Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

חנן מור מודה.

https://www.calcalist.co.il/market/article/bycbm1tet

חנן מור מודה: לאומי דרש לראשונה פירעון הלוואות לפני חצי שנה

בעל השליטה בחברה אמר שנושים אחרים המשכיו להאריך את ההלוואות שהעניקו לחברה עבור רכישת קרקעות; לדיסקונט והפניקס יש אינטרס שונה מזה של לאומי, כיוון שהעמדת החוב לפירעון מיידי עשויה לפגוע בהם.

וכאן מבקשת צו הקפאת הליכים.

חוב של 2.7 מיליארד שקל: קבוצת חנן מור מבקשת צו עיכוב הליכים (ynet.co.il)

אחרי שהמו"מ מחוץ לבית המשפט לא צלח, הקבוצה הגישה את הבקשה לפי תיקון 4, שבמסגרתה לא ממונה נאמן שמשתלט על החברה, אלא ממונה מנהל הסדר שתפקידו לגבש הסדר עם הנושים. "מבקשים לאפשר לחברות, המצויות כיום במהלך ביצוע של כ-1,100 יחידות דיור, להמשיך לפעול בצורה סדורה".

מה שהרג אותם זה הקרקע בשדה דוב. קפצו גבוהה מידי. 

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב הזה שבו חברה יכולה ללכת להקפאה/כינוס/סגירה בכזו קלות, בלי שאף אחד מחברי הדירקטוריון יתן את הדין, הוא פשוט הזוי.

איפה היו חברי הדירקטוריון לפני שנה?

למה לא מכרו את הדירות במחירי עלות רק כדי להזרים כסף לקופה?

עכשיו בטל ימנו כונס, שינהג בעצלתיים ויקח לעצמו לכיס כמה מיליונים טובים, ובסופו החברה תיסגר, הבנקים יקבלו את הכסף בחזרה ורוכשי הדירות ייצאו קירחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ArikC כתב:

הבן אדם דימיין שאפשר למכור דירות של 100 מטר ב8 מליון שקל.

אפשר, ברור שאפשר, אבל כשאתה צריך למכור מאות דירות במחיר הזה כאשר מסביבך בונים עוד מאות דירות זה מאוד מאוד קשה ולוקח המון המון זמן, שנים. תראו כמה זמן לקח לגינדי למכור את הדירות בפרוייקט שלהם בת"א, זה ממש לא פשוט למכור מאסה כזו של דירות ושם הדירות זולות בהרבה.
כשאתה מכניס את עצמך לסרט כזה רצוי שיהיו בידיך מספיק משאבים כדי לעבור ימים קשים.
הבחור לא הצליח לעמוד בשנה אחת של "זמנים קשים"!

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור הוא יזם בינוני שהתמחה בבניה במפרט בסיסי, מחוץ לאזורי הביקוש.

הוא הצליח בזה מאד, ורצה לשחק במגרש, שאפילו הגדולים נכנסים אליו ברגלים רועדות.

כמו שזיו אמר, בישראל אין "הרמת מסך" לבעלים,  ואין אפילו סנקציות חברתיות נגד חברי דירטוריון או הנהלה בכירה.

כולם שוחקים לנו את הפנסיה, ואז ממשיכים למעזם הבא

• אהבתי 3

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שבישראל אין הרמת מסך אבל כמובן שאין שום מניעה שהמלווים ידרשו מבעלי המניות / הדירקטורים ערבויות אישיות קודם להעמדת ההלוואה

משום מה הבנקים לא עשו זאת

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avargel כתב:

נכון שבישראל אין הרמת מסך אבל כמובן שאין שום מניעה שהמלווים ידרשו מבעלי המניות / הדירקטורים ערבויות אישיות קודם להעמדת ההלוואה

משום מה הבנקים לא עשו זאת

התגובה שלך מעידה על חוסר הבנה... אי אפשר לבקש ערבויות מבעלי מניות בחברה ציבורית, והדירקטורים בחיים לא יסכימו לתת ערבות אישית (הם לא בהכרח בעלי מניות). יכולה להיות הרמת מסך או תביעה נגד חנן מור במידה והייתה פה שחיתות, אבל הוא לא היחיד שקנה שם קרקעות אז זה לא יעבור- במיוחד שזאת חוכמה בדיעבד. 

פרקש צודק בתגובה שלו, ה"בעיה" היא לא מכירת דירות 4 חדרים במחירים גבוהים, את זה קנדה ישראל כבר עושים שם יחסית בהצלחה ככל הנראה, אלא תקופת הזמן עד תחילת הבניה וקצב מכירה איטי, כאשר ההון העצמי נמוך והחוב גבוה מאוד, כך שעליית הריבית חיסלה את הכדאיות. נזכיר שהפרויקט עדיין במצב קרקע ועוד לא התחילה בניה, והקרקע כבר לא שווה את מה שהוא שילם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התייחסתי סצפיפית לחנן מור

ואתה צודק, לא מספיק דייקתי

בחברה פרטית בוודאי שניתן לבקש

ואם החברה לא מצליחה למצוא אמלה בעלי עניין שיסכימו לערבות אישית (אמלי למשל בשביל קו אשראי בעלי המניות חתמו על ערבות אישית) אז הגוף המלווה לא חייב להלוות

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
ציטוט

*הקבינט החברתי כלכלי המליץ לקבינט המדיני ביטחוני פה אחד שלא להכניס פועלים ערבים תושבי יו״ש לעבודה בישראל*

לאחר דיון ממושך בו הוצגו עמדות גורמי מקצוע לחברי הקבינט החברתי כלכלי, הצביעו השרים פה אחד על המלצה שלא להכניס פועלים ערבים תושבי יו״ש. השר דיכטר בחר שלא להצביע.

בנוסף, החליטו השרים לקרוא לראש הממשלה לקיים בהקדם דיון על השוואת הסמכויות והקריטריונים לכניסת פועלים ערבים ליישובים הישראליים ביו״ש.

*יו״ר הקבינט החברתי כלכלי, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳:*
אני מודה לחבריי בקבינט על הצבעתם כנגד ההכנסה של הפועלים הערבים תושבי יו״ש לעבודה בתחומי הקו הירוק. חלק משמעותי מההפנמה של קריסת הקונספציה היא שאסור להמשיך את מה שהיה. כסף והיתרי בניה לא קונים שקט. מי שירצח אותנו כשאין לו כסף ירצח אותנו כשיש לו כסף.

ביטחון אזרחי ישראל קודם לכל ואנו ממליצים לקבינט המדיני בטחוני שלא לאשר את הכנסת הפועלים. ניתן וצריך לקדם חלופות שיתנו מענה אחר למשק.

אני סבור שהמצב צריך להיות דומה גם בעבודה בתוך יו״ש והקבינט הכלכלי קיבל החלטה לקרוא לקיום דיון בהקדם בהשוואת הקריטריונים של כניסת פועלים ערבים מיו״ש גם ליישובים ביו״ש. אסור להפלות בין דם לדם וביטחון כל אזרחי ישראל חייב להיות מעל לכל שיקול אחר״.

עוד נדבך נוסף להתייקרות הנדלן בישראל.

צריכה להיות קריסה כלשהיא בענף הנדלן בשביל שזה ישפיע. משהו בסגנון קריסה של גמ"חים להלוואות (כבר יש סימנים לקריסה אצלם).

כעת זה לא נראה שיהיה סוף, לפחות עד סוף המלחמה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עומד למכור וקנות דירה בזמן הקרוב. שאלות לי: לפי נקבע מס רכישה כל שנה? [כלומר האם כל שנה המדרגות עולות=פחות מס] יש צפי ברור לעלייה או ירידה במחירי הנדלן בקרוב או שניתן לשוטים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DareDevil כתב:

עוד נדבך נוסף להתייקרות הנדלן בישראל.

צריכה להיות קריסה כלשהיא בענף הנדלן בשביל שזה ישפיע. משהו בסגנון קריסה של גמ"חים להלוואות (כבר יש סימנים לקריסה אצלם).

כעת זה לא נראה שיהיה סוף, לפחות עד סוף המלחמה..

אני לא חבר בגמ"ח וגם כנראה מעולם לא אהיה חבר.

אבל אני מאוד מקווה שהם לא יקרסו,

א. אני לא אשמח לראות אנשים מישראל קורסים כלכלית בשום צורה

ב. בסופו של דבר. על קריסת הגמ"חים כולנו נשלם. בדיוק כמו ששילמנו שהבנק למסחר קרס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, om2 כתב:

א. אני לא אשמח לראות אנשים מישראל קורסים כלכלית בשום צורה

לא שמחתי לאיד.

לפני 2 דקות, om2 כתב:

ב. בסופו של דבר. על קריסת הגמ"חים כולנו נשלם. בדיוק כמו ששילמנו שהבנק למסחר קרס. 

אני משער שלא רק על זה נשלם..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגמ״חים האלה אינם בנקים ולא היו מפוקחים כמו מוסדות פיננסיים אחרים. הם היוו מוקד בעייתי מאוד בעת חקיקת החוקים למניעת הלבנת הון. בינתיים נחקק חוק האמור להסדיר את פעילות הגמ״חים, אבל משום מה אני לא כל כך מאמין שהוא נאכף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, FROGIE כתב:

עומד למכור וקנות דירה בזמן הקרוב. שאלות לי: לפי נקבע מס רכישה כל שנה? [כלומר האם כל שנה המדרגות עולות=פחות מס] יש צפי ברור לעלייה או ירידה במחירי הנדלן בקרוב או שניתן לשוטים?

המדרגות קבועות.

את הצפי יודעים רק הנביאים.

מומלץ בחום למכור ורק אז לקנות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

המדרגות קבועות (3,5 אחוזים) אבל הסכום משתנה כל ינואר. מסתמא זה תלוי במשהו (מדד הבניה/מחירים/מחיר ממוצע של דירה וכו...)

למה עדיף למכור קודם? אין חשש של עליית מחירים מהירה מחמת המצב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...