Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@sperial, אם משרד הבריאות היה מגיע ואומר לחסן את האסירים כי זה מה שצריך מבחינה רפואית, תפדאל.
הבעיה זה ש*פקיד* החליט לקבל החלטות על דעת עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"פקיד" הזה הוא בעל תפקיד בכיר מאד ומכיר את החוק ואת השיקולים. כיוון שמדובר במשפטן אני מניח שהשיקול שלו היה מה שציינתי בסעיף הראשון בפוסט שלי. אבל לא קראתי את חוות הדעת שלו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, Blaz00r כתב:

יש תור למכבי לעוד יומיים 😄

איך השגת? יש פה מישהו בעבודה שמתעניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין בעיה, אבל אין אחריות למדינת ישראל לחסן אותו בחיסון שאינו זמין לאוכלוסיה הישראלית.

אם היה נדבק בקורונה לפני שיש חיסון? גם אז האחריות על שלומו מוטלת על ישראל? קדחת

2. כאמור אין הוכחה וזו הנחת היסוד של משרד הבריאות כרגע שהחיסון מונע הדבקות או הדבקה, רק תחלואה קשה.

משמע גם אם חיסנת את כולם יכול להיות שאחד ידביק אסירים רבים, זה רק ימנע ב-90 ומשהו אחוז אישפוז והנשמה.

3. כבר היו התפרצויות כאלה. והסיכוי לאשפוז אצל אנשים שמתחת לגיל 40 לא גבוה בכלל.

4. תתרום את החיסון שלך למחבלים צעירים, לא את שלי ולא את של משפחתי.

5. אם הלוגיקה שלך הייתה נכונה, משרד הבריאות היה מחסן לפי מקצועות, וכאלה שבאים במגע עם הרבה אנשים, הרבה לפני האסירים.

אבל שזה לא יבלבל אותך. הדעה כבר כתובה, רק חסרה ההצדקה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

ה"פקיד" הזה הוא בעל תפקיד בכיר מאד ומכיר את החוק ואת השיקולים. כיוון שמדובר במשפטן אני מניח שהשיקול שלו היה מה שציינתי בסעיף הראשון בפוסט שלי. אבל לא קראתי את חוות הדעת שלו.

פקיד, גם אם הוא הכי בכיר בארץ, הוא עדיין פקיד.
שיתכבד וירוץ לכנסת ויקבל החלטות לגבי מדיניות ממשלת ישראל. עד אז שיהיה פקיד.
רק במדינת ישראל הממשלה צריכה לפעול לפי החלטות שהפקידים מקבלים.

@m3x7r3m3 אתה לא הבנת, כולם צריכים להיות בסגר עד שנגיע ל-10 מאומתים ביום, להישאר בסגר לעוד שנתיים כדי שלא תהיה מוטציה איכשהו, העיקר שהפקידים מקבלים משכורת בזמן והמקורבים עוקפים את התור בחיסונים.
אם אפשר לחסוך עלי ועלייך חיסונים כדי לצאת הומניים בעיני העולם זה מה שצריך לעשות. עכשיו תהיה בשקט ותמשיך לשלם מיסים כדי לחסן מחבלים שמבחינתם רצח יהודייה ביער זאת משימת חייהם.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק.

הפקיד הזה מופקד על תחום מסויים - בריאות,, כלכלה, משפטים, תחבורה וכו'. הוא הסמכות המקצועית שמנחה את הדרג הפוליטי. לדרג הפוליטי רשות לעקוף אותו, אבל היא תישא בתוצאות. לפי הגישה שלך לשרים סמכויות בלתי מוגבלות, בדיוק ההפך מדמוקרטיה.

לגבי הסגר - כן, אם מי שמנהל את העניינים תשאר בסגר, כיוון שהמנהיגים הדגולים לא מסוגלים להנהיג כלום. 

בחשבון קר עדיף לך לחסן כמה מאות מחבלים ולא לאשפז אחד בטיפול נמרץ קורונה, אשפוז שיעלה כמה מיליוני שקלים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, יובל .מ. כתב:

נכון, וכל מי שהיה במגע בסיכון גבוה לקבל חיובי.
בזמן רגיל הולכים סתם אנשים שרוצים לסוע לחופש אז האחוז חיובים יורד.

לפני 33 דקות, יובל .מ. כתב:

נכון, וכל מי שהיה במגע בסיכון גבוה לקבל חיובי.
בזמן רגיל הולכים סתם אנשים שרוצים לסוע לחופש אז האחוז חיובים יורד.

זה ממש לא כך ורואים את זה בנתוני היציאה מהסגרים הקודמים. בסגר הקודם שהסתיים ב- 17 באוקטובר, אחוז המאומתים ירד מ-15% בשיא התחלואה לפחות מ-3% באופן עקבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

אתה לא יכול לשבת בבית ולצפות שהקופת חולים תרוץ אלייך עם חיסונים.

למה לא?

הרי זאת אחת הסיבות שבגללה פייזר עשתה עם ישראל דיל. אפשר לדפוק שאילתא ולקבל את כול הסוכרתיים, הקופה יודעת.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף קיבלתי את מה שרציתי,  פרופ' סגל הביא לי בדיוק את הגרף.

לפי הגרף הזה, אנחנו רואים את פילוח החולים קשה החדשים כל יום.

הגרף הצהוב זה החולים קשה מעל גיל 60, עד לפני שבוע הם היו בעלייה והיו פי -6 בערך מהחולים הקשה בני ה 20-50.

לפני שבוע החיסונים התחילו להשפיע עליהם ובני ה -60 פלוס התחילו לרדת במספרים, אומנם רק מ 110 ל 100 אבל 

זה אומר שהחיסון עובד.

אבל ... הכחול זה חולים קשה בני 20-50,  הגרף שלהם ממשיך לעלות,  כי הם לא השתתפו במסיבת החיסונים לפחות עד לפני שבוע. 

עדיין , מסתירים נתונים .

הם העיפו מהגרף את גלאי 50-60 .

הגרף הכחול בסקלה של 0-20 

והגרף הצהוב בסקלה של 40-120 

אבל זה לפחות מראה שהחיסונים עובדים נכון והם ינקו את ה-100 חולים קשה החדשים כל יום.

וסביר להניח שה-60 מתים כל יום מגיעים גם מהגרף הצהוב. 

image.thumb.png.ecb372d062c8917fe03b630798199a75.png

עריכה אחרונה על ידי korola
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב. נתחיל בדאשבורד שפורסם לפני שעה. למעלה מ-5000 מאומתים מחצות, אני חושש שמחר בבוקר נראה מעל 9000 חדשים.

לגבי למה "העלימו" את בני 50-60? לדעתי כיוון שמבחינת אחוז המחוסנים הם לא בגבוהים של מעל 60 ולא בנמוכים של מתחת ל-50, אלא באמצע, לא כאן ולא שם.

אני מחכה לגרפים של עוד שבועיים, כאשר מסת משלימי החיסון (שעברו שבוע מהמנה השניה) תהיה משמעותית. והגרפים שאני באמת רוצה לראות הוא של מספר הנדבקים החדשים לפי 3 פלחים - נאיביים*, מחלימים ומחוסנים.

*מי שלא נחשף לקורונה או לחלבוניה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, korola כתב:

סוף סוף קיבלתי את מה שרציתי,  פרופ' סגל הביא לי בדיוק את הגרף.

לפי הגרף הזה, אנחנו רואים את פילוח החולים קשה החדשים כל יום.

הגרף הצהוב זה החולים קשה מעל גיל 60, עד לפני שבוע הם היו בעלייה והיו פי -6 בערך מהחולים הקשה בני ה 20-50.

לפני שבוע החיסונים התחילו להשפיע עליהם ובני ה -60 פלוס התחילו לרדת במספרים, אומנם רק מ 110 ל 100 אבל 

זה אומר שהחיסון עובד.

אבל ... הכחול זה חולים קשה בני 20-50,  הגרף שלהם ממשיך לעלות,  כי הם לא השתתפו במסיבת החיסונים לפחות עד לפני שבוע. 

עדיין , מסתירים נתונים .

הם העיפו מהגרף את גלאי 50-60 .

הגרף הכחול בסקלה של 0-20 

והגרף הצהוב בסקלה של 40-120 

אבל זה לפחות מראה שהחיסונים עובדים נכון והם ינקו את ה-100 חולים קשה החדשים כל יום.

וסביר להניח שה-60 מתים כל יום מגיעים גם מהגרף הצהוב. 

image.thumb.png.ecb372d062c8917fe03b630798199a75.png

אני עדיין לא מבין למה מקשרים את המחלה של הילדים לזה שהמבוגרים מחוסנים

זה לא שלפני חצי שנה הוירוס היה נוכח בחדר ואומר "בוא ניתן עדיפות למבוגרים ונעזוב את הילדים" והיום הוא אומר "המבוגרים מחוסנים אז נחפש פה איזה ילד במסדרון"

כנראה פשוט הנגיף הבריטי יותר משפיע על ילדים

הנגיף הרגיל שהיה מדביק ילדים לא היה מזיז להם

הבריטי  כנראה מזיז מאוד

לפני 9 שעות, m3x7r3m3 כתב:

לפחות מצד המשפחה יש יישובים שבהם המורים התחסנו בקלות כבר שבוע שעבר, יש יישובים שבהם התור הקרוב הוא רק בראשון הקרוב.

ועדיין תראה איזה אחוז  היענות נמוך

אז למה כל ההפגנות ? "לא נפתח את שנת הלימודים אם לא יתנו למורים חיסון לפני כולם"

כאילו שהם רק מחפשים לבדוק כל פעם שמישהו סופר אותם

זה חוצפה שמורה שמלמד תלמידים, פוגש הורים, מסתובב כל היום בין אנשים ואז חוזר הביתה למשפחה  בוחר לא להתחסן

ועוד אחרי כל ההצגה שעשו לנו לפני חודש

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת לא מבין? כל אחד מהגרפים מספר סיפור שונה.

כנראה שהשינויים בוירוס משנים את התנהגותו והוא פחות נחמד לאמהות ולילדים, והם נדבקים יותר וחולים יותר. זה העקום הכחול.

מצד שני, יש סימנים ראשונים להשפעה של החיסון על הקבוצות שחוסנו - בעיקר אלה מעל גיל 60 או 70 (משום מה אחוזי החיסון מעל גיל 70 יותר גבוהים במידה ניכרת מאשר בין 60-70). זה העקום הצהוב.

צודק קורולה שהדגיש את קני המידה השונים של שני הגרפים. אבל המגמות די מרשימות, בעיקר זו של הצעירים.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

אתה באמת לא מבין.

כנראה שהשינויים בוירוס משנים את התנהגותו והוא פחות נחמד לאמהות ולילדים, והם נדבקים יותר וחולים יותר. זה העקום הכחול.

אהה סבבה, אני לא מבין 

ואתה לא יודע לקרוא

לפני 5 דקות, Transporter כתב:

כנראה פשוט הנגיף הבריטי יותר משפיע על ילדים

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פספסת את התיקון שלי. הוא אכן איחר.

מבקש סליחתך.

לפני 3 שעות, יובל .מ. כתב:

@sperial, אם משרד הבריאות היה מגיע ואומר לחסן את האסירים כי זה מה שצריך מבחינה רפואית, תפדאל.
הבעיה זה ש*פקיד* החליט לקבל החלטות על דעת עצמו.

אם שכחת מה שהיית אמור ללמוד בשיעורי האזרחות, הנה יש כאן תקציר קטן של אחד השיעורים שהיית צריך ללמוד ולהפנים.

להזכירך - הממשלה כפופה לחוק ולהרחבותיו. לא פחות ולא יותר. וליועץ המשפטי לממשלה תפקיד בשמירת היסוד הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה כתבה על המעבדה של משרד הבריאות לחקר המוטציות.

אחד הפרופ' שם אמר שיש כמה אלפי מוטציות, אבל הם מחפשים את הרלוונטיות, ורוב המוטציות לא מעניינות כי הן לא ייצרו יתרון לנגיף.

מצד אחד הוא יכול להיות פרופ' מעולה לאיבחון וריצוף, ויכול להיות שהוא באמת עובד קשה ולא היה לו מלא זמן פנוי בשנה האחרונה ללמוד קצת יותר 

על הקורונה. 

אבל, האמת היא שהמוטציה שבאמת צריכה להטריד אותנו עלולה להסתתר בתוך אלפי המוטציות הקיימות. 

המוטציה הזאת , העמידה לחיסון .. יכול להיות שהיא כבר קיימת.  היא פשוט הופיעה איפה שהוא בעולם אחרי שכבר היו אלפי חולים.

היתרון שלה הוא רק עמידות לחיסון , אין לה שום יתרון אחר.. היא לא קטלנית יותר, היא לא מדבקת יותר.

כלום .. היא רק עמידה לחיסון. 

ולכן היא תישאר ברקע.. היא תישאר בתפוצה של 1 ל 1000 או 1 ל- 5,000 . 

אף מעבדה בעולם לא יכולה לגלות אותה כרגע..  כי אין לה שום יתרון אבלוציוני על הוירוס השליט. 

מתי נראה אותה ?   

שנפתח את המשק עם 70% מחוסנים. 

שנפתח את אירועי התרבות  לדרכון הירוק.

שכל המחוסנים יקבלו פטור מבידוד ויתנהגו כאילו הם מחוסנים.

אם יש מוטציה כזאת בין אלפי המוטציות.. אז היא תרים את הראש.. כי פתאום יהיה לה יתרון אבלוציני. 

אבל אל דאגה... יקח לה מספר חודשים להתבלט .. אם בכלל היא קיימת. 

לכן היה מאכזב לשמוע אותו מזלזל באלפי המוטציות שכאילו לא מיוחדות. 

מקווה שמוטציה שעמידה לחיסון לא שמעה אותו ולא נפגעה. 

לפני 52 דקות, Transporter כתב:

אני עדיין לא מבין למה מקשרים את המחלה של הילדים לזה שהמבוגרים מחוסנים

זה לא שלפני חצי שנה הוירוס היה נוכח בחדר ואומר "בוא ניתן עדיפות למבוגרים ונעזוב את הילדים" והיום הוא אומר "המבוגרים מחוסנים אז נחפש פה איזה ילד במסדרון"

לפחות אתה עקבי, מההתחלה במשך שנה שלמה תמיד אמרת שהמחלה הזאת זאת בעיה של הקשישים.

נסגור אותם בבית וכל הצעירים יחגגו חופשי שנה עד שיהיה פתרון. 

האמת גם לי היו רעיונות דומים .. קראתי לזה גדנ"ע קורונה, לשלוח 2 מיליון ילדים למחנה קיץ לחודשיים בבסיסים צבאיים 

עד שכולם יתחסנו. 

אז עוד פחות מחודש נוכל לבדוק את התאוריות שלנו,  רק שהפעם הקשישים לא יהיו כלואים בבתים, הם יהיו מחוסנים.

ולכן עכשיו זה פתאום כן חשוב להבין מה הקורונה עושה לצעירים. 

בעיקר לילדים מתחת לגיל 16 שאין להם חיסון עדיין,  אולי אצל קשישים מעל גיל 70 אחוז התמותה הוא 10%? 

אז מה אחוז התמותה אצל ילדים מתחת לגיל 16? 0.01% או 0.005 % 

עד כה בגלל אחוז התמותה הגבוה של המבוגרים לא הצלחנו לבדוק בכלל את הילדים ,  עכשיו הגיע הזמן.

ולגבי המורות , 34% התחסנות, אם זאת תהיה היענות של כל קבוצת הגיל הזאת 20-40 .. אז הם די אכלו אותה. 

כי כל ה 66% שלא יתחסנו , גם ישתתפו בניסוי הענק שהולך להיות פה אחרי פסח 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...