Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, Lior_Django כתב:

יש את כל רמת הגולן והנגב ששטחים לא חסרים בהם.

הכל מרוכז במרכז וזו הבעיה.

לא על כל שטח אפשר וצריך לבנות. 

ככל שאתה מתפרס על יותר שטח, אתה צריך לבזבז יותר שטח על תשתיות ותחבורה וכל הבעיות שזה מייצר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה האלטרנטיבה? לתת לבדואים להשתלט על הנגב? זה לא שהשטח הזה נשאר יתום הרי
חוץ מזה שהכל כאן מוטה רכב גם ככה, אז הנזק כבר נעשה. אם המדינה הייתה בנויה על תחבצ היה לטיעון הזה מקום אבל זה ממש לא המצב. אנחנו דומים יותר לארה"ב מהבחינה הזו.

לפני 40 דקות, Lior_Django כתב:

יש את כל רמת הגולן והנגב ששטחים לא חסרים בהם.

הכל מרוכז במרכז וזו הבעיה.

זו ממש לא הבעיה. זה שבתא גרים עשירים זו לא בעיה. הבעיה היא ששטח לבנות וילה בחור כמו מיתר יעלה לך מעל מיליון שקל אחרי פיתוח.
פאקינג חור במדבר מוקף בדואים ופקקים ומסביב יש מספיק אדמה כדי לבנות עוד אלפים של וילות כאלה.
פה אתה מבין שהבעיה היא בסיסטם. אין שום סיבה ששטח לבית קרקע בנגב יעלה מעל מיליון. אין שום סיבה ששטח לבית קרקע ברמת הגולן יעלה מעל מיליון. אין שום סיבה ששטח לבית קרקע בגליל יעלה מעל מיליון. אין שום סיבה שיחידת שטח לדירה בבאר שבע תעלה מאות אלפי שקלים, באר שבע יכולה להתרחב ולהכפיל את עצמה 10 פעמים ויהיה מספיק שטח.

אנחנו תקועים פה בפרובינציה. מי שקנה איזה דירה מצ'וקמקת בקריית אונו או פתח תקווה מרגיש שעשה את עסקת המאה.
כשאתה יורד לרזולוציה אתה מבין שמדובר במישהו עם הכנסה למשק בית של 70K ברוטו, מישהו שבדרגות שכר שלו היה יושב על מגרש של 2 דונם ובית של 500-600 מ"ר בנוי ליד אור באוסטין.
לחלופין היה יכול לגור בדירה יפה בוינה בשכירות ולשלם 500 יורו שכירות בחודש, לשמור את שאר הכסף לעצמו וגם היה לו מה לעשות בערב כשהוא חוזר מהעבודה.

המצב פה כל כך דפוק שזה עצוב. יש לנו כאן רופא שבוכה איך כל חייו התכלב בשביל בית בחיפה וקצת כסף לילדים שיהיה להם הון ראשוני לדירה בחיפה עם משכנתא.
אמריקאי שיקרא מה ספריאל כותב יחשוב שמדובר בעובד ייצור של GM בדטרויט, אם תגידו לו שמדובר ברופא הוא התפוצץ מצחוק.

בהכל אשמה המדינה שהתרגלה למיליארדים מנדל"ן, כמו סמים, וזה משיג שני אפקטים:
1. הגדלת הקופה כדי שאפשר יהיה להמשיך לתחזק את החרדים וההתנחלויות.
2. תוקע פה אנשים ל-30 שנה עם משכנתא, זה אומר שאי אפשר לפרוש מוקדם וצריך להמשיך לקרוע את התחת ולשלם מיסים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 6

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, farkash7 כתב:

חוץ מזה שהכל כאן מוטה רכב גם ככה, אז הנזק כבר נעשה. אם המדינה הייתה בנויה על תחבצ היה לטיעון הזה מקום אבל זה ממש לא המצב. אנחנו דומים יותר לארה"ב מהבחינה הזו

ואם נמשיך בכיוון הזה יהיה בלתי נסבל לחיות פה. זה דווקא משהו שאפשר לתקן יחסית מהר, במקומות אחרים זה הצליח ואין סיבה שפה לא.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה. אפשר לעשות גם את זה.
כתבתי כבר בעבר כאן שאני לא מבין איך אין רכבת מהירה של 200-250 קמ"ש ישירה מב"ש לת"א בתדירות של כל 10-20 דקות.
תבנה רכבת כזו ותגדיל את ב"ש פי 4. יש מספיק שטח. אין שום סיבה שיחידת שטח לדירה שם תעלה מעבר לעלות הפיתוח שזה 200K? כל שקל נוסף זה בלוף של המדינה. תוסיף עלות בניה והגעת למחיר של 800-900 אלף לדירה.
תעשה את שני אלה ותראה איך אנשים עוברים לב"ש ואיך סטודנטים נשארים שם בסוף התואר.

לא עושים את זה אבל ולא יעשו נכון? אז תן כבר למי שרוצה לבנות וילה בחורים בנגב ולסבול מגנבות ופקקים לעשות את זה לפי העלות האמיתית של הקרקע שהיא בגדול פיתוח כי מעבר לזה אין מגבלה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

הבעיה היא ששטח לבנות וילה בחור כמו מיתר יעלה לך מעל מיליון שקל אחרי פיתוח.

לא הוגן להכליל את דמי הפיתוח בעלות הקרקע.

(אם כי אני מבין בדיוק למה אתה חותר כשאתה אומר את זה).

דווקא בפריפריה, הצורך בכסף מהיזמים (או מהבונה הפרטי) לצורך הקמת התשתיות התומכות הוא אקוטי. אלו רשויות מבוססות בניה למגורים, שגם התעשיה המועטה בהן מכניסה להן מעט מאד (כי כדי למשוך מפעלים הן מוותרות על המון כסף) עם קופות מדולדלות, וללא הכסף מדמי הפיתוח אי אפשר לבנות שם.

אבל אם נתחיל לדון בשאלה מדוע המדינה לא מכניסה את היד לכיס כאן, כמו שהבטיחו כבר מליון פעם (מענקי איזון, הסכמי גג וכו'), נחטוף התראה...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרברי וילות לא מקיימים את עצמם מבחינה פיננסית. זה נכון לארה"ב ונכון שבעתיים לישראל. 

ארה"ב לדוגמא עם הפרברים שלה נמצאת בבעיה ענקית. 

https://www.vox.com/2015/3/26/8291889/suburban-sprawl-economy

• אהבתי 2
  • משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, SlowRide כתב:

לא על כל שטח אפשר וצריך לבנות. 

ככל שאתה מתפרס על יותר שטח, אתה צריך לבזבז יותר שטח על תשתיות ותחבורה וכל הבעיות שזה מייצר.

לא חושב שצריך לבנות ערים חדשות.

אפשר להרחיב יישובים קיימים, לחבר אותם לרשת תחבורה ציבורית מהירה למרכז וזהו.

על פניו לא משהו דרמטי.

בישראל משום מה, הכל מתברבר כמו קצין שהיה חולה בשבוע ניווטים בבהד 1.

לפני 6 שעות, פינדר כתב:

יש בעולם מטרופולינים הרבה יותר גדולים מגוש דן, שגם נעים לחיות בהם.

לבנות ערים חדשות בנגב או בגולן, זו בכיה לדורות.

למעלה

לפני 6 שעות, wa11a כתב:

זו לא בעיה. הפירבור הוא הבעיה.

פרבור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, farkash7 כתב:

לחלופין היה יכול לגור בדירה יפה בוינה בשכירות ולשלם 500 יורו שכירות בחודש, לשמור את שאר הכסף לעצמו וגם היה לו מה לעשות בערב כשהוא חוזר מהעבודה.

כמה אני שמח שכתבת את זה.

אני כבר כמה ימים מתלבט אם לכתוב פה את מה שעל ליבי.

לאחרונה בילינו מספר ימים בוינה. מכיוון שהיינו בהרכב מורחב אז יצרנו קשר עם בחור ישראלי מקומי שיסיע אותו לשדה ומהשדה כדי שלא נגרר עם כל המזוודות והילדים בתחב"צ.

הבחור גר כל החיים שם, אומנם הוא דתי אז הוצאות האוכל שלו כפולות בהשוואה לוינאי ממוצע.

שכירות ממוצעת בעיר של דירת 4 חדרים עומדת על 1500 יורו, שזה נתון מדהים כשמשווים לת"א.

אבל לטענתו, למרות שהוא ואשתו מרוויחים ביחד בממוצע 7000 יורו, שזה כמעט פי 2 מהשכר הממוצע, הוא לא מצליח לסגור את החודש.

לטענתו בלי עזרה מההורים, אין לו סיכוי לקנות דירה.

אז מסתבר שהפטנט של הון בין דורי לא רלוונטי רק למדינתנו הקטנה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, MiniMiz3r כתב:

לא חסרים שטחים לבניית דירות בישראל. 

בסינגפור חיים בערך 60% מאוכלוסיית ישראל בשטח שהוא בערך 3% משטחה של מדינתנו (הקטנה). ומנסיון, יש להם יותר שטחים ירוקים ... אז אפשר.

• אהבתי 1

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, natco כתב:

לא הוגן להכליל את דמי הפיתוח בעלות הקרקע.

דמי פיתוח הם דמי פיתוח בטח בפריפריה, אין לי שום בעיה עם זה.
כשלוקחים פיסת חול ורוצים לבנות עליה בית צריך ביוב, צריך חשמל, צריך כביש, צריך מדרכות צריך בית ספר.
ישלמו פיתוח בשמחה.

למה מעבר למחיר הפיתוח המדינה גובה עוד 800-900K שקלים על המגרש ב"מכרז"?
נשאל שאלה אחרת, מה מפריע לאחר שמשווקים 100 מגרשים ב"מכרז" לשווק עוד 100 מגרשים צמוד אליהם? שום דבר, יש שם אינסוף שטח.

לפני 4 שעות, redroze כתב:

כמה אני שמח שכתבת את זה.

אני כבר כמה ימים מתלבט אם לכתוב פה את מה שעל ליבי.

לאחרונה בילינו מספר ימים בוינה. מכיוון שהיינו בהרכב מורחב אז יצרנו קשר עם בחור ישראלי מקומי שיסיע אותו לשדה ומהשדה כדי שלא נגרר עם כל המזוודות והילדים בתחב"צ.

הבחור גר כל החיים שם, אומנם הוא דתי אז הוצאות האוכל שלו כפולות בהשוואה לוינאי ממוצע.

שכירות ממוצעת בעיר של דירת 4 חדרים עומדת על 1500 יורו, שזה נתון מדהים כשמשווים לת"א.

אבל לטענתו, למרות שהוא ואשתו מרוויחים ביחד בממוצע 7000 יורו, שזה כמעט פי 2 מהשכר הממוצע, הוא לא מצליח לסגור את החודש.

לטענתו בלי עזרה מההורים, אין לו סיכוי לקנות דירה.

אז מסתבר שהפטנט של הון בין דורי לא רלוונטי רק למדינתנו הקטנה.

לא מכיר את הסיפור של הבחור. לא יודע כמה ילדים הוא מגדל. לא יודע על מה הוא מוציא כסף.
אני יודע דבר אחד, לשלם 20% מהשכר שלך על שכירות בעיר מרכזית ומצויינת שאתה עובד בה זה לא רע, לא רע בכלל במונחים של ישראל.
במונחים של וינה זה כנראה די גרוע לפחות ממה שקראתי (אנשים משלמים שם פחות מ-10% מהשכר על שכירות), אז צריך קצת יותר נתונים כדי להבין את הקונטקסט.
לגבי הדברים שהבחור אמר לך על רכישה, ומה שהסקת על הון בן דורי לוינה זה לא רלוונטי. בוינה אנשים לא רוצים להיות בעלים של בית, אין סיבה, אז שוב לי כל הסיפור הזה שהבאת נשמע מוזר, מוזר מאוד.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

למה מעבר למחיר הפיתוח המדינה גובה עוד 800-900K שקלים על המגרש ב"מכרז"?

הא.

את זה לא הכרתי. אני מכיר מקרוב כמה בני משפחה של אשתי, שבנו בפריפריה העמוקה (רמת הגולן והגליל), וקיבלו את הקרקע ב"חינם", רק לשלם פיתוח ולהתחייב לבנות ולא להשאיר את הקרקע ריקה.

לקחת 900 אש"ח ליח"ד במקומות האלו, זו כבר התעללות לשמה.

ואני חשבתי שתטען (ובצדק), שהממשלה, שאמור להיות לה אינטרס ליישב את הגליל (ולדעתי גם את הגולן, אבל כאן אנחנו כבר גולשים לפוליטיקה), תסבסד את הפיתוח בחלק הארי שלו, כך שלבונה הפרטי ישאר לשלם משהו סמלי (איזה היטל ביוב ותיעול, רק כדי להראות רצינות).

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, farkash7 כתב:

כשלוקחים פיסת חול ורוצים לבנות עליה בית צריך ביוב, צריך חשמל, צריך כביש, צריך מדרכות צריך בית ספר.
ישלמו פיתוח בשמחה.

הבעיה זה לא הבניה הראשונית. את זה ההיטלי פיתוח מסבסדים. הבעיה זה התמיכה בכל התשתית הזאת בעוד 10-20-30 שנה…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, natco כתב:

ואני חשבתי שתטען (ובצדק), שהממשלה, שאמור להיות לה אינטרס ליישב את הגליל (ולדעתי גם את הגולן, אבל כאן אנחנו כבר גולשים לפוליטיקה), תסבסד את הפיתוח בחלק הארי שלו, כך שלבונה הפרטי ישאר לשלם משהו סמלי (איזה היטל ביוב ותיעול, רק כדי להראות רצינות).

שהמדינה תיתן משהו? תעשה משהו?
אין לי שום תקוות לזה.

הסתכלתי בשביל הספורט על מכרז של כ-300 מגרשים במיתר שנסגר ב2021.
אנשים שילמו על המגרש בטווח של 250-550K שקלים כנראה כתלות בגודל המגרש.
על הפיתוח הם שילמו 450-650K שקלים.
עלות הפיתוח מטורפת, אבל היי מנינו את הסיבות. על מה ולמה לקחו שם כסף על מגרשים? מחר בבוקר אפשר להפשיר עוד 300 ומחרתיים עוד 300. מה זה השטויות האלה? תגידו תודה שמישהו מוכן לשלם לכם 500K פיתוח כדי לגור במדבר מוקף בבדואים ולסבול מפקקים.

לפני 3 דקות, garicho כתב:

הבעיה זה התמיכה בכל התשתית הזאת בעוד 10-20-30 שנה…

ובבניינים המצב יותר טוב? תן לי לגלות לך סוד, כל הבניינים האלה שבונים עכשיו עם 15-16-17 קומות ומעלה שגרים בהם אנשים ממעמד הביניים מה לדעתך יקרה איתם עוד 30 שנה?  עלק נכס להוריש לילדים... פילים לבנים שלאף אחד לא יהיה כסף לתחזק.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, farkash7 כתב:

ובבניינים המצב יותר טוב? תן לי לגלות לך סוד, כל הבניינים האלה שבונים עכשיו עם 15-16-17 קומות ומעלה שגרים בהם אנשים ממעמד הביניים מה לדעתך יקרה איתם עוד 30 שנה?  עלק נכס להוריש לילדים... פילים לבנים שלאף אחד לא יהיה כסף לתחזק.

אני לא מדבר על הבניינים עצמם. אני מדבר נטו על התשתיות הסביבתיות. ותחזוקה של תשתית בסביבה רוויה משתלמת הרבה יותר מתחזוקה בסביבה של בניה לא רוויה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאף אחד גם לא יהיה כסף לקנות אם נחזור לקצב שהיה ..

התכנון אצלנו הוא פשוט גרוע. כמו שבונים שכונות שלמות של מגדלים, אבל התשתיות של מושב או כפר קטן.

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...