Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

ברור שזה לא המצב, אבל זה לא משרת את האג'נדה, חוצמזה שזה לא נשמע טוב לחסן מחבל בן 21, שב"ח בן 21, או אפילו סתם פליליסט בן 21 לפני אזרח נורמטיבי בן 39

Just now, sperial כתב:

אני לא יודע מה קורה במקררים של סלא, אבל העובדה היא שההחלטה לחסן את בני 16-18 התקבלה בקלות, לא כמשהו שהושפע על ידי מחסור.

זה הועמד כתנאי, עם "מקל" בקצה - הם יחזרו לבגרויות ויהי מה, ולכן כדאי לחסן אותם לפני כן

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, הכל טוב, אתה לא צריך לנסות להגן כל כך על הפקידים.
בתור מישהו שלא מרוצה מהתפקוד הכלכלי של ביבי הרבה לפני הקורונה וכנראה לא יצביע לו בבחירות, אני חייב להודות שהניסיון לכופף אותו מכניס יותר מדי פוליטיקה למבצע חיסונים שהתנהל מאוד טוב בעיקר בזכותו. 

החלטה נכונה של אמיר אוחנה, השר הממונה בוטלה בגלל פקיד. זאת האמת. SAD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לא נשמע טוב" זה הסבר חלש מאד. החשיבה צריכה להיות הרבה יותר רחבה, והשיקולים של המדינה ככזו צריכים להיות רפואיים (מה שהזכרתי קודם) ובעניין הזה אפילו מדיניים.

דרך אגב, ההצלחה הגדולה של מבצע החיסונים נובעת במידה רבה מה"סוציאליסטים" שנואי נפשך, אלה שהקימו לפני 100 שנה את מערכת הבריאות הציבורית שצמחה להיות מה שהיא היום. תראה מה מתרחש במדינות שמתבססות על מערכות פרטיות ומבוזרות. ברובן כשלון מוחלט.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדתית זה מה שקרה, איימו בפנייה לבג"צ ומנעו מהשר להציג את עמדתו שלא מתיישרת לפי עמדת היועמ"ש.

ליועמ"ש למיטב ידיעתי אין ידע כלשהו באפידימיולוגיה או תואר רפואי רלוונטי, או ניסיון רלוונטי.

אז איך לעזאזל יהיה לו שיקול רפואי?

השיקול הרפואי היה של גרוטו שביקש לחסן את האסירים בדיוק לפי הקריטריונים של האזרחים מחוץ לכלא.

השיקול הרפואי הזה נדרס בדרך ע"י היועמ"ש, על בסיס שיקול שהוא לא רפואי בעליל.

שהרי אם זה היה על בסיס שיקול רפואי, חזקה על גרוטו שמראש יודע את כל מה שכתבת והיה מבקש לעשות מבצע חיסונים לבתי כלא ולחסן את כל האסירים. אבל הוא לא.

בנוסף לזה שיקול אפידימיולוגי לחסן אסירים בקבוצות גיל נמוכות הוא רק אם זה מונע הדבקה, אבל אנחנו לא יודעים אם החיסון מונע הדבקה או לא.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור...
כיצד ניצלה מערכת הבריאות? ומדוע מאבקו של השר אמסלם צודק? | מעריב (maariv.co.il)

קופות החולים בישראל ממשות דה פקטו את שיטת השוברים שכל הסוציאליסטים טוענים שגורמת למעמדות ופערים בחברה.
דרך אגב - אומנם לכללית אני משלם כ-70 שקל בחודש בלבד, אבל בתלוש משכורת גוזרים לי עוד כמה מאות.. להגיד שאני לא משלם על זה זה שקר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

דרך אגב, ההצלחה הגדולה של מבצע החיסונים נובעת במידה רבה מה"סוציאליסטים" שנואי נפשך, אלה שהקימו לפני 100 שנה את מערכת הבריאות הציבורית שצמחה להיות מה שהיא היום. תראה מה מתרחש במדינות שמתבססות על מערכות פרטיות ומבוזרות. ברובן כשלון מוחלט.

שקר מוחלט שכבר כתבתי עליו.

הסיבה היחידה שעד שנות ה-80 לא הייתה פה קופת חולים אחת בלבד - נעוצה בעובדה שלפחות 2 קופות חולים הוקמו ע"י תנועת הליברלים עוד לפני קום המדינה.

בנוסף לזה, מי שאחראי במידה רבה למצב הקיים הוא חיים רמון, שטוען ככה:

ציטוט

"מה שקורה בימים אלה זה הרי שכתוב בולשביקי ועיוות מוחלט", רמון טוען. "מפלגת העבודה, מאז קום המדינה, בלמה את חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, מהסיבה הפשוטה שמערכת הבריאות סיפקה לה מיליארדים, כוח ושליטה. הם גירשו אותי מהמפלגה בגלל שרציתי את החוק ורק בחצי טירוף, כשהחלטתי לרוץ להסתדרות והבסתי אותם, החוק חוקק על אפם ועל חמתם".

"היום, כשמדברים שזה בזכות מפא"י, אין עיוות היסטורי גדול מזה. רק לפני שנה הם דיברו על מערכת בריאות קורסת. אין גבול לצביעות. זה כמו שאנשי המפלגה הקומוניסטית ידברו בשבחו של הקומוניזם והנסים שעשה לחברה הרוסית. בולשביקים נשארים בולשביקים".

אם זה היה תלוי בסוציאליסטים הייתה רק קופת חולים כללית (כשהשם כמובן אמור לנגן על הקשר ל"הסתדרות הכללית").

כשזה היה תלוי בהם מעבר מקופה לקופה היה כרוך באישור של הקופה אותה אתה עוזב (!)

תחשבו לרגע שאתם רוצים לעבור מפלאפון ל-012 ואתם צריכים אישור מחברת פלאפון לשם כך!

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין בכלל את הלחץ של הבגרויות והילדים ב י"א ו י"ב.

ממה שאני זוכר (עבר קצת זמן אבל לא נורא), כול אחד גם ככה יושב בשולחן משל עצמו, רחוק מאחרים.

אז תצמצמו את כמות התלמידים בכיתה עוד ותפרסו את זה על עוד כיתות, זה לא שכול בית הספר לומד בזמן הזה, או שכולם עושים את אותה הבגרות (וגם אם כן, קשה לפצל ליומיים? זה הקושי?)

מה... איפה הבעיה פה.

אותו דבר לגבי מבחנים באוניברסיטאות.. אפשר לחשוב.

• אהבתי 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הסיבה היחידה שעד שנות ה-80 לא הייתה פה קופת חולים אחת בלבד - נעוצה בעובדה שלפחות 2 קופות חולים הוקמו ע"י תנועת הליברלים עוד לפני קום המדינה.

כל הקופות הוקמו עוד לפני קום המדינה ככל הידוע לי.

אף אחת מהקופות לא הוקמה מתוך עקרונות קפיטליסטיים (כלומר רווח כספי פר סה), אם כבר מתוך עקרונות סוציאליים ומתן שירותי בריאות לחברים בה. 

בחלק מהקופות החברות היתה מוגבלת לחברים באגודה/התאחדות הפועלים/איכרים/בעלי מלאכה. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקופות הוקמו לפני קום המדינה - ומזל שכך, אחרת הייתה רק קופה אחת - כללית, וכדי להיות חבר בה היית חייב להיות חבר בהסתדרות.

כל השאר היו סתם לא מבוטחים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, David32 כתב:

אני לא מבין בכלל את הלחץ של הבגרויות והילדים ב י"א ו י"ב.

ממה שאני זוכר (עבר קצת זמן אבל לא נורא), כול אחד גם ככה יושב בשולחן משל עצמו, רחוק מאחרים.

אז תצמצמו את כמות התלמידים בכיתה עוד ותפרסו את זה על עוד כיתות, זה לא שכול בית הספר לומד בזמן הזה, או שכולם עושים את אותה הבגרות (וגם אם כן, קשה לפצל ליומיים? זה הקושי?)

מה... איפה הבעיה פה.

אותו דבר לגבי מבחנים באוניברסיטאות.. אפשר לחשוב.

הבחינה עצמה לא רלוונטית, תהיה התקהלות של הנבחנים לפני המבחן. אי אפשר לצפות מנערים שלא ראו את חברים שלהם איזה חודשיים לא לשבת ביחד לפני או אחרי. לפחות זה העקרון נראה לי. (מתעלם מהעובדה שהסגר  לא היה אמיתי והם גם ככה נפגשו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כעת הסגר לא סגר, מה שמצמצם מאד את השפעתו. בינתיים מביא לייצוב מספר הנדבקים (בלעדיו כנראה שהיינו כבר על כפליים אם לא יותר), אבל עדיין לא מפחית אותו.

ומערכת הבריאות מתקשה לענות על הביקוש לשירותיה. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בנוסף לזה שיקול אפידימיולוגי לחסן אסירים בקבוצות גיל נמוכות הוא רק אם זה מונע הדבקה, אבל אנחנו לא יודעים אם החיסון מונע הדבקה או לא.

מניחים בסבירות גבוהה שהוא מקטין הדבקה מאדם לאדם הן באופן ישיר והן בעקיפין, זאת בהתבסס על מנגנוני החיסון והניסיון עם מערכת החיסון שלה ואופן פעולתה.

ההוכחה שאתה מחפש במקרה הזה היא רק תירוץ לחיזוק דעתך שאתה מתנגד לחיסון אסירים, שהרי גם אם יוכיחו מחר שהחיסון מונע הדבקה, אתה עדיין תתנגד לתעדף אסירים, לא?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחורה בסרטון הסבירה את זה דיי טוב:

https://www.facebook.com/100Tzad/videos/השר-אוחנה-רוצה-לחסן-אסירים-רק-בסוף-זה-כי-הוא-אפידמיולוג-או-ספינולוג/230678631886823/

נ.ב.

לגבי החיסון הראשון.

עברו כמעט 24 שעות מאז הזריקה ואני מרגיש קצת כאב עמום ביד רק שאני נוגע באיזור.

מעבר לזה, לא מרגיש תופעות לוואי מיוחדות. 

מקווה שכך יהיה גם בחיסון השני. 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה לציין שאני חולה בסכרת נעורים כבר 18 שנים (קבוצת סיכון).

בגלל שאני רק בן 25 אני לא זכאי עדיין לחיסון מבחינת קופת חולים כללית - אסירים, מורים, חיילים וילידי שנתונים 2003-2004 בקדימות עליי...

עריכה אחרונה על ידי sagibd95
  • מבאס 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...