Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

ממממ לא ממש לא. תחזור איזה 400-500 דף אחורה, העמדות שלי (וחוסר הציפיה מהימין אי פעם לטפל בזה, מבחינתי זה כמעט פעמי משיח כרגע גם אםא ני חושב שלא יקרה כלום בסוף) כאלו הרבה לפני שזה מפומפם  בתקשורת כולל הטענה שכיום הלכת דרעי פנחסי לא רלוונטית לאחר תיקון חוק יסוד הממשלה, שכמדומני עלתה באחד מאינסוף הדיונים בנושא עם @יבגניפ.

ככה שבגדול כיום לבג"ץ אין סמכות לפטר שרים (למעט כאמור אולי הפסיקה הספיציפית הזו נגד דרעי כאמור- הנימוקים מוצדקים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4789

• SlowRide

4633

• פינדר

3649

• m3x7r3m3

2926

לפני 7 דקות, netco כתב:

אלא אם הציטוט בנבו שגוי, רשום במפורש "מאסר בפועל". מניח שזה בדיוק הסיבה שכל אחד מפרש את החוק בהתאם למה שמתאים לו, ולמה אני שונא כל כך משפטים. 

אם אתה, ואני מניח שלא למדת משפטים, מעלה טענה משפטית שאף משפטן או עו״ד מהימין לא העלה, תשאל את עצמך מה הסיכוי שאתה כזה גאון שעלית פה על משהו שטובי המשפטנים פספסו.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

מערכת חוקים היא לא מערכת בינארית עם קלט ופלט ברורים. אחרת מה הטעם בעורכי דין ושופטים אם הרדוקציה הזו אפשרית?

בלי פרשנויות/דוקטורינות וכו' וכו' אני בכלל לא בטוח שהמחוקקים היו מסוגלים לבנות מערכת שאפשר היה לנהל בה חיים כמו שאנחנו מכירים אותם.

או אם תרצה ההבדל בין האסכולות השונות. גישת האקטיביסטים היא שכל דבר נתון לפרשנות (AKA הכל שפיט..) והשמרנים יגידו לך שבית המשפט נדרש לפרש את החוק במקום שבו כוונת המחוקק לא הייתה ברורה או שהחוק עצמו לא ברור. 

מה לעשות והחוק מאוד מאוד ברור מי יכול לכהן כשר ומי לא? כשהחוק כן מתייחס לזה ובית המשפט מפרש אחרת או מוסיף תבחינים משל עצמו, אזי בית המשפט לא מפרש את החוק, אלא הוא מחליף את המחוקק בדעתו שלו. (אגב נתקלתי עכשיו במאמר מעניין של אחד נעם סולברג שמדבר על הבעייתיות בעילת הסבירות בהקשר הזה של דרעי-פנחסי).

אגב אנקדוטה נחמדה לכוונת המחוקק- בפרוטוקולים של חקיקת כבוד האדם וחרותו (או בדיוני הועדה לא זוכר כבר) מצוין שהח"כים שאלו במפורש את לין האם החוקים הללו יאפשרו לבג"ץ לפסול חוקים של הכנסת כמו שמיקי איתן הזהיר? הוא במפורש אמר להם שלא וזה לא יקרה. נחש על איזה חוק הסתמך ברק בפס"ד המזרחי?...

אגב כוונת המחוקק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, RK כתב:

אתה מופתע

הייתי ציני..

ופרגנת לו על הבקבוק קטשופ, לפחות יש לזה קצת התנגדות.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

ופרגנת לו על הבקבוק קטשופ, לפחות יש לזה קצת התנגדות.

רק בהתחלה. היום זה כבר השלב שהבקבוק נמחץ, והקטשופ לא באמת יוצא כי נשאר ממש קצת בסוף.

• מצחיק 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, פינדר כתב:

אם אתה, ואני מניח שלא למדת משפטים, מעלה טענה משפטית שאף משפטן או עו״ד מהימין לא העלה, תשאל את עצמך מה הסיכוי שאתה כזה גאון שעלית פה על משהו שטובי המשפטנים פספסו.

בכנות לא לגמרי מבין על מה אתה מדבר. לא העליתי כאן שום טענה משפטית, גיליתי שבכלל הייתה מחלוקת לגבי הקטע של "מאסר" בעקבות הכתבה הזו וציינתי שאם הציטוט בנבו מדויק רשום "מאסר בפועל"- ועדיין יש פרשנות לכאן ולכאן, מה גם ייתכן שהציטוט שם לא מדויק, אני לא יודע. ככה או ככה לא מבין למה הנימה הארסית, אבל מניח שהתרגלתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, netco כתב:

או אם תרצה ההבדל בין האסכולות השונות. גישת האקטיביסטים היא שכל דבר נתון לפרשנות (AKA הכל שפיט..) והשמרנים יגידו לך שבית המשפט נדרש לפרש את החוק במקום שבו כוונת המחוקק לא הייתה ברורה או שהחוק עצמו לא ברור. 

מה לעשות והחוק מאוד מאוד ברור מי יכול לכהן כשר ומי לא? כשהחוק כן מתייחס לזה ובית המשפט מפרש אחרת או מוסיף תבחינים משל עצמו, אזי בית המשפט לא מפרש את החוק, אלא הוא מחליף את המחוקק בדעתו שלו. (אגב נתקלתי עכשיו במאמר מעניין של אחד נעם סולברג שמדבר על הבעייתיות בעילת הסבירות בהקשר הזה של דרעי-פנחסי).

רק שכל זה פחות רלוונטי לפסק הדין של דרעי כי לא עילת הסבירות שכולם כל כך פוחדים ממנה (כי הממשלה רוצה כח אבסולוטי ולא סביר, והעם שברורו, ככל עם אחר, טיפש, בטוח שזה טוב לו) היא זאת שהייתה בבסיס פסק הדין. אלא אם אתה חושב שראוי שיהיה לנו שר מרובה הרשעות שמרמה בתי משפט.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, netco כתב:

הנימה הארסית,

לא הייתה כוונה להיות ארסי. מתנצל.

בכל אופן, במקרה של דרעי אאל״ט נקבע שיש לו קלון בדיעבד, כי הוא חמק מקלון באמצעות שקר לביהמ״ש.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

לא הייתה כוונה להיות ארסי. מתנצל.

בכל אופן, במקרה של דרעי אאל״ט נקבע שיש לו קלון בדיעבד, כי הוא חמק מקלון באמצעות שקר לביהמ״ש.

זה לא מה שנקבע.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנימה אופטימית, מסתבר שבן גביר מתחיל לזלוג לכיוון השמאל וקורא לסיום האפרטהייד בשטחים ולהשוואת המעמד החוקי של היהודים והערבים ביו״ש:

image.thumb.png.b0eb5aebb4a97f256d84fe75f411aed7.png

Just now, RK כתב:

זה לא מה שנקבע.

טוב, גם אני לא משפטן..

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא יהיה חוק אחד, יהיו הרבה חוקים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי רוצה לספור את הימים עד שענקיות הטכנולוגיה  מחו"ל יתחילו לצמצם/להקפיא השקעות חדשות עד שיראו לאן ממשלת "ימין על מלא, מלא" מובילים אותנו?

https://www.ynet.co.il/news/article/bjnxuxjoo#autoplay

המחאה נגד תוכנית נתניהו-לוין מחריפה: עובדים בחברות הייטק ועסקים ישבתו ביום שלישי

מטה המאבק בתוכנית המשפטית פרסם רשימה של עסקים, בהם 16 חברות הייטק בולטות, שיאפשרו לעובדיהם לשבות ביום שלישי כ"אזהרה לממשלת ישראל". לדבריהם, יותר מ-130 עסקים ישתתפו במחאה: "ההפיכה הדיקטטורית תפגע אנושות בכל מערכות החיים. לכן, אנחנו נדרשים לצעדים דרסטיים"

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פינדר כתב:

ובנימה אופטימית, מסתבר שבן גביר מתחיל לזלוג לכיוון השמאל וקורא לסיום האפרטהייד בשטחים ולהשוואת המעמד החוקי של היהודים והערבים ביו״ש:

image.thumb.png.b0eb5aebb4a97f256d84fe75f411aed7.png

טוב, גם אני לא משפטן..

השוואת מעמד לטובתם, או לרעתנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע ממשלות נתניהו פינו יותר ישוביים יהודיים מאשר יישובים ערביים. אין לי את הסטטיסטיקה שתגבה את זה.

אני חושב שצריך קודם כל לפנות את היישובים שנידונו כבר והתקבלו החלטות לגביהן, בין אם מדובר ביישובים ערביים או יהודיים.

לאחר מכן, אפשר להתחיל באמת לפעול כנגד יישובים משני צדי המתרס.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, DubelBoom כתב:

השוואת מעמד לטובתם, או לרעתנו?

זה היה סרקזם כמובן..

בן גביר טוען בלהט שלא יכול להיות חוק ליהודי וחוק שונה לערבי, כשהוא מתכוון לבנייה ביו"ש, אבל שוכח בנוחות שיש מערכות חוקים שונות לגמרי ליהודים ולערבים שם.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...