשרויות אחרי גיל 30 ליוקר מחייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צחי, אמנם סטיה מנושא השרשור, אבל במרבית אירופה יש הרבה פחות מ-2 ילדים לאשה, חלק מזה נובע מכל מיני אידיאולוגיות הזויות. בסופו של דבר האוכלוסיה מזדקנת ומצטמקת והכלכלה סובלת, והשלב הבא הוא יבוא כח אדם, קרי מהגרים.

המצב חמור עד כדי כך שממשלות באירופה נותנות תמריצים גדולים לצורך עידוד הילודה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידוד ילודה זה פיתרון מחורבן. מה יקרה כשאותם ילדים יזדקנו ומישהו יצטרך לשלם את הפנסיה שלהם? כלומר האוכלוסיה תמיד חייבת לגדול בשביל לסבסד פנסיות ושירותי בריאות של מבוגרים. כלומר יותר זיהום, יותר פקקים, יותר הרס של הטבע, יותר לחץ על משאבים המוגבלים ממילא של כדור הארץ.

הפיתרון הוא לא ילודה אלא החלפת בני אדם ברובוטים ומחשבים. בדרך הזאת ניתן יהיה לצמצם את האוכלוסיה וליהנות מחיים הרבה יותר טובים. סינים, לדוגמא, מבינים שהעתיד נמצא ברובוטיקה ובינה מלאכותית.

אבל חשבתי שלגור בת"א בלי רכב ופקקים זה טוב וזול יותר, לא ?

נכון. אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם במכוניות אוטונומיות.:brickwall:

עם כל הכבוד לתחזיות הן לא תמיד מתממשות, אלה שכן לא תמיד עושות זאת בלוח הזמנים החזוי, וכמובן שיש הרבה מצבים שכלל אינם ניתנים לצפיה. אז בינתיים צריך להקים את הדור הבא, והוא , בתורו, יצטרך להסתגל לנתונים שיתקיימו כאשר הוא יגיע לבגרות. האוטומציה והרובוטיקה שאנו רואים היום, אשר ללא ספק היתה גורמת תדהמה אילו היתה נחזית לפני כמה עשורים, עדיין אינה מספקת לתמיכה בדור הפורש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז זה סכום שמאפשר לחיות בסבבה לגמרי ולשים קצת בצד לעתיד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

10 ליחיד זה לא רע בכלל. יש אנשים שיחלעו גם 30 נטו.

יש דרך להתנהל נכון כמעט בכל רמת הכנסה, אז לבוא ולזרוק "10K זה משכורת פח" זה מגוחך במקרה הטוב, הכל שאלה של ריסון וניהול משאבים נכון.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...