Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 29.6.2023 בשעה 06:00, oryo כתב:

בכלליות אני מוצא את כל התופעה הזו כמרתקת כי שום דבר כאן לא הגיוני, דווקא כשאתה לבד בסטודיו זה נשמע כמו האמ-אמא של הsafe space, לעומת מצב שאתה מדבר עם מאות אנשים בלייב או נניח לקוח של מליוני דולרים בפגישה ראשונה ואסור לטעות - אז לא ברור לי למה דווקא בסיטואציה ה״פשוטה״ אני ב30-50%. הזיה.

בקהל יש לך סוג של פידבק, מראה. המוח שלנו מתוכנת לבדוק את התגובה של השומע(ים) מולנו ולהתאים את המשך הדברים. כשאתה מדבר מול מצלמה הלולאת פידבק הזו נשארת פתוחה וזה משאיר אותך ״באוויר״.

בלי להבין כלום בתחום, אולי תנסה, לפחות בהתחלה, לשים מישהו בצד השני של המצלמה?

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. זה סוג אחר של וידאו: העיניים שלי עכשיו לא ממוקדות בצופה אלא באדם אחר, ואתה לא בשיחה איתי אלא מאזין לשיחה שלי עם אדם אחר 

ב. ניסיתי את זה, לא עובד טוב, התת מודע שלי קולט את הטריק. בשביל שזה יעבוד אני צריך לנהל שיחה, ואז הדינמיקה מא' עוד יותר עמוקה, זה נהיה מעין פודאקסט סטייל 

וזה בדיוק מה שאני עושה בשורטים וזה נראה יותר טבעי בהתאמה, אבל הפורמט פחות מתאים ללונג 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

למה כריסטופר נולאן הוא הבמאי הכי טוב של זמננו, ולדעתי אי פעם?

1. נולאן אינו "רק" במאי (תפקיד משוגע בפני עצמו) - אלא גם הכותב והמפיק של הסרטים שלו. כמו שהוא מולטי-דיציפלינרי בעבודה (כאמור, מיישם שלושה תפקידים מתאים במקביל, במצויינות) הוא גם כזה בקולנוע היות ואין באמת ז׳אנר ספציפי אליו הוא משתייך: יש לו סרטי דרמה, מתח, אקשן, קומיקס, מד״ב ומלחמה.

2. ממנטו Memento הוא סרט שעובר מסך גם היום בקלות, ללא בעיות קצב וחדשנות פסיכית גם ב2023, לא ברור איך זה ייתכן עדיין לחדש שלושה עשורים אחרי שהומצאת אבל הוא עשה ועושה את זה איכשהו. קחו אדם שלא ראה ממנטו והושיבו אותו מול המסך ותראו איך בסוף הוא אומר ״אומג מה קרה פה עכשיו״ (ואם לא, זה הזמן לחסום אותו בפייסוש!). נולאן הצליח לייצר סרט מופת על הנסיון הראשון שלו לייצר סרט (״אמיתי״/מלא) וזה אומר דרשני.
ציון 5/6

3. היוקרה The Prestige סרט על שני קוסמים בשלהי המאה ה19 שמכיל אקשן מתח רגש וטוויסט מטורלל? איך זה ייתכן...!? קאסט מהטובים שאי פעם חוברו (ג׳קמן בייל ג׳והנסון קיין וה-הפתעה של הסרט דיוויד פאקינג בואי!!), טוויסט שמופיע לך מול הפרצוף ואתה עדיין חוטף פצצה לפנים (ואז עוד כאפה נוספת לסגור את זה כמו שצריך), סרט מבולגן לגמרי שעדיין עובר טוב בצפיה ראשונה, ועדיין מצליח להשתבח עם כל צפיה נוספת (#הסמויה). Masterpiece לכל דבר ועניין.
ציון 6/6

4. האביר האפל The Dark Knight זה סרט קומיקס. שווה להתעכב לרגע על המשפט הזה ולחשוב על כל סרטי הקומיקס אי פעם ולקלוט שאיכשהו, לא ברור איך, נולאן הגאון הזה הצליח לדחוף סרט קומיקס(?!) לראש מדרג הסרטים ע"י כל מדרג בערך + לקבל אוסקרים (לא מספיק), ובכלליות לייצר סרט קומיקס שמרגיש הרבה יותר כמו סאגת פשע מציאותית, כל זאת בזמן שהפרוטגניסט מסתובב בתחפושת של עטלף והאנטגוניסט ליצן.
מ ט ו ר ף .
ציון 6/6

5. אינספשן Inception (לא, אני לא אקרא לסרט בשם העברי המטומטם שלו) מערבב את המח, ליטרלי, כשהוא מתחיל לשחק על ציר הזמן והתת מודע בנסיון של נולאן לייצר סרט שוד בחלומות. הסרט אמנם שזור במלא בעיות וככל שחושבים עליו לעומק הוא קצת נחלש, אבל עדיין נולאן מצליח לבנות עולם שלם ולגרום להרהורים על האם המציאות היא אמיתית או שהכל בסה״כ חלום ממנו נתעורר. הסיום הפתוח היה שנוי במחלוקת אבל לדעתי הוא מצמרר ומתאים מאוד למיינדפאק שהוא הסרט עצמו.
ציון 5/6

6. בין כוכבים Interstellar הוא למדע בדיוני מה שהאביר האפל הוא לסרטי קומיקס, אדפטציה ריאליסטית לז׳אנר שאינו ריאליסטי בהגדרה. סרט מלא ברגש ועצמה, וכיום כאב לילדה אני מתחבר אליו הרבה יותר שכן האהבה אליה היא אכן סוג של מימד רביעי. קצת כמו אינספשן, גם פה יש עולם ופרשנות שמטבעם מכילים כל מיני פרדוקסים / נק׳ בהגיון נמוך, ובד בבד לדעתי הם לא גורעים יותר מדי מהחוויה העצמתית שהיא הסרט מתחילתו עד סופו.
ציון 5/6

7. דנקירק Dunkirk לוקח את ז׳אנר המלחמה ומפרשן אותו בצורה חדשנית לגמרי, גילן גולן מ שובר מסך חידד לי את הנקודה הזו: זה סרט בו הדבר הכי קרוב ל״גיבור״ הוא הקרב עצמו, כי ככה זה במלחמה, אין באמת גיבור אחד אלא כאוס שלם. אני לא מתייחס לסרט הזה כסרט, אלא כחוויה. סרט שהיה מדהים לצפיה בקולנוע ובד בבד ברור לי שיהיה די פח לצפיה על מסך 55 אינץ׳ בשקט בשקט כי הילדה ישנה.
ציון 4/6

8. את טנט Tenet ראיתי פעמיים בקולנוע, ואז השקעתי עוד זמן בניתוחים ביוטיוב, ואחרי כל זה אני יכול לומר שאני מבין בערך 60% מהסרט ביום טוב. נולאן לקח את האובססיה שלו למשחקי זמן צעד אחד רחוק מדי ויצר סרט שאתה מסיים עם דם ניגר מהאף. יש בסרט מלא אלמנטים ממש מגניבים: מצניחים אותנו ישר לתוך האקשן, הגיבור מגיע משום מקום (קצת כמו הג׳וקר מהאביר האפל) וללא סיפור רקע, הסיפור ה׳רומנטי׳ אינו באמת בין גבר ואישה ויותר בין חבר לחבר, והאקשן מטורלל לגמרי. ועדיין, סרט הוא חוויה סגורה ואתה לא אמור ללכת לעשות ש״ב בשביל להבין אותו, ואם אתה עושה זאת ועדיין מתקשה אז יש בעיה.
ציון 3/6

9. האביר האפל מתרומם הוא 2/6 לא מדברים על הסרט הזה תודה.

**

ספרתי, בדירוג האישי שלי לנולאן יש 2 שישיות ו3 חמישיות, ומי שלא מכיר את הדירוג (הטוב מכולם באופן מדעי) לא מבין את גודל האירוע, היות ויש פחות מעשרה סרטים בדירוג מלא (6) ומעט מאוד בדירוג מצוין (5) ולכן לנולאן יש נתח של 20-30%, לסרטים שהוא ביים כתב והפיק עצמאית. מדהים.
בקרוב יצא אופנהיימר ואני ממש ממש מקווה שהוא ישבור את המגמה של השנים האחרונות ויוסיף עוד 5 לאוסף.
אז מה אתם אומרים, יש מישהו שיכול לתת לו פייט?!
image.thumb.png.65698783aa8fdfa097013cc2f13f8f9c.png

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, oryo כתב:

יש מישהו שיכול לתת לו פייט?!

זה ייגמר (בהרבה יותר מידי) דם:

Quentin Tarantino caught jaunting through Tel Aviv on a bicycle

ומוסיף את "גבות":

martin scorsese's eyebrows (@ScorsesesBrows) / Twitter

ומעלה עם ה"סנדק":

Francis Ford Coppola - Turner Classic Movies

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
  • אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבורי, טרנטינו הוא הבמאי הכי overrated שיש - לעומת נולאן המולטי טרנטינו הוא די ״one trick pony״

עכשיו שלא ישתמע אחרת, זה חתיכת ביג פאקינג טריק, ויש לו שפה ייחודית והוא גאון אין ספק - ועדיין, לא מחזיק מול נולאן בספר שלי

סקורסזה ושות׳ סיפור אחר

מישהו גם אמר לי בפייסוש על הבמאי של דיון - דניס וולנבו. לדעתי יש לו פוטנציאל להפוך למאסטר לא קטן בעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה למה ההשוואות האלה קשות, כמו להשוות סופרים, בטח כאלה שכתבו יצירות מופת. כי אין באמת איזה סרגל או שיטת מדידה, זה בעיקר סובייקטיבי.

עבורי שניהם מצויינים עם יותר מסרט קאלט אחד, אפילו יותר משניים. שזה לבדו הישג על-אנושי. זה כל כך על-אנושי שאין הרבה הקבלות\אנאלוגיות שיעשו עם התכונה הזו חסד.

• אהבתי 1

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, oryo כתב:

9. האביר האפל מתרומם הוא 2/6 לא מדברים על הסרט הזה תודה.

טוב תשמע. כאילו יש לנו מלא דברים שאנחנו לא מסכימים עליהם. מלא. 

אבל זה? חסימה. פשוט חסימה. 

קללות שאחטוף עליהם אזהרה.

זה כאילו בכוונה כתבת פה כדי שמישהו לא יסכים איתך. לעורר אמוציות.

"אינטרסטלר טוב אבל לא בכיתי בו" שיט כזה

ואיך טננט קיבל פחות מהאביר האפל עולה? באמא שלך. נו באמא שלך, אפילו חזותית, אליזבת' דביקי הזאת יפה, אבל אן האת'וואי...

אולי זה כי אתה יודע שלא משנה כמה תתאמן, ומה תעשה, לעולם לא תצליח להיות מגניב כמו ביין. 

נו באמת.

אני הולך לראות את זה שוב כדי לעשות לך דווקא.

טמבל.

וכמובן שזה הביא את הפרודיות המעולות האלה:

ספוילר

אגב גם בגינס טוב. ובכלליות לדעתי היית צריך להתייחס לשלישיה ביחד ומתוכה בגינס הכי גרוע ועדיין זאת טרילוגיה מעולה מעולה.

איזה כיף זה לראות את האביר האפל והאביר האפל מתרומם.

לפני 11 דקות, Gosser1860 כתב:

זה למה ההשוואות האלה קשות

"12 הכיסאות" של גאידאי או עם מירונוב? הרי התשובה ברורה לכול בר דעת, ועדיין יש אנשים שבוחרים את הלא נכון.

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1
  • מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, David32 כתב:

ואיך טננט קיבל פחות מהאביר האפל עולה?

אני יותר מאמין למכוניות שנוסעות אחורה בזמן, מאשר לרשע ששם פצצה עם טריגר עוד חודש ואז קובר את כל השוטרים כולם חודש מתחת לרצפה והם יוצאים מגולחים ומוכנים לקרב חודש אח״כ ומשחקים אותה braveheart בחיאת דויד מה זה הפח הזה.

אין ספק שטום הארדי מלך המלכים ושאן הת׳אווי בכלל לא בליגה של מה שמה, פלוס שהאדפטציה של שניהם בתור ביין וחתולה יצאו טו-אוב. א-ב-ל אחרי הסרט הקודם (6/6) הטריילרים (6/6) וסצינת הפתיחה (לגמרי 6/6) - לראות את הסרט הזה היה כמו לראות סרט קומיקס, ולא במובן הטוב של המילה.  אני מדבר רמת דרדוויל. הוא היה יכול לקבל 3 (״צפי״) אבל הוא מקבל 2 כי עגמת הנפש!!!!!

(ובתור מעריץ מושבע של נולאן תחשוב כמה זה שורף בעכוז לרשום 2 על סרט שלו)

בגינס (לקח לי קצת זמן להבין lol) סבבה, אבל לא שווה אזכור מבחינתי, ״סתם״ 4 מגניב, עוד סרט טוב ותו לא.

וזה טנט, לא טננט, יא פלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, David32 כתב:

עם מירונוב?

אה, זה קל, אני פחות בקטע של מחזות מוזיקליים.

• אהבתי 1

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

אה, זה קל, אני פחות בקטע של מחזות מוזיקליים.

מניח שזה לא כולל את team america, כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדירוגים שהייתי נותן לנולאן דומים מאוד.

מה שכן, הבנתי בשלב מסוים שאני מדבר עליו כמו מעריצה שרופה ושאיך שהוא לא כל העולם שותף לסגידה העיוורת שלי אליו, אז צריך להיזהר עם הסופרלטיבים...

השנקל שלי - צפיתי שוב ושוב בסרט האחרון של טרילוגיית באטמן ואני נאלץ להסכים שזה בערך הסרט הכי גרוע של נולאן. פשוט בלאגן לא מחובר. השני, להבדיל, יצירת מופת נצחית, הכול התחבר שם יחד כולל הית'.

דנקירק וטנט דומים בצורה מסוימת - שתיהן פסגה עילית של טכניקה מושלמת, הצד היותר "קר" של נולאן, לטוב ולרע.

אני יכול להשתפך פה בלי סוף, אבל האחת התכונות שאני הכי אוהב אצל נולאן זה שהוא מהבודדים שמציבים *אתגר* למלחינים - הנס צימר - אינטרסטלר כמובן עם העוגב, אבל גם דנקירק (שלום לך אוגמנטציה בסולם אוקטלי) וגורנסון (טנט, עם כל הסימפולים שמושמעים ישר והפוך בו זמנית).

ואז בא וילנב והצליח להוציא מצימר את dune שזה הפסקול הכי מטמטם ever

עריכה:

הזכירו פה את קיובריק - אין עוד במאי עם אוזן מוסיקלית כמוהו, יצירתיות משוגעת בבחירה של הקטעים.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לטרי גיליאם יש כמה יצירות מופת.

פישר קינג ו-12 קופים אדירים בעיניי.

דיי מסכים עם הדירוג של סרטי נולאן, ויש את הביצוע שלו לסרט עם אל פאצ'ינו ורובין וויליאמס, אינסומניה - פשוט בית ספר לבימוי (למרות שהוא לא כתב את הסרט המקורי).  4.5.

אבל הוא עוד ילד. כשיהיה גדול, אולי יצליח לעשות איזו אפוקליפסה עכשיו והכוכבים שלו כמעט ימותו ממש תוך כדי הצילומים (ואז יעברו החייאה ויחזרו לסט, ע"ע מרטין שין) ולא בעונה המתה של אחרי הפרימיירה ולפני האוסקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, oryo כתב:

מאשר לרשע ששם פצצה עם טריגר עוד חודש ואז קובר את כל השוטרים כולם חודש מתחת לרצפה והם יוצאים מגולחים ומוכנים לקרב חודש אח״כ ומשחקים אותה braveheart בחיאת דויד מה זה הפח הזה.

אוי סרט הקומיקס לא אמין? 

oh well

איפה יבגני.

@יבגניפ

קודם כול, תמיד כדאי לקרוא שוב את מה שהוא כתב על בטמן.

שנית, זה כאילו הקטע, שהם באו "לשחרר", אבל פסדר. 

שלישית, אה להיכנס לתוך חלום יותר אמין. (מהסרטים האהובים עלי).

ובכלל זאת טרילוגיית הקומיקס היחידה שבאמת אהבתי. וצפיתי בהם מחדש כמה פעמים. לעומת כול מיני סרטים אחרים שלא אציין את שמם.

שלא נדבר על הבאטמן המדוכא החדש. פח אשפה כזה...

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, David32 כתב:

שלא נדבר על הבאטמן המדוכא החדש. פח אשפה כזה...

איזה בטמן חדש?

לא יצא בטמן חדש.

זה לא קרה.

לפני 19 דקות, David32 כתב:

קודם כול, תמיד כדאי לקרוא שוב את מה שהוא כתב על בטמן.

בבירור היצירה הכי טובה שלו, כמעט גורם לי לסלוח על כל הררי הבבל״ת שלו עם יונואוהו

לפני 20 דקות, David32 כתב:

אוי סרט הקומיקס לא אמין? 

oh well

נו אבל זה כל היופי במתחיל / אפל, סרט קומיקס שבתכלס מרגיש אמין בקטע לא הגיוני, והרבה יותר קרוב לסאגת פשע מאשר קומיקס.

לוקחים אדם שמתחפש לליצן וגורמים לו להיות הפסיכופת הכי משלהב בהיסטוריה של הקולנוע (כאילו, הוא ואנטון שיגור, אבל בקטעים אחרים לגמרי)

אגב במישור הזה, כאמור גם ביין יצא מדהים, פשוט חבל לי שהתסריט היה כפי שהיה.

לפני כשעה, hans כתב:

ואז בא וילנב והצליח להוציא מצימר את dune שזה הפסקול הכי מטמטם ever

!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...