Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ידני וכיפי

Turbo_LAG

פוסטים מומלצים

איזה 105 כ"ס ?

אני בכיוון של 80 כ"ס.

היא צעירה ממנה ב 10 שנים. (דיברו כאן בעיקר על יאריס-ספורט, על גבול האספנות)

עולה חצי (סביב ה 20 אלף ש"ח)

יש לה מפרט בטיחות מלא.

היא סלחנית ומהנה לנהיגה.

אפשר לקחת חבר'ה מגודלים במושב מאחור וגם יותר מרווח בתא מטען.

לסיכום:

אחלה אוטו.

(רנו קליאו, סקודה פאביה גם באות בחשבון, אבל פיאסטה מנצחת בנקודות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, IsraCar כתב:

איזה 105 כ"ס ?

אני בכיוון של 80 כ"ס.

היא צעירה ממנה ב 10 שנים. (דיברו כאן בעיקר על יאריס-ספורט, על גבול האספנות)

עולה חצי (סביב ה 20 אלף ש"ח)

יש לה מפרט בטיחות מלא.

היא סלחנית ומהנה לנהיגה.

אפשר לקחת חבר'ה מגודלים במושב מאחור וגם יותר מרווח בתא מטען.

לסיכום:

אחלה אוטו.

(רנו קליאו, סקודה פאביה גם באות בחשבון, אבל פיאסטה מנצחת בנקודות).

הפיאסטה שהעלית היא עם 105 כ"ס וגיר אוטומטי. שוב, לפי משרד התחבורה. גם היאריס סלחנית ומהנה לנהיגה. אין ESP אמנם, אבל יש ABS. לא תיכנס ליותר צרות עם יאריס מאשר עם כל אוטו אחר. יאריס לא עולות 40 אש"ח. יאריס תהיה מהנה יותר ותאפשר לפות"ש להתפתח בכיוון שהוא רוצה. אם חבר'ה מגודלים ומקום בתא מטען היו מעניינים אותו, לא היה שואל על ספורטיביות. תתפלא, זה לא מעניין כל אחד. לי יש 2 מכוניות עם מעט מאד מקום מאחור ותאי מטען פצפונים. וזה בסדר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, IsraCar כתב:

אני חושב שנאמר כאן מספיק ודי לדיון אחד.

כדאי לבקש ממנהל לנעול את הדיון .

הדיון היה מכובד, מעניין ועינייני.

אני מציע לנעול אותו כדי שלא יתדרדר.

וגם בגלל ששמונה עמודים לשירשור התייעצות בקניית רכב, זה די והותר.

אפשר להמשיך מנקודה זו בעוד 3-4 חודשים, כאשר לטורבו_לאג יהיה רישיון נהיגה מיוחל OK ?

ובגלל שנגמרו לי המילים, אני אצרף כאן רק עוד שתי תמונות שמדגימות את המילה האחרונה.  שלי 🙂

SAM_5476.JPG

SAM_5000.JPG

2011 Ford Fiesta Car Crash | During this years Christmas hol… | Flickr

image.thumb.png.73c3584b134fb67c423fe3512835bfaa.png

• אהבתי 1
  • מצחיק 5

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לפני ואחרי המוסך בטול כרם?

• מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ניקו פ. כתב:

2011 Ford Fiesta Car Crash | During this years Christmas hol… | Flickr

image.thumb.png.73c3584b134fb67c423fe3512835bfaa.png

וואלה כמה זמן לא קראתי תגובות

מענין מה עם החברה בתוך האוטו המעוך

"משמועה רעה לא ירא נכון ליבו בטוח בהשם" [איפה שהוא במקורותינו]

אבל צריך השתדלות לא ככה אומרים

אה כן וצריך גם לא לקחת את זה אישי

הכל כאן בכיף חברה מצידי שיגיע לעמוד 1050 [היה משהוא כזה למעלה]

רק נהיה ילדים גדולים

חשוב מאוד

• לא הבנתי... 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, vadim6385 כתב:

נהגת עליהן שאתה כבר גוזר שהן לא מהירות?

למרות שזה לא משנה, כי למצוא אחת כזאת לא במצב "תהרוג אותי" יהיה לא קל, כי כולן בנות 15+.

אבל זאת לא הנקודה שלי, ואני אהיה ישיר איתך.

אני בטוח שאתה מבין ויודע הכל מהכל. הרי קראת בפורומים, ראית מבחנים ביוטיוב, בטח שיחקת בשלל סימולטורים, הכל ברור לך כשמש. מבין ומקבל את הגישה, גם אני הייתי באותו ראש.

אבל מצד שני - אתה עוד לא התחלת ללמוד נהיגה, ואתה כבר החלטת שאתה חייב רכב ספורטיבי ידני, מבלי שאתה יודע איך מרגיש גיר ידני ומה אוטו ספורטיבי אמור להיות.

ז"א ברור שאתה יודע, כי יוטיובר מאוד מכובד XYZ אמר שרכב W ספורטיבי עם נשמה ורכב V מרגיש כמו מקרר, ו150 כ"ס זה רק בית מכולת בית.

אבל - בוא תשמע קטע - כאשר תתחיל באמת להתנסות בנהיגה, אני מבטיח לך שאתה תרגיש שונה לגמרי.

רכב שחשבת שהוא מסכן ומשעמם, יכניס אותך למהירת תלת ספרתית מהר מאוד, ואם לא תיזהר, תיכנס גם למצבים שלא תדע איך לצאת מהם. רכב שחשבת שהוא כיפי ומהנה, בפועל יהיה רועש, קופצני ולא נוח. גיר ידני שאתה מייחל לו, בפועל יהיה מטרד, ובכלל עדיף לתת למחשב להעביר לך את ההילוכים, או לחילופין, גיר אוטומטי ירגיש איטי ומסרס. רכב שחשבת שהוא עגלה מתה בפועל יהיה כיפי ומהנה, כי אין כמו לנסוע מהר ברכב איטי. רכב שחשבת שהוא מהיר וכיפי וכולם ממליצים עליו, בפועל ירגיש איטי וידרוש מיומנות מיוחדת כדי לנסוע בו מהר.

אני לא בא להמליץ לך פה על רכב X או Y, כי זה באמת חסר טעם כרגע. נשמע מעצבן, ומבאס, אבל קודם תוציא רישיון. אתה לא יודע לנהוג עד שלמדת נהיגה, וגם אחרי שעברתי טסט אתה לא באמת יודע לנהוג. מתי באמת תדע לנהוג - אף אחד פה לא יודע להגיד לך.

כמה שיותר אתה לומד, ככה אתה מבין כמה אתה לא מבין כלום מהחיים.

בקיצור, כמו שאמרו לך לפני כמה עמודים - שתה כוס מים, תנוח, תעבור טסט ותקופת ליווי, תתנסה ברכבים, ותחזור עם תובנות.

קודם כל, הייתה לי טעות בניסוח, מכיוון שלא קראתי את ההודעה שהגבתי אליה כמו שצריך. התכוונתי לומר שהרכבים הנ"ל לא מהירים בסטנדרטים של היום. לא שיש לי בעיה אם זה, אחרת לא הייתי מציע אותם. 

עכשיו לעניין- אני אתקן אותך בשני דברים.

1. המקורות ידע שלי די שונים מאלה שציינת, אין לי מה לפרט כי זה לא רלוונטי. ידע זה ידע.

2. הדגשתי את זה כבר כמה פעמים, אני לא בהכרח מחפש רכב ספורטיבי. לכן השם של השרשור הוא "רכב ידני וכיפי" ולא "רכב ידני וספורטיבי". שני דברים שונים.

מעבר לזה אני מסכים עם כל מה שאמרת.

לפני 16 שעות, RK כתב:

השטויות שעשינו עם דייהטסו אפלאוז/סוזוקי סוויפט/בלנו/מאזדה 323/שברולט קוואליר/לאדה 2107 היו גורמות לאנשים פה להחוויר, ועד היום גורמות לי לחשוב שהיה לי קצת כישרון והמון המון המון המון מזל.

כל המבוגרים אותו דבר, תמיד מסתכלים לאחורה על מה שהיה פעם ואומרים "איזה שטויות עשינו". אם תסתכל על מה שהולך היום, אולי תבין שהמצב הרבה יותר גרוע. מנהגי שודים עם 1.8T למיניהם שעברו 3 סדנאות שיפורים שונות ועד להרבה מסצנת ה- "stance" בחו"ל.

לפני 15 שעות, ניקו פ. כתב:

בואו לא נשכח חברים, שיש גם נהגים שמגיל קטן חזק בקארטינג ועוד לפני שהוציאו רישיון כנראה שיעשו בית ספר לרוב המגיבים כאן.

אני לא יודע בדיוק למה התכוונת בזה, אבל אני אחד מהם וכפי שאתה רואה זה לא המצב.

לפני 12 שעות, IsraCar כתב:

פיאסטה יפיפייה בצבע זהב, משופרת בג'אנטים מגנזיום יפיפיים.

כרכב ראשון לנהג צעיר?

הלוואי עלי.

איפה היופי והשיפורים?

כל מה שאני רואה זה חישוקי פיאסטה ST מזויפים ומוקטנים, קצת שטויות מפלסטיק ומדבקת פיט סטופ שנקווה שלא עזרו ב"שיפורים" לרכב.

רכב מאוד יפה כמו שהוא, בייחוד בצבע הזה. אבל ממש לא ככה.

"אין דבר העומד בפני הרצון"... חוץ מהעובדה שאתה גר במדינת ישראל. נו טוב, העיקר הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, Turbo_LAG כתב:

.כל המבוגרים אותו דבר, תמיד מסתכלים לאחורה על מה שהיה פעם ואומרים "איזה שטויות עשינו".

כולי תקווה שזה יקרה גם לך. אם לא - זה יכול להיות משתי סיבות: או שלא תגיע ל"גיל מבוגר" או שתהייה עיוור למעשיך, מה שנראה לי לא סביר.

אין לך מה להשוות למה שהיה לפני כמה עשורים - הטכנולוגיה השתנתה, הכבישים השתנו, התנהגות הנהגים השתנתה. בבחירת רכב אתה צריך לבחון אותו בזמן אמת לפי הצרכים, השאיפות, היכולת והמבחר באותו זמן שבו אתה מחפש ומקחליט. חלק גדול ממה שמוצע לך כעת לא יהיה רלוונטי בעוד חצי שנה או שנה, כאשר תגיע לבחירה באופן מעשי. אבל, לפחות, אתה צובר חומר למחשבה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, ברוך הבא @Turbo_LAG ותרשה לי להתנצל שהשרשור לא נוהל באופן מספק עד עכשיו ולא נוקו ממנו התגובות המתנשאות והמטיפות. זה בוצע עכשיו, אז אני מאוד אשמח אם נוכל לעשות סוג של restart.

לענייננו.

אני דווקא הייתי ממליץ נגד יאריס TS או 206XS ולו בגלל שהן כבר ישנות, ובתקציב שלך אפשר לקנות משהו יותר מודרני שאולי יהיה פחות מתקשר, אבל לא פחות מסוגל (מבחינת ביצועים ואחיזה) ובוודאי הרבה יותר בטיחותי (שזה, לדעתי, לנהג חדש, שווה ערך).

גם על משפחתיות (סיוויק, מאזדה3, פוקוס) כנראה שהייתי מדלג בשלב הזה, כי הן כבדות יותר, פחות מתקשרות ו"חיות" (alive, לא animal), ויקרות יותר מאשר מיני/סופר מיני מאותו שנתון. 

כנ"ל רכבים ספורטיביים "באמת", ודווקא לא כי הם "מסוכנים", כי למות אפשר יופי גם עם 40 כ"ס אם אתה מספיק סתום. אלא כי תשלם הרבה כסף, ועד שתגיע למצב שאתה באמת יודע ויכול לנצל אותן כמו שצריך, אתה כבר תשתעמם ותרצה משהו חדש.

כן הייתי מסתכל על:

פיאסטה ידנית, שתהיה קצת חלושס עם 80 ומשהו כ"ס, אבל זה לא ממש נורא.

208 או סיטרואן קקטוס אטמוספריות ידניות (כנ"ל).

אופל אדם (כנ"ל, אבל יותר מודרנית מהפיאסטה) או אפילו אדם S (ידנית, מנוע 1.4 טורבו עם 150 כ"ס ומתנהגת לא רע בכלל). זה מה שכתבתי עליה בזמנו. ופה יש אפילו אחת למכירה שנכנסת בתקציב שלך. 

תכלס, אפילו פיקנטו ספורט ידנית יכולה להיות אפשרות חביבה למדי.

לגבי קורס - כן, וכמה שיותר מוקדם. אני תופס מעצמי אחד שיודע לנהוג (יתקנו אותי @RK או @shellcase שיצא להם לנהוג איתי/מולי כמה פעמים), ואני יכול להגיד בכנות מוחלטת שבקורס הראשון שעשיתי (בערך 3 שנים אחרי שקיבלתי רישיון) גיליתי כמה אני לא יודע כלום. וזאת בדיוק הפינה שקורס נהיגה מתקדמת (לא בהכרח ספורטיבית, זה שלב אחד אחרי) סוגר לך - את כל הדברים שאתה לא יודע שאתה לא יודע. ויש הרבה שאתה לא יודע, כמו כולנו.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור שלום וברוכים הבאים,

אני נוהג כבר כ-20 שנים רק במכוניות ידניות, למה? כי זה כיפי בעיניי. למעשה, עבורי, כל רכב ידני שנהגתי בו היה ועודנו כיפי יותר לנהיגה (עבורי) מכל רכב אוטומט שיצא לי לנהוג בו.

במיוחד נהנתי לנהוג ברכבים ידניים קטנים (מיני או סופר מיני). לכן, אמליץ לך לבחור ברכב ידני קטן כדוגמת i10, פיקנטו, לצבור ניסיון ובטחון ומשם להתקדם לרכב טיפה גדול יותר וחזק יותר כגון איביזה ידנית.

בכל מקרה, שיהיה לך בהצלחה בבחירתך וסע בדרכים טובות ונקיות מעומסים (כי זה פחות כיף עם גיר ידני...=).

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שוקל גם זוסוקי סוויפט
(והלוואי ויבואן בארץ לא היה מעפן והיה מביא את הסוויפט ספורט...)

בכל מקרה, היא נראית טוב (לדעתי), ה1.2 שלה חזק יותר מהפיאסטה
הנה למשל:
https://www.yad2.co.il/s/c/2ou4wl2o

ואולי גם קליאו (דור 4, מנוע 0.9 ט' עד כמה שאני מכיר לא בעייתי). 
הנה למשל:
https://www.yad2.co.il/s/c/2r8tfjgg

@פבל, איך אתה מטמיע קישור בטקסט כמו בתגובה שלך פה למעלה?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, mcshmupi כתב:

@פבל, איך אתה מטמיע קישור בטקסט כמו בתגובה שלך פה למעלה?

ככה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, פבל כתב:

אני דווקא הייתי ממליץ נגד יאריס TS או 206XS ולו בגלל שהן כבר ישנות, ובתקציב שלך אפשר לקנות משהו יותר מודרני שאולי יהיה פחות מתקשר, אבל לא פחות מסוגל (מבחינת ביצועים ואחיזה) ובוודאי הרבה יותר בטיחותי (שזה, לדעתי, לנהג חדש, שווה ערך).

צודק, אבל...

הן ישנות, הולכות ונעלמות. לא יקנה אותן עכשיו, לא יחווה אותן אף פעם. וזה יחסוך לו כסף בגיל קרוב ל-40 לרדוף אחרי מכוניות שלא קנה פעם, מניח שאת יודע מאיפה אני יודע את כל זה 😄

• אהבתי 3
  • מעניין 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הקקטוס היא רעיון לא רע, אפילו תוכל להעמיס לחוף הים עם שמיכה בבגאז' :)

אני חושב שכבר כתבתי את זה בעבר, אבל הנה תובנה שאולי תתן לך איזה כיוון חשיבה:
3 מתוך 4 הדרכים האפשריות להגיע לבית שלי (אני גר בחור), עוברות בכביש הררי מפותל, 2 מהן עוברות בכבישים טכניים מאד.
במשך שנה נסעתי את הדרך הזאת בקליאו ספורט, מסיבות כאלה ואחרות  (שהיום לא היו חוזרות על עצמן גם אם הייתי צריך להוריד אשך), היא הוחלפה במאזדה 3 ספיריט אוטומטית (מנוע 2.0), היום - אני יכול להגיד בפה מלא שזה הרכב הגרוע ביותר שהיה לי אי פעם, והייתה לי פיאט פנדה אחרי זה.
בגלל שאני מריח עלייך שהסגנון שלך מכוון יותר לכיוון שלי מאשר לחברה שלוחצים בין רמזורים בפ"ת ופונים ימינה מהר ב3 צמתים רנדומליים בעיר בשישי בלילה) - קו המחשבה שלך שמתרחק מאוטומת (השגיאה במקור), מדוייק!
בהמשך לזה אגיד, שתכלס, הקטנות החלשלשות האירופאיות הן בית ספר מדהים לנהיגה, קשה להסביר לנהג הממוצע (ואתה עוד לא שם אפילו) את ההרגשה וההבנה שהיכולת שלך היא מעבר ליכולת של האוטו ואתה סגור ב100% על הגבולות שלו, בכל מצב.
וברגע שאתה סוגר את הפינה הזאת ברכב עם 60-80 כ"ס וצמיגים של אופניים, אתה יכול להתקדם הלאה.
הקליאו שהייתה לי למשל, עשתה לי בית ספר 70% מהזמן, מהמאזדה לא הצלחתי להינות, כי גיר אוטומטי זה חרא שלא ברא השטן ושום הגה סבבה לא יפצה על זה בכביש הררי.
היום יש לי 160ומשהו כ"ס שיושבים על גומי דביק (וגיר ידני כמובן) ואמנם זה לא הרבה ולא קופרה ולא ברז, אבל מחוץ לכבישים בסגנון סדום ערד שבהם באמת אפשר להינות עם כמעט כל רכב, זה מעבר למה שאפשר להחזיק על המגבלה בכביש ציבורי טכני (ואני מאמין שאני היום יודע להכיל את המגבלה של הרכב ב90% מהזמן, שאר הזמן ההגה החשמלי המת מסנן אותי כמו אקסית - ועדיין כמעט ולא מתקרב אליה, כי כביש ציבורי), המסלול זה סיפור אחר כמובן.

שורה תחתונה של החפירה - כמעט כל סופרמיני אירופאית\יפנית (אבל לא ספייסשיט או מיקרה) עם 80-100 כ"ס וגיר ידני תספק לך את השנה -שנתיים הראשונות, רק שים בלמים וצמיגים טובים.
אח"כ זרוק לפח ותביא משהו אחר, אתה תהיה הרבה יותר סגור על עצמך.
בגלל זה קח - את מה שתמצא הכי חדש, הכי שמור (מפיקנטו וסוויפט ועד ל208, קליאו, פנדה ופביה). דווקא מנוע טורבו הוא יתרון שאפשר לממש בהמשך בהשקעה קטנה מאד(בגלל זה המלצתי על ה1.2 של ואג).
בינינו אפילו ולוסטר ידנית זה סבבה רק שאתה סתם משלם מלא אקסטרה על פוזה בינונית מינוס על שלדה של יונדאי I30.

לגבי הפיאסטה שהמליצו לך עליה, זה רכב בסדר בגיר ידני, עד שאתה מנסה לתמודד עם עקיפה או עליה.
בעיני קצת חלשה מדי (וכותב את זה מישהו שהיה לו 60 כ"ס והיה מתכנן עקיפות כמו נהג סמיטריילר).

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Froyne כתב:

לא ציפיתי לראות אותה יחד עם הפיאסטה וה-208.

לא מתוך ניסיון.

כן, היא לא בחירה שגרתית, אבל וואלה... היא קלילה, בסיס הגלגלים קצר, הגיר (מבחינת תפעול ותחושה) לא נורא, ההגה בסדר, ואיכשהו כל זה ביחד מתחבר לחוויה שבעיקר עושה לך כזה "המממ.... מעניין. לא ציפיתי לזה". הנה מה שכתבתי עליה בזמנו (רק חשוב לציין שזה היה הטורבו, ולא בטוח שהייתי ממליץ ללכת על המנוע הזה כרגע בלי בדיקה מקיפה ומעמיקה).

לפני 13 שעות, RK כתב:

צודק, אבל...

הן ישנות, הולכות ונעלמות. לא יקנה אותן עכשיו, לא יחווה אותן אף פעם. וזה יחסוך לו כסף בגיל קרוב ל-40 לרדוף אחרי מכוניות שלא קנה פעם, מניח שאת יודע מאיפה אני יודע את כל זה 😄

לכל אחד מגרד משהו אחר, אני מעולם לא חוויתי יאריס (TS. חוויתי את היאריס וורסו של סבא שלי, אוטו חלבנים פר-אקסלנס) ולא כזה מדגדג לי... ביננו, ב-80-90% מהמקרים, המכוניות האלה שאנחנו מצטערים שלא חווינו מתבררו כמכוניות רועשות, לא נעימות, קשות לנהיגה, ואיטיות בקטע כואב. אני מבין שבמסגרת כישורי הנהיגה שלך איטיות זה בסדר, אבל לי קשה עם זה :P 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...