Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסלה טסלה , הרסה לי את כל התכניות

golansa
שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום . 

ממתין לסנטה פה פרימיום ( אמור להדיע עוד חודשיים )  שהיה מאוד פייבוריטי בשבילי עד עכשיו . לא שממש היינו צריכים רכב 7 מקומות,  יש גם רכב נוסף ,אבל יש שלשה ילדים בבית , (השאר כבר גדולים. )  ורצינו בשביל תא מטען גדול וגם לפעמים הקפצות בארועים משפחתיים או בזמנים שהנסיעה ארוכה ומעדיפים לנהוג יחד בתורות במקום להוציא עוד רכב . 

כעת הייתה תקופה של כמה שבועות שנסעתי על טסלה 3 ופשוט כל תמונת המצב השתנתה . כל השידרוגים שברכבים הדילקיים מותחים אותך כמו קפיץ עד שמוסיפים איזה פיצ'ר וגם על התוספת הזו אתה צריך לשלם כהוגן . פה הכל בבת אחת על השולחן,   והטכנולוגיה ..  הטכנולוגיה פשוט בשמיים . אין דבר כזה ברכב רגיל , פשוט אין . שלא לדבר על רמת ה fsd שבדרך . הסתכלתי על הסנטה היום וזה היה פשוט כמו לחזור עשר שנים אחורה . 

אז מה אתם אומרים לוותר על הסנטה ולקחת טסלה מודל Y  ?  שגם באה 4X4 בנוסף . 

* וכן , אני מבין שאצטרך לוותר על המרכיב הג'יפוני של הסנטה ( - עדיין אין לי מושג איך כל בעלי הטסלה לא הורסים את הפרונט שלהם עם המדרכות הגבוהות בארץ..  ) 

עריכה אחרונה על ידי golansa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ממש חשוב לך 7 מקומות, תשקול ייבוא אישי של מודל y.

יש אחד שעשה את זה עוד לפני שהמודל y הגיעו לארץ, הוא העלה על זה סרטונים ליוטיוב.

זה לא קל אבל אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, gollu כתב:

אם מלחתחילה מדובר על קניה רגשית ולא צורך של 100%, אז מה השאלה?

סנטה פה נחשב רכב ממש טוב . רמת פרימיום איכותית כושר גרירה מעולה,  בטיחותי , ושם טוב של יונדאי . 

ככה שלא קל לוותר עליו.  

נצטרך בכל המקרים שחשבנו להיעזר ב2 המקומות הנוספים להוציא 2 רכבים וכמו כן לקחת סיכון מסויים ( אני חושב שממש לא גדול ) באיכות השירות , זמינות חלפים וכדומה של רכב חשמלי וביחוד טסלה,  שאין עדיין מספיק נסיון עם רמת השירות הטכני שלה בארץ . 

ויש כמובן חשש מסויים איך נעבור את הקיץ ( גרים בדרום ) עם גג הזכוכית ואני לא מתלהב מצביעת הזכוכית או מהתקנות פרוביזוריות של כיסוי פנימי ..

לפני שעתיים, itzik123 כתב:

אם ממש חשוב לך 7 מקומות, תשקול ייבוא אישי של מודל y.

יש אחד שעשה את זה עוד לפני שהמודל y הגיעו לארץ, הוא העלה על זה סרטונים ליוטיוב.

זה לא קל אבל אפשרי.

2 המקומות הנוספים במודל  Y ממש זעירים ולא נוחים . לא יתאים לנו . 

דבר נוסף שאני שוקל ויכול להיות שטעות שלא עשיתי זאת לפני חודשיים.  זה לבצע הזמנה מיידית כדי לשמור מועד אספקה ויכול להיות שאזרוק את האלף של ההזמנה אם נחליט להישאר עם הסנטה . 

אבל אולי טעות להמשיך להתמהמה עד ההחלטה . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לטסלה חסר משהו שיש בכל בימבה היום - חיישני חנייה.
2. ל-FSD יש דרך מאוווד ארוכה לישראל. אפילו אפל מיוזיק עדיין לא כאן.
3. יש צפי לשדרוג חומרה קרוב, כך שרכישה כרגע לא הכי כדאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, golansa כתב:

יש שלשה ילדים בבית , (השאר כבר גדולים. )  ורצינו בשביל תא מטען גדול וגם לפעמים הקפצות בארועים משפחתיים

אצלי זה גיים ציינג'ר,

החזקתי 7 מקומות בשביל 3 ילדים,

וזה עולם אחר לגמרי,

גם האופציה של הילדים להתפצל לשתי שורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Boltik כתב:

1. לטסלה חסר משהו שיש בכל בימבה היום - חיישני חנייה.
2. ל-FSD יש דרך מאוווד ארוכה לישראל. אפילו אפל מיוזיק עדיין לא כאן.
3. יש צפי לשדרוג חומרה קרוב, כך שרכישה כרגע לא הכי כדאית.

מכל מה שאמרת הכי מטריד אותי זה באמת השדרוג שאמור להיכנס בקיץ . מה שאני חושש מצד שני  הוא שעד הקיץ יש מצב שיעלו שוב את המחירים ואז אין סיכוי שאקנה . 

דבר נוסף , תקן אותי אם אני טועה . העיצוב מחדש מכוון כרגע רק למודל 3 לא למודל Y . לא כך ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את המערכות שבסנטה פה, אבל הסונטה עושה אחלה עבודה עם השמירה על נתיב + בקרת שיוט.

אם מה שמדליק אותך זה FSD יש לי תחושה שתחליף רכב נוסף עד שהדבר הזה יהיה שימושי בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על שתי עולמות שונים לחלוטין,
הסנטה פה באמת אחלה רכב לכשעצמו (הדיזל פשוט מצויינת למרות שלדעתי הקרניבל החדשה דיזל נותנת יותר מהכל בסנטה פה וטיפה יותר זולה),
אבל הטסלה מודל Y זה יותר לרגש האישי, הסחיבה והתאוצה היא פשוט ממכרת, עלות נסועה נמוכה מאוד (עד למס שמתקרב),
כמה פעמים בשנה האחרונה הזדקקת ל7 מקומות? אם פעם או פעמיים לדעתי זה מיותר
אני לפני הרבה שנים ירדתי עם המשפחה לאילת יצאנו עם הרכב הגדול כאשר הבן עם הרשיון הודיעה שהוא נוסע עם הרכב השני - רוצה עצמאות, אז הבנתי שאין באמת יותר צורך ב7 מקומות וחזרנו למשפחתומטיות הסטנדרטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים שונים במהותם. הסנטה פה יותר פרקטי(7 מושבים) ויותר נינוח(נהגתי בגרסה הראשונה של הסנטה פה לפני שנים, לא חושב שהשתנה מהותית מאז). הטסלה עם ביצועים של רכב ספורט, התנהגות כביש טובה לגודל וכמו שאמרת מאובזר מהבסיס. אבל מה שחשוב שלמרות שמחיר הקניה שלהם דומה עלות התחזוקה של הטסלה תהיה זולה בהרבה. רק בדלק וטיפולים תגיע לקרוב ל 8 אלף שח חיסכון בשנה לקילומטרז' ממוצע וזה לפני ביטוחים שיהיו זולים יותר ולא תידרש להתקנות של איתורן, כספות, קודנים ושאר מרעין בישין. סה"כ אני מניח שתגיע לקרוב ל 10 אלף שח  חיסכון בשנה סה"כ .

כמה נקודות למחשבה:

- שני הרכבים לא רכבי שטח אמיתיים, לא רואה סיבה למה להשקיע ב 4 על 4 בסנטה פה. ה 4 על 4 של הטסלה נועד בעיקר לעזור להוציא את הביצועים האדירים אל הפועל בכבישים ותנאי אחיזה לא מושלמים ולא יהיו יתרון אמיתי בשטח.

- ה fsd של טסלה עולה הרבה ולא ממש שימושי בארץ (רגולציה) ,לא חושב שהוא שווה את הכסף או מהווה יתרון. האאוטופיילוט של טסלה מצויין אבל למרות השם המפוצץ מדובר סה"כ בבקרת שיוט אדפטיבית שדורשת השגחה.  זו הבקרת שיוט האדפטיבית הכי טובה שיצא לי לפגוש ברכב, נהדרת לפקקים עם עצירה מלאה והמשך תנועה בלי צורך לחדש אותה בעזרת לחיצות למינהם ובלי כיבויי מנוע ובלבולי הילוכים, גם בכביש המהיר היא מצויינת עם יכולת הבנה של הפרדות הנתיבים גם בעיקולים חדים, מקום שבהם הרבה אחרות מתבלבלות.

- אם אתה מוכן לוותר על היכולות של טסלה (ביצועים, דינמיות, טכנולוגיה) גם הסקודה אניאק וגם האיוניק 5 (דומה באופי לסנטה פה) יכולים להוות פתרון והם יהיו זולים יותר(צריך לבדוק זמינות בשניהם). האניאק מאובזר יפה כבר בגרסת הבסיס וזו המועדפת השאר סתם יקרות. באיוניק 5 תצטרך לשדרג כדי לקבל יותר אבזור אבל עדיין יותר זול מטסלה (מומלץ לוותר על גרסת ה 4 על 4 של האיוניק 5 מאחר ומדובר על רכב לא מתגמל בנהיגה).

לסיכום: רכבים שונים והבחירה היא בעיקר עניין של העדפה אישית. 

ג"נ: 

בעל טסלה מודל 3 שמאוד מרוצה מהרכב.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, llaavvii כתב:

אתה מדבר על שתי עולמות שונים לחלוטין,
הסנטה פה באמת אחלה רכב לכשעצמו (הדיזל פשוט מצויינת למרות שלדעתי הקרניבל החדשה דיזל נותנת יותר מהכל בסנטה פה וטיפה יותר זולה),
אבל הטסלה מודל Y זה יותר לרגש האישי, הסחיבה והתאוצה היא פשוט ממכרת, עלות נסועה נמוכה מאוד (עד למס שמתקרב),
כמה פעמים בשנה האחרונה הזדקקת ל7 מקומות? אם פעם או פעמיים לדעתי זה מיותר
אני לפני הרבה שנים ירדתי עם המשפחה לאילת יצאנו עם הרכב הגדול כאשר הבן עם הרשיון הודיעה שהוא נוסע עם הרכב השני - רוצה עצמאות, אז הבנתי שאין באמת יותר צורך ב7 מקומות וחזרנו למשפחתומטיות הסטנדרטיות.

אחזקת הקרניבל מטורפת . גם על אחזקת הסנטה פה חשבנו פעמיים אבל החלטנו . 

כמובן אתה צודק אחזקת הטסלה תהיה זולה לאין שיעור . 

מצד שני משפחה צריכה רכב גדול לכל מני מטרות וזה לא יהיה לנו 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהתאהבת קשות 

במקומך הייתי הולך עם הלב ובוחר את הטסלה. כמובן החלטה שלך.

רק שים-לב - כפי שכתבו, מדובר ברכב חשמלי, עם כל הכרוך בכך (בעיקר תכנוני-תדלוק בכל מה שקשור לנסיעות ארוכות).

בהצלחה ותעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ראית איך המודל Y נראית?

אם שמים בצד רגע את ההייפ שיש בארץ לטסלה, זה אחד הרכבים הפחות נאים שעלו על הכבישים בשנים האחרונות, בטח בטווח המחיר שלו.

עריכה אחרונה על ידי O.R.
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בוחר בטסלה, אולם חשוב להבין שאכן בטסלה נושא השירות ומלאי החלפים (בעיקר במקרה של תאונה) לוקה בחסר. טכנולוגית, טסלה מרשימה יותר והעידכונים מהאויר והאפליקציה עושים הבדל משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...