Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשקה נפי במכונה ביתית להכנת גלידה.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 585 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תוציא, תוציא. בעבודה נכונה יש לך מכונה שמסוגלת לתת תוצאות טובות יותר מכל גלידריה שהיית בה (בארץ לפחות)

מבטיח להעלות מחר תמונות הכנה של הבסיס, ומחרתיים תמונות של התוצאה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הכנתי הערב 2 באטצ'ים שמחר יהפכו לכ 2 קילו גלידה. טעמים- וניל, שוקולד לבן (שיהיה עם שברי מקופלת כנראה)

אזזזז! מתחילים. שלב ראשון- הכל (כמעט) מוכן על הדלפק. משתמש בחלב יטבתה 3.6%, הוא פשוט הכי טעים שניתן לקנות (ועולה בסופר שאני קונה אותו בו 30 אגורות יותר מתנובה/טרה. משתלם.

1.thumb.jpg.dc02b63f172209ac1958e95b95d2656d.jpg

חלב, שמנת, מקל וניל חרוץ לסיר, אש קטנה-בינונית וחימום לכ 80 מעלות. המדחום שלי לא מהסוג הנוח ביותר, אבל עושה את העבודה. אחרי הגעה לטמפרטורה הרצויה פותחים את מקל הוניל החרוץ ומגרדים מתוכו את כל התכולה, מפזרים בתוך התערובת המבושלת.

2.thumb.jpg.7072be164bc5e2de42782a687d245d86.jpg

לקראת ההגעה של החלב לטמפרטורה הרצויה (לערבב תוך כדי! אחרת יכולים להיווצר גושים) שמים את הסוכר בקערה, מפרידים את החלבונים מהחלמונים ומכינים על הסוכר. שימו לב- בשביל הקצפה טובה החלמון צריך להיות קר. אל תיתנו לדברים לעמוד ככה יותר מכמה דקות לכל היותר. כדאי לקנות מפריד ביצים למי שמתקשה לבצע את התהליך מהר.

3.thumb.jpg.68bbd44b3ae31f0d93a15732b3d4ec6c.jpg

מקציפים ויוצא משהו בצבע כזה. (אספתי את כל החלקים מקירות הקערה והקצפתי אותם אחרי שצילמתי את התמונה. חשוב מאוד לא להשאיר גושים, אחרת תיווצר לכם חביתה.

5.thumb.jpg.c769e196169b7f24c4a1d66d4c273569.jpg

מוסיפים את התערובת החמה אל תוך קציפת החלמונים על מהירות איטית. בשלב זה אוויר יכנס לתערובת. ודאו שאתם מבצעים את השלב הזה בקערה גדולה. למעשה כדאי גבוהה וצרה על פני נמוכה ורחבה.

בשלב זה אחרי שהוספנו את הנוזל, נוסיף בהדרגה תוך כדי העלאת המהירות לבינונית את אבקת החלב והגואר גאם (כדאי לערבב עם כפית סוכר בתוך כוס או משהו כזה), כדאי להזיז את המיקסר בתוך הקערה בשביל לוודא ערבוב אחיד ככל הניתן. בצעו את התהליך מהר, אחרת עוד אוויר יכנס לתערובת.

6.thumb.jpg.1bd6b5e019e3dcb415577d4e32a9383d.jpg

ערבוב מהיר עם כף עץ יכול לעזור לשבור את הקצף די מהר, ככל שהתערובת חמה יותר- זה יתבצע מהר יותר. ירדתי תוך דקה מנפח של כמעט 4 ליטרים לקצת פחות מ 3.

7.thumb.jpg.bde634248306373839c1cec3a04defcc.jpg

חזרה לסיר. החזקה בין 72 ל 75 מעלות ל 8-10 דקות תוך כדי ערבוב. הקצף ישבר בתהליך הזה ונישאר עם התערובת הסופית. 

8.thumb.jpg.82835ecf57d0a3f85f7fe08e43869c5a.jpg

התערובת עברה לקערה ונכנסה קצת למקפיא. לא חובה, אני נוהג להכניס אותה למקרר בטמפרטורה סבירה.

התערובת תבלה את הלילה במקרר שם תפתח מבנה מסוים של סוכרים שיגרמו לגלידה להיות חלקה אפילו יותר. לא חובה- אבל מבין הדברים שמביאים אותנו מ 95% ל 100%.

9.thumb.jpg.c1712a2b0042ba37ef23f3a20c1a6b7e.jpg

מחר התערובת תיכנס למכונה, ולאחר מספר שעות במקפיא תוגש בערב :)

שימו לב- מדובר פה בג'לאטו, כזכור לכם הגלידה יוצאת מהמכונה בסביבות המינוס 6-7 מעלות במרכז עד 8-9 בקצוות. טמפרטורת ההגשה של ג'לאטו צריכה להיות משהו כמו מינוס 11 אחיד. ניתן לאכול את הגלידה ישירות מהמכונה, יש לה מרקם של soft serve, אבל זה נמס ממש ממש מהר. 

מקפיאים ביתיים מכוונים למינוס 18, אז נרצה להעביר את הגלידה למקרר כ 10-15 דקות לפני ההגשה (אפשר גם בחוץ, אבל אז יש גרדיאנט טמפרטורה די גדול, הקצוות נמסים והבפנים עוד ממש, ממש קשה)

מי שרוצה גלידה שקל יותר לקחת ישירות מהמקפיא, רכה יותר במצב קפוא, אפשרי להעלות את אחוזי השומן לסביבות ה 12-14. גלידה שמנה יותר מגישים בטמפרטורה נמוכה יותר

המשך יבוא!

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד!

התהליך שאני עושה די דומה, רק אף פעם לא מודד טמפרטורה, וכן פעם אחת לשנה שנתיים אני מפספס ויוצר חביתה 🤦🏼‍♂️

יודע לאמר מה הערך הנוסף של אבקת החלב?

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבקת חלב היא דרך להוסיף עוד מוצקים מבלי לגרום לגלדיה להיות מתוקה יותר+להוריד את טמפרטורת הקיפאון של התערובת. לקטוז הוא למעשה סוכר, אבל אנחנו לא מרגישים אותו כמתוק. הערך הקלורי של אבקת חלב גם נמוך מזה של סוכר, אז זה קצת מועיל בגזרת הדיאטה.

ועכשיו, טו ביזנס:

התערובת הראשונה נכנסה למכונה. אני חייב לציין שמכונות upright חזקות בגזרת האסתטיקה, היא אצלי קבוע על השיש ואני לא טורח לאחסן. נראית יפה במטבח.

כעבור 20 דקות התערובת כבר החלה להיות קרם יותר מנוזל.

1.thumb.jpg.12b09a1258b779c1bb09b662afe9d0da.jpg

מבט מלמעלה. הגלידה היא שוקולד לבן עם שברי מקופלת. גם ששופכים מלמעלה דרך החלון את התוספות לגלידה, הכף המערבלת עושה עבודה נפלאה בלגרוף הכל אל מתחת לפני השטח ולפזר באופן אחיד. 

2.thumb.jpg.14ba4945db967265cf269f2d9dd9556b.jpg

כעבור חצי שעה כף הערבול עצרה- הגלידה מוכנה! בדיקה מהירה בנקודה רנדומלית. נזכור שכל טמפרטורה מתחת למינוס 6 אומרת שהגלידה מוכנה להעברה למקפיא. טמפרטורה נמוכה ככל הניתן- כן ייטב.

3.thumb.jpg.fc643703df3afe48e5d307a45796545e.jpg

הגלידה עוברת לקופסה שהונחה מראש במקפיא. הקופסאות הכי טובות יהיו כאלו מזכוכית עם הרבה מסה תרמית, הן לא יתחממו מהר שנוציא אותן מהמקפיא. אבל אם אתם לא צבים בהעברה וההכנסה למקפיא הכל טוב.

הגלידה חלקה, טעימה להחריד (קצת יותר מדי סוכר- לא לקחתי בחשבון את זה ששוקולד לבן ממש, ממש עמוס סוכר גם ככה, אבל עדיין פחות מתוק ממה שנותנים בגלידריות), עם גוף מלא. בגלל שג'לאטו מאוד נמוך באחוזי שומן, מרגישים את הטעם חזק יותר לעומת גלידה. נכנס למקפיא כשהקופסה פתוחה ל 20 דקות להקפאה מהירה של השכבה החיצונית, לאחר מכן- ניילון נצמד והקופסה נסגרת. לא נרצה שבבי קרח על השכבה העליונה.

4.thumb.jpg.180677f5be8d71c62a4d6586070d050d.jpg

גולת הכותרת מבחינתי- גלידת וניל. אחרי ניקוי מהיר של הדלי והכף המערבלת במים חמים בלבד (לא צריך יותר, זה מתנקה כל כך בקלות) ו 3 דקות שהמדחס נח לו, סיבוב שני.

5.thumb.jpg.ca5a8e4871ddfe9d45afdaf569578795.jpg

לקח מעט יותר זמן, יש בגלידה פחות מוצקים לעומת גלידת השוקולד.  ועדיין- 33 דקות לקילו של גלידה. המכונה הזו עושה חיל, לא פחות. אציין שבמכונה מהסוג הזה הדלי נשלף, לא צריך להסתבך עם הוצאת הגלידה ישירות מהמכונה

6.thumb.jpg.0ec55a83f3b3db6276fc932c876149ec.jpg

בדיוק כמו קודם, הגלידה מועברת לקופסה שהוקפאה מראש. גלידות בלי תוספים כבדים תמיד יהיו החלקות ביותר, וזה גם המקרה כאן. המרקם מדהים והטעם אלוהי.

7.thumb.jpg.5b372cc693c51d9dd79464ba02bc347e.jpg

אז רבותיי, בדיוק כמו בשרשור הפיצה- התמקצעות קצרה עם ציוד ביתי באמת לא בומבסטי, ופשוט משאירים אבק לכל המקומות ההזויים שדורשים מחיר מופקע על קצת שמחה קפואה. גלידות "כבדות" כמו השוקולד צריכות 4 שעות במקפיא כדי לרדת מתחת למינוס 12, לוניל יספיקו כשעתיים וחצי לפני שיהיה מוכן להגשה. 

עכשיו החלק הקשה: לחכות שארוחת הערב המשפחתית תיגמר כבר כדי שאוכל גם להגיע ללאכול את כל הטוב הזה.

אולי אצלם הערב כמה תמונות סטייל אינסטוש עם הגלידה בכוס/גביע, למרות שבשלב זה אני די בטוח שזה לא דרוש ליושבי הת'רד.

• אהבתי 8
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה שרשור

אכן עושה חשק לקנות מכונת גלידה ולהתחיל לנסות

מעניין מה יקרה אם במקום אבקת חלב אני אנסה אבקת חלבון של מי גבינה (ללא טעם, זה 85% חלבון מלא בערך) אני אוכל גלידה בתירוץ שאני עושה את זה בשביל הערכים התזונתיים שלה :-)

• מצחיק 1

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבקת חלבון לדעתי לא תעבוד, לא מדובר בסוג של סוכר, כנראה יגרום לגלידה להפוך לקצף יציב. 

טוב, התוצאה של כל העסק! 

מסתבר שהמשפחה הכינו עוגה ולא הצליחו לחסל את כל הגלידה, אז יש לי לשבועיים קדימה. :)

5639116.thumb.jpg.39a42fbfd9eafffd325fd4e9bacff550.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

בעקבות השרשור הנפלא הזה, אשמח להתייעץ בנוגע למכונה (וגם לעדכן את המעוניינים במחירים הנמוכים יותר שיש היום).

יש את ה-frostline הקלאסית והקטנה יותר (ליטר וחצי), שעולה כיום 980 ש"ח ב-KSP. הדגם החדש יותר, שמכיל שני ליטר (כאן) עולה 1,150 ש"ח.

ה-Cuisinart ICE100 בנפח ליטר וחצי תעלה מאמאזון 1,400 ש"ח.

כרגע אני נוטה לכיוון הפרוסטליין הגדולה יותר. אני אמנם קצת נרתע ממה שנראה לי כמו מותג מדבקה, אבל קיבלתי את הרושם שהדגם הקודם עמיד מאוד (אני טועה?). יהיה לדעתכם הבדל משמעותי באיכות התוצר הסופי? בהתחשב בכך שאני לא בדיוק מקצוען, הפרוסטליין תיתן תוצאות טובות?

יודע שההבדלים במחיר לא גדולים, אבל 400 ש"ח זה כן משהו שיהיה נחמד לחסוך

תודה!

עריכה אחרונה על ידי Proof
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שתיתן תוצאות טובות מספיק, אבל אני ממליץ לקרוא קצת ביקורות- נראה שהבעיה עם הפרוסטליין האלו זה בעיקר שהחיים שלהן קצרים מאוד מאיזושהי סיבה.

אכן מותג מדבקה.

מבחינת איכות סופית, נסה למצוא davo 1280/ unold 2L, או שתקנה את הקוויזינארט מאמאזון- היא תיתן את התוצר הטוב ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.7.2022 בשעה 23:28, Pika007 כתב:

נראה שתיתן תוצאות טובות מספיק, אבל אני ממליץ לקרוא קצת ביקורות- נראה שהבעיה עם הפרוסטליין האלו זה בעיקר שהחיים שלהן קצרים מאוד מאיזושהי סיבה.

האמת שחיפשתי לא מעט ביקורות על הפרוסטליין, לא מצאתי משהו מעניין. איפה ראית אותן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מקפיץ.

אנחנו חושבים לקנות מכונת גלידה.

הDavo 1210 על הכוונת, מחיפוש נראה שהיא נקראת גם Unold one 48865 , ועל פניו המפרט זהה לDAVO 1280 שהומלצה פה רק צורת המכשיר שונה.

יש למישהו נסיון איתה?

אני טס עוד שבועיים לחו"ל והמכונה נמכרת כרגע בדיוטי ב200$ שזה ממש זול למכונה שגם מקררת בלי צורך להתעסק בהקפאה מקדימה של קערות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...