Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות רכב חשמלי?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 17 דקות, edward כתב:

לא הבנתי, למה שרשות המיסים תוותר להם על מס? (אגב אנחנו מדברים על כולה 5% ממחיר הרכב הסופי שזה לא משנה מהותית את החישוב)

כיוון שהמס שמשלם היבואן הוא על מחיר fob ולא על מחיר לצרכן בארהב או בישראל  או בסין.

הערכה שלי שטסלה ישראל משלמת בנמל המוצא על מודל 3 מחיר של כחצי ממחירו בארהב(ברור לך שהם לא קונים את הרכב במחירו בארהב), משהו כמו. בין 70 ל 90 אלף שח. על הסכום הזה כולל עלות ההובלה מוטל 10% מס

עריכה אחרונה על ידי איצו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 217
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא הבנתי. טסלה מוכרים את הרכב ישירות בארץ, אין יבואן נפרד. בנוסף לפחות 85% ממחיר הרכב בארהב זה מחיר עלות, אז איך בדיוק מתמחרים אותו בחצי מחיר בנמל? על סמך מה אתה מבסס את ההצהרה הזו.

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, edward כתב:

לא הבנתי. טסלה מוכרים את הרכב ישירות בארץ, אין יבואן נפרד. בנוסף לפחות 85% ממחיר הרכב בארהב זה מחיר עלות, אז איך בדיוק מתמחרים אותו בחצי מחיר בנמל? על סמך מה אתה מבסס את ההצהרה הזו.

לפי מה החלטת  ש 85 אחוז הוא מחיר העלות?

גם טסלה ישראל היא יבואן. נכון קוראים לה טסלה אבל היא עדיין יבואן הקונה מהיצרן.  כמו כל יבואן היא קונה את הרכב בערך בחצי עד 60% ממחירו במדינה כמו ארהב (ארהב כנקודת ייחוס כיוון שבה על רוב המכוניות אין מס למעט מעמ שאינו כלול בארהב במחיר msrp).

אם נראה לך שטסלה מוכרת בארהב רק ב 15 אחוז רווח, אתה טועה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, איצו כתב:

לפי מה החלטת  ש 85 אחוז הוא מחיר העלות?

גם טסלה ישראל היא יבואן. נכון קוראים לה טסלה אבל היא עדיין יבואן הקונה מהיצרן.  כמו כל יבואן היא קונה את הרכב בערך בחצי עד 60% ממחירו במדינה כמו ארהב (ארהב כנקודת ייחוס כיוון שבה על רוב המכוניות אין מס למעט מעמ שאינו כלול בארהב במחיר msrp).

אם נראה לך שטסלה מוכרת בארהב רק ב 15 אחוז רווח, אתה טועה. 

אני מפנה אותך לדוח שנתי 2021, עמוד 50:

https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1318605/000095017022000796/tsla-20211231.htm

שם תוכל לראות שההכנסות 44 מיליארד והרווח התפעולי 6.6 מיליארד שזה 15%. זה אגב בלי ריבית על החוב שלהם ומס חברות של 21%, אבל לא משנה.

תאנוס את המספרים כמה שאתה רוצה, זה לא 40-50% רווח.

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כיצד מתוך הדוח אתה יכול לדעת את המחיר בו הם מוכרים את הרכבים שלהם לטסלה ישראל.

מציע שתבדוק באיזה מחיר היצרנים מוכרים את הרכבים לממשיכי השרשרת. אין דבר כזה 15 אחוז פחות מהמחיר לצרכן ( ללא מיסים) 

עריכה אחרונה על ידי איצו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לתקן אותכם בעניין טסלה ולא נכנס לעניין המיסוי בכלל, טסלה ישראל הינה "חברת בת" של טסלה הבנלאומית וכל תמחור של טסלה בארץ מתומחר בכדי להגיע למחיר סופי מסויים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, viper83 כתב:

אני רוצה לתקן אותכם בעניין טסלה ולא נכנס לעניין המיסוי בכלל, טסלה ישראל הינה "חברת בת" של טסלה הבנלאומית וכל תמחור של טסלה בארץ מתומחר בכדי להגיע למחיר סופי מסויים. 

לא חושב שמשנה המודל העיסקי. השאלה היא על איזה סכום  משולם המס של 10 אחוז על רכב חשמלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, discoTD5 כתב:

אישית, בודדות המכוניות החשמליות שטרם נהגתי עליהן, לרבות נסיעות ארוכות מהמרכז לגליל ולגולן, וגם בעוד שעתיים אני מתכנן נסיעה כזו, עם רכב חשמלי מלא.  תאמינו לי - לא אתקע בדרך עם מחסור במיץ חשמל. 

לא תאמינו, סיבוב של מעל 300 ק"מ, והגעתי חזרה למרכז. 

למרות טעינה נקודתית קצרה, חלק מהדרך חזרה, באורך 120 ק"מ שאבה מטווח הנסיעה רק 74 ק"מ. 

אומר שוב, מי שיש לו יכולת להתקין עמדת טעינה בבית - לא רואה סיבה למה לא לעבור לחשמל עכשיו. כשהמיסוי נמוך, אין מס נסועה, ויש מספיק עמדות טעינה ציבוריות לכל נסיעה שתרצו, למרות שעדיף שיהיו יותר, ולפני שיהיו המוני מכוניות חשמליות שיתפסו אותן.

אם לא עכשיו, אז מתי? 

• רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, discoTD5 כתב:

לא תאמינו, סיבוב של מעל 300 ק"מ, והגעתי חזרה למרכז. 

למרות טעינה נקודתית קצרה, חלק מהדרך חזרה, באורך 120 ק"מ שאבה מטווח הנסיעה רק 74 ק"מ. 

אומר שוב, מי שיש לו יכולת להתקין עמדת טעינה בבית - לא רואה סיבה למה לא לעבור לחשמל עכשיו. כשהמיסוי נמוך, אין מס נסועה, ויש מספיק עמדות טעינה ציבוריות לכל נסיעה שתרצו, למרות שעדיף שיהיו יותר, ולפני שיהיו המוני מכוניות חשמליות שיתפסו אותן.

אם לא עכשיו, אז מתי? 

צודק לגמרי. באיזה רכב מדובר?

לפני 12 שעות, edward כתב:

המס על חשמליות הוא לא 10% קבוע כפי שנכתב פה. יש תקרה להטבה הזו, שמעליה המס הוא מס קניה רגיל (83%, אבל עם זיכויים של עד 94 אלף ש"ח), כדי שהעשירים לא ירוויחו יותר מדי. אגב כל הטסלות כבר נמצאות מעבר לתקרה לכן למספר 10% אין משמעות. כבר נכתבו על זה מגילות בפורום ולא אכנס שוב לכל התחשיבים. אפשר לראות כאן למטה, ויש לשים לב טוב לשתי ההערות בתחתית העמוד.

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, discoTD5 כתב:

אם לא עכשיו, אז מתי? 

נותן לזה עוד 3-5 שנים.

-תהיה פריסה רצינית יותר של עמדות טעינה, גם במרכזי הערים

-יצטבר יותר מידע על עניין חיי סוללות, תחזוקה/החלפה ועלות

-תהיה כמות גדולה יותר של חשמליות בשוק יד 2, עם כל המשתמע מכך

-יתברר המיסוי שיושת על נסועה או טעינה של חשמליות (אולי יהיה נמוך, אבל הוא יגיע)

-יהיו יותר דגמים חדשים מעוד יצרנים, כאלה עם טווח ריאלי של 400 ק״מ +/- ,ואולי יתומחרו פחות מ 200-250 אלף ₪

זה מנקודת מבט שמרנית.

יחד עם זאת מסכים איתך, מי מאלה שמחפש לקנות חשמלית חדשה עם היתרונות הזמניים שציינת, זה הזמן.

I shall explain: dialog it is exactly like monolog, except in the case of monolog, it is one person talking to himself; in dialog - two persons talking to themselves

Shaike Ophir שייקה אופיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Cadillac58 כתב:

צודק לגמרי. באיזה רכב מדובר?

20220211_183747.jpg.2771e46d821f7796abe4dadea4121642.jpg

• אהבתי 3

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.2.2022 בשעה 09:28, discoTD5 כתב:

אם לא עכשיו, אז מתי? 

כשלא את הפחד שהרכב שאתה קונה עכשיו ב150-250 אש"ח, יפסיק להיות רלוונטי עוד שנתיים.

כרגע הם מתפתחים בקצב של מחשבי PC לפני 20 שנה או סמארטפונים לפני 10 שנים, רק שהם עולים הרבה יותר מPC או סמארטפון.

בקיצור, כיקומו המקבילות של סמסונג ושיומי בתחום הרכב החשמלי, נחשוב על זה.

לא, יונדאי והיצרנים הסיניים עדיין לא שם.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

כשלא את הפחד שהרכב שאתה קונה עכשיו ב150-250 אש"ח, יפסיק להיות רלוונטי עוד שנתיים.

כרגע הם מתפתחים בקצב של מחשבי PC לפני 20 שנה או סמארטפונים לפני 10 שנים, רק שהם עולים הרבה יותר מPC או סמארטפון.

מה אתה אומר... כלומר רכב חשמלי שאני קונה היום יפסיק חהיות דמיש בעוד שנתיים.

מה ההבדל מבחינת הטווח בין ג'ילי לטסלה?

האמירות שלך מעט מעורפלות ואינן מגובות בעובדות?

נראה לי שהתבלבלנו בין הצורך המעשי של השימוש ברכב לבין הצורך בגאדג'ט שהרכיבו לו גלגלים. 

אני עדיין צריך רכב כדי לנסוע בבטיחות וכל השאר (אורגן אורות. "נהיגה אוטונומית. עדכונים מהאוויר. נפיחות מהכיסא ) הם בינתיים אקסטרא לא הכרחי עבורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

נראה לי שאתה יותר מחפש לריב עם אנשים מאשר באמת לנהל דיון אמיתי.

הגזמות כמו חול ואין מה לאכול...

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...