Jump to content

Gopher

 • הודעות

  78
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Gopher

 1. Gopher

  רשמית: טסלה בישראל

  טסלה עובדים נכון בארץ - גם תמיכה חשובה בעברית, גם כמות יפה של סופרצ'ארגרים ובקרוב מאוד מסירה של הטסלה Y המבוקשת.
 2. למה לא? מוכרים בארץ פיאט 500 במחיר מאוד עממי של 100,00 ש"ח.
 3. Gopher

  רשמית: טסלה בישראל

  אתה יכול עם הסופר צ'ארגר של טסלה להטעין 120 ק"מ ב-5 דקות. ככה שכבר מגיעים לזמן שלא גדול בהרבה מזמן התדלוק בבנזין.
 4. כמו שאתה כותב בעצמך יהיה בקרוב הצפה של השוק הישראלי ברכבים חשמליים סיניים זולים יחסית ואיכותיים, ככה שגם היבואנים של רכבים אירופאיים יאלצו להתישר בהתאם. שלא לדבר על רכבים חשמליים מצוינים של יונדאי וקיה שמתחילים להגיע מדרום קוריאה, ככה שיש כבר היצע מכובד והוא יגדל משמעותית בשנה הבאה. התשתית החשמלית גדלה בהדרגה, בהתאם למספר הרכבים החשמליים שיש כיום. אתה לא מצפה שכבר עכשיו תהיה תשתית למאות אלפי רכבים כאשר בכבישי ישראל נוסעות רק 10,000 חשמליות. אני עוקב אחרי התשתית של עמדות הטעינה ויכול להגיד לך שבחודשים האחרונים כל שבוע מוקמת לפחות עמדת טעינה מהירה אחת, שזה קצב יפה מאוד. בדיוק ההיפך, בחוק ההסדרים הקרוב יש שורה של תמריצים לעידוד רכישה של רכבים חשמליים כמו זה שניתן להתקין עמדת טעינה גם בלי אישור של ועד הבית ומס קניה של 10% עד שנת 2025 לפחות. אתה יכול להגיד את אותו דבר על מחשבים או פלאפונים שהטכנולוגיה שלהם משתפרת במהירות ובכל זאת אתה רוכש אותם. לגבי מה שכתבת על הסוללה העתידית של טויוטה, אני לא מבין בדיוק מה החידוש. יש טסלות שנוסעות כבר יותר מעשר שנים ואיבדו פחות מעשרה אחוז סוללה.
 5. השנה המכירות של רכב חשמלי גדלו פי ארבעה! הקצב הזה צפוי להמשיך ואף לגדול בשנים הקרובות. צריך לזכור שרוב יצרניות הרכב כבר הודיעו שעד 2030 הן יפסיקו ליצר או לפחות לפתח רכבי בנזין מזהמים. לא מאמין שרוכשי המכוניות ירצו לרכוש עוד כמה שנים רכב עם טכנולוגיה מיושנת שכבר לא מפתחים. יש הרבה אנשים שהטווח הזה מספיק להם, אז למה לשלם יותר על רכב עם טווח יותר גדול?
 6. אתה טועה כאן בגדול, מציע לך לנהוג על הרכב ובטוח שתשנה את דעתך.
 7. טסלה פרפורמנס - 513 כ"ס, תאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 3.3 שניות, מהירות מרבית של 260 קמ"ש. גם רכבי בנזין שיקרים הרבה יותר מהטסלה לא מתקרבים לחווית הנהיגה שלה.
 8. נהגתי על הרכב. הנהיגה נוחה מאוד והרכב מרווח ומפנק. בהתחשב בטווח הגדול של הסוללה, באבזור המרשים והנסיעה הנעימה והשקטה - זאת בחירה מעולה בעיני.
 9. האוטו נראה מעולה גם מבפנים. עשית החלטה מוצלחת וחכמה שרכשת את הרכב הזה. איוניק 5 ורכבים חשמליים דומים הופכים את רכבי הבנזין לטכנולוגיה מיושנת שתיעלם מהעולם בתוך כעשור - וטוב שכך.
 10. זאת באמת התקדמות מדהימה בקצב הרכישה של רכבים חשמליים. צריך לזכור שבשנת 2022 יגיע מגוון רחב של דגמים חשמליים ככה שזה רק ההתחלה. מי שרכש עכשיו רכב בנזין מזהם צריך להיות מודאג כי בעוד שלוש שנים יהיה לו קשה מאוד למכור אותו.
 11. הסיכוי שעמדת הטעינה תעלה באש היא כמו הסיכוי שתקע בבית שלך יעלה באש, זאת טענה חסרת בסיס ומגוחכת. אם אתה רוצה להקים עמדת טעינה ואתה לא פוגע ברכוש המשותף, אין לאף אחד זכות למנוע ממך את זה ויש לכך כבר תקדים בבית משפט.
 12. אני אחדש לך, רכב מונע על גז מזהם יותר מרכב בנזין ולכן העלאת המס מוצדקת. הפתרון היחידי הוא מעבר לרכבים חשמליים נקיים מזיהום.
 13. אני לא יכול לחלוק עליך כי סה"כ אנחנו באמת חושבים דומה. מאחל לארץ ולעולם הרבה תחבורה נקיה ואנרגיה ירוקה בלבד.
 14. ראשית אני בעד כל מה שיפחית את זיהום האוויר. תחבורה ציבורית יעילה וחשמלית חשובה מאוד ותפחית מאוד את הזיהום. לגבי רכבי מימן, אני בעד אם זה היה ישים. כרגע לצערי יצור מימן ובעיקר יצור מימן ירוק הוא לא ישים ולכן צריך פתרון מעשי כיום לתחבורה נקיה שזה רק יכול להתבצע באמצעות רכבים חשמליים. לא הבנתי מה נורא ברכב שמחובר לתקע? זה הולך להיות מראה שאתה תראה יותר ויותר. תזכור גם שהטעינה של הרכבים החשמליים תתבצע בלילה ככה שעומס על הרשת יהיה זניח.
 15. אני יכול לעדכן אותך שבדיוק ההיפך, מה שהולך לעלות זה מחיר הדלק שעלה כבר תשעה חושים ברציפות! אין שום מס נסועה על מכוניות חשמליות ומעבר לזה בחוק ההסדרים הקרוב מובטח שהמס המופחת על רכבים חשליים ימשך עד 2025 ואף מעבר לזה. יונדאי חברה אמינה מאוד והביקורות על איוניק 5 מעולות ככה שמה כותב על הרכב חסר ביסוס לחלוטין, כפי שכתבו, מציע לך לעשות נסיעת מבחן ולראות בעצמך את היתרונות של הרכב. עד 2030 רוב יצרניות הרכב יפסיקו פיתוח של רכבים מזהמים וחלקם אף יפסיקו שיווק של רכבים כאלה, ככה שאתה שוגה לחלוטין בתחזית שלך. לכולם ברור מה העתיד של תעשיית הרכב שזה רכבים שלא מרעילים את האוויר שלנו.
 16. צודק, אין שום סיבה שרכבי פלאגין יקבלו הטבת מס. צריך להעביר את כל ההטבה לרכבים שבאמת לא מזהמים - רכבים חשמליים.
 17. מצוין, זה יתן דחיפה ענקית למכירת הרכבים החשמליים בארץ.
 18. ממש לא נכון, יש כבר כיום מגוון של רכבים חשמליים מצוינים שמגיעים לטווח של מעל 400 ק"מ ועוד שלוש שנים הטווח הממצוצע יהיה גבוה מ-600 ק"מ. הרכבים החשמליים שקטים ונעימים והביצועים שלהם טובים מרכבי הבנזין מכיוון שזמינות הכוח שלהם מיידית. שלא לדבר שאתה חוסך המון כסף בכך שאתה לא צריך להשתמש בבנזין יקר, אין כמעט טיפולים במוסך ואגרת הרישוי מוזלת. לגבי איזה רכב יהיה מציע לפות"ש, אז יש מגוון של רכבים חשמליים מצוינים כמו שכתבתי, למשל טסלה מודל 3, איוניק 5, יונדאי קונה, קיה נירו, AIWAYS U5 ועוד.
 19. עוד שלוש שנים השוק של רכבי הבנזין והדיזל יהיה בירידה בגלל הזינוק ברכישת רכבים חשמליים. מי שחכם לא יקנה היום רכב עם טכנולוגיה מיושנת שיהיה קשה למכור.
 20. לפי הטויטה של חוק ההסדרים שיוגש לכנסת ההטבה תימשך בלי שינויים.
 21. ומה רע להסתמך על זה? משרד האוצר לא צריך לאשר לך, אתה תראה את זה כאשר יוגש חוק ההסדרים לכנסת. יכול להיות שכרגע לך ספציפית זה לא מתאים אבל הכמות של עמדות הטעינה הציבוריות עולה מידי שבוע (אפשר לעקוב אחרי זה באתר PLUGSHARE), כך שמאמין שגם לך זה ישתנה בקרוב.
 22. 1. תמיד יהיה משהו יותר טוב, ככה זה גם במחשבים ובפלאפונים, אבל יש אנשים שצריכים לקנות עכשיו שלא לדבר על החסכון הכספי הגדול בשימוש בחשמל לעומת בנזין. 2. רכב הוא לא מה שבהכרח מבדיל בן אדם עשיר לעני אלא אמצעי תחבורה חיוני. יש היום את הפיאט 500 החשמלי שעולה בגרסת הבסיס שלו רק 100,000 ש"ח ומתחיל גם שוק של רכבים חשמליים יד שניה שהוא באופן טבעי הרבה יותר זול. אם המדינה מוותרת על מילארדי שקלים ממס קניה של רכבים חשמליים, אז היא מבינה טוב מאוד את חשיבות המעבר לעולם ירוק יותר.
 23. יש לך היום הרבה פתרונות לטעינה גם אם אין לך עמדת טעינה פרטית, למשל טעינה במקום העבודה, עמדות ציבוריות בערים רבות בארץ וכמובן עמדות מהירות. כל העולם המערבי הולך לכיוון של צמצום פליטות וזה הרבה יותר גדול מישראל. יש מחויבות בינלאומית שישראל חתומה עליה וגם משרד האוצר מחויב לה. צמצום הפליטות חוסך למדינה כסף רב לטווח הארוך וגם מונע תחלואה קשה של אלפי אנשים מידי שנה וזה כולם מבינים. כמו שכתבתי בתקציב הקרוב יש הארכה של הטבת המס למכוניות חשמליות עד לפחות 2025, מה שיקטין את גביית המיסים בצורה משמעותית ועובדה שמשרד האוצר תומך בצעד הזה.
 24. 1. זה שמפסיקים לייצר רכבי בנזין בעוד עשר שנים ואפילו פחות משפיע מאוד. מי ירצה לקנות רכב בנזין יד שניה בעוד שלוש-ארבע שנים שיש שזאת טכנולוגיה שאבד עליה הכלח? אתה תפסיד המון כסף על הרכב המיושן הזה. 2. אני חולק עליך כאן. לישראל יש התחייבות לפי הסכם פריס להקטין משמעותית את גזי החממה כאשר זיהום האוויר הנגרם מכלי רכב מהווה אחוז נכבד מפליטה זאת. אין שום סיכוי שיפגעו ברכבים החשמליים כדי לקיים את תנאי ההסכם. עובדה שכבר בתקציב הקרוב מאריכים את הטבת המס לרכבים חשמליים לפחות עד 2025. 3. רכבים חשמליים טוענים בד"כ בבית ככה שאין לך לרוב צורך בטעינה ציבורית. טעינה מהירה גם לא לוקחת הרבה זמן - כבר כיום ניתן להתקין טסלה 120 ק"מ בחמש דקות בסופר צ'ארג'ר. ולא מסכים לגבי הטווח הנמוך - גם בטסלה יש נהגים שמגיעים לטווח לפי תקן ה-WLTP אם נוהגים נכון במכונית חשמלית וזה מוכח כבר ע"י נהגים רבים.
×
×
 • תוכן חדש...