Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

קצת מוזר לבחור דווקא ברכב כזה בשביל הסעת אנשים, 

אני מסכים, אבל לא מבין מאיפה הגעת לתובנה שזו הסיבה 🤷‍♂️

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 שעות, oryo כתב:

וכשתהיה פה משפחה / כשחברים יצטרכו אז אסייע

יצאתי סתום, קראתי אסיע במקום אסייע...

• מצחיק 5

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Gosser1860 כתב:

לא זה שהחלפנו את ה-V6, V8, V10, V12 בכל מיני סוללות מתניידות?

יש לזה עתיד כי אתה יכול להכין חשמל ממים, רוח ושמש - אומנם כרגע די מזהם להכין את הסוללות עצמן, אבל כמו כל דבר עם מספיק כסף ועניין זה כנראה ישתפר משמעותית. 

ד"א, פורשה עובדת תוך כדי על דלק לא מזהם.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.8.2023 בשעה 11:22, SlowRide כתב:

עדיין לא המציאו את המיניוואן שיראה גנגסטה גם אם ישימו בו גריל מזהב וגלגלים 30 אינץ'.

בטח שיש, טויוטה אלפארד:

image.thumb.png.78a5dab0fdbb9c2176caa608379f1210.png

https://www.carlist.my/recon-cars/recon-2018-toyota-alphard-2-5-x-s-sa-sc-specs-package-free-5-year-warranty-our-company-still-absorb-sales-tax-for-you-until-31-march-2023-grab-your/10073157

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא, זה נראה כמו אוגר ענק עם גשר בשיניים...

• מצחיק 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתמול נפרדתי מהGTI, רכשתי אותה לפני שנתיים עבור אחי שגר אצלי לתקופת זמן ממושכת, היא עברה קצת שדרוגציה ולצערי גם תאונה (קלה) כי היה לו קצת כיף מדי - וכעת עברה לבית חדש. רכשתי ב11.5 ומכרתי עבור 14, אז בסה״כ שמרה ערך בצורה טובה (ומחזקת את האמרה שאני אומר גם לאנשים שרוכשים נדל״ן: ״כסף עושים בקניה״). 

אמנם לא צברתי עליה מיילאג׳ רציני - אבל כן יכול להעיד את מה שכולנו(?) יודעים: ההאצ׳בק הזו מצליחה לאזן יפה בין פלפל, נוחות ושימושיות. נראית קטנה, אבל איכשהו נוחה, ועם יכולת מטען מכובדת.

הטסלה בינתיים יושבת בעונש בגראז׳, ממתינה לד״ר. עקרונית היא במצב נסיעה, אבל כל פעם שאני מסתכל עליה עם כל השריטות וכו׳ זה עושה לי רע, אז אני מתנייד בבהמה.

ואם בבהמה עסקינן - אתמול תדלקתי אותה לראשונה, לרגע חשבתי שאני בישראל: $120 למיכל!!! לעבור מלטעון את האוטו בשקע בבית ללעמוד נצח בתחנת דלק ולחטוף חשבון של מסעדה טובה - אאוץ׳. גוש המתכת הזה שותה בערך 13 מפ״ג - שזה 5.5 ק״מ לליטר, וזה כשאני ממש ממש ממש עדין...

מזעזע.

מנגד, ככל שאני נוהג עליה יותר אני מגלה פתאום למה ארה״ב כ״כ אוהבת טראקס. כן, אני יודע שזה רכב מפגר, שאמור להיות כלי עבודה ותו לא.

... אבל משהו במוח שלנו מחווט דפוק ומאיזושהי סיבה לנהוג על מפלצת בגובה 2מ׳ זה כיף. אני לא יודע להסביר את זה, אבל יש לזה קטע.

העידו על כך ליטרלי כל אדם שנסע איתי והתלהב/ה כמו ילד/ה קטנ/ה (בואו נודה בזה: בעיקר הבנים, אנחנו יותר טיפשים אין מה לעשות). טוב, האמת שגם הילדה מתה עליה, אז זה לא לגמרי של בנים. אני לא יודע למה, אבל יש בזה קטע כיפי, וזה לא עניין של ״דאווין״ או רגשי נחיתות כי בואו, אני גבר וורקוהוליק נשוי +2 בלי זמן פנוי מעניין לי את התחת כל הקשקושים האלו, זה משהו אחר. איזשהו תא ישן בlizard brain שאומר ״חחחח אני גבוה חחחח״, אין לי מושג מה התועלת או תכלית של להיות גבוה בכביש, מה גם שאני הרי תמיד נמשך ל- ונוהג ב- רכבים נמוכים (ג׳ולייטה, מיאטה, מודל 3 פרפורמנס) - אבל יש לזה פאקינג קטע, בחיי.

בכ״א, אחרי קצת מיילים על הדבר הזה מיד הבנתי את כל הרציונל של הסייברטראק, ובד בבד נכנסתי לשוק שאין יותר כאלו כי זה פאקינג מתבקש. מיותר לציין(?) שכעת ברור לי לחלוטין שהמחליפה של המודל 3, אם כש יגיע הזמן, תהיה סייבר או ריביאן. עם איזו הגבהה וגלגלים מצחיקים? כן, כנראה. זז שניה לשירותים לבדוק אם נשר לי המלאולאו.

בכ״א אני לגמרי שוקל להעיף אותה מתוך ההבנה שזה באמת כלי מטופש להחריד וחסר כל תכלית, אז אחרי שההורים שלי יהיו בביקור ונעשה איזה טיול קראוונים אחליט על גורלה. בינתיים מדווח שאני מבין את הקטע, לגמרי.

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שחלק בלתי נפרד מזה זה גם המנועים המפלצתיים שיש לרכבים האלו, כלומר אם הטנדרים האלו היו בנויים לחיסכון ועם נתון 0-100 של 15 שניות, החוויה הייתה שונה למדי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני נוסע על הדבר הזה כמו סבתוש בלאו הכי...

אבל הסייברטראק על 3ש׳ ל100 נשמעת כמו צחוקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.8.2023 בשעה 10:14, David32 כתב:

הדעה הלא פופולארית הסמולנית שלי:

הטראק  הזה זה ביזבוז שמייצג איזושהי בעיה בצרכנות קפיטליסטית או משהו, אנאערף.

ולמה?

קודם כול אני יכול להבין את ההצדקה, בטוח גם שבגלל שאור בעל עסק וזה רכב כבד אפשר גם לקבל כול מיני הטבות, אז את ההיגיון הכלכלי אני מבין ומסכים שהוא קיים (גם אם לא מסכים עקרונית על אם הוא צודק).

אבלללל

זה גוש מתכת עצום ששוקל טונות, מזהם, שכנראה שמחוץ לשימושים מאוד מאוד ספציפיים הוא די אוברקיל. 

וזה גם לא רכב רביעי טוב, בטח לא בפורום של חובבי רכב. לא יודע, אליז היה יכול להיות רכב רביעי טוב. קייטרהם 7, באגי רציני, רכש שטח בנוי, אספנות מעניינת. אבל זה? meh.

ויוצא שבגלל איזו הצדקה כלכלית שבנויה על איזה תמריצים שמחולקים פחות נכון הבהמה הזאת הולכת להסתובב על הכבישים ולזהם את העולם - על סתם.

סורי אור, תתחדש. :)

פיייייי יא אללה, איזה חמוץ!

גאה להגיד שאני הראשון לזהות כבר לפני מלא מלא שנים שאוריו הוא רדנק טקסני שיתלהב מטנדרים מגודלים.

גרייט סקסס

• מצחיק 4

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

קשה ללמד כלב זקן טריקים חדשים - לכן עבורי אין משהו מרענן יותר מהרגע כשמישהו מוכיח אותי בטעותי, רגע בו אני למד משהו חדש, ולכן אני רוצה לשתף אתכם ברגע הארה שחוויתי היום.

(כאילו בואו, ״רגע״, ברור לכם שאני הולך לחפור…)
**

אני במטוס חזרה מביקור בקליפורניה, טסתי לשם בשביל להעביר צמד הרצאות - הנסיון הראשון שלי לעשות את זה בארה״ב (אציין שממש התגעגעתי להרצאות!). לשמחתי האירוע בעברית זכה להיענות גבוהה ולדאבוני ההרצאה באנגלית פחות - מנגד החומרים עצמם יצאו זהב גולמי ואני בבירור אעביר וובינר מאופטם בקרוב.

יצא לי לעבוד עם מאות אנשים בתחום הנדל״ן להשקעה / מגורים. אף אחד לא לימד אותי איך לעבוד ״נכון״ (או בכלל), אני מבצע את זה בצורה אינטואיטיבית לפי איך שאני, אור, מגדיר את החוויה האולטימטיבית: חוויה במסגרתה אין סיפורים, שקרים, sugarcoating וכו׳ - חוויה המכילה צלילת עומק לצרכים ואופטימיזציה על סטרואידים לכל העניין הזה לא משנה זו לא הפואנטה, הפואנטה שלי היא שהסיפור הזה הוא מאוד אינטימי ובפרט לקוחות רבים שלי הפכו לחברים או להיפך. מה חברים, חלק ארי מהחברים הכי טובים שלי!
(הערת צד: damn, רק כעת כשאני מעלה את זה על כתב אני קולט את גודל הפריביליגה).

במהלך שלושת הימים האחרונים זכיתי לפגוש הרבה אנשים, וזה היה די mindfuck - כי חלק מהחברים שלי הם אנשים איתם לא נפגשתי, פיזית, מעולם. אני פתאום נמצא בסיטואציה שאני פוגש מישהו/י במציאות בפעם הראשונה, אבל יש לנו קשר שמזכיר חברים מהטכניון והצבא. עבורי זו היתה חוויה שהרגישה נורמלית מאוד, ובדיוק בגלל זה זו היתה חוויה *סופר* מיוחדת, כי הסיטואציה עצמה אינה סבירה בעליל. 
איך ניתן לפגוש אדם קרוב בפעם הראשונה בחייך?

אני מתבדר, חזרה לנושא, אני מתקשר לאחד החברים לא חשוב שמות רביב, בשביל להודות לו על שפינה זמן ונסע מרחוק בשביל להפגש (״פינה זמן״, הבחור עקר״ב, לא משנה) והוא שואל אותי:

״איך היה?״.

עכשיו, למען ההגינות אציין שהוא כבר שנתיים מנסה לסחוב אותי לביקור - שבפועל היה חוויתי ומהנה, לכן עניתי את מה שמתבקש לענות בסיטואציה: 
למה לא גרמת לי לבוא לבקר עד עכשיו!? חשבתי שאתה חבר!!

במקום שהוא יתנצל כמו בנאדם, הוא בחר לסובב את הסכין:
אני אומר לך כבר הרבה זמן, אתה צריך לבוא, לפגוש לידים חדשים, לבנות אמון עם לקוחות, לייצר קשרים״
ובזמן שהוא אומר את זה אני מתחיל להתגרד.
**

תזכורת: פורמלית (ואישית) - אני לא איש מכירות, אני מהנדס / אסטרטג / אופטימיזטור. זה לא משנה שיש לי רשיון נדל״ן ולכן מבחינת הגדרה מקצועית אני ״מתווך״ (שם מכובס לאיש מכירות בתים). מבחינתי, אני לא ״מוכר״ בתים שנותן שירותי ייעוץ אסטרטגיה וכו׳ - אלא יועץ ואסטרטג עם רשיון רגולטורי לייצר עסקה.

אבל מעבר לכך שאין לי רקע פורמלי במכירות, יש לי תגובה אלרגית לכל התחום. כשאומרים ״מכירות״ אני חושב על הזמן שלי מנסה לחסוך כסף לאוניברסיטה בעגלות (כן כן 🙁 ), כשאומרים ״תיווך״ אני חושב על מי ש״תיווכה״ לי נכס בישראל כאשר בפועל כל תרומתה לאירוע נסכמה בלקחת אותי לנכס ש*אני מצאתי* בלי לספק ערך מוסף הולם (ובכלל), כשמדברים איתי על ״המרה״ אני חושב על אנשים שמנצלים פערי ידע בשביל לסגור עסקה ו/או מפעילים מניפולציות רגשיות בשביל להרוויח כסף - והכי חמור: כשמדברים איתי על ״לידים״ אני נעלב שמכנים אנשים בשמות גנאי, כאילו היו מוצר ולא עולם ומלואו.
לכן המילים שלו מייצרות לי תחושות לא נעימות. ממש ברמה הפיזית, צמרמורות וכו׳ (ברצינות).

אני מוצא את עצמי בדיסוננס קוגניטיבי: מצד אחד רביב בעצמו גם לקוח ובכלליות איש טוב ולכן לא ייתכן שהוא מנסה לייעץ לי לעשות דברים שליליים - הרי הוא ליטרלי אחד האנשים איתו אני נפגש בשביל ״לחזק קשרים״, בשפתו. מצד שני הוא משתמש בז׳רגון של מכירות כאילו אני באתי להתל בו ובאחרים, אז מה לעזאזל קורה פה??

ואז התובנה הראשונה הכתה בי (טוב, הוא הסביר לי): מכירות זה לא משהו פסול קטגורית, אלא בתור הדיוט בתחום עם חוויות חיים מסוימות אני מכיר בעיקר דוגמאות שליליות. כמו הבדיחה על עורכי הדין (99%/כל השאר) - כשמדברים איתי על מכירות אני חושב על עגלות וציורי שמן ולא על value add או יצירת הון, ופתאום אני נזכר במה שקרה לפני 30 דק׳ בדיוק:
**

אני פוגש לקוח לקפה, אנחנו מדברים על שלל דברים מעניינים במגוון תחומים שונים, ואז הוא קלט שכמעט נגמר הזמן ואני צריך לצאת לנמל״ת - יישר מבט ושאל אותי point blank: ״טוב, אז מה אתה צריך שאני אעשה בשביל לעזור לך?״
קפאתי.

מודה ואבוש: ברגע הראשון נעלבתי, למה הוא שואל את זה? הוא חושב שאני פה בשביל לחלץ ממנו משהו?? שהגעתי לפגישה כמו איזה איש מכירות שסתם מחמם את הכסא עם שיחת חולין עד שמגיע לאג׳נדה האמיתית?! בונא, אני נפגש איתך כי זה כיף ומעניין לי!

לקח לי בערך 20-30 שניות לנתח את הסיטואציה בראש (נראה כמו נצח שאתה בוהה בחלל), ואז לקלוט את המובן מאליו: לפני דקות ספורות דיברנו על זה שהוא מנהל חטיבה של לא-משנה-כמה-$, הוא *ממש* לא מעליב אותי, להיפך, הוא פשוט מקצוען עם אמפתיה שבאמת ובתמים רוצה לפרגן. 
פריביליגיה כבר אמרתי?

בחזרה לשיחה עם רביב, ולתובנה שלי: בסופו של יום יש לי עסק אינטימי שמתעסק במשהו שמפחיד את רובנו - לכן כל הזומים שבעולם אינם תחליף לפגישה אנושית. 
הוא המשיך להתרברב (הבנתם? לא משנה) שהוא אמנם הצליח לזהות את הפוטנציאל שלי כשרק התחלתי ולעשות על זה דאבל קליק בשביל לחלץ מקסימום ערך ולייצר קשר אסטרטגי עמוק, אבל לאנשים רבים קשה לקבל החלטות גדולות ולהניע פעולה מרחוק - ובצדק, התחום רווי באנשים מאוד שונים מעולם ההנדסה ולרכוש נדל״ן זו החלטה מפחידה הדורשת אמון ברמה גבוהה.
**

אוקיי אבל כל זה די טריוויאלי ואני מטבעי מאוד אוהב להפגש פרונטלית כי אני יודע שאני עובר מסך/טלפון בצורה לא אופטימלית, אז למה בעצם לא ביצעתי זאת עד כה? התחלתי להריץ תהליך דיבאג עצמי והגעתי לתובנה השניה:

בגלל הקישור המנטלי (השגוי) שלי בין מכירות ונוכלות בצורה קטגורית, אינטואיטיבית (קרי: ללא מחשבה יתרה) חסמתי את האפשרות לטוס להפגש עם האנשים מתוך החשש שהם יסווגו את הפגישות האלו כפגישות עם אג׳נדה. פגישות מכירה. 
זה החזיר אותי לימי ״150 משכורות״, בהם פתחתי את ההרצאה בדיסקליימר ארוך מדי על זה שאני באמת ובתמים לא בא למכור שום דבר, ללא אג׳נדה, סתם בקטע של לעזור. בימים האלו זה היה פשוט יותר כי ליטרלי זה היה המצב, אבל כעת כשאני מדבר על אוסטין אז אני יותר מדי self-concious ועמוק בתורת המשחקים, וחושב הפריזמה של האדם שמנגד שעלול לפרשן את הדברים שלי כמניפולציה ולא שיתוף ידע.

הרי כשאנחנו יושבים אצלי לקפה באוסטין אז ברור שאני נהנה לארח ולייצר חברים - אבל אם טסתי עד לבית של מישהו אז לכאורה ברור שבאתי עם אג׳נדה, וזו פינה חשוכה בה אני ליטרלי *מפחד* להתקיים.
בגלל החשש שלי מהשוואה לתחום שעושה לי צמרמורות ואג׳נדה שאינה מנת חלקי, פסלתי וקטור שלם שהיה יכול לייצר הרבה טוב בעולם. בתור מי שמשתדל מאוד לא לקבל החלטות מתוך אגו, בפועל יצאתי אגואיסט.

איזה בזבוז.
**
טוב יצא לי (עוד) פוסט חופר, אני תוהה האם שווה לעשות פודקאסט שאף אחד לא ישמע במקום פוסטים שמתאימים בעיקר לאנשים עם עצירות.

(לינק למקור)

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התפתחות זה אחלה דבר. זה למה אתה גם מושך קליינטורה איכותית.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

טוב אז בסוף ההחלטה לרכוש את הטארק היתה מטופשת, הייתי צריך לקבל אותה בלחץ זמן והלכתי על זה - הימור שנכשל כי בסוף לא מסתדר לי לשים RV בנכס, ולכן אין לי באמת שימוש במשאית. היא יושבת כ״כ הרבה זמן בצד שהלך המצבר...

אמהמה, בשיטוט בפייסבוק פתאום קלטתי שאיזה מר ברנש העלה את רכב החלומות שלי (הלמבו הוציאה את העוקץ מרכבי-על, לכן מדובר במשהו די מטומטם ובר השגה). עקרונית אני אמור לשמור את זה למיילסטון עתידי עליו לא החלטתי (אקזיט? סגירה גדולה? משבר גיל 40?) אבל ההזדמנות קוראת לאופורטוניסט או משהו. עשיתי hail marry ושאלתי האם ישקול טרייד+ על הטראק, ובמקריות משוללת כל הגיון מסתבר שהבחור גם ככה תכנן לרכוש טראק בשביל לגרור צעצועים אחרים מדי פעם.

אז אני בדיונים איתו, וזה די רקם עור וגידים, ובשישי הקרוב אנחנו נפגשים ואני אהיה אמור לקבל החלטה האם אני אשכרה עושה טרייד לאריאל אטום (3, k20 supercharged).

...ואני די בבלבלות כי ברור לי שזו החלטה מטומטמת. אני על גבול המאמין שאתחרט עליה, אבל פאקינג בא לי. 🤔🤷‍♂️🤦‍♂️

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכיף בליהיות עם מספיק כסף זה שאפשר לקבל במודע החלטות מטומטמות.

לך על זה, תהנה ומתי שיימאס תעביר למטומטם העשיר הבא.

ותתנחם בזה שלפחות זה תפוס פחות מקום בגראז'.

• מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

תתנחם בזה שלפחות זה תפוס פחות מקום בגראז'

להיפך, הטראק עומדת בחוץ, עבור השטות הזו אצטרך לפנות מקום בגראז' כי בחוץ היא לא תהיה 

גם עו"ד גירושין זה לא עסק זול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...