Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

מה נראה לך?  שהם יתחילו להתקשר לעשרות אלפי אנשים על מנת להזיז את התור?

פשוט יפתחו מקומות חדשים וימלאו אותם.

השאלה האם המערכת מאוזנת ?  האם יקרה מצב שמכבי יסיימו עם בני ה-60 פלוס ויתחילו עם הצעירים יותר.

ואילו כללית עדיין תישאר מאחור ולא תספיק לחסן את הקשישים שלה? 

כל פירסום חדש של המספרים, הם מעדכנים אחורה, מוזר מה הם מנסים להשיג בזה? 

באיזה מהירות עלינו ממקדם של 1.28 למקדם של 1.59. 

האם זה נובע מפתיחת בתי הספר? 

או שאכן המוטציה החדשה גם משתוללת אצלנו ?

אם באמת המוטציה החדשה כבר פה, ואם היא 70% יותר מדבקת מאשר הוירוס הקיים.

אז הסגר הקודם הוריד את המקדם ל 0.6 .. 70% יותר זה 0.6 *1.7 , אופס בדיוק 1.02. 

כלומר סגר בהיקף של הסגר הקודם לא ממש יעזור לנו ?

השאלה האם מישהו מהפרופ' רואה את זה? 

האם מישהו חושב על זה?  

או שכולם בטוחים שסגר זה 0.6 ..  וחושבים שכמו מקודם סגר הוריד מ 9000 ל 2000 .. אז גם הפעם זה יעבוד?

image.png.1bd1cf9faf1ebbcb1b36af9ab8cb3303.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אם ביבי אמר אז הוא כנראה יודע... 

מצחיק לראות את כל המשאיות תקועות בין אנגליה לצרפת,  אם הם היו יודעים שהמוטציה כבר התפשטה בכל העולם,

אז הסגר של המשאיות והבדיחה הזאת לא הייתה מצחיקה אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola ה-R הזה אינו ליניארי. יש טענה - כבר  הזכרתי אותה, ואיני יודע עד כמה היא מבוססת - שעליית ה-R בדרום מזרח אנגליה לא נבעה מהזן החדש אלא משחרור סגר (או משילוב של השניים). מכל מקום, אני מניח שכמו עם זנים אחרים גם לזן הזה ה-R תלוי בתנאי ההפצה וירד עם סגר. מה שכן - יתכן שיידרש סגר יותר הדוק ו\או ממושך. הסגר לא ימנע את מבצע החיסונים, כך שגם הם יתחילו להשפיע בעוד מספר שבועות - אלא אם יתברר דבר שלמרות מה שנאמר השבוע הזן מפתח עמידות לחיסון ויש צורך לפתח חיסון חדש (אם כי כנראה שפיתוח כזה יהיה מהיר מאד).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות חוק החזר מקדמות חתונה עבר ברגע האחרון.
לא מעט זוגות ישמחו למרות קנס של עד ₪5000 . חתונה אינטימית ברבנות לא תגרע מהאהבה והיא תעלה פחות מקנס היציאה.
עוד חידוש של הרגע האחרון : בדיקת קורונה לנוחתים בנתב"ג במעבדה הפנימית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, save כתב:

לפחות חוק החזר מקדמות חתונה עבר ברגע האחרון.
לא מעט זוגות ישמחו למרות קנס של עד ₪5000 . חתונה אינטימית ברבנות לא תגרע מהאהבה והיא תעלה פחות מקנס היציאה.

לא הבנתי, למה קנס של 5,000 שקל ?

אם כבר צריך להיות הפוך, עצם זה שהכסף ישב אצל בעל האולם, לא הוא זה שצריך לשלם ריביות על ההלוואה הזו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, korola כתב:

על מה אתה מתרעם ?  על החלק הראשון של המשפט או על החלק השני?

על שני החלקים. זה שאופטימיות מופיעה במהלך המחזור הכלכלי ומתגברת לקראת סופו זאת תופעה שמתארת חלק מהמחזור הכלכלי, ולא "הכלל הבסיסי בכלכלה".

כלל בסיסי בכלכלה יכול להיות "תפוקה שולית פוחתת", "רמת הריבית משפיעה על ההשקעות והצריכה", "ככל שהמחיר יורד הביקוש עולה", דברים בסגנון הזה, שגם לגביהם יש דוגמאות הפוכות ויצאים מן הכלל.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

@korola ה-R הזה אינו ליניארי. יש טענה - כבר  הזכרתי אותה, ואיני יודע עד כמה היא מבוססת - שעליית ה-R בדרום מזרח אנגליה לא נבעה מהזן החדש אלא משחרור סגר (או משילוב של השניים). מכל מקום, אני מניח שכמו עם זנים אחרים גם לזן הזה ה-R תלוי בתנאי ההפצה וירד עם סגר. מה שכן - יתכן שיידרש סגר יותר הדוק ו\או ממושך. הסגר לא ימנע את מבצע החיסונים, כך שגם הם יתחילו להשפיע בעוד מספר שבועות - אלא אם יתברר דבר שלמרות מה שנאמר השבוע הזן מפתח עמידות לחיסון ויש צורך לפתח חיסון חדש (אם כי כנראה שפיתוח כזה יהיה מהיר מאד).

נכון, מודלים ביולוגים לא תמיד מתנהגים באופן לינארי , את זה כבר למדנו מתחילת המגיפה.

אבל שנייה תתעלם מהכל , קח רק את הניטור של לונדון..

נובמבר 25% מהמאובחנים החדשים היו עם המוטציה 

באמצע דצמבר 66% מהמאובחנים החדשים היו עם המוטציה.

תוסיף את העבודה שכנראה באוגוסט היו 0% עם המוטציה החדשה.

מה זה אומר לך?   מישהו בלונדון שיש לו את הנתונים הגולמיים הוציא 2 מספרים מהנתונים הגלמיים.

פעם אחת אמרו 70% יותר מדבק, ובמקום אחר תרגמו  גידול ב 0.4 במקדם ההדבקה.

פאוצי בארה"ב טען שאין סיבה להגביל את הטיסות מאנגליה לארה"ב,  כי לפי נתוני ההדבקה של המוטציה ולפי זה שהיא קיימת כבר מספטמבר , סביר להניח שהוא כבר נמצא בארה"ב וצריך להתנהל כאילו המוטציה כבר הגיע לארה"ב. 

אני גם מחזיק בדיעה שהמוטציה כבר פה, גם לפי הגידול הפתאומי במקדם ההדבקה.

גם לפי מוקדי ההתפרצות שהו אצלנו לאחרונה. 

בהתחלה מוקדי גידול מטורפים במגזר הערבי ,

לאחר מכן התפרצות בבני ברק, אחרי תקופה ארוכה של שיעורי הדבקה נמוכים. 

פשוט מתמטית זה יותר הגיוני להסביר את ההתנהגות ע"י המוטציה מאשר בגלל שינוי בהתנהגות האוכלסייה.

בסוף עוד יגלו שהמוקד של המוטציה בכלל בטורקיה,  והיא הגיע לארץ למגזר הערבי במקביל עם הגעתה לטורקיה באותו זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא שולל את מה שאתה אומר. אני ממתין לריצוף בתה"ש, בתקווה שיבדקו מספיק דגימות ושיפרסמו את הממצאים. גם בלי הזן החדש יש לנו מספיק סיבות להתפרצות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 הודעות משכו לי את העין היום.

השאלה אם רק אני רואה קשר ?   או שאני פשוט מחפש קשר אז אני רואה אותו.

בכל מקרה אכן יכולות להיות הרבה סיבות שמסבירות את הנתונים  הלאה.

להלן סיבה אחת מיני רבות:

אצלנו רואים פתאום גידול בהדבקות בבתי הספר וגם בבריטניה רואים גידול בהדבקות מתחת לגיל 15. 

נכון אצלנו דגמו רק את עובדי ההוראה. 

אבל אם המוטציה החדשה יותר מדבקת בקרב ילדים, ויש שיעורי הדבקה גדולים בין הילדים (כמו שגילו בבריטניה)

אז זה יוביל לגידול באחוזי ההדבקה של עובדי ההוראה,.

IMG-20201223-WA0022.thumb.jpg.fe80e9718f1ff2d0d1b2b11c84d3332c.jpgIMG-20201223-WA0021.thumb.jpg.f0b804f6b267ed0553fef34859d9f344.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הכנתי את הצוות שלי במהלך כל השבוע שייקחו כל ציוד שצריך לקראת סגר שלישי.

נראה ממש על הפרק עוד סגר בימים הקרובים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הינה זה מגיע , "עם האוכל בא התיאבון" , "נותנים אצבע הם רוצים את כל היד"

משרד הבריאות מתחיל להרגיש שזורמים איתו, לפני שבועים הוא התחנן לריסון מהודק קטן.

עכשיו הוא מרגיש בטוח שהוא יקבל כל מה שהוא רוצה. 

אז רשימת הדרישות שלו הולכת ועולה.. 

כמו שאמרו בסגר הראשון , אם זה היה תלוי בבר סימן טוב, אז היינו נסגרים בבתים ופיקוד העורף היה מחלק מנות קרב לאזרחים. 

בנוסף - אם לוקחים ברצינות את הערכה של מפקדת אלון - שהמוטציה כבר נמצאת בארץ , והיא באמת מדביקה קצת יותר מהוירוס שאנחנו מכירים, אז בהחלט יש פה משחק חדש שצריך ללמוד את החוקים מחדש.

נותר רק לקוות שאכן החיסון יעיל כנגד המוטציה החדשה

IMG-20201223-WA0023.thumb.jpg.9a9b93443a68e5b0e2ef174c97385e7b.jpg

image.png.ac9a1a61420aeff89bc1e393ea163b36.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אין סימן טוב ☹️ 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...