Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות רכב חשמלי?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שלרכוש רכב חשמלי עם טווח נמוך זה משהו שלא הייתי עושה.

למשל הקונה שנמכרת בארץ היא בעלת הסוללה הקטנה יותר ותעשה לך בחישוב גס כ 220 קמ לסוללה.

כמובן ישנה גירסא נוספת בעלת סוללה גדולה יותר אך היא לא נמכרת כאן לצערי.

יש עוד רכבים כמו ה208 שלפי דעתי לא נמכרים כלל.

כי מי שרוצה רכב חשמלי ממש לא הולך לכיוונים האלה..

אני חושב שהתחום הזה מתפתח מאד מהר ועדיין לא הגיע לרמת יציבות מספקת שנדע לאן השוק הזה הולך.

הרכבים בעלי הטווח הנמוך עתידם לוט בערפל מבחינה מסחרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 217
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה? אני שוקל לקנות קונה חשמלית כרכב שני למשפחה ומצפה למכור למישהו שירצה רכב שני למשפחה

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק ובגלל זה הציבור לא קונה פיג'ו 208 חשמלית וקונים ג'ילי בהמוניו. ה 208 מתומחר בכמעט 10% פחות מהקונה החשמלית באירופה. כלומר שבתמחור הוגן הייתה  צריכה לעלות כ 130 אלף שח. במחיר כזה מדובר על רכב חזק ומאוד אטרקטיבי גם עם הטווח המוגבל שלה.(שכחתי לציין שאני שוקל קניית קונה חשמלית לא פיג'ו 208, תיקנתי בתגובה). הג'ילי לא רלוונטית עבורי בגלל נושא הבטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקונה החשמלית שיש כאן היא עם הסוללה בעלת ה39קוטש וגם היא עם טווח בעייתי. 

והיא גם במחיר של גיא וטרי c שמציע טווח גדול יותר.

אם היו מביאים את הקונה עם הסוללת 77קוטש במחיר של 150k זו הייתה עסקה אטרקטיבית

דרך אגב אם אני לא טועה יש פה כמה קונות יד 2 בעלת הסוללה הגדולה שנמכרו כאן במספרים בודדים

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם את הקורסה החשמלית לא רואים ממש למרות מחיר זול יותר בכ-5 אלף בהשוואה ל-208.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, roy007 כתב:

לקונה החשמלית שיש כאן היא עם הסוללה בעלת ה39קוטש וגם היא עם טווח בעייתי. 

והיא גם במחיר של גיא וטרי c שמציע טווח גדול יותר.

אם היו מביאים את הקונה עם הסוללת 77קוטש במחיר של 150k זו הייתה עסקה אטרקטיבית

דרך אגב אם אני לא טועה יש פה כמה קונות יד 2 בעלת הסוללה הגדולה שנמכרו כאן במספרים בודדים

שוב, השאלה לאיזה שימוש. אין לי שום צורך בטווח של יותר מ 300 קמ לרכב שני ואני מנחש שגם כשאני ימכור זה יהיה למישהו שמחפש רכב לשימוש דומה וזול לתחזוקה.(עם מבחני ריסוק נורמאליים)

לפני 8 דקות, yoav911gt2 כתב:

גם את הקורסה החשמלית לא רואים ממש למרות מחיר זול יותר בכ-5 אלף בהשוואה ל-208.

הקורסה באותו מצב של ה 208 בתמחור הוגן של 130 אלף שח הייתה מקבל רכב בעלויות תחזוקה כוללת נמוכה מסופר מיני בנזין מודרנית עם כוח, התנהלות שקטה ואבזור עדיפים, ואם הן היו מתומחרות כך סביר להניח שהייתי מעדיף אחת מהן על הקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, roy007 כתב:

למה שמישהו ירכוש 208 ב-150k כשיש לו בפחות רכב כמו גיאומטרי c?

למה שמישהו ירכוש טלפון גוגל פיקסל כשיש לו שיאומי בהרבה פחות? למה שמישהו ירכוש טלוויזיה סוני 75״ ב 12 אלף כשיש אופציות ב 4000? ............... ועל אותו משקל למה שמישהו ירכוש רכב ב- 300,000 ש״ח וצפונה?

לכל אחד צרכים ודרישות אחרות וגם מיתוג משחק תפקיד לא קטן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי במוצרים שאמרת הלקוח מקבל מוצר ברמה גבוהה יותר מאשר המוצר ״הנחות״ יותר.

וכאן המצב הפוך. 

אתה מקבל מוצר ״נחות״ יותר ביותר כסף.

לכן תהיתי למה שמישהו יקנה אותו?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם נכון למי שמזמין טלוויזיית סוני 65 אינטש ב 6 אלף שח כאשר הוא יכול להזמין טלוויזיה סינית 75 אינטש ב 4 אלף שח. הכל עניין של העדפות ואיך אתה משקלל תועלת עבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, roy007 כתב:

כי במוצרים שאמרת הלקוח מקבל מוצר ברמה גבוהה יותר מאשר המוצר ״הנחות״ יותר.

וכאן המצב הפוך. 

אתה מקבל מוצר ״נחות״ יותר ביותר כסף.

לכן תהיתי למה שמישהו יקנה אותו?!

נחות במה? בטווח? זה פרמטר יחיד ולא הכי חשוב לחלק גדול מהקונים, שמספק אותם טווח קצר ממה שהגילי מציעה. אולי כי המותג יותר מכובד, נסיעה יותר נעימה,מבחן ריסוק טוב יותר,  פלסטיקה יותר איכותית.... שנמשיך?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי לא חשוב הטווח כשניגשים לרכוש רכב חשמלי?

זה הדבר הראשון שמסתכלים עליו.

שירים יד מישהו ויגיד שזה לא נכון

לגבי מותג יותר מכובד, אתה ממש לא רוצה לדעת מה אני חושב על פיגו.. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, roy007 כתב:

שירים יד מישהו ויגיד שזה לא נכון

🙋‍♂️

מאיפה היהירות לחשוב שאתה מבין את כל השיקולים של כל האנשים? 

ואם אני סבתא בת 75 שמתגוררת בדיור מוגן ורוצה רכב לנסוע להצגות בת"א פעם בשבוע? אל תתערב לי בשיקולים ותגיד לי שאני אסע במונית. לא רוצה. רוצה בגיל 75 להרגיש עצמאית ויש לי כסף להחזיק את הרכב. 

ואם אני עו"ד שגר במגדלי יו והמשרד שליו ברוטשילד, ויש לי בנוסף גם פנמרה לטיולי סופ"ש והוא רוצה רכב שיחליף קורקינט חשמלי? 

ואם זה רכב שני בבית למישהי שעובדת 5 ק"מ ממקום המגורים? 

למה כולם חייבים רכב עם טווח של 450 ק"מ? רק כי 'מומחי' קארספורום שלא נהגו מעולם ברכב חשמלי חושבים ככה? 

• רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי רכב של 450 קמ זהה במחירו ואפילו נמוך במחירו של רכב אחר בעל קמ נמוך יותר.

זו לא יהירות, זה הגיון.

האבחנה שלך שאני יהיר היא לא נכונה (ויהירה).

אתה מביא כאן דוגמאות קיצון (סבתא בת 75, נו באמת?!) שלא חושב שיש להם אחיזה במציאות, רק בכוונה לקטול את דבריי ולא להציג תמונה אמיתית, או לתת תשובה מחושבת.

לא אכנס לאף אחד לכיס או לשיקולים. יש פה פשוט הגיון פשוט.

אז שוב אומר בשביל אלו שלא הבינו..

למה לקנות רכב עם טווח נמוך במחיר גבוה יותר מרכב עם טווח גבוה במחיר נמוך יותר?

אם אני נכד של סבתא בת 75 בטוח אייעץ

לה בחוכמה..

בינתיים אתה הרמת יד, יכול להיות שיהיו עוד כמה. אבל אני עדיין בטוח שלרוב הטווח זה הדבר החשוב ביותר.

לא יהירות, רק בטחון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתעקש להבין את השיקולים של כולם דרך המשקפיים שלך.

לא כולם חושבים כמוך, ויש כאלה שיעדיפו ג'יאומטרי עם טווח של 350 ק"מ ב 10,000 שקל פחות מאותה ג'יאומטרי C עם טווח של 460 ק"מ כי הם פשוט לא צריכים את הטווח העודף. מה קשה להבין? 

מה קשה להבין שבנאדם אומר לך שלצרכים שלו קונה EV היא הרכב הכי מתאים, ואתה מתעקש ללמד אותו שהוא לא מבין כי אתה החלטת שקריטריון כזה או אחר לא נראה לך מספק. אבל בנאדם אומר לך שמספק עבורו. 

אתה טוען להיגיון ולא מוכן לקבל דעות אחרות שסותרות את ה'היגיון' התיאורטי שלך, ומסרב להבין שלאנשים שונים יש היגיון שונה. 

ה'בטחון' שלך שאתה יודע ומבין יותר מאחרים - מביך. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 848 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...