Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

התכוונתי לכוח העבודה הדרוש. ברור שלא מתחזקים דברכזה לבד.

כוח האדם זמין ונגיש או שכמו בארץ מאוד קשה למצוא מנקה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש אנשים, גם מנקים וגם גננים. 

לשני אלו יש גם חברות וגם אנשים ישירים.

• רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה באמת משלמים היום למנקה בישראל? אנחנו משלמים בערך 40 שח לשעה. יוצא בערך 120 שח ל-3 שעות שהיא עובדת. אבל שמעתי מחברים בישראל שהמחירים הרבה יותר גבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת על יזמות והתהליך שאני עובר -

בשנתיים וחצי האחרונות יש לי עסק שקשור בנדל״ן, מבחינת ביצועים אני בגדר ״סבבה והכל״ ובפועל מאוד דומיננטי בשוק המקומי מבחינת ווליום ושאר פרמטרים אובייקטיביים, אבל אצלי בעסק משהו עדיין לא עובד כמו שצריך.

עשיתי הרבה חושבים והגעתי למסקנה שבזמן שאני לגמרי exceeding expectations מבחינת execution כIC, טוב שניה זה יותר מדי אנגלית ואני יודע שזה מעצבן את חלקכם אז אשכתב -

בזמן שאני מבצע חזק מבחינת ביצועים כ״פועל״ (עובד?) בעסק, הסתכלתי פנימה והבנתי שבתור מנכ״ל אני די מאעפן. כנראה שבקושי meeting ex ואולי אפילו קצת מתחת. שאלות סופר בסיסיות כמו ״מה הווליום״ נענות ב״לא יודע״ - מגוחך. הבעיה היא שבתור ה-טאלנט בחברה אני לא יכול לפטר את עצמי, ואין באמת מישהו שיכול להחליף אותי או למלא את מקומי, אז אין ברירה וצריך להשתפר. תכל׳ס? גם בא לי להשתפר, אין סיבה שלא וזה אחלה סקילסט להחזיק בו במידה ויתחשק לחזור לcorp (קשה לדמיין..).

אחת הבעיות היא שאני מגיע מתחום ההנדסה לתחום שנחשב כמכירות, למרות שזה בתכלס אחד הארטיפקטים הכי טובים שיש לי ברמת הvalue prop והרבה דברים שאני עושה אינטואיטיבית עובדים ממש טוב - ברמת התפעול זה קצת שוטגאן לברך כי מעולם לא חשבתי במונחים של funnel, conversion או leads.

בנוסף - אין לי באמת נסיון בניהול חברה, I'm YOLOing this shit. פתאום צריך להתמודד עם כל מיני ענייני HR, הנהגה, הדרכה וכו׳. היה רגע מסוים לפני שנה וחצי בערך, כשאנחנו יושבים כל החבר׳ה במסעדה ופתאום אני קולט בזמן אמת שבתכלס אנחנו לא סתם ״אור ואנשים פריפריאלים״ אלא חברה, פרופר. כן, זו רמת הקלולסיות...

לפני חודשיים בערך הבנתי שאני לא מצליח לשפר את עצמי בקצב מספיק טוב, ושאני צריך ׳לדווח׳ למישהו. יש קטע כזה כשיש לך עסק, אתה לוקח אונרשיפ על כל העולם ואחותו, אבל מרעיב את עצמך חדשות לבקרים. עכשיו מילא להרעיב את עצמך, אבל אני גם מרעיב את העסק אם אני לא משתפר בקצב תואם לרמת החברה שאני מנסה לבנות. מפה לשם פניתי ללקוח לשעבר שהפך לאחד מחברי הקרובים שבנה חברה של מליונים ב2 ידיים וייעץ לי המון מתוך רצון אמיתי לעזור, וביקשתי ממנו למנטר אותי תמורת אקוויטי ב״אוריו״ (שבלאו הכי כבר יש לו כי אחרי מס׳ עצות מאוד שימושיות הוא כבר קיבל ״אלוקציה״ אצלי בספר מבלי שהוא יודע) - מפה לשם התחלנו להפגש כל שבוע ואני רואה את הטרנד החיובי של ההתפתחות האישית שלי כמנכ״ל.

לקראת תחילת q3 הדגש החזק שלי הוא על מרקטינג, שרפתי על התחום הזה עשרות אלפי דולרים דרך כל מיני יועצים ו׳מומחים׳ ולא יודע מה שבתכלס ייצרו לי כלום בלאפה, אני כבר חודשים רבים מנסה לעשות את זה בעצמי ״אינטואיטיבית״ ומגלה שהאינטואיציה שלי שווה לסאבסקריפשן לשירות סיינטולוגיה פרמיום ת׳יתן לבל 9000 פלוס מינוס, קיצר צריך לעשות סדר בבלאגן האטומי שהוא ״כל מה שאינו אקזקיושן״ (וגם שם יש עבודה).

אין לפוסט הזה יותר מדי פואנטה מלבד לפרוק קצת ולשתף בתהליך שאני עובר בנסיון להפוך לגרסא משודרגת של עצמי (זה נשמע הזוי בעברית :)), ואולי אנסה להעביר למילים את השיעורים שאני לומד כי כשמאפיינים משהו כמו שצריך יש הרבה שיעורים עצמיים וערך - הן לעצמך והן לאחרים. 

העולם הוא מקום כאוטי ומעניין, וכל פעם שאני מרגיש קצת אפס אני מזכיר לעצמי שזה בסה״כ עוד פוטנציאל להשתפר. עכשיו כל שצריך לעשות זה להוציא לפועל ולקוות להצליח 💪🤞

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, oryo כתב:

לקראת תחילת q3 הדגש החזק שלי הוא על מרקטינג, שרפתי על התחום הזה עשרות אלפי דולרים דרך כל מיני יועצים ו׳מומחים׳ ולא יודע מה שבתכלס ייצרו לי כלום בלאפה, אני כבר חודשים רבים מנסה לעשות את זה בעצמי ״אינטואיטיבית״ ומגלה שהאינטואיציה שלי שווה לסאבסקריפשן לשירות סיינטולוגיה פרמיום ת׳יתן לבל 9000 פלוס מינוס, קיצר צריך לעשות סדר בבלאגן האטומי שהוא ״כל מה שאינו אקזקיושן״ (וגם שם יש עבודה).

שים לב לנתוני הצפייה בסרטונים, קצת מצחיק להגיד את זה לאיש נתונים ללכת לצפות בנתונים, לא?

שורה תחתונה -> 360 לא עובד לך בערוץ "הישראלי" שלך. 

האמת כבר אז לפני אי אילו חודשים שכתבתי לך ש360 לא עובד לי, ציפיתי שלפחות לאחרים זה יעבוד ויתחברו לזה אבל איך אפשר להתווכח עם נתונים?

כנראה שהשוק המקומי ביוטיוב עדיין די מיושן וVR זה רק גימיק אצל הצופה הישראלי.

בהצלחה ודי תן לי קצת סרטונים בלי 360..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למצוא לעצמך מנטור עם מעורבות עסקית זה פרייסלס. ראיתי את זה קורה באחד הסטארטאפים שהייתי בו לאחרונה - כשהמנכ"ל עבר מכל מיני ניסיונות אמיצים וכנים לייצר תוכניות וכיוונים - למפגשים קבועים עם יועצת ומשקיע חצי-מעורב - פתאום הכול מתחדד. 

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, מנכל טוב לא עושה כלום חוץ מלהציב את האנשים הנכונים בצמתים הנכונים ולהציב יעדים. מנהל טוב הוא מומחה למומחים.

אני לא יודע מה נפח העבודה ואם זה ישים בעסק כזה אבל לוקח זמן ללמוד במה אתה פחות טוב וצריך לזוז הצידה, ללמוד איפה חבל על הזמן שלך וצריך לקחת מישהו זוטר שאתה תנחה אותו ועל מה בכלל לוותר.

גם לי לקח זמן ללמוד שכשאני עושה את הרוב לבד אני מסתכל לעומק במקום רוחבי ואני מפספס הרבה דברים.

לתפקיד ניהולי יש עקומת למידה ואת השיעור הכי חשוב וזה ללמוד שאתה לא יודע עברת מהר יחסית ובהצלחה.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, hans כתב:

למצוא לעצמך מנטור עם מעורבות עסקית זה פרייסלס

אני כבר עכשיו רואה הר של ערך שנוצר ומבסוט מאוד שזכיתי להכיר אנשים בקליבר גבוה. גם בגלל שהעסק שלי עוסק במשהו אינטימי-למחצה (בעיקר כשמדברים על נדל״ן למגורים) ובגלל הגישה שלי לסיפור הזה והתוצר הנלווה לכך - יוצא מצב שאנשים הרבה יותר מוכשרים ממני ממש רוצים לתרום מהזמן הפרטי שלהם ולעזור. אחד המנטורים העסקיים שלי, בחור אמריקאי בן 60+, אוהב לומר ש your network is your net worth - יש בזה לא מעט אמת.

לפני 20 שעות, DareDevil כתב:

שורה תחתונה -> 360 לא עובד לך בערוץ "הישראלי" שלך. 

א. אתה צודק וב. הכל לא עובד, אז כשהכל לא עובד קשה לבד מה ממש ממש לא עובד ומה ״רק״ ממש לא עובד :)

תראה, הטירונות שאני עובר ביוטיוב זה נושא בפני עצמו, כמות המורכבות של החרא הזה היא גדולה בשני סדרי גודל יותר ממה שחשבתי - וחשבתי שזה סופר מורכב. נכון להיום בוידאו של 5-10 דק׳ מושקעות סד״ג של 10-15 שעות פוסט פרודקשן (עריכה) ועוד סד״ג של 3-4 שעות שלי + מאמצים היקפיים. זה ROI מחריד כי הזמן שלי זה אחד המשאבים הכי יקרים בחברה.

בפגישה הראשונה אמר לי המנטור שצריך לחסל את כל הסושיאל קונטנט, בזמן ההוא לא היו לי מטריקות ועבדתי רק על בסיס אינטואיציה (החלטה אומללה מאוד) אז עוד הייתי אופטימי, כשהתחלתי לעשות deep dive לתוך המספרים הבנתי עד כמה עמוקה המחילה. כרגע אני קרוב מדי לQ3 וכבר די קומיטד אז אני נותן לזה עוד פוש, אבל רוב הסיכויים שעד סוף הרבעון אני מתקפל החוצה, לא חושב שיש לי התכנות נכון להיום. sad!

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

אור, מנכל טוב לא עושה כלום חוץ מלהציב את האנשים הנכונים בצמתים הנכונים ולהציב יעדים. מנהל טוב הוא מומחה למומחים.

זה נכון באופן כללי, אבל לא בר ביצוע לעסק שלי בו סוג-של ״לצערי״ אני לא רק המנכ״ל אלא גם הטאלנט, והשיט שיושב אצלי בראש לא עובר בקלות או המהירות הנדרשת לאנשים אחרים. זה מצחיק כי מצד אחד בניגוד לדיזיין ארכיטקטורה ואפילו ״סתם״ קוד אני מרגיש שמה שאני עושה זה ברמה ש״כל קוף יכול״, ובפועל אני מגלה שזה יותר מסובך ממה שזה נראה. לדעתי שום דבר ממה שאני עושה לא מסובך במיוחד, אבל כנראה שכשעושים סופרפוזיציה לכל הפרמטרים יחד עם ידע גם רוחבי וגם עמוק זה גורם לכך שהרבה יותר קשה לשכפל אותי מכפי שציפיתי. 

יצרתי סרטוני הדרכה, wiki, מסמכים, אני מבצע brown bags לצוות - ובשורה התחתונה זה עדיין לא מתקנוורט לפרפורמנס שקרוב למה שאני מגדיר כmeeting expectations. בתחום הזה של נדל״ן אנשים שחיים את התחום חיים כסוכני מכירות ולנתק את הקשרים המנטליים ולהתמקד בclient obsession ו-empowerment, ומנגד כשאני מביא אנשים מבחוץ אז יש עקומת למידה קשוחה ומדובר בperformance based comp שזה מאוד שונה מהנורמה.

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

אני לא יודע מה נפח העבודה ואם זה ישים בעסק כזה אבל לוקח זמן ללמוד במה אתה פחות טוב וצריך לזוז הצידה, ללמוד איפה חבל על הזמן שלך וצריך לקחת מישהו זוטר שאתה תנחה אותו ועל מה בכלל לוותר.

זה לחלוטין משהו שאני מנסה לעשות, הבעיה שבין אקזקיושן קונטנט הדרכה מנכו״ל ופיתוח תכנה, שאלו הפריוריטיס המרכזיים ואני אפילו לא נכנס לשאר, יש דברים שממש קשה לדלגץ. בסדר, רומא יום וכו׳.

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

לתפקיד ניהולי יש עקומת למידה ואת השיעור הכי חשוב וזה ללמוד שאתה לא יודע עברת מהר יחסית ובהצלחה.

הא כן זה שאני אפס זה ידוע כבר מזמן השאלה המרכזית היתה איך לצאת מזה, וה״אימון״ / מנטורשיפ הזה מסייע המון. מזהים נק׳ תורפה ומתפעלים. מה שטוב בי זה שאני די אדפטיבי ומסוגל לזוז מהר. 

נדל״ן זה תחום מעניין, בעצם מה שעשיתי זה להפוך ל״ראש לשועלים״, כי בסופו של יום במי אני מתחרה? בואו נודה בזה - כל מיני soccer moms וכל מיני נאדים נפוחים, שכל מה שיודעים זה לדחוף אנשים ולייצר כמעט כלום ערך. כל אדם עם פרומיל חוש עסקי יודע שסביבה עם טיקטים גדולים וטאלנט מאעפן היא סביבה שנועדה לdisruption, כך יוצא שאיזה פקקט משום מקום נכנס לשוק ומשתלט על טריטוריה בלי להבין כלום בשיווק :) 

מה שאני עובר כעת זו התמודדות עם השאלה האם עדיף לי להתמקד בהגדלת עסק מזרים, או להשתמש במה שכבר בניתי בתור בייסליין לצאת לגיוס ולהרים משהו מיוחד.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, oryo כתב:

א. אתה צודק וב. הכל לא עובד, אז כשהכל לא עובד קשה לבד מה ממש ממש לא עובד ומה ״רק״ ממש לא עובד :)

תראה, הטירונות שאני עובר ביוטיוב זה נושא בפני עצמו, כמות המורכבות של החרא הזה היא גדולה בשני סדרי גודל יותר ממה שחשבתי - וחשבתי שזה סופר מורכב. נכון להיום בוידאו של 5-10 דק׳ מושקעות סד״ג של 10-15 שעות פוסט פרודקשן (עריכה) ועוד סד״ג של 3-4 שעות שלי + מאמצים היקפיים. זה ROI מחריד כי הזמן שלי זה אחד המשאבים הכי יקרים בחברה.

בפגישה הראשונה אמר לי המנטור שצריך לחסל את כל הסושיאל קונטנט, בזמן ההוא לא היו לי מטריקות ועבדתי רק על בסיס אינטואיציה (החלטה אומללה מאוד) אז עוד הייתי אופטימי, כשהתחלתי לעשות deep dive לתוך המספרים הבנתי עד כמה עמוקה המחילה. כרגע אני קרוב מדי לQ3 וכבר די קומיטד אז אני נותן לזה עוד פוש, אבל רוב הסיכויים שעד סוף הרבעון אני מתקפל החוצה, לא חושב שיש לי התכנות נכון להיום. sad!

אתה עושה טעות לצאת מהסואישל.

אם תשאל אותי איך צריך לעשות את זה, ככה אני רואה:

1. ערוץ אחד בלבד - אתה התפזרת עם 4(?) ערוצים שונים. זה סדר גודל שדי הפתיע אותי, לבנאדם אחד all in one מה שנקרא.

2. יש פורמט של תוכן שאתה יכול לצלם (בעצם כל תוכן אבל אתה צריך להתמקד רק על סגנון אחד בלבד) ולשלוח לעורך וידאו, אחרי שמצאת אותו. (המלצה כנה, למצוא מישהו שקרוב אלייך והעלות שלו נמוכה יחסית - AKA הבן של השכנים - תפיץ את הבשורה בקבוצות השכונתיות - אולי תמצא לך ילד שיש לו יכולת ללמוד עריכת וידאו לבד וגם לעבוד)

3. הרווחיות של זה בהתחלה, תהיה קטנה עד לא קיימת.

4. ללכת לפי מה שהגדולים עושים. Pewdiepie  יש לו אולי 2 ערוצים וזה בהגזמה, הוא משתמש בעיקר בערוץ הראשי שלו. אבל התוכן שלו משתנה מדי העלאה. לפעמים זה book review/meme review/vlogs/game play/ מקווה שהבנת אותי. שערוץ אחד יהיה עם תוכן משולב.

5. בחרת פורמט מאוד קשוח להתחיל לעבוד איתו ולכן אתה חווה קושי ועקומת הלמידה שלך (אני די משער פה, כי קשה לי לראות את התוכן 360 שלך) מאוד איטית..

עריכת 360 היא מאוד מסורבלת ממה שאני מכיר. יכול להיות שזה מגניב אבל להוציא כל הזמן 360 זה כמו שכתבת מאוד קשה.

6. אתה מבדל את עצמך משער השחקנים בשוק. הסרטון הגרוע שלך הוא יותר טוב ממה שהמתווך האחר לא מוציא.

7. בסופו של דבר, מי שצריך להינות מכל השטיק הזה הוא אתה.

8. לאחד או לא לאחד את כל הערוצים, אני יודע שזה יכול לדפוק את האלגוריתם אז אם אתה מאחד את הערוצים לכדי אחד, תעשה את הבדיקה שלך, אחרת זה ישבור משהו באלגוריתם. האלגוריתם של יוטיוב יכול להיות "רצחני" בקטעים כאלה.

9. אתה גם צריך קצת אוטטלט בשביל להוציא אנרגיות אבל בטח בשביל זה יש את האפריקה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DareDevil כתב:

אתה עושה טעות לצאת מהסואישל.

היי היי אל תספיד אותי עדיין, תמתין לסוף הרבעון... ובכ״א אני לא מדבר על יציאה מוחלטת מסושיאל אלא מתכני וידאו בפורמט הנוכחי. 

1. ערוץ אחד בלבד - אתה התפזרת עם 4(?) ערוצים שונים

אני לא כ״כ מבין למה אתה מתייחס, מבחינת יוטיוב יש לי 2 ערוצים בלבד (אנגלית ועברית) - וזה המקום להתבכיין על כך שלהיות bilangual זה חתיכת דרעק שממש, אבל ממש לא נתמך ע״י הפלטפורמות למרות שזה פיצ׳ר כמעט טריוויאלי.

אולי אתה מדבר על סוגי התוכן, ואז באמת יש 4 (שורט + לונג) x (עברית + אנגלית) עם מס׳ ערוצי הפצה (יוטיוב, אינסטה, פייסבוק). נכון להיום אני לא אוסף מטריקות ולכן לא יודע מי מכל הערוצים הלא אפקטיביים האלו הוא הכי לא אפקטיבי, אבל זה ישתנה הרבעון כחלק מהאבולוציה שלי כמנכ״ל וההבנה שזה מטומטם להיות גיק של נתונים ואז להרעיב את העסק שלך בנתונים הכי חשובים שיש. 

2. יש פורמט של תוכן שאתה יכול לצלם (בעצם כל תוכן אבל אתה צריך להתמקד רק על סגנון אחד בלבד) ולשלוח לעורך וידאו, אחרי שמצאת אותו

זה כבר קרה, עברתי את השלב הראשון של לשכור חברת הפקות ולהבין שהם חתייארים, ואז לקחתי מישהי מתוך הצוות שלי ועזרתי לה להתפתח למפלצת עריכה. אחת ההשקעות הכי טובות שעשיתי, מה גם שבמקרה אמא שלה ואבא שלי חברים ממש טובים (נשואים) אז לסייע לה לפתח לעצמה קריירה ולגנרט הכנסה יפה זה לגמרי epic win

מקווה שהבנת אותי. שערוץ אחד יהיה עם תוכן משולב

זה בדיוק מה שאני עושה כרגע, רק בעילג

5. בחרת פורמט מאוד קשוח להתחיל לעבוד איתו ולכן אתה חווה קושי ועקומת הלמידה שלך (אני די משער פה, כי קשה לי לראות את התוכן 360 שלך) מאוד איטית

360 זה רק סוג אחד של תוכן שאני מעלה, התוכן המרכזי הוא ״לימודי״ (talking head) אבל זה סופר קשה לגרום לאנשים לראות וידאו ארוך בלי שאתה מומחה בשיווק (טייטל + ת׳אמבנייל + הוק -> הדברים שאני הכי גרוע בהם), וכמובן זה שאני גם לא איזה מומחה תוכן גדול לא עוזר במיוחד

7. בסופו של דבר, מי שצריך להינות מכל השטיק הזה הוא אתה.

פה אני מאוד מסכים, ואין ספק שזה שאני סובל מהסיטואציה לא מסייעת, ואחד המיקודים שלי הוא להגיע לשם. הפער בין ׳אור ביוטיוב׳ ו׳אור במציאות׳ הוא פער עצום, ואני מנסה להבין כיצד לגשר עליו, ומניח שככל שאצליח להגיע למשהו כיפי יותר כך זה יהיה טבעי ואיכותי יותר בהתאמה. מנגד, easier said than done, הפקה זה עולם שלם עם קפוטה של אתגרים משלו.

9. אתה גם צריך קצת אוטטלט בשביל להוציא אנרגיות אבל בטח בשביל זה יש את האפריקה..

כיום אני כ״כ עסוק ושחוק שאין לי באמת אאוטלט או תחביבים פרופר אלא כמעט רק עבודה/משפחה. זה אמנם first world problems אבל עדיין problems... צריך לפתור גם את זה. איך אמרה מירי רגב: ״מה שווים כל האופנועים האלו אם אין זמן לרכוב עליהם?!״

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, oryo כתב:

אני לא כ״כ מבין למה אתה מתייחס

סליחה התבלבלתי..

לפני 13 דקות, oryo כתב:

זה כבר קרה, עברתי את השלב הראשון של לשכור חברת הפקות ולהבין שהם חתייארים, ואז לקחתי מישהי מתוך הצוות שלי ועזרתי לה להתפתח למפלצת עריכה. אחת ההשקעות הכי טובות שעשיתי, מה גם שבמקרה אמא שלה ואבא שלי חברים ממש טובים (נשואים) אז לסייע לה לפתח לעצמה קריירה ולגנרט הכנסה יפה זה לגמרי epic win

יפה, כי חשבתי שאתה משקיע בעצמך בעריכה.

לפני 16 דקות, oryo כתב:

הפער בין ׳אור ביוטיוב׳ ו׳אור במציאות׳ הוא פער עצום

לקח לי זמן ואולי יקח לי זמן לחשוב על התשובה יותר רצינית מאשר להגיד לך לחזור למקורות ואולי לחשוב מה היה לך באותה תקופה של "150 משכורות" הרי שם אתה נראה "אותנטי" או לפחות יחסית "חי" ולא מונוטוני. למרות שיש המון משתנים בכל אחד מן הסרטונים. אולי לשבור קצת את השגרה.

לפני 31 דקות, oryo כתב:

כיום אני כ״כ עסוק ושחוק שאין לי באמת אאוטלט או תחביבים פרופר אלא כמעט רק עבודה/משפחה.

אם בציטוט הקודם רשמתי "אולי לשבור קצת את השגרה" אז עכשיו בוודאות. אתה די חייב לשחרר את האנרגיה העצורה הזו שיש בך.

לך לסיבוב הליכה/נהיגה. משהו של "כמה דקות" בשביל לנקות את הראש. כן אני די בטוח שיש לך את הזמן ברכב בחזרה מהעבודה אבל זה לא באמת זמן של ניתוק.

אם תמשיך ככה אתה תחווה burnout יחסית בקרוב, אולי אתה כבר בתוך זה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, DareDevil כתב:

... להגיד לך לחזור למקורות ואולי לחשוב מה היה לך באותה תקופה של "150 משכורות" הרי שם אתה נראה "אותנטי" או לפחות יחסית "חי" ולא מונוטוני

פשוט מאוד: היו אנשים.

עם הזמן גיליתי שיש לי ״פחד במה הפוך״ - אין לי בעיה לעמוד מול 400 אנשים זרים ולדבר בסבבה שלי, אבל כשאני מדבר אל עצמי אני מאוד מודע לסיטואציה ול״מגוחכות האינהרנטית״ שבה, ואני מבצע בערך 30%.

גיליתי את זה לראשונה בהרצאה של 150 משכורות, כשלקח לי בערך שלוש שעות לצלם דקה של וידאו קצרצר לקמפיין הדסטארט (ובוידאו גם רואים שחצי מהפרצוף שלי ׳כבוי׳, משהו בתת מודע, אני לא מדבר ככה ברגיל) - וכשביצענו בדיקת סאונד ותאורה לפני תחילת ההרצאה המצולמת ניסיתי לדבר מול כסאות ריקים, לא מצולם לא כלום, ובקושי הצלחתי לסיים משפט. גמגמתי וברברתי ובגדול חטפתי מעין בלאקאאוטים כאלו - על הרצאה וחומרים שאני מכיר בע״פ.

גם כעת עם היוטיוב, בוידאו׳ס הראשונים זה לקח ממש הר פסיכי של זמן, כעת זה קצת יותר זורם אבל זה עדיין חצי כח, אז במקום 30% אני במשהו כמו 50%, אולי 60 ביום טוב - זה עדיין על הפנים.

עכשיו תוסיף סיבוכיות מעל זה שיש לי שתי שפות דפוקות כי הראש שלי עובד בחצי עברית חצי אנגלית, ושהאנגלית בדיבור שלי היא בערך 4 רמות מתחת לאנגלית בכתיבה/שמע ואני קולט את כל השגיאות בזמן אמת (+מודע מדי), ותקבל מתכון לסבל...

וכאמור זה מוזר לגמרי כי כשאני מדבר עם אנשים בזום, אז פתאום אין בעיות ואין כלום, ואני 90% בעברית/אנגלית לעומת real world scenario.

בכלליות אני מוצא את כל התופעה הזו כמרתקת כי שום דבר כאן לא הגיוני, דווקא כשאתה לבד בסטודיו זה נשמע כמו האמ-אמא של הsafe space, לעומת מצב שאתה מדבר עם מאות אנשים בלייב או נניח לקוח של מליוני דולרים בפגישה ראשונה ואסור לטעות - אז לא ברור לי למה דווקא בסיטואציה ה״פשוטה״ אני ב30-50%. הזיה.

אגב - לא שאני מחפש לחפור בזה יותר מדי, אבל זה מחזיר אותי לשרשור על המיזם במסגרתו משתמשים מסוימים הסבירו לי איך אני אמור לעשות את הדברים שאני עושה, זכור לי שמישהו אמר שאני אמור לקחת פלאפון ולצלם את עצמי בכיתה ואז לא צריך לגייס כסף ולא יודע מה, ומעבר לפן ה...ארטיסטי? עריכתי? (זה אולטרה קשה לגרום לאנשים לראות הרצאה על משכנתא מלכתחילה, אז לעשות את זה בפורמט טכניוניסטי? no freakin way) - אין שום סיכוי בגלקסיה שהייתי שורד להעביר את ההרצאה הזו לבד בכיתה מול עצמי, וגם אם איכשהו הייתי שורד אז הייתי באיזה 25-30% ביצוע בהרצאה על נושא סופר משעמם מלכתחילה, היה יוצא תוצר עלוב וזה היה בזבוז זמן מוחלט.

כמו כן אחרי הוצאות ומסים נשאר לי סד״ג של 10,000 ש״ח שהיו שווים בזמנו פחות מ$3,000, אם מפקטרים את כמות הזמן שהשקעתי פרה ופוסט פרודקשן אז זה בטח 100 שעות אדם +/-, $30 לשעה. אין מספיק פייספאלם בעולם...

לפני 8 שעות, DareDevil כתב:

אם תמשיך ככה אתה תחווה burnout יחסית בקרוב, אולי אתה כבר בתוך זה.

הא בטח אני לגמרי שחוק, כבר חצי שנה בערך (בעצימות משתנה מן הסתם), זה כבר הגיע לנק׳ שרואים את זה בdemeanor לעתים. מן הסתם שאני לא מבסוט מהעניין ומעוניין לשנות טרנד, אבל כאמור רומא וכו׳. הדבר הטריוויאלי יהיה לומר ׳קח חופש׳ או משהו בסגנון, אבל כשאתה בתוך עסק דינאמי חזק עם אילוצים ותירוצים אז זה קצת קשה יותר. בנוסף לאימון השכלי לקחתי מאמן אישי לq3 אז מקווה שדרך שיפורים איטרטיביים אצליח לנרמל את הסיטואציה.

(אני לא מנסה להתלונן או להתבכיין פשוט הפורום זה זול יותר מפסיכולוג אז אני משתף, מה גם שאולי איכשהו מתישהו זה יעזור לאנשים בסיטואציה דומה ואז בכלל מגניב)

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מציק לי ואולי אני קטנוני מדי אבל בערוץ הישראלי יש באנר (YouTube header/Banner) אבל בערוץ באנגלית אין באנר.

הYouTube Thumbnails במקום כיתוב בלבן אפשר לשנות לכיתוב באדום כאשר הרקע בהיר, אחרת זה מאבד את הטקסט ולוקח טיפה יותר לקרוא את הטקסט ולהבין אותו.

נגיד בסרטון האחרון של מערכת החינוך בערוץ הישראלי, "בארצות הברית" היא המילה שמודגשת לעומת אחרות ונראה לי שאפשר לשנות את הכיתוב בלבן לאדום + לעשות אותו בbold מבלי לאבד הנראות של הציפורןאגודל. 

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...