Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

מה לעשות בן אדם גאון.

לפני 4 חודשים ברח לממ"ד באשדוד השאיר את השאר לעשות שמח כפיים. קיבל 75% תמיכה בעיר. לפני מספר ימים ברח לממ"ד באשקלון השאיר את השאר לעשות מסיבה קיבל 78% תמיכה. בתל אביב בקושי גירד 50.5% אחוז.

נו, מה תגיד על זה?

עצוב. דפוס חשיבה של כבשים.

בס"ד

לשיטתך היה צריך להשאר עם הקהל? (למרות שהשבכ לא היה נותן בכל אופן), סטייל גבי, אני גבר גבר אשכנזי?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4864

• SlowRide

4711

• פינדר

3750

• m3x7r3m3

2926

מסתבר שיותר גבר ממנו אפילו שאין לו "מספיק ניסיון". כי מי הוא כבר היה בסך הכל רמטכ"ל. אני מפרסם מודעה באול ג'ובס למאבטח אני מקבל 1,000 קורות חיים של אנשים ברמה שלו.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב. דפוס חשיבה של כבשים.

או של אנשים שמבינים שבבחירה בין גנץ לביבי, ביבי עדיין עדיף

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד על 32 מנדטים שהם חושבים כמו כבשים....זה מאוד לא רציני.

אפשר לא להסכים, אפשר להתווכח. אבל לזלזל בדעה של מישהו אחר כאילו הדעה שלך טובה יותר זה לא לעניין.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצחקת אותי. הם יגדלו עוד 3 דורות בממ"ד רק בשביל לעשות "דווקא לשמאל" ולהמשיך להגן על המנהיג היקר שלהם. אה והכביש בדרך לאשקלון קצת פחות שבור. מי אמר שהליכוד לא דואג לפריפריה.

תסתכל על נתוני הפריימריז במרכז נתניהו די הפסיד ובפריפריה השיג נצחון מוחלט.

זה כבר מזמן לא בחירות מי אופציה יותר טובה או הכי פחות גרועה אלא "לעשות דווקא לאליטה" בשילוב פולחן אישיות שהתפתח סביב נתניהו. אם אנחנו סובלים אז גם אתם תסבלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצחקת אותי. הם יגדלו עוד 3 דורות בממ"ד רק בשביל לעשות "דווקא לשמאל". מי ישמע איזה שמאל יש בכלל במדינה הזאת. אה והכביש בדרך לאשקלון קצת פחות שבור. מי אמר שהליכוד לא דואג לפריפריה.
בס"ד

מעניין אותי לדעת במי אתה תומך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני שומע את האמירה הזאת היא מצחיקה אותי. על סמך מה החלטנו שהוא "עדיף"? על סמך הניסיון שלו? כי זה בדיוק היה הטיעון נגד נשיא ארה"ב המכהן - שבינתיים נראה שכל מי שתמך בו מאוד מבסוט. או שזה מקרה "התנהלות קבוצת כדורגל" של אם אני תומך בו אז "צריך משהו חדש ורענן ודי כבר עם הפוליטיקה הישנה" וכשאני נגד זה "צריך מישהו מנוסה ואיך אפשר לתת למישהו שרק הגיע לפוליטיקה לעשות כזה תפקיד"?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצחקת אותי. הם יגדלו עוד 3 דורות בממ"ד רק בשביל לעשות "דווקא לשמאל" ולהמשיך להגן על המנהיג היקר שלהם. אה והכביש בדרך לאשקלון קצת פחות שבור. מי אמר שהליכוד לא דואג לפריפריה.

תסתכל על נתוני הפריימריז במרכז נתניהו די הפסיד ובפריפריה השיג נצחון מוחלט.

זה כבר מזמן לא בחירות מי אופציה יותר טובה או הכי פחות גרועה אלא נטו "לעשות דווקא לאליטה". אנחנו סובלים אז גם אתם תסבלו.

כי אם גנץ יהיה רוה"מ אז כבר ב-31 במרץ אפשר להכריז חגיגית שלא צריך יותר ממ"דים או מיגוניות?

או שאפשר להניח שאין פתרונות קסם? אולי הפתרון היחיד זה אצל בן גביר וימינה יותר, או מר"צ ושמאלה יותר.

ומאז ומתמיד כשיש בחירות יחסית חופשיות במרכז הימין יותר חלש ובפריפריה יותר חזק, כבר שמעתי מי שאומר שככל שאתה גר קרוב יותר לערבים שלא מסתפקים בהכנת חומוס אתה תהיה יותר ימני.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אם גנץ יהיה רוה"מ אז כבר ב-31 במרץ אפשר להכריז חגיגית שלא צריך יותר ממ"דים או מיגוניות?

לא, ברור שלא. אבל כשיש לך הנהגה שלא מוצאת פיתרון כמעט לאף בעיה קריטית בישראל (ביטחון, דיור, תחבורה) מחליפים אותה.

הטיעון שהאלטרנטיבה יותר גרועה כאשר האלטרנטיבה לא הייתה חצי דקה בשלטון הוא טיעון של כבשים.

בדרום יודעים שגנץ יהיה גרוע. איך הם יודעים? לא יודעים, אבל יודעים. כמו אחיין שלי שלא רוצה לטעום מאכל חדש כי הוא יודע שזה יהיה לא טעים. איך הוא יודע? לא יודע, אבל הוא יודע.

כבר שמעתי מי שאומר שככל שאתה גר קרוב יותר לערבים שלא מסתפקים בהכנת חומוס אתה תהיה יותר ימני.

זה יותר בכיון "חיים שלי בזבל אז גם חיים שלכם יהיו בזבל". שמחה לאיד. לעשות דווקא "לאליטה במרכז". לעשות דווקא "לשמאל". וכמובן good old fashion פולחן אישיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מעניין אותי לדעת במי אתה תומך...

תהיה בטוח שזה לא ביבי.

נכתב על ידי תושב דרום שמתורגל היטב לרוץ לממ"ד וגר בעיר בדרום בה דירה בבניין עלוב שעבר תמ"א 38 עולה 1.5 מיליון שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד על 32 מנדטים שהם חושבים כמו כבשים....זה מאוד לא רציני.

אפשר לא להסכים, אפשר להתווכח. אבל לזלזל בדעה של מישהו אחר כאילו הדעה שלך טובה יותר זה לא לעניין.

לא 32 מנדטים, אבל בסיס הכוח העיקרי של תנועת הליכוד מתנהל כמו מועדון של קבוצת כדורגל. מצביעים ליכוד כי זה מה שהם תמיד הצביעו- זה לא משנה שמשנות ה 80 ועד היום התנועה הזו השתנתה מקצה לקצה. חלק מהם מתלוננים ומטיחים רפש בכל אחד ואחד מאנשי המפתח הנוכחיים של הליכוד-ועדיין מצביעים ליכוד, "כי בית לא עוזבים" וכל מיני שטויות.

אני מכיר את זה מקרוב מאוד, סבא שלי הוא כזה.

הנה הקטע-

אנחנו לא יודעים.

ומצד שני, עם ירום הודו אנחנו תקועים כבר למעלה מעשור שבו המציאות לא ממש משתנה. אני לא מדבר רק על הרקטות- יש הרבה מאוד דברים שדי "נתקעו" במדינה כבר מ 2008. אז יש דבר אחד שלא עובד, ושני שלא ידוע. בשלב זה אבקש לנסות את הלא ידוע, אם הלא ידוע יתברר כ "לא עובד 2", אשקול לחזור ל "לא עובד 1" בהתבסס על הפונקציות האחרות של שניהם.

ופה יש לי להגיד רק 2 דברים:

1- "טירוף פירושו לעשות את אותו הדבר באותה הדרך ולצפות לתוצאות שונות"- אלברט איינשטיין

2- זה טיפשי לקבוע את התוצאה עוד לפני שניסינו, וטיפשי באותה מידה לקבוע את המסקנה עוד לפני שהדיון התחיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהם מתלוננים ומטיחים רפש בכל אחד ואחד מאנשי המפתח הנוכחיים של הליכוד-ועדיין מצביעים ליכוד, "כי בית לא עוזבים" וכל מיני שטויות.

הורים שלי תומכי ביבי אבל אצלם זה יותר קטע של להצביע כל הזמן לאותו מנהיג. מדובר בהרגל מברית המועצות שהם לא מסוגלים להשתחרר ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

נוטים לשכוח את התמונה הכוללת, בסך הכל, רמת החיים עלתה בכל המובנים, גם חיזוק קשרי חוץ מול מדינות ערביות, שינוי עצום במדיניות האמריקאית כלפינו(תודות לנשיא וממשל אוהד).

דבר שני: להסתלבט על הדמוקרטיה בליכוד כאשר לא בכחול לבן ולא ביש עתיד ובטח שלא ישראל ביתנו, אין משהו שמזכיר במהום סוג של דמוקרטיה.

דבר שלישי: עוד יותר מצחיק והאירוניה חוגגת, שמוכנים להצביע לכחול לבן שהיא מפלגה ללא בדל של מצע(רק לא ביבי) והליכודניקים מצביעים על אוטומט[emoji2357].

דבר רביעי: השמאל כיום, לא לחינם נמצא בנקודה קריטית, הטירלול שרץ שם, סכינאות(גם כאן האירוניה חוגגת, שצוחקים על הליכוד), החיבור למשותפת שזו מפלגה שתומכת בגלוי ברצח יהודים, הרחיק מהם רבים שהבינו, יש גבול לכל תעלול.

בנוגע למצב הביטחוני?, גם אני לא הכי מרוצה וכן, גם ההורים שלי נמצאים חזק בטווח הרקטות (וגם חטפו אחת), אבל מדינת ישראל זה ממש לא כר ניסויים כמו שכתב כמגאי "אם לא נתנו להם, איך יודעים שיהיה יותר גרוע"? (לא לצטט אותי).

אם מישהו חושב שממשלה חדשה תוריד דרסטית את מחירי הדיור או המיסים העקיפים בתחום התחבורה הוא חי בסרט, המצב יגיע למצבה של ארה"ב טרום המשבר הכלכלי, כאשר המשכנתאות היו שוות יותר מערך הבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, ברור שלא. אבל כשיש לך הנהגה שלא מוצאת פיתרון כמעט לאף בעיה קריטית בישראל (ביטחון, דיור, תחבורה) מחליפים אותה.

אחלה, אני בעד, כפי שאתה יודע אני גם חושב שכדאי להחליף את ביבי, אבל כדאי לשמור על הציפיות בתחום הריאלי.

אני לא רואה אף ממשלה פוטנציאלית שתוריד את מחירי הדיור אפילו ב-10%, אז בקטע הזה כחלון דווקא טוב.

אני לא רואה אף ממשלה פוטנציאלית שמשפרת את הביטחון (למרות שזה אפשרי, אבל אף אחד אחד מראשי המפלגות לא רוצה את ה-Fallout של ההחלטה הזו על הראש שלו).

אני לא רואה אף ממשלה פוטנציאלית שמשקיעה יותר בתחבורה (ויודעת להגיד מאיפה הכסף הזה מגיע).

הטיעון שהאלטרנטיבה יותר גרועה כאשר האלטרנטיבה לא הייתה חצי דקה בשלטון הוא טיעון של כבשים.

האלטרנטיבה לא צריכה להיות בשלטון כדי שתראה שהיא גרועה יותר, הכי גבוה שקורבין הגיע בחייו זה ראש ממשלת הצללים (שזה אומר שהוא פחות או יותר מתנגד לכל מה שאומר ראש הממשלה ומגרבץ, זה סיכום התפקיד) ועדיין רוב הבוחרים יודעים שהוא אלטרנטיבה פחות טובה.

אנשים לא מטומטמים בניגוד למה שנראה לך, נוח מאוד להגיד "ננסה את האלטרנטיבה, יותר גרוע לא יכול להיות" על ידי מי שלא זוכר את תחילת שנות ה-2000 ולא זוכר שיש מצב בטחוני גרוע יותר, או מי שלא זוכר את מחירי הדיור מ-2007 עד 2015 ולא זוכר שיש מצב דיור גרוע יותר, ומי שלא זוכר איך זה כשרכבת הייתה משהו שיש לך בין ת"א לחיפה ללוד וחזרה.

אז זוכרים יופי שיש אלטרנטיבה גרועה יותר, וכבר חווינו אותה רחמנא ליצלן ב-20 שנים האחרונות אפילו בכל אחד מהתחומים.

יש אלטרנטיבות אחרות, שאולי עדיפות, אבל הן לא ריאליות כרגע.

בדרום יודעים שגנץ יהיה גרוע. איך הם יודעים? לא יודעים, אבל יודעים. כמו אחיין שלי שלא רוצה לטעום מאכל חדש כי הוא יודע שזה יהיה לא טעים. איך הוא יודע? לא יודע, אבל הוא יודע.

הדרום מכירים היטב את גנץ, בוא נאמר שבזמן אמת נאום הכלניות שלו שרף אותו שם. וזה כמה שנים לפני שהוא חשב לנסות להיות ראש ממשלה.

זה יותר בכיון "חיים שלי בזבל אז גם חיים שלכם יהיו בזבל". שמחה לאיד. לעשות דווקא "לאליטה במרכז". לעשות דווקא "לשמאל". וכמובן good old fashion פולחן אישיות.

כמובן שכל אלה קיימים, אבל זה שוליים, לא הרוב, עובדה שהליכוד גם ידע לקבל 12 מנדטים ואפילו לא מזמן 20 מנדטים בלבד.

אז גם אם נניח שיש 20 מנדטים של כל התופעות שתיארת, יש עוד 12 מנדטים שהם לא.

לא 32 מנדטים, אבל בסיס הכוח העיקרי של תנועת הליכוד מתנהל כמו מועדון של קבוצת כדורגל. מצביעים ליכוד כי זה מה שהם תמיד הצביעו- זה לא משנה שמשנות ה 80 ועד היום התנועה הזו השתנתה מקצה לקצה. חלק מהם מתלוננים ומטיחים רפש בכל אחד ואחד מאנשי המפתח הנוכחיים של הליכוד-ועדיין מצביעים ליכוד, "כי בית לא עוזבים" וכל מיני שטויות.

ככה מתנהל כל בסיס כוח עיקרי של כל מפלגה, עם ההבדל היחיד שבשמאל הקטע של "רק לא ביבי" הפך להיות סוג של מפלגה בפני עצמה, כמו Whitelabel, אפשר לשים על זה מותג כזה או אחר (העבודה, המחנה הציוני, המחנה הדמוקרטי, כחול לבן, צהוב שחור, עברית אנגלית).

הנה הקטע-

אנחנו לא יודעים.

ומצד שני, עם ירום הודו אנחנו תקועים כבר למעלה מעשור שבו המציאות לא ממש משתנה. אני לא מדבר רק על הרקטות- יש הרבה מאוד דברים שדי "נתקעו" במדינה כבר מ 2008. אז יש דבר אחד שלא עובד, ושני שלא ידוע. בשלב זה אבקש לנסות את הלא ידוע, אם הלא ידוע יתברר כ "לא עובד 2", אשקול לחזור ל "לא עובד 1" בהתבסס על הפונקציות האחרות של שניהם.

ופה יש לי להגיד רק 2 דברים:

1- "טירוף פירושו לעשות את אותו הדבר באותה הדרך ולצפות לתוצאות שונות"- אלברט איינשטיין

2- זה טיפשי לקבוע את התוצאה עוד לפני שניסינו, וטיפשי באותה מידה לקבוע את המסקנה עוד לפני שהדיון התחיל.

ברור, אנחנו לא יודעים, בשביל שב-2020 יהיה פוטנציאל לדבר כזה צריך לשמוע מעכשיו תוכנית סדורה, כזו שמתחשבת במציאות, ואני לא ראיתי כזו.

ראיתי במצע הרבה (מאוד) חירטוטים ומשפטים סתומים ובאזז וורדס, לא תוכנית סדורה ולא רעיון מלוטש אפילו. סתם איזה כיוון כללי בלי להתחשב במציאות.

הרבה דברים נתקעו במדינה מ-2008 אכן, אבל ההנחה שאין גרוע יותר היא טיפשית ומראה שאתה צעיר (ולזכרוני אתה לא) או עם זיכרון קצר.

למעלה הבאתי דוגמאות לכל אחד מהתחומים שציין הכימאי כמה היה יותר גרוע פה רק ב-20 שנה האחרונות.

1 - למה נראה לך שהבוחרים של ביבי מצפים לתוצאות שונות? הם יודעים מה הם בוחרים ומה יקבלו, הם פשוט מעדיפים את זה על האלטרנטיבה.

2 - אז למה קורבין לא זכה? למה מיט רומני לא קיבל הזדמנות? למה בגין חיכה עד 77 לזכות?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

נוטים לשכוח את התמונה הכוללת, בסך הכל, רמת החיים עלתה בכל המובנים, גם חיזוק קשרי חוץ מול מדינות ערביות, שינוי עצום במדיניות האמריקאית כלפינו(תודות לנשיא וממשל אוהד).

את המשפט "קדוחעס מיט תוכעס" אתה מכיר?

כתבתי פוסט כמעט זהה בערך חצי טריליון עמודים אחורה, אתן לך את הסיכום שלו:

רמת החיים עולה בכל המובנים לא הודות לממשלה, אלא למרות הממשלה, ובהנעת מגמות כלל עולמיות שאפילו מדיניות פנימית דפוקה מהיסוד לא מצליחה לסכל.

סחורות רבות נהיות זולות יותר, התקשורת נהיית קלה ומהירה יותר, תשתיות נבנות ומתפתחות, הסכמי סחר נחתמים, התחבורה העולמית משתנה. לא ביבי הוא זה שהביא לנו את רפורמת השמים הפתוחים למשל, אלא הכרח "להיכנע" למגמה העולמית.

בנוסף, רמת החיים ממש לא עלתה בכל המובנים- ישראל ישראלי מבלה היום הרבה יותר בפקקים, סובל מיותר רעש באיזורי המגורים, נמצא בחובות גבוהים הרבה יותר, מתקשה יותר לסגור את החודש עקב עליה של יוקר המחיה ביחס לשכר הממוצע, ומתמודד עם תשתיות אזרחיות שנמצאות במצב בעייתי ביותר (בתי חולים, שירות דואר, משרדי ממשלה)

איזה עניין יש לנו בקשרים עם מדינות נחשלות שהצליחו להתפתח? במקביל היחסים הרשמיים שלנו עם המדינות שחשובות לנו (אירופה, משולש סין-יפן-קוריאה) נחלשו, למעט קשרים עסקיים פרטיים.

סלח לי שאמנע מלהתייחס לשאר- לא דיברתי לרגע על דמוקרטיה בתוך המפלגות ומה שלא יהיה, זה לא באמת מעניין אותי. ההתנהגות שעסקתי בה היא של מצביעי ליכוד, לא של חברי מפלגה.

מצע כחול לבן-

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/kachollavan/wp-content/uploads/2019/09/13123710/%D7%9E%D7%A6%D7%A2-%D7%9B%D7%97%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%91%D7%9F-%D7%A1%D7%A4%D7%98%D7%9E%D7%91%D7%A8-2019.pdf

(תוצאה ראשונה בגוגל. אם אתה כבר בקטע של השוואה, מצע הליכוד ל 2018-2019 הוא 13 עמודים, ללא תוכן עניינים, בפונט גדול בהרבה. הטקסט עצמו קצר פי 6 בערך)

לא נכנס לחירטוט של נרטיבים "ימין שמאל", שזה פשוט שקר. הפער בין הליכוד לכחול לבן בעניין זה זעום עד לא קיים.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...