Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, Morningstar כתב:

אולי המצב השתפר משמעותית בשנים האחרונות, החוויות שלי היו זוועה

המצב די דומה ברוב המיונים. זה המון עניין של מזל, עומס וגם של דחיפות. 

פשוט שני מקרים פרטיים, או חמישה, או ארבעים, לא מספיקים כדי לגזור מסקנות בעלות תוקף כל שהוא. מה שחשוב זה שעכשיו יש לך בית חולים שאתה יודע שסביר שתקבל בו שירות טוב, אז מהבחינה הזו זכית. מקווה שלא תזדקק שוב. עצם זה שיש שני תורנים של עיניים כבר מנצחת את רוב בתי החולים של הארץ בהם יש רק מתמחה אחד שנשאר תורן והוא אחראי על כל הייעוצים בבית החולים. 

פעם חשבתי שאוטומטית כל מה שפרטי משלמים עליו יותר, זה לכאורה "עושה היגיון". היום אני מבין שבמקרים מסוימים משלמים אותו דבר/דומה וממקבלים שירות יותר טוב, כמו למשל בינתחומי מול אוניברסיטה. 

אני לא חושב שזה נכון לגבי מערכת הבריאות ככלל, אבל זה נכון בדברים נקודתיים. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 22 דקות, ניקו פ. כתב:

פעם חשבתי שאוטומטית כל מה שפרטי משלמים עליו יותר, זה לכאורה "עושה היגיון". היום אני מבין שבמקרים מסוימים משלמים אותו דבר/דומה וממקבלים שירות יותר טוב, כמו למשל בינתחומי מול אוניברסיטה. 

בבינטחונים זה כבר לא משלמים 30K בשנה? טוב לדעת

אולי הגיע הזמן לעדכן את הכינוי..

אני לא חושב שזה נכון לגבי מערכת הבריאות ככלל

כמות הפעמים ששאלו אותי בבי"ח אם יש ביטוח בריאות פרטי is too damn high

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Gosser1860 כתב:

בבינטחונים זה כבר לא משלמים 30K בשנה? טוב לדעת

אולי הגיע הזמן לעדכן את הכינוי..

כמות הפעמים ששאלו אותי בבי"ח אם יש ביטוח בריאות פרטי is too damn high

משלמים. הכוונה הייתה שסטודנט עולה לאונ' 30K לשנה כך או אחרת. בבינתחומי הכל הולך ישירות לאונ'. בציבורי זה 12K של התלמיד ו-18K מסובסד, אבל הסכום הוא אותו סכום. באונ' הוא עובר 15 ידיים שכל אחת לוקחת קצת והתוצאה היא רמת ההשקעה הגרועה שיש באוניברסיטאות בלימוד. בבינתחומי אפשר לנצל את הכסף בצורה טובה יותר. 

בוודאי שזה משנה לתלמיד אם בסוף הוא משלם 30 או 12 בשנה.

לגבי בריאות, תשמע אם יש לי משכורת של 20K ברוטו, אני משלם 870 שקלים (בערך) של מס בריאות. עוד 50 שקלים לקופה. ועוד 20 על כל טופס 17. אז נגיד 920-950 שקלים בחודש בממוצע. 

עכשיו השאלה היא האם ב-250 דולר בחודש לא אצליח למצוא לעצמי ביטוח פרטי טוב יותר ממה שנותן הסל הציבורי? או לפחת דומה.

אם ניקח אדם שמרוויח 35K ברוטו אז הוא כבר משלם 2300 שקלים כל חודש על בריאות ללא קשר אם הוא ניצל או לא ניצל. האם ב-620$ ניתן למצוא ביטוח שייתן רפואה טובה יותר?

אני לא בטוח שלא. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ניקו פ. כתב:

משלמים. הכוונה הייתה שסטודנט עולה לאונ' 30K לשנה כך או אחרת. בבינתחומי הכל הולך ישירות לאונ'. בציבורי זה 12K של התלמיד ו-18K מסובסד, אבל הסכום הוא אותו סכום. באונ' הוא עובר 15 ידיים שכל אחת לוקחת קצת והתוצאה היא רמת ההשקעה הגרועה שיש באוניברסיטאות בלימוד. בבינתחומי אפשר לנצל את הכסף בצורה טובה יותר. 

ההבדל הוא שאוניברסיטה היא קודם כל מוסד מחקר שבין השאר מלמד ומכללה היא מוסד לימודי נטו.

לפני 3 דקות, ניקו פ. כתב:

לגבי בריאות, תשמע אם יש לי משכורת של 20K ברוטו, אני משלם 870 שקלים (בערך) של מס בריאות. עוד 50 שקלים לקופה. ועוד 20 על כל טופס 17. אז נגיד 920-950 שקלים בחודש בממוצע. 

עכשיו השאלה היא האם ב-250 דולר בחודש לא אצליח למצוא לעצמי ביטוח פרטי טוב יותר ממה שנותן הסל הציבורי? או לפחת דומה.

אם ניקח אדם שמרוויח 35K ברוטו אז הוא כבר משלם 2300 שקלים כל חודש על בריאות ללא קשר אם הוא ניצל או לא ניצל. האם ב-620$ ניתן למצוא ביטוח שייתן רפואה טובה יותר?

אני לא בטוח שלא. 

הביטוח ב 620$ מן הסתם יכיל אחוז קטן יותר של מיעוטי יכולת שסובלים מתזונה פחות טובה, יותר עישון ומחלות שנובעות מתנאים ירודים יותר. הביטוח שלנו מקבל את כולם כולל כולם גם אם הם לא משלמים בכלל.

ושאלה נוספת לתושבים הזרים עם הביטוחים הפרטיים, מה קורה עם מחלות ופגיעות קודמות לביטוח. אם אני מבוטח אצל X ובזמן הביטוח אצלו אני מאובחן עם מחלה כרונית שמצריכה טיפול קבוע (סתם לצורך הדוגמא לחץ דם גבוה) ואני רוצה לעבור לביטוח שאני חושב שהוא יותר טוב. הביטוח החדש מחוייב לקבל אותי כעסקת חבילה או שהוא יחריג/יגבה פרמייה נוספת על המצב הקיים?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

ההבדל הוא שאוניברסיטה היא קודם כל מוסד מחקר שבין השאר מלמד ומכללה היא מוסד לימודי נטו.

הביטוח ב 620$ מן הסתם יכיל אחוז קטן יותר של מיעוטי יכולת שסובלים מתזונה פחות טובה, יותר עישון ומחלות שנובעות מתנאים ירודים יותר. הביטוח שלנו מקבל את כולם כולל כולם גם אם הם לא משלמים בכלל.

ושאלה נוספת לתושבים הזרים עם הביטוחים הפרטיים, מה קורה עם מחלות ופגיעות קודמות לביטוח. אם אני מבוטח אצל X ובזמן הביטוח אצלו אני מאובחן עם מחלה כרונית שמצריכה טיפול קבוע (סתם לצורך הדוגמא לחץ דם גבוה) ואני רוצה לעבור לביטוח שאני חושב שהוא יותר טוב. הביטוח החדש מחוייב לקבל אותי כעסקת חבילה או שהוא יחריג/יגבה פרמייה נוספת על המצב הקיים?

הבינתחומי אינו מכללה. הוא אוניברסיטה. פרטית. גם אם הייתה מכללה, זו לא הסיבה שההוראה באונ' היא מתחת לכל ביקורת. 

בוודאי שהוא יכיל פחות, אבל הוא ייתן רפואה טובה יותר. והשאלה הייתה עבור האינדיבידואל שעשה רילוקיישן לארה"ב ומשווה את עצמו אל מול החיים שם. יש לנו איזה מיתוס כזה שאצלנו הרפואה היא בחינם והיא מהמעלה הראשונה בעולם. 

בראייה כללית ברור שהשאלה היא כמה אתה מוכן לתת למי שמרוויח פחות. אתה יכול להגיד עבורי הגבול המושלם הוא כמו בישראל. לא על זה הדיון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ניקו פ. כתב:

בראייה כללית ברור שהשאלה היא כמה אתה מוכן לתת למי שמרוויח פחות.

גם זו ראיה קצת ילדותית.

אתה יוצא מנקודת הנחה שלעולם חוסן אבל אתה צריך לחשוב גם מה יקרה אם תיפצע/תחלה/תפוטר ולא תוכל להשתכר כמו היום. איך ייראו חייך אז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוב מפספס . אתה זה לא אתה ספציפית. 

השאלה היא כמה אתה מוכן שהבריאים והמרוויחים יהיו מוכנים לתת לקבוצה של הלא בריאים ולא מרוויחים. לא משנה אם אתה, בני, או גדי. 

גם אם אפי המיליונר הבריא פתאום הפך לנכה ואיבד את כל הונו במקביל, אז יש עדיין X אחוז תושבים שהם בקבוצה של הנותנים. 

בקיצור, אתה שוב מביא את הדיון להיות סוציאליזים מול קפיטליזם וזה לא היה הנושא ובטח לא נושא השרשור אז אני עוצר כאן. 

אני רק אומר שיש מקרים בהם איכות השירות הניתנת בשוק פרטי מול ציבורי הם לא בהכרח שהסכום הנכנס לפרטי גבוה יותר, אלא שהכסף מנוהל טוב יותר, עבור אותו סכום. כדוגמה נתתי את אונ' רייכמן (הבינתחומי). זה קצת דוגמה למיתוס של רפואה בארה"ב מול ישראל, במקרים מסוימים.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם בשביל אובדן כושר עבודה יש ביטוח.

בסוף העניין הוא כמו שניקו כותב, כמה מכסה הביטוח הבסיסי שנותנים "בחינם" לכולם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אם יש לי משכורת של 20K ברוטו, אני משלם 870 שקלים (בערך) של מס בריאות. עוד 50 שקלים לקופה. ועוד 20 על כל טופס 17. אז נגיד 920-950 שקלים בחודש בממוצע. 

מה שהכי עיצבן אותי בנושא בארץ, היה שאני לא צורך כמעט שירותים רפואיים, אז כשאני כבר כן צריך כמה דברים פעם בשנה, יוצא שהם עולים לי בוא נגיד 8-9K, אבל השירות מתחת לכול ביקורת.

משלם 9 אלף שקל כדי שאורתופד ישקיע בך 4 דקות ויגיד שיש לך X בלי להסתכל בכלל. וואלה מגניב. 9K well spent. 

ושאר ה 3K שקלים הולכים על בדיקת דם שנתית.

פחות מגניב.

או נגיד הלכתי לרופא משפחה שרשם לי תרופה אבל לא הסביר שיקח לה כמה ימים לפעול, אז אחרי יום נשלחתי למיון כי אמרתי שהיא לא עוזרת לי. בפועל היה צריך לחכות עוד יום-יומיים והכול היה מסתדר. לא הכי יעיל.

(בלי להיכנס להשוואות להולנד)

• מבאס 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, David32 כתב:

מה שהכי עיצבן אותי בנושא בארץ, היה שאני לא צורך כמעט שירותים רפואיים, אז כשאני כבר כן צריך כמה דברים פעם בשנה, יוצא שהם עולים לי בוא נגיד 8-9K, אבל השירות מתחת לכול ביקורת.

משלם 9 אלף שקל כדי שאורתופד ישקיע בך 4 דקות ויגיד שיש לך X בלי להסתכל בכלל. וואלה מגניב. 9K well spent. 

ושאר ה 3K שקלים הולכים על בדיקת דם שנתית.

פחות מגניב.

או נגיד הלכתי לרופא משפחה שרשם לי תרופה אבל לא הסביר שיקח לה כמה ימים לפעול, אז אחרי יום נשלחתי למיון כי אמרתי שהיא לא עוזרת לי. בפועל היה צריך לחכות עוד יום-יומיים והכול היה מסתדר. לא הכי יעיל.

(בלי להיכנס להשוואות להולנד)

לבחור את הרופא המתאים זה כבר סיפור אחר.

2 מומחים פרטיים שהשארתי אצלהם הרבה כסף בנוסף לביטוח הפרטי רצו לשלוח אותי לניתוח ודווקא רופא צעיר מהקופה שהגעתי אליו לצור הפניות וחישות בדיקות לפני הניתוח אמר לי להליף נעל ולעשות מדרסים לפני שאני הולך לניתוח. הוא זה שצדק ופתר לי שנתיים של צליעה.

לא תמיד הזול גרוע ולא תמיד היקר טוב.המערכת אצלנו רחוקה מלהיות מושלמת אבל היא די טובה.

לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

גם בשביל אובדן כושר עבודה יש ביטוח.

בסוף העניין הוא כמו שניקו כותב, כמה מכסה הביטוח הבסיסי שנותנים "בחינם" לכולם.

את זה יש לך בכל מקרה. השאלה כמה עולה לך ההשלמה לביטוח ברמה הגבוהה ביותר המקבילה בחו"ל ולמה אתה מגיע בסך הכל וגם פה המצב בארץ לא רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ניקו פ. עקרונית אפשר למצוא ביטוחים רפואיים בארה"ב במחירים הללו אבל זה יהיה כל כך תת-רמה שעל כל פיפס אתה צריך לשלם, טוב אולי 250 דולר זה לא בכלל לא קיים, היתרון בשיטה האמריקאית זה שיש לך מבחר מאוד גדול של ביטוחים ושכבות "הגנה" בתוך הביטוחים שאתה יכול לבחור.

בגדול אבל ממש בגדול אתה יכול ללכת על ביטוח רפואי שבו אתה עובר על כל דבר דרך רופא משפחה, הוא נותן לך את המרשם או הפנייה לרופא אחר.

פה אתה יכול לבחור בין אם "לרכוש" את הרופא דרך הרשת עצמה/דרך החברות בתוך אותה ברית חברות ביטוח, וגם לכל אופציה יש זמני המתנה שונים, איכויות שונות של רופאים. זה פחות או יותר תקף גם בקשר לתרופות.

יש גם ביטוחים שאפשר ללכת ישר לרופא שאתה רוצה להתייעץ איתו, מבלי לעבור בכלל רופא משפחה. פחות או יותר בסגנון של מכבי.

במדינות מסוימות אתה יכול לקבל ביטוחים זולים על בסיס חוקי הסטייט כמו שיש לנו בארץ, לדוגמה CA. יש להם כמה תוכניות שונות, לדוגמה - אנשי צבא לשעבר. זה בחינם או בכמה דולרים בודדים.

זה נושא מאוד מעניין הרפואה שמה.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Morningstar כתב:

אז יצא לי לנסות מיון באמריקה בפעם הראשונה... שייפתי מתכת ולרגע שכחתי לשים משקפי מגן, וכמובן שמרפי תקף ועפו לי רסיסים מזעריים לעין

אחרי שטיפה במים של כמה דק' החלטתי שלא משחקים עם עיניים ונסעתי למיון (סופש ארוך פה הכל סגור)

תוך 10 דק' הגעתי לבית חולים ותוך פחות מ 30 דק' כבר הייתי מול רופא עיניים תורן (אחרי קליטה, מדדים, שאלות ועוד ועוד)

נאמר לי שלא משנה מה עושים - המחיר הוא $100, זו העלות של מיון הכל כלול

הרופאה בדקה בדקה, שמה כל מני חומרים בעין, בדיקות ראייה, שימוש בעוד כל מני סוגי מכשור מהסוג שאתה שם את הסנטר וכו'

הגיעה למסקנה שאין כלום, אבל כן דיווחה שיש סימן שהיה משהו ויש 2-3 נקודות של 1 מ"מ של רקמה פצועה

לא סמכתי עליה וביקשתי חוות דעת שנייה. בלי וויכוחים אפילו לא מילה, הלכה להביא את המנהל התורן שהגיע תוך 5 דק' - חזר על כל אותן בדיקות שהרופאה הראשונה עשתה + עוד כמה בדיקות והגיע בסופו של דבר לאותה מסקנה פלוס פתח בהסבר ארוך על איך העצבים בעין עובדים ולמה קשה לנו להבדיל מבחינת תחושה בין סתם נזק מזערי שמחלים מעצמו לעצם זר בעין

הנזק? 100 דולר ושכר לימוד - אבל עכשיו אני יודע שמה שהייתי רגיל מישראל, הסיוט של מיון שאתה יודע שעד שיראה אותך רופא כבר עדיף לך למות בשקט בבית - פשוט לא המצב פה, ושלא משנה מה עושים, המחיר CAPPED ב 100 דולר

לעין שלום

לפני איזה שלושה חודשים בערך התעסקתי עם דיסק ורתכת וכו, ואחרי יום בצהריים התחלתי להרגיש משהו בתוך העין,

התחלתי בגירודים סבירים שהפכו מהר מאד ל חזקים, ואז אמרתי יאללה, אם זה לכלוך, נתן לעין לנוח קצת וזה יצא לבד,

עצמתי את העיניים איזה שעה בערך, קמתי, וזה נעשה הרבה יותר מגרד ומציק ממש, נכנסה השבת, ואני כזה מנסה להלחם עם זה בלא להתייחס ושזה ייצא בקרוב, 

משזה כבר ממש ממש הציק לי, הלכתי למוקד רפואי בעיר, ושם הרופא (יותר נכון חובש הסתכל עם פנס לתוך העין, ואמר לי שזה אלרגיה, וככה מרגישים באלרגיה,

הוא הביא לי משחת עיניים למרוח כמה ימים עד שיעבור, ביום ראשון נשברו לי המשקפיים, ואין מה לעשות חוץ מלהרכיב עדשות מגע (אגם שאסור לעשות כן בשעת אלרגיה) זמנית עד למשקפיים חדשות,

משהרכבתי את העדשות, כאילו פלא גדול, העין לא מגרדת, ואני לא מרגיש משהו בתוך העין, החלטתי שאני נשאר עם העדשות עוד כמה ימים, כשכל לילה הורדת העדשות מלווה בגירודים בעין,

ביום שלישי בלילה כשאני לא מצליח להרדם, ואני בטוח שיש לי משהו בתוך העין, קמתי למראה עם פנס מעלי, ומסתכל לתוך העין כמה דקות אחר חיפוש של עצם זר בתוך העין, עד ש....

מצאתי משהו, נאנו קטן, באישון עצמו, הלכתי לישון רגוע שמחר על הבוקר אני אצל רופא עניים להוציא את זה, יום למחרת הלכתי לרופא, אמרתי לו בקצרה מה קרה, (בלי לספר לו על הדיסק והרתכת)

הוא עשה לי בדיקה לשניה קטנה לתוך העין, ותוך כדי שהוא שולף מחט מיוחדת כזו ומטפטף לי טיפות לעין, הוא אומר לי "מישהו חתך עם דיסק לידך" ומוציא את העצם הזר מעין שהייתה נעוצה כבר 

בתוך העין חזק.(בגלל עדשות המגע)

אז מה לעשות שיש סנדלרים לא רק בסנדלריות אלא גם בבתי רפואה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גנבתם לאור את השרשור

אם יש פה מנהל אולי כדאי לגזור ולהדביק בשרשור חדש ספציפי לעניני מיון וביטוח בארת ובחו"ל?

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...