Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה זמן אתם מחממים את הרכב

rs172
שימו לב! השרשור הזה בן 4327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המתנה ממושכת בסרק לא רק שהיא חסרת תועלת, היא גם מזיקה.

גם לאיכות הסביבה וגם למנוע.

המתנה של כ-10 שניות לפני תחילת נסיעה מספקת.

מעבר לכך,

אסור בשום אופן לאמץ את המנוע ולעלות סל"ד לפני חימום המנוע.

לא רק שמד הטמפ' מעיד על טמפ' המים ולא השמן - הוא גם לא מדייק לחלוטין:

מד טמפ' המים בקופרה עולה אחרי נסיעה של 3 דק' לערך ל-90 מע' אבל אפלקציית הטורק באנדרויד מראה כי כאשר בלוח המחוונים כתוב 90' אזי טמפ' המים האמיתית הינה רק על 75 מעלות ולוקח למים עוד דקה או שתיים להתחמם ולהגיע לטמפ' עבודה.

אחרי זה - אני ממתין עוד 3-4 דקות (זה לא מדע מדוייק, כן?) או אז אפשר להתחיל לחגוג:)

גיא

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

יכול להיות שיש לך טרמוסטט תפוס ? אם למנוע לוקח 10 דקות להתחמם זה כנראה המצב. זה קרה לי ולקח לרכב 30 דקות להתחמם בחורף ועדיין לא היה מגיע אף פעם ל90 מעלות.

10 דקות למנוע להתחמם זה סביר לחלוטין,

אגב כשאני יורד את הירידות של ירושלים בליל חורף קר במהירות "מהירה" :),המד טמפ' לא מגיע ל90 מעלות.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניע, מחכה עד שהטורים יפלו לאיזור ה1000 ומתחיל נסיעה רגועה עד שיתחמם, בחורף יש מצבים אצלי שמגיע ל-30 אז מחכה איזה כמה דקות בזמן הזה מנקה שלג מהאוטו

2013 TOYOTA VENZA LIMETED 3.5 V6

HU: Clarion NX501, AMP1:HIFONICS Brutus 1610d,AMP 2:JL AUDIO XD400 4,Component:Cerwin Vega v-max 65, SUB: JL AUDIO 12W6V2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו מנוע, מה עם הגיר?

לא יודע איך זה באוטומט אבל בידני בשביל שהגיר ילך חלק כשהוא קר צריך למשוך כמה הילוכים, לא יודע למה זה עוזר אבל זה עוזר. המצב היה זהה בכל 2 הרכבים הידניים שהיו לי. ביום קר ההילוכים יכולים ללכת קשה גם רבע שעה אחרי ההתנעה, לגיר לוקח הרבה יותר זמן להתחמם.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתאם כסא ומראות וחוגר חגורה לפני ההתנעה. תקתוק הקוד, סיבוב מפתח ותנועה. היציאה מהחניה המקורה אורכת 10-15 שניות וזמן דומה עד היציאה מהסמטה שבה אני גר. כך בקיץ (בד"כ הטמפרטורה בסביבה סביב ^23) ובחורף (טמפרטורה ^7-9).

ולפותח השרשור - 10 דקות זה הזמן שלוקח לי מהרגע שאני נועל את הדלת בבית עד שאני מדומם את המכונית בפעם הראשונה בבוקר (חדר כושר, מרחק 5 ק"מ מהבית).

המכונית הקודמת שלי נמכרה בגיל למעלה מ-12 שנים, לאחר ששירתה אותי בתנאים אלה כ-9.5 שנים ולא היתה ללה כל תלונה. להפך - כל בוקר הניעה ונסעה בשמחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מד טמפ' המים בקופרה עולה אחרי נסיעה של 3 דק' לערך ל-90 מע' אבל אפלקציית הטורק באנדרויד מראה כי כאשר בלוח המחוונים כתוב 90' אזי טמפ' המים האמיתית הינה רק על 75 מעלות ולוקח למים עוד דקה או שתיים להתחמם ולהגיע לטמפ' עבודה.

גיא

באיזה אופן אתה מחבר את הטלפון שלך לרכב לקריאת הנתונים?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בכל ספרי הרכב שיצא לי לראות כתוב להתחיל מיד בנסיעה לאחר ההתנעה. אין צורך בהמתנה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אצלי רשום להמתין 10 שניות, פרט לבגרמניה, מן הסתם מסיבות חוקתיות ולא כי בגרמניה המזג אוויר \ מנועים שונים.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי לפגוע בחברי הפורום, אשמח לקבל תשובה מדוייקת מהחבר׳ה שהם מכונאים או מבינים ברמה גבוהה.

Falou, לא הצלחתי להבין כמה זמן אתה ממליץ לחכות לפני תחילת הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה למה?!

צריך להתחיל לנסוע מיידית. אין טעם לחכות.

רצוי לא לאמץ את המנוע לפני שהשמן מגיע לטמפ' עבודה.

כמה זמן זה לוקח? השד יודע. 10 דק' זאת הנחה סבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שבבוקר הנסיעה המקסימלית שלו היא 8 דקות

אני לא מחכה חצי שניה, אבל גם לא מגזגז את דרכי לעבודה

נוסע עד 2500 אולי 3000 סל"ד ועד שהמנוע מתחמם אני כבר מחנה בעבודה.

אני יודע שזה לא מי יודע מה בריא, אבל אני גם עושה טיפול כל 10000 ק"מ בול ועושה נסיעה ארוכה [300+ ק"מ לפחות פעמיים בחודש]

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמתנה היחידה שיש לבצע ברכב מודרני היא של כמה שניות כדי לתת לשמן להגיע לחלקי המנוע העליונים.

לגבי שעון החום - בהרבה מכוניות הוא לא מדייק כפי שנאמר כאן והוא לא ממש 'שעון' לצורך העניין. כאשר המנוע בתוך טווח טמפרטורה מסוים (שנקבע ע"י היצרן כתקין) המחוג יראה לנו 90 כדי שנהיה רגועים. שימו לב שגם כאשר מאוורר הרדיאטור מתחיל לעבוד המחוג יראה 90 במכוניות אלה.

אני אוסיף שאלה -

ברור שלא כדאי לאמץ את המנוע לפני שהוא מגיע לטמפרטורת עבודה.

ברכבים רבים כבר אין בכלל שעון אלא רק נורת התראה. בסובארו B3 שיצא לי לנהוג עליה פעם הייתה נורה כחולה שסימנה שהמנוע עוד קר ונעלמה כשהמנוע הגיע לטמפרטורת עבודה.

לעומת זאת, בפיאסטה שלי אין שום אינדיקציה שכזו. כיצד כדאי לנהוג במצב כזה? כמה זמן נסיעה מספיק לחימום? (אני יודע שזה תלוי בעוד גורמים כמו מזג האויר אבל אשמח להמלצה כללית)

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...