Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות רכב חשמלי?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מומחה ולא מתכנן לקנות רכב חשמלי בקרוב אבל גם ארים יד ואומר שאולי להרבה אנשים הטווח הוא החשוב ביותר אבל תמיד יש שיקולים נוספים.

על אותו משקל של השאלה שלך -"למה לקנות רכב עם טווח נמוך במחיר גבוה יותר מרכב עם טווח גבוה במחיר נמוך יותר?"

אפשר לשאול גם:
"למה לקנות רכב עם X נמוך במחיר גבוה יותר מרכב עם X גבוה במחיר נמוך יותר"

כאשר X יכול להיות שפע פרמטרים כמו תאוצה מ-0 ל-100, מהירות סופית, צריכת דלק, ציון ריסוק, אבזור... 

גם אם הטווח הוא החשוב ביותר לקונה, בוודאי יש עוד שיקולים

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 217
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 10 דקות, discoTD5 כתב:

לא כולם חושבים כמוך, ויש כאלה שיעדיפו ג'יאומטרי עם טווח של 350 ק"מ ב 10,000 שקל פחות מאותה ג'יאומטרי C עם טווח של 460 ק"מ כי הם פשוט לא צריכים את הטווח העודף. מה קשה להבין? 

10000₪ פחות זה לא מחיר זהה.

ברור שאם יש רכב שהוא זול יותר ובעל טווח קצר יותר ולמישהו זה מתאים, אז לגיטימי.

אבל זה לא המקרה שדיברתי עליו.

ואיזה דעות סתרתי בדיוק?

חוץ מהדעה שלך,שהיא לא דעה אלא נסיון עלוב להוציא הקשר מדבריי.

אף אחד לא הביע את דעתו או את התנגודותו.

לפני שאתה מפרש משהו כמביך, פרשנות ריקה מתוכן מבחינתי ואינה שווה לכלום.

כדאי שתדייק בעובדות לשמם כתבתי

אתה זה שהבאת דוגמאות מביכות בדוגמת הסבתא בת 75 

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, roy007 כתב:

10000₪ פחות זה לא מחיר זהה.

ברור שאם יש רכב שהוא זול יותר ובעל טווח קצר יותר ולמישהו זה מתאים, אז לגיטימי.

אבל זה לא המקרה שדיברתי עליו.

ואיזה דעות סתרתי בדיוק?

חוץ מהדעה שלך,שהיא לא דעה אלא נסיון עלוב להוציא הקשר מדבריי.

אף אחד לא הביע את דעתו או את התנגודותו.

לפני שאתה מפרש משהו כמביך, פרשנות ריקה מתוכן מבחינתי ואינה שווה לכלום.

כדאי שתדייק בעובדות לשמם כתבתי

אתה זה שהבאת דוגמאות מביכות בדוגמת הסבתא בת 75 

אתה לא מוכן לקבל שני דברים מאוד פשוטים. 

1. טווח אונו הפרמטר היחיד לבחירת רכב חשמלי.

2. יש רבים שטווח קצר יחסית מספק את השימושים שלהם.

עובדתית 90 אחוז מהאנשים לא נוסעים יותר מ 100 קילומטר ביום, כך שרכב עם טווח 200 ממש מספיק עבורם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא אמרתי שהוא הפרמטר היחיד, אלא הכי חשוב.

2.זה נכון  אבל כשיש לך שני רכבים שעולים אותו דבר עם טווחים שונים אז למה לקלת טווח נמוך יותר?

כל עוד המחיר של הטווח הנמוך שונה זה לגיטימי, אני כיוונתי למחיר זהה של שני רכבים בעלי טווח שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודל 3 performance עולה לפחות 30 אלף ש״ח יותר מגרסאת ה-long range ונותנת טווח קצר יותר. הרבה אנשים בעלי ממון יעדיפו את ה-performance משיקולים שאינם טווח. נקודה למחשבה.

volvo xc 40 חשמלית מתחילה במעל 300,000 ש״ח ועם טווח יותר נמוך מטסלה. למה שמישהו יקנה כזה?

ולמה שמישהו יקנה bmw או מרצדס חשמליות במחיר שמתאים לטייקונים? יש ג׳ילי שעושה אותו דבר עם טווח זהה

עריכה אחרונה על ידי galbh
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, איצו כתב:

קורא אותך ומבין. אתה מנסה למקסם את ההשקעה שלך. מכיר ומכבד אנשים בתפיסת עולמך.

נראה לי שהזמן הנכון עבור אנשים בתפיסת עולמך לקנות רכב חשמלי הוא כנראה בטווח של עוד  20 עד 30 שנים.

דרך אגב, מתי התחדשת בסמרטפון הראשון שלך?

אני מבין שמדובר בניסיון עקיצה, אבל אענה בכל זאת.

תפיסת עולמי שאני לא יכול להחזיק רכב אחד לפאן ואחד ליום יום.

תפיסת עולמי שהרכב צריך להיות זמין בשבילי כאן ועכשיו.

תפיסת עולמי שאין לי את היכולת הכלכלית להוציא על רכב 200 אש"ח כל 3 שנים.

תפיסת עולמי שאני לא מוכן לסבול מוצר חצי אפוי, או כזה שהוציאו כדי לצאת ידי חובה, או כזה שמיטב הקומבינות מייד אין צ’יינה יוצאות לו מכל החורים.

תפיסת עולמי שאין לי את היכולת והרצון להיות שפן נסיונות של הטכנולוגיה החדשה, ועוד על חשבוני.

תפיסת עולמי שקודם כל צריך להיות מוצר אמין שעובד בחיים האמיתיים, ואחר כך כל השאר.

תפיסת עולמי שאני מוכן לשלם על מוצר איכותי, אבל לא אשלם על הון על סמל סטטוס. לדוגמא בשמחה אקנה נעלי ספורט איכותיות ב700 ש"ח, אבל לא אקנה ג’ינס ב400 או שעון ב2000.

תפיסת עולמי שהרכב משרת אותי, ולא אני אותו.

ולשאלה שלך, הסמארטפון הראשון שלי היה גלקסי נוט 2 בשנת 2013.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, galbh כתב:

מודל 3 performance עולה לפחות 30 אלף ש״ח יותר מגרסאת ה-long range ונותנת טווח קצר יותר. הרבה אנשים בעלי ממון יעדיפו את ה-performance משיקולים שאינם טווח. נקודה למחשבה.

volvo xc 40 חשמלית מתחילה במעל 300,000 ש״ח ועם טווח יותר נמוך מטסלה. למה שמישהו יקנה כזה?

זה נכון, אבל אני סבור שאין הרבה כאלה

למרות זאת זה מקרה שונה כי דגם הפרפורמנס באמת מיועד לפלח אנשים מסויים מאד.

אני מאמין שרוב האנשים יבחרו בגירסת הלונג ריינג או הסטדנרט

הכנסת פה וולו ומרצדס ועוד רכבי יוקרה אחרים, אבל זו לא כוונתי.

אני מדבר על מקרה מאד ספציפי של שני רכבים מאותה רמת מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, roy007 כתב:

1. לא אמרתי שהוא הפרמטר היחיד, אלא הכי חשוב.

2.זה נכון  אבל כשיש לך שני רכבים שעולים אותו דבר עם טווחים שונים אז למה לקלת טווח נמוך יותר?

כל עוד המחיר של הטווח הנמוך שונה זה לגיטימי, אני כיוונתי למחיר זהה של שני רכבים בעלי טווח שונה.

הטווח חשוב בהתאם לצרכים האישיים של כל אחד. ברגע שהטווח של הרכב מספק, היתרון של רכב אחר עם טווח גדול יותר הוא יתרום מינורי עבור אותו אחד.

אם יש שתי מכוניות לבחירתך, אחת עם טווח 1000 קמ והשנייה עם טווח של 1200 קמ. האם הטווח יהייה עדיין הפרמטר הכי חשוב בבחירה מבין שתיהן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, איצו כתב:

הטווח חשוב בהתאם לצרכים האישיים של כל אחד. ברגע שהטווח של הרכב מספק, היתרון של רכב אחר עם טווח גדול יותר הוא יתרום מינורי עבור אותו אחד.

אם יש שתי מכוניות לבחירתך, אחת עם טווח 1000 קמ והשנייה עם טווח של 1200 קמ. האם הטווח יהייה עדיין הפרמטר הכי חשוב בבחירה מבין שתיהן?

:mm_yeah:

אבל חשוב לציין שכל נושא השיח סביב הטווח הוא זמני. זה כי:
1. לקראת סוף 2021 כבר ראינו שהוצגו מכוניות עם טווח רגיל לחלוטין - וזה ישתפר *או* יגיע לנקודת איזון הגיונית.
2. השיח לוהט בגלל שאין תחנות טעינה מהירה בכל פינה. ברגע שיהיו תחנות טעינה מהירה ולאנשים תהיה גם עמדת טעינה בבית, כל נושא הטווח יהיה זניח לחלוטין עד לא קיים.  הרי כבר היום ישנן תחנות דלק שהבינו את העתיד ומציעות בתוכן עמדות לטעינה מהירה.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, איצו כתב:

אתה לא יורד לסוף דעתי

אתה צריל לקנות רכב חשמלי, נכנסת לאולם תצוגה. יש לך שם 3 רכבים:

1) יונדאי קונה בעל טווח של 300 קמ

2) פיגו 208 בעל טווח של 280 קמ

3) גיאמוטרי c בעל טווח של 460קמ

כולם פלוס מינוס אותו מחיר

מה תיקח?

ברור שזה צרכים של כל אחד, אבל כשמדובר באותו רמת מחיר למה לקחת את זה עם הטווח הנמוך יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אתה לא יורד לסוף דעתנו.

ומה אם מישהו לא רוצה רכב גדול? ומה א מישהו רוצה רכב עירוני קטן, שעבורו אפילו ה 208 גדולה מדי? 

אתה לא מבין שהטווח / מחיר הוא לא פרמטר יחיד בחיים? 

• אהבתי 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אולי אתה צודק.. בגלל זה ה208, קורסה וחבריהם מעלים אבק במחסן.

בעוד ג׳ילי נחטף כמו לחמניות.

אולי באמת דעתך לא מתלבשת עם הדעה שלי.

מה שבטוח היא גם לא מתלבשת עם ציבור הרוכשים.

וכפי שציינתי מקודם, מעולם לא טענתי שהטווח זה הפרנטר היחיד, אלא הכי חשוב. לדעתי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, roy007 כתב:

כן אולי אתה צודק.. בגלל זה ה208, קורסה וחבריהם מעלים אבק במחסן.

אולי באמת דעתך לא מתלבשת עם הדעה שלי.

מה שבטוח היא גם לא מתלבשת עם ציבור הרוכשים.

וכפי שציינתי מקודם, מעולם לא טענתי שהטווח זה הפרנטר היחיד, אלא הכי חשוב. לדעתי!

אולי הטווח הוא אכן פרמטר החשוב לרוב הרוכשים כיום,

כי מי שקונה כיום  רכב חשמלי הם בעיקר אילו שנוסעים הרבה ורוצים לחסוך, וצריכים את הטווח.

כי נושא הטווח הוא הדבר הראשון שמזכירים בנושא רכב חשמלי, ולכן אנשים מושפעים בעניין.

אבל עדיין יש כאילו שלא צריכים טווח של 450 ק"מ ומסתדרים יופי עם טווח קטן יותר ויודעים להתעלם מההייפ של הטווח ולהתרכז ביתרונות וחסרונות אחרים של כל רכב.

באותה גישה אתה יכול לשאול למה לקנות סיאט ליאון עם סכנת החלפת מצמדים וטורבו כשיש טויוטה קורולה אמינה, ומהצד השני למה לקנות קורולה משעממת כשיש סיאט ליאון שהיא כייפית לנהיגה ופונקציונאלית.

כי אנשים לא זהים בהעדפות שלהם, ביכולות הכספיות ובאופן המחשבה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך על הכל.

ההשוואה שלי הייתה על רכבים זהים במחירם שמציעים טווחי נסיעה שונים.

אז גם מי שלא צריך טווח כזה, אם מדובר באותו מחיר מן הסתם העדיפות תהיה לרכב עם הטווח הגבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, roy007 כתב:

בגלל זה ה208, קורסה וחבריהם מעלים אבק במחסן.

כלומר מתוך הביקוש לספורטאז' ניתן להסיק מסקנות על השוק של אודי A1 .

למה אתה מסרב להבין שלאנשים שונים יש צרכים שונים? 

אם משהו מתאים לרוב, האם זה פוסל את מה שמתאים למיעוט?

אם הרוב בוחר ברכב X זה אומר שמי שבוחר ברכב Y טועה? או שמי שבוחר ב Y בוחר במה שהחליט שמתאים לו? 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...