Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Alkash

חשקה נפי במכונה ביתית להכנת גלידה.

Recommended Posts

כן.

קודם מקציפים את השמנת ורק בסוף ערבוב אחרון קצר מאוד לאחד עם החלב המרוכז.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
בתאריך 8.6.2020 בשעה 00:33, Nemesis כתב:

זה מתכון בסיסי, אפשר לקחת אותו בלי הוניל ולהוציא ממנו כל גלידת שמנת שרוצים בערך. חשוב לשמור על כמות שומן ומוצקים דומה +- 5% כדי לקבל מרקם קרמי מעולה (שומן 15-20%, מוצקים 40-50%). 

סלח לי אם כישורי המתמטיקה שלי חלודים, אבל חשבון מהיר למתכון גלידת הוניל הביא אותי למשהו כמו 27% שומן בסיפור הזה, אפשרי שהתכוונת למשהו אחר?

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

22.4 אחוז לפי האקסל שלי. בכל מקרה, אולי יותר נכון להגדיר 20% 5%-+.

נ.ב.

מצאתי את האתר שנעזרתי בו בזמנו להבין קצת הכנת גלידה, ולרקוח את המתכונים שלי.

http://icecreamscience.com/

Qty     Per 100    
Total Other Solid NMS Fat   Other solid NMS FAT    
70 0 70 0 70   100 0   Milk Powder
74.5 48 0 26.5 100 48   26.5   Yolk
13.92 0 6.72 7.2 240   2.8 3   Milk 3%
213.625 0 23.625 190 500   4.725 38   Cream 38%
90 90 0 0 90 100       Sugar
  138 100.345 223.7 1000          

Percent          
46.2% 13.8% 10.0% 22.4%            

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

להעתיק מאקסל ישירות לפורום? יש מדינות בהן נשלחים לצינוק על זה.... בשביל זה המציאו את הסקרינשוט. כרגע אני מצטער להבין שלא מבינים פה כלום, יש הסחה הצידה או איזשהו שעטנז אחר

ממה שאני כן מבין, באבקת חלב כביכול שמת 0 אחוז, בפועל יש שם בסביבות ה 27~, כנראה משם מגיעים לפחות חלק  מהאחוזים החסרים

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • רעיון טוב! 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מחילה, זה דווקא היה נראה לי קריא, אולי כי אני מכיר את האקסל.

בתור פיצוי קישור לקובץ עצמו:

https://1drv.ms/x/s!AuyRenRd9vstgkv8tLGnRXKs2oGE?e=fHeD0f

אבקת החלב שלי (אני לרוב מביא מחו"ל) ללא או עם מעט מאוד שומן. היה צריך לציין אבקת חלב רזה. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מתכונים קלים, תכינו גלידות קסטה בבית, יוצא משהו-משהו. 

חלב מרוכז, שמנת מתוקה, אינסטנט פודינג וניל, מחלקים ל2 תערובות, ב1 מוסיפים שוקולד מומס (אני פשוט שמתי נוטלה).

שמים שכבה של ביסקוויט קסטה(!), שכבת וניל, שכבת שוקולד, שכבת ביסקוויט ולמקפיא. 

FB_IMG_1591826711523.jpg

עריכה אחרונה על ידי Michael_N
  • אהבתי 1

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

#דברים שאסור לי לראות אחרי חצות

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אז, קניתי רכיבים, אני בדיוק לפני ההכנה, וקולט שאנשים פה עונים לאחרים בנוגע למתכון שלא הם בכלל פרסמו ונהיה קצת מוזר להבין מה קורה.

נמסיס, אתה מקציף את השמנת המתוקה במתכון הזה?

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא מקציף.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 7 שעות, Pika007 כתב:

אז, קניתי רכיבים, אני בדיוק לפני ההכנה, וקולט שאנשים פה עונים לאחרים בנוגע למתכון שלא הם בכלל פרסמו ונהיה קצת מוזר להבין מה קורה.

נמסיס, אתה מקציף את השמנת המתוקה במתכון הזה?

הכנת כבר?

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הכנתי, כרגע משלים הקפאה במקפיא. "מכונת הגלידה" שיש לי היא מהסוג של דלי ששמים במקפיא, זו פיסת זבל. נתתי לזה להתערבל ולקפוא שם חלקית כדי שלפחות יקבל את המרקם הרצוי, עבר לפני ממש חצי שעה למקפיא, ועוד כשעה להערכתי נדע מה התוצאה. יצא טוב- מכונת גלידה ראויה תהיה בדרכה לפה. התערובת נראית פגז

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

גם המכונות הפשוטות האלה אם יש להן מספיק מאסה קפואה ומנוע סביר, אין סיבה שלא יוציאו גלידה טובה. אבל זה מעצבן שצריך לתכנן גלידה 12 שעות מראש ולתפוס חצי מקפיא עם המיכל.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ל 99% מהן אין, וזו הבעיה. זו שאצלי למשל- מסת הדלי 2 קילו ונפח הקערה הפנימית 1.5 ליטר. אפילו אם הקיבולת התרמית של הנוזל בדלי דומה לשל מים, שזה קרוב ל best case scenario, כל מה שתצליח לעשות עם זה עבור קילו (כ 1.2 ליטר) גלידה זה להביא את זה לנקודת קיפאון ולהשקיע חלק מהאנרגיה שדרושה למעבר פאזה. 

מכונה כזו שיש לה איזשהו סיכוי לעבוד צריכה להיות ביחס של משהו כמו 1:3 מבחינת נפח למסה תרמית/נפח קערה פנימית, יש מעט מאוד כאלו בשוק, ולכן אני ממליץ בחום להימנע מהמכשירים האלו באופן גורף...

עריכה אחרונה על ידי Pika007

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה מבאס, צריך לפחות כמה מעלות מתחת לקפאון כדי להגיע למרקם גבישי טוב לטעמי.

רק בשביל שלא תרגיש ככ רע עם המכונה שלך, הגאג'יה שקנו לי ב-3000 ש"ח גם לא מדהימה. קיבולת קטנה מדי לטעמי, מנוע חלש ופלסטיקה גרועה. כיסוי הפלסטיק של הבורג שסוגר את הבוחש נשבר, היה צריך לאלתר משהו.

המכונה מתחילה להתקשות לערבל כבר מספר מעלות קטן מתחת לאפס, והיא גם לא מסובבת מספיק מהר כדי שלא יווצר קרח על הדפנות שבסוף תוקע את המנוע לפני הזמן - וגם צריך השלמה במקפיא.

המכונה שקניתי לגיסתי - איזה Noname מעפן מאיזה אמאזון לפני אי אילו שנים ב- 1,000 שח בערך כבר טובה יותר.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בסדר, את הקשקוש הזה קניתי ב 200 שקלים הרבה לפני שידעתי לחשב איזו מסה תרמית תביא אותי לאיזו תוצאה. אבל תודה על הכוונה, מעריך בהחלט.

אחלה שרשור שאנשים יקראו וילמדו מנסיון של אחרים

סה"כ "מכונת גלידה" זה שם פאנסי למקפיא קטן עם בוחש, אין פואנטה בלרדוף אחר מותגים. שומעים מה עובד טוב- והולכים על זה

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

• Create New...