Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

זה נכון בכל הקופות. צריך להגיע בזמן הנכון למקום הנכון.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרגיש שמשהו מוזר קורה באוויר

שנה שלמה שהכל בסדר בחנות בה אני עובד, שומרים על הנחיות ,מחיצות, מסיכות.-הכל מתקתק בלי עיגולי פינות. המנהל ממש מקפיד.  לקוח שנכנס לחנות בלי מסיכה תוך שניה עף החוצה בצעקות. לא נותנים לו לפתוח את הפה בכלל.

והנה, מאתמול,מתוך 28 עובדים, 12 מאומתים לקורונה. השאר,ואני בינהם {השאר עשו בדיקת קורונה אתמול בהנחיית המנהל-מיידי!!!! והם שליליים כולל אני}  לבידוד עד יום ראשון הבא.

שרדנו שנה שלמה והנה דקה לפני סוף המירוץ זה משתולל.

סבתא שלי מאתמול בשערי צדק. חולה קורונה. עשתה חיסון לפני חודש, לא הספיקה שבוע שעבר להגיע לחיסון השני כי הרגישה לא טוב ולא הסכימו לחסן.

שנה שלמה שאנחנו שומרים עליה מכל משמר כמו יהלום והנה נדבקה דקה לפני שכולם כבר מחוסנים.

מה הולך כאן?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנגיף הזה בלתי צפוי לחלוטין. אתה יכול לשהות 3 שעות במרחק חצי מטר ממאומת  (תוך ששניכם עוטים מסיכות), ולא להדבק, ואתה יכול לשהות 10 דקות במרחק 2 מ' ולהדבק. עם המוטציות הבריטית והדרום אפריקאית סכנת ההדבקה עלתה מאד.

סביר שמה שמתאר אלעד הוא מצב שבו עובד אחד נדבק, לאו דווקא בחנות, והדביק את השאר. גם מי שהבדיקה שלו חזרה שלילית עדיין צריך לחזור על הבדיקה ביום ה-9 מיום החשיפה האחרונה לאחד המאומתים.

לגבי הסבתא - ככל הנראה נדבקה לפני המנה הראשונה או בתוך השבועיים הראשונים אחריה, זמן שבו עדיין אין הגנה או שההגנה שולית. אם היא מאושפזת סביר שנדבקה לפחות שבוע-שבועיים לפני האשפוז (אם כי יכול להיות פחות). האם פגשתם אותה בתקופה זו?

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

יובל ו-m3 - תחזרו לספרי האזרחות.

אני דווקא יכול ללמד אותך על ספרי האזרחות, וכמובן בנושא ההמצאה הזו ששמה "ממשלת מעבר" שאין לה שום ביסוס חוקי.

לפני כשעה, sperial כתב:

יש בחקיקה דרגות שונות. לא כל נושא מכוסה בחוק או בתקנות, בשביל זה יש בית משפט שמפרש אותם. וגם מבקר אותם. 

המצב הפוך, החוק קובע X, בית המשפט קבע הפוך בדיוק.

חוק היסוד קובע במפורש, שהממשלה מכהנת בדיוק באותו תוקף עד ליומה האחרון.

"ממשלת מעבר" זו המצאה של בית המשפט והיועמ"ש, אין לזה שום ביסוס חוקי, אפילו לא ברמז.

לפני כשעה, sperial כתב:

אם הממשלה רוצה לשנות את החוק בבקשה תביא תיקון לאישור הכנסת (ממילא היא בשליטת הממשלה, שיטת הממשל שלנו אינה מפרידה כראוי בין הרשות המחוקקת והרשות המבצעת), ובלבד שלא יתנגש עם חוק יסוד, או שתשנה את חוק היסוד לפי הדרישות המיוחדות ממנו - ואז, אם הנושא יגיע שוב לבית המדפט, הוא יפסוק לפי החוק המתוקן.

לא צריך לשנות את החוק, זה בדיוק מה שהחוק קובע כרגע.

אבל אתה לא קראת אפילו את הכתבה שקישרת אליה, וגם לא את הציטוט המפורש והמודגש שלי מתוך אותה כתבה.

לפני כשעה, sperial כתב:

הגישה שלכם היא לא דמוקרטית - לשיטתכם לממשלה זכות לעשות כרצונה ואין עליה כל בקרה. זאת כאשר עניין הבלמים והאיזונים והבקרה ההדדית בין הרשויות (וגם על ידי גופים חיצוניים, כגון העיתונות) הן חלק מרכזי מיסודות הדמוקרטיה. אתמול קישרתי לכם מאמר מ"כלכליסט" - אני ממליץ מאד לקרוא ולהפנים את הכתוב בו.

איזה שטויות במיץ עגבניות, תודיע לארה"ב, לגרמניה, לבריטניה, לצרפת ולעוד מדינות שהן אינן דמוקרטיות יותר.

גם ההנחת יסוד שלך ש"זכות לעשות כרצונה" לא נכונה, הקונספט של "ממשלת מעבר" הוא כזה:

ממשלה "רגילה" - יכולה לעשות הכל במסגרת החוקים, כולל שינוי חוקים, וגם חוקי יסוד.

ממשלת "מעבר" - כל פעולה שלה אוטומטית נחשדת כלא תקינה, וצריכה אישור מיוחד, של הלא דמוקרטיים כמו היועמ"ש ובג"צ.

אתה ממליץ לקרוא מאמר שאתה לא קראת? הרי ציטטתי בדיוק מתוך המאמר שלך.

להבהרה - דעת היועמ"ש איננה חוק, וגם פסק דין איננו חוק, כמובן בתנאי שאנחנו מדינה שמתקראת דמוקרטית.

אילו אנחנו משפטוקרטיה אז דעת היועמ"ש היא חוק יסוד, ופסק דין הוא חוקה.

לפני 38 דקות, Benor כתב:

מי שמספיק רוצה ונחוש, יכול להתחסן גם עכשיו. (תלוי בקופה כמובן ובתזמון)

לא רלוונטי, אם כל בני ה-39 נחושים כולם יקבלו חיסון? ברור שלא.

אתה שולח את האזרחים הנורמטיביים, שבסיכון פי 8, להיות יצירתיים ונחושים ולחפש חיסונים עודפים, בזמן שהלא-אזרח, בן 21, שבסיכון מינימלי, שהוא לא אדם נורמטיבי, נמצא בתיעדוף? על מה ולמה?

לפני 36 דקות, korola כתב:

איזה פלונטר...   

כחול לבן רוצים לעלות את הקנסות.

אז הם מאיימים שאם לא יעלו את הקנסות אז הם לא יאשרו רטרואקטיבית את הסגר.

אם לא יאושר הסגר רטרואטיבית, אז הוא יפוג כבר ביום שישי וגם כל הקנסות שניתנו בתקופת הארכה של השבוע הזה יבוטלו רטרואקטיבית.

הימורים ?  מה יקרה?    

image.thumb.png.71cbf7a21d75e60dda53c48d24c4b7d9.png

הימורים שהסגר יימשך, בצורה כזו או אחרת.

כבר מאשימים אחד את השני מי הוא הגורם שמנע את הטלת הסגר מוקדם יותר, אז מי יצביע לבטל את הסגר מוקדם מדי (וזה מוקדם מדי)

לפני 34 דקות, eladns כתב:

סבתא שלי מאתמול בשערי צדק. חולה קורונה. עשתה חיסון לפני חודש, לא הספיקה שבוע שעבר להגיע לחיסון השני כי הרגישה לא טוב ולא הסכימו לחסן.

רק בריאות 🙏

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא רלוונטי, אם כל בני ה-39 נחושים כולם יקבלו חיסון? ברור שלא.

אתה שולח את האזרחים הנורמטיביים, שבסיכון פי 8, להיות יצירתיים ונחושים ולחפש חיסונים עודפים, בזמן שהלא-אזרח, בן 21, שבסיכון מינימלי, שהוא לא אדם נורמטיבי, נמצא בתיעדוף? על מה ולמה?

זה לא מה שטענתי.

אני גם תחילה חשבתי שאוחנה צודק, אבל כבר השתכנעתי אחרת.

לא לשלול מהם להתחסן, אלא לתעדף אותם לאחר הסוהרים. 

וחוץ מזה, אני בכלל לא בטוח שהסיכון של אותו אסיר לא מוגבר.

הוא חי בכלא עם עוד אנשים בצפיפות.

כנראה שהסיכויים שלו להידבק דווקא לא מעטים:

https://www.inn.co.il/news/464352

כפי שספריאל רשם אני באופן אישי מעדיף שהאסירים יחוסנו, מה שימנע מצוקה פוטנציאלית גדולה יותר על בתי החולים.  (אני מעריך שזה מצריך היערכות מיוחדת). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Benor כתב:

זה לא מה שטענתי.

אני גם תחילה חשבתי שאוחנה צודק, אבל כבר השתכנעתי אחרת.

לא לשלול מהם להתחסן, אלא לתעדף אותם לאחר הסוהרים. 

וחוץ מזה, אני בכלל לא בטוח שהסיכון של אותו אסיר לא מוגבר.

הוא חי בכלא עם עוד אנשים בצפיפות.

כנראה שהסיכויים שלו להידבק דווקא לא מעטים:

https://www.inn.co.il/news/464352

כפי שספריאל רשם אני באופן אישי מעדיף שהאסירים יחוסנו, מה שימנע מצוקה פוטנציאלית גדולה יותר על בתי החולים.  (אני מעריך שזה מצריך היערכות מיוחדת). 

אבל לא מתעדפים לפי סיכון מוגבר להידבק, אלא לפי סיכון מוגבר לפתח מחלה קשה.

הרי סיכון להידבק אצל קשיש בן 80 שלא יוצא מהבית נמוך בכמה סדרי גודל מאשר אצל קופאית בת 30, ועדיין התיעדוף בחברה הכללית הוא לפי סיכון מוגבר לפתח מחלה קשה, משמע זקנים ובעלי מחלות רקע קודם

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

מצחיק שפתאום כל אלה שגרים בחו"ל וכבר שנים מספרים לנו כמה הם מאושרים שעזבו את ישראל, שהכל יותר זול, שאין מלחמות, שאין ביבי והכל מושלם

פתאום כל אחד מהם חייב לבוא לביקור דחוף בארץ ועל הדרך מברר אם אפשר לקבל חיסון

לא מבין למה מגיע לאנשים האלה חיסון אם הם לא חיים פה ולא משלמים פה מיסים

אני לא אענה על כל השטויות וההכללות שאתה רושם פה, רק אגיד שלא ראיתי את המשפחה יותר משנה ווידאו זה ממש לא אותו דבר. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, eladns כתב:

אני מרגיש שמשהו מוזר קורה באוויר

שנה שלמה שהכל בסדר בחנות בה אני עובד, שומרים על הנחיות ,מחיצות, מסיכות.-הכל מתקתק בלי עיגולי פינות. המנהל ממש מקפיד.  לקוח שנכנס לחנות בלי מסיכה תוך שניה עף החוצה בצעקות. לא נותנים לו לפתוח את הפה בכלל.

והנה, מאתמול,מתוך 28 עובדים, 12 מאומתים לקורונה. השאר,ואני בינהם {השאר עשו בדיקת קורונה אתמול בהנחיית המנהל-מיידי!!!! והם שליליים כולל אני}  לבידוד עד יום ראשון הבא.

שרדנו שנה שלמה והנה דקה לפני סוף המירוץ זה משתולל.

שנה שלמה שאנחנו שומרים עליה מכל משמר כמו יהלום והנה נדבקה דקה לפני שכולם כבר מחוסנים.

מה הולך כאן?

רפואה שלמה לסבתא,  אני כבר תקופה ארוכה חושש שהיו הרבה הדבקות בעמדות חיסונים. 

שלחו את כל הקשישים וקבוצות הסיכון לעמוד בתור ארוך לחיסון,

תוך כדי שהמערכת מאפשרת לצעירים לעמוד איתם שעות בתור.

כבר  מאוחר מידי לתקן, אבל כמו שידעו לפתוח סופרים לשעתיים בבוקר רק לקשישים

היו צריכים גם את התורים לחיסונים לקבוע לפי שעות ולאפשר שעות סטריליות של רק קשישים ורק קשישים

בלי שום אפשרות לצעירים נדחפים להגיע ל-100 מטר מהתור בכלל. 

התיאור מהחנות יכול להיות התבטאות של הגרסה הבריטית, או מקרה יוצא דופן של הגרסה הרגילה. 

בכל מקרה בתחילת השירשור צחקנו שהינה מוצר סיני שאשכרה עובד ולא מתקלקל

ואז הגיע הגרסה הבריטית ומראה לנו את ההבדל באיכות של מוצר סיני למוצר בריטי. 

IMG-20210127-WA0001.thumb.jpg.520fe76cf748f14094b9ba45e04726a9.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה חדש בינתיים? חולדאי רוצה לחסן את השב"חים (אלה שקוראים להם "מבקשי מקלט").

רק מה, לא ברור לי מאיפה אספקת החיסונים, כי לפחות מאז תרגיל המורים, איכילוב תחת מסרקות ברזל ובצדק, וקשה לי להאמין שגמזו יילך עוד פעם לסיבוב כזה, בטח עם אריתראים וסודנים.

אולי חולדאי זורק לאוויר בלון ניסוי שאין לו היתכנות בכלל?

ושוב באוכלוסיית השב"חים הזו אחוז גבוה מאוד של צעירים, בזמן שהצעירים הישראליים עדיין לא מורשים להתחסן באופן חופשי.

אח"כ השמאל שמתעדף לפי פוליטיקת הזהויות (וגם אז מתעדף גרוע) שואל למה הוא מפסיד כל פעם מחדש.

מזכיר שבינתיים בסקרים אותו חולדאי כבר לא עובר אחוז חסימה. לפחות הוא ישמיד איזה 2-3 מנדטים מהבריכה של לפיד-עבודה-מר"צ-חולדאי-שלח בדרך.

בנוסף ח"כ אוסנת מארק מוכיחה שהיא לא בהכרח יודעת מה זה מדינת חוק, ואם יודעת אז האג'נדה גוברת על הידע.

להבא נבקש אישור מראש עיר שמשטרת התנועה תפעיל ממל"ז בתחום השיפוט של העיר.

על הדרך ח"כ יעקב אשר מאיים לחשוף כמה כחול לבן פנתה לרבנים חרדים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את זה וישר באתי לפה.

מת לראות מה @sperial יגיד על זה.

אולי גם המסתננים בסיכון כי הם מתקהלים בחמארות? ומדינת ישראל האיומה לא דואגת להם לדירות לכל אחד שיוכלו להתבודד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בנוסף ח"כ אוסנת מארק מוכיחה שהיא לא בהכרח יודעת מה זה מדינת חוק, ואם יודעת אז האג'נדה גוברת על הידע.

עושה חיים קלים לכותבים של ארץ נהדרת. גונבת להם את ההצגה.

איזה כוכבת.

-----------

כמה מסתננים וכמה אסירים זה? כי עם האסירים המספר נראה קטן, (ליאור, אל תדאג, אני בטוח שאין בעיה לאסירים למצוא גוף שיתרום להם 10K דולר לכיסוי עלות החיסונים, רק צריך לבכות קצת)

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, David32 כתב:

עושה חיים קלים לכותבים של ארץ נהדרת. גונבת להם את ההצגה.

איזה כוכבת.

זה לא היה ברצינות כן? היא לא טיפשה, היא פשוט (כמו כל ח"כ חפץ חיים בליכוד) צריכה לזרוק את יכולת החשיבה העצמאית מהחלון.

לפני 15 דקות, David32 כתב:

כמה מסתננים וכמה אסירים זה? כי עם האסירים המספר נראה קטן, (ליאור, אל תדאג, אני בטוח שאין בעיה לאסירים למצוא גוף שיתרום להם 10K דולר לכיסוי עלות החיסונים, רק צריך לבכות קצת)

מסתננים תלוי למי מאמינים, סדרי גודל של עשרות אלפים עד מאה ומשהו אלף.

הסיפור הוא לא הכמות, אלא התיעדוף, ההעדפה הגורפת של כל ה"נדכאים" וה"מסכנים" על פני הנורמטיביים.

על זה שזה בסה"כ ביטוי נוסף ל"מי אתה" ולא "מה עשית", לדוגמה למי אכפת שאתה בכלל לא אזרח ישראלי, ורצחת ואתה בסיכון כמעט הכי נמוך אפשרי? אתה אסיר? מגיע לך

למי אכפת שאתה עבריין שב"ח מסתנן, שבמקרה הטוב משלם רק הפרשות לקרן פיקדון (שאותה הוא יקבל כשיעזוב, או לפני אם תוכנית המפלגות השמאלניות תצליח)? אתה שב"ח? מגיע לך.

אם חס וחלילה אתה אזרח ישראלי, שירתת בצבא, עושה מילואים, משלם מיסים (והרבה), לא עשית עבירות פליליות, אבל לא עברת את גיל 40? אתה בתחתית הרשימה, אחרי כל מסכני העולם.

הרי זו גם הנקודה שפינדר וספריאל לא הצליחו להבין, לא משנה איך נסתכל על זה, יש אנשים שצריכים את החיסון הזה יותר, וההעדפה לפי מי אתה היא השתנה על כולנו מהמקפצה, בקשת.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יובל .מ.יש הבדל עקרוני בין אסירים למסתננים: האסירים מצויים באחריות מוחלטת של המדינה. המסתננים לא. 

מעבר לכך, צריכים להבין את הנתונים האפידמיולוגיים. אולי חולדאי יודע עליהם משהו שאנחנו לא יודעים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הרי זו גם הנקודה שפינדר וספריאל לא הצליחו להבין

אני כן הבנתי.

אבל אני מסתכל על זה מנקודת מבט אחרת.

אם יש כמות קטנה שלהם, באמת קטנה, תן להם את העדיפות לסמן וי ולשכוח מהם. כן זה לא פייר או וואטאבר, אבל זה להוריד מעצמך עוד task.

אפשר גם להגיד להם להרים קמפיין גיוס המונים לכמה אלפי דולרים שיעלה לחסן אותם, או לצאת בהצהרה עד כמה אנחנו הומנים.

כול זה אבל לא תקף למסתננים / בלתי חוקיים / ווואטאבר

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...