Jump to content

gollu

 • הודעות

  531
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי gollu

 1. יש פה עוד שיקול - בבית אתה מטעין בתעריף הנמוך שיש. בעמדות ציבוריות המחיר עלול להיות עד פי 4 - כלונמר הרכב החשמלי יצרוך אנרגיה במחיר דומה מאד לרכב בנזין רגיל.
 2. כביסה: משתמש באבקה הכי זולה שאפשר למצוא ממותג סביר. לדוגמא - 8 ק"ג TIDE ב35 ש"ח מאושר עד שמספיק לשנה +. גם מחזיקים בקבוק של ג'ל למקרים של כביסות הקצרות משעה (שמעתי שבכביסות קצרות לא כל האבקה מצליחה להנמס). מרכך: שלל בקבוקים נוסו, הכל אותו הדבר. מדיח: אבקה של פיניש שנמכרת ברגיל ב-40 ש"ח (יש מעא מאד מבצעים עליה). מספיקה לכחצי שנה של מדיחים יומיים.
 3. גם כהולך רגל אפשר לזהות הבדל בין נשים לגברים. כשאני חוצה מעבר חציה ומנסה ליצור קשר עין עם הנהג - גבר שלא ירצה לתת זכות קדימה בדרך כלל יעיץ בהפגנתיות. אישה פשוט לא תעצור, בין אם יהיה קשר עין או לא. מהניסיון הסובייקטיבי שלי, הרגשתי בסכנה יותר גדולה כשאשה לא עצרה, ולדעתי זה גם קורה לעיתים קרובות יותר.
 4. חד משמעית נשים פחות אדיבות בכביש. בשבוע שעבר קרה לי - כביש עם 3 נתיבים, הימני פונה ימינה . אני באמצעי, מאותת ומנסה להשתלב לימני. לידי אישה ב 3008 "נרדמה", הנתיב התקדם והיא לא זזה כך שנוצר -חור של 3 מכוניות בערך. נתתי גז ובאתי להשתלב ואז אני קולט אותה מזנקת וצופרת באטרף. הצלחתי להשתלב לפניה, היא המשיכה לצפור עוד חצי דקה טובה ...
 5. gollu

  נהיגה איטית

  אין ספק שזה אחד התופעות היותר מעצבנות בכבישי ישראל - כביש חד נתיבי, הגבלת מהירות על 80 קמ"ש, קו הפרדה רצוף וה"לא מחובר" התורן שנוסע על 60 קמ"ש כי.. חושש על האוטו שלו, מדבר עם האחרים באוטו, מתעניין בנוף המרהיב, פעם ראשונה בחייו ראה כביש חד סיטרי וכו'. זה מעצבן את הנהגים האחרים וככל הנראה נהגים עצבניים מסביב זה הרבה יותר מסוכן מאשר לנסוע במהירות המותרת.
 6. איזו מקדמה צריך לשים בסוכנות כדי לשריין את הרכב?
 7. אם שימוש בבדיקות מהירות מתאפשר רק במתחמים ולא באופן פרטי - זה די הורג את המשמעות של "מהירות". הסיפור הזה מתוכנן יותר כ"עונש" ו-מוטיבציה" להתחסן מאשר באמת פתרון להשיג תוצאות ירוק עי בדיקה.
 8. הי לפני שאני מתחיל ללכת לסוכנויות מכירה שרלוונטיות , רציתי לאמת את המידע לגבי "עיכוב ההספקה" שמסתבר בא עם הרבה דגמים פופולריים. אבקש מכל מי שרוצה להשתתף ואמרו לו לאחרונה זמן איכוב משוער, שיכתוב למטה את המספר. תודה!
 9. אני רק שאלה - אני יכול לקנות בדיקה מהירה בבית מרקחת, לבדוק את עצמי ולדווח את התוצאה? או שחייבים לשלם "מס מד"א " ולעשות עם דוגם חיצוני?
 10. זה היה באג'נדה של השרה הקודמת בניסיון להראות פעילות למען הציבור. לא ברור אם הממשלה הנוכחית תקדם את הנושא. יש פה ערבוב של לא מעט אינטרסים - מכוני הרישוי והמוסכים יתנגדו לכך נחרצות כי זה יצמצם להם את העבודה בצורה משמעותית. גם ייתכן שיהיו השלכות בטיחותיות. נכון לעכשיו - יש לבצע טסט בכל שנה, פרט לרכב חדש כמו שהסביר BUKI.
 11. כלומר - אם אני מבין מה שעשית, השארת את הניתוקים שהיו באוטו אבל במצב "מחובר". זה לא עלול להפוך לבעייתי עם הזמן? אשמח לקבל חוו"ד שחשמלאי הפורום.
 12. אני גם רציתי לבטל את הקודנית בc4 שלי, וכשנכנסתי לטיפול שנתי במוסך צמרת בחיפה ניסיתי לבקש את זה מיועץ השירות. קבלתי תשובות בסגנון של "מה אתה צריך את זה" "זה מאד מסובך כי הניתוק הוא בכמה נקודות" "זה מחובר לאימובילייזר" וכו' שורה תחתונה - הם לא עושים את זה ולא יודעים להכווין אותי לעסק באיזור שיודע לעשות. אז ויתרתי. אם זה פשוט - גם אני אשמח לקבל הכוונה מה לעשות.
 13. הי הרכב משמיע רעשים מוזרים בתחילת נסיעה כשמסובבים את ההגה, או כשמנסים לחנות (מהירות מאד נמוכה וסיבוב הגה יחסית חזק). בנסיעה רגילה זה לא קיים. הרעשים דומים קצת למה ששומעים כשנוסעים בחניון מקורה עם רצפה חלקה. מה יכולה להיות הסיבה?
 14. אצלי נדלקת התראת שמן כאשר אני חונה בשיפוע ( c4 15, הוחלפה רצועה לפני שנה וחצי). התופעה התחלה לא מזמן, מדיד שמן במנוע תקין.
 15. כשיקנו רכב בקרוב, כנראה אודי או מרצדס, המס על הרכב הזה יהיה הרבה יותר גבוה מהמס של ה c4 שלי. אפילו שיקבלו את אותם השירותים בכביש כמוני. אותו ההיגיון צריך להיות גם בדיור.
 16. יום שמש בהיר, כבר שכחנו מה זה גשם, אבל הנה צמחו להם 6 באמפרים חדשים ברחוב באורך 300 מטר. כל אחד קצת שונה מהשני (לפי ההרגשה מתוך הרכב), ממש כמו בטבע! אני לא הכי שמח מהסיטואציה ואשמח לקבל ייעוץ מה עושים עם זה. מי מחליט על הצבת באמפרים? מי מחליט על המרחק? מי מחליט על הגובה/אורך שלהם? צריך להודיע לתושבי השכונה על ההחלטה? צריך לשאול על התנגדויות ?אפשר לערער על הנפגע הזה?
 17. יש בכלכלה הישראלית חוסר איזון שמטה חזק מאד לבעלי הנדל"ן. שכבה יצרנית גדולה באוכלוסיה משלמת מסים גבוהים ומתקשה להגיע לבית הנחשק. המחוקק חייב להכניס תמריץ שלילי לבעלי הדירות (או לפחות למשכירי הדירות(. בשלב ראשון זה יגרום לעליית מחירי השכירות אבל אחרי שנתיים השוק יתאזן ובעלי הממון יתחילו לחפש מקומות אחרים לזרוק את הכסף. אני לא מאמין ששום פתרון חלקי אחר יעזור. פשוט לא הגיוני שמשפ' נתניהו שגרה בקיסריה בבית ששוה 30 מיליון משלמים מס (ארנונה) פי 2 משכיר משכבת ביניים שגר בשכונת פח בחיפה.
 18. המושג של עשירון 9-10 הוא כבר לא רלוונטי. גם אם זוג מכניס 30 אש"ח נטו, הוא יתקשה להוציא 2.5 מיליון על דירה. מנגד, זוג שקיבל בירושה חצי דירה כבר נמצא בפור על הזוג מ"עשירון 9" ב 10 שנים של חסכון קשה. הדרך היחידה לפתור את זה - מס רכוש של 1% בשנה. זה יצנן את השוק בבום, פתאום הבעלות על דורה תהיה הרבה פחות נחשקת.
 19. דוגמה לפיצ'ר כזה מפורום אחר ולא קשור https://www.mobileread.com/forums/
 20. מתנצל אם הנושאים כבר נדונו, לא מצאתי בחיפוש: 1. איך (והאם) אפשר להתעלם מחתימות של אנשים באופן גורף? במובייל זה מפריע מאד ותופס שטח נדל"ן יקר. 2. האם אפשר להכניס פיצ'ר של "התעלם מנושא".למשל שרשור מאד פופולרי שכל הזמן מוקפץ לעמוד ראשון, אבל אני כלל לא מתעניין בו. לא נכנס אליו וזה סתם גוזל לי כמה שניות לראות אותו ולהתעלם ממנו בצורה מודעת
 21. gollu

  מעבר מ 2 ילדים ל 3

  דברים שאפשר לצפות: -עוד 3000+ ש"ח לפועטון במשך 3 שנים -גזים ובכי -קנאה של האחים האחרים -חיתולים וכל הטוב שבא איתם -אין מקום באוטו מאחורה -נזלת בלי סוף -עוד כרטיס לכל מקום שתיסע/תטוס אליו וכו'. כנראה שכבר נתקלת בכולם, אז אני לא מחדש. פשוט המחשבה שזה יקרה שוב היא מחשבה קשה. אני בעצמי מצפה לשלישי בעוד כמה חודשים, ועם כל הרשימה למעלה - החלטנו לעשות את זה עכשיו ולא לחכות לגיל 40+ ואז יהיה הרבה יותר קשה. אבל קל זה לא יהיה.
 22. מאיפה המחיר הזה של "200 ש"ח שנתי"? אם זה אמיתי - אתה כנראה יודע שזה לא חוקי. ברור שדברים לא חוקיים הם יותר זולים, ויחד עם זה קשים יותר לתפעול ופחות איכותיים.
 23. מעניין אם זה מגיע אם רצועת תזמון מתפוררת. מעניין האם היבואן יכחיש שיש בעיה ברצועת התזמון במשך יותר משנה מאז שאנשים התחילו להתלונן על בעיות. מעניין האם היבואן יתנהר מאנשים שהמנוע שלהם הלך בגלל רצועת תזמון (כשל תכנוני), בסוף יציע פשרה לשלם 50%. מעניין אם יהיה בעיות מזגן כמו בדגם היוצא. ככל הנראה אני לא אבדוק את הרשימה הזו תמורת 150 אש"ח. בהצלחה לכל 10 הקונים של הדגם החדש.
 24. כמה מילים על אינפיניטי לאבס (כבוגר יחסית ותיק) - בסופו של דבר הכל תלוי בך. הקורס מבוסס במידה רבה על משמעת עצמית, ובסופו - מי שכוכב יכול להגיע למקומות פצצה, שגם בוגרי תואר מאוניברסיטה טובה יכולים לחלום עליהם. אבל - אין הרבה כוכבים. משכורת התחלתית סביב 10 (כך היה בתקופתי). דווקא עכשיו שאני מסתכל על המצב בתעשייה מבפנים, אני יכול להגיד לך שגם בוגר מכונות מוכשר יכול להתברג למקומות מרכזיים בפיתוח.
 25. הנושא גרם לי להכנס לגוגל ולבדוק קצת מספרים לגבי רכבת ישראל. בכתבה הזאת, מסכמת את שנת 2019, השנה ה"תקינה" האחרונה. כמה משפטים בולטים: לא צוין במפורש כמה כסף המדינה העבירה לרכבת, אבל חשבון כיתה ב' מביא אותנו לכ1.6 מיליאדר שקל סובדסידיה שנתית. וכאן בדהמרקר יש אימות של המספרים : כלומר - בשנה רגילה, המדינה נותנת כל רבעון 400 מש"ח לרכבת - סך הכל 1.6 מיליארד בשנה. אז כן חברים, המחירים הם די זולים והתח"צ שלנו הוא מסובסד ברמת כלכלה סוציאליסטית. בטוח שגם רכבת ישראל היא לא החברה הכי יעילה (בהנתן ועד העובדים שלהם הנודע). להוזיל יותר מזה בהתחשב בבור העמוק שיש בתקציב - זו הדרך הטובה להדמות לונוצואלה ושות'.
×
×
 • תוכן חדש...