Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, yd b-4 כתב:

יש לך מושג איזה זעם יש בציבור החרדי על בעלז?

מה איכפת לי?

אתה לא מגיע לשורש הבעיה.

אתה מנסה לקחת את זה לכיוון של "הנה היו רבנים טובים שהחליטו שכן צריך להקשיב למדינה".

אני שואל שוב: למה צריך מדינה אם מימלא הרבנים קובעים לכם? ומה אתה מצפה שהמדינה תעשה? תתחשב בהחלטה של כל קהילה דתית סביב הנחיות הקורונה? הרב קנייבסקי אתמול קבע שיחזרו ללמוד בקהילה שלו, אחר כך חזר בו. מה אתה מצפה שהמשטרה תעשה? 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף כל משפט שאתם אומרים בעברית, יושב ערבי עם נרגילה.

בסוף כל שרשור בקארז פורום מגיעים ליחסי דת ומדינה. 

משבר הקורונה הנוכחי חושף ומעצים בעיות שחיינו איתם שנים והתעלמנו מהם. 

לפחות ברמת הסטטיסטיקה, מדינות שהם דתיות יותר - נחשלות יותר. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, יבגני, האם אתה מופתע? החצרות האלו מנוהלות כמו מונרכיות, תפקיד הרעבע עובר מאב לבנו בלי קשר ליכולותיו, התפקיד הוא לכל החיים. בקיצור - מרשם לחסר הזרמת דם טרי עם פתיחות. בודאי כאשר מדובר בממסד דתי שלפי הגדרה חייב להיות שמרני מאד.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yd b-4 כתב:

הסיבה היא מורכבת מהמון פרטים אבל בוא ניגע בזוית אחת.

מכיון שהציבור החרדי נמצא ב"עולם" משלו . ואגב המציאות הזו זה לא "תוצר לוואי" אלא מדיניות מכוונת - השיח וההבנה עם הציבור הכללי לא תמיד מתואמת לשני הצדדים. כך שקשה לקבל כל הכרעה של פקיד/שופט/יועץ באופו אוטומטי מכיון שאורח החיים שלי ושלנו לא נמצאת אצלהם בכלל במכלול השיקולים.

לצורך דוגמא. עברתי ניתוחון קליל ככשאלתי את הרופא אם אני צריך לאכול בכיפור הוא ענה שוודאי. התייעצתי עם ארגון הלכתי שמתעסק בנושא שכולל בתוכו רופאים והווראה היתה חד משמעית -אין כל סיכון במצבי לצום. 

הרופא מסתכל על טובת המטופל ולא על טובת אמונתו הדתית.

כנראה שמכלול השיקולים שלו היה מקצועי,עצם זה שאתה בחרת לפנות למקום אחר במקום לסמוך על גורם מקצועי מראה שהבעיה היא אצלך

לפני שעה, yd b-4 כתב:

הנה דוגמא שההלכה קובעת להקשיב לרופא. אבל צריך רופא שמבין את הערכים שלך ומשקלל אותם בכובד ראש.

התפקיד של הרופא הוא לדאוג לבריאותך ולא להתחשב בערכים שלך.

אם הייתה לך אלרגיה לתרד לא היה שולח אותך לאכול תרד.

גם עם צמחונים או טבעוניים יש לו דרכי התמודדות,עם בן אדם ששואל אותו "תגיד,אני חייב לאכול?" אין מה מה לענות וזו אחריות שאין לו שום סיבה לקחת על עצמו.

לפני שעה, yd b-4 כתב:

עכשיו תאר לך שבקונסטלציה מסויימת נציגי הציבור החרדי היו שולטים לחלוטין במדינה. ועקב בעיית בטיחות מסויימת למדינה היו מחליטים להוציא איסור על שימוש באינטרנט וטלוויזיה ובכל פעילות פנאי"חילונית"  - היית מציית מיידית  גם אם הם היו מוכיחים לך שיש בעיה של ביטחון המדינה בכל דרך אפשרית?

לא.כי זו דוגמה דבילית.

עצם זה שאתה קורא לאינטרנט פעילות פנאי חילונית מראה כמה אתה רחוק משם.

לפני שעה, yd b-4 כתב:

בית כנסת/לימוד תורה/בקהילות מסויימות זה יכול להיות מקוה/טיש (אין לי מושג אני לא חסיד) הן לב הפעילות/התרחשות/עבודה/פנאי של הציבור החרדי . זה לא סגר זה כלא פיזי כמו כל אזרח ++++ 

ואת זה צריךלשקלל, אממה זה לא ממש ניתן מציאותית וזו התוצאה.

סבבה ובשבילי ללכת לאוניברסיטה היה לב הפעילות ל4-5 שנים האחרונות וקטעו לי את זה ואני יושב בבית לבד בדד מול המחשב ולומד.

נראה לך שלי כיף?שאני לא הייתי מעדיף לשבת מול מורה פיזית ולשאול שאלות?לשבת ללמוד עם חברים?שיהיה לי זמינות ונגישות לספרים בספריה?

אם אפשר ללמוד פיזיקה ומתמטיקה בזום או עם ספר לימוד תוך בידוד למה תנך אי אפשר?

ואני לא נפגש עם חברים,כרגע אפילו לא עם 3-4 בטח שאנחנו לא גרים בקהילה.

לא כיף לי ולא נחמד לי,פעילות חברתית היוותה חלק גדול בחיים שלי אבל יש פאקינג חוק ואני לא זורק עליו כי כמה זקנים שקצת מנותקים מהעולם וחיים בעולם משלהם אמרו לי.

לפני שעה, yd b-4 כתב:

אתה למשל לא מבין למה ישיבות הן דבר נעלה כל כך שצריך ליצור להם מתווה שונה ומיוחד. אבל בשבילנו בחור ישיבה ללא ישיבה לשלושה חודשים זה כמו שתגיד שנסגור את המצבא לשלושה חודשים (ואגב הסיבה היחדיה בחוק שחרדים פטורים מגיוס היא משום שהיה מי שהבין שלימוד תורה שווה בערכו לשירות צבאי)

לא,לא מבין.

הייתי בצבא 3 שנים,לא רצתי עם M4 בשטחים אבל נתתי מעצמי וסיכנתי את עצמי למען הבטחון של המדינה הזו ואני יודע בוודאות שפעולות שעשיתי תרמו לבטחון המדינה.

וואלה לא מבין איך לשים 300 ילדים בני 18 באותו מבנה קצת ללמוד והרבה לעשות בית זונות תורם לבטחון המדינה.

תהרוג אותי לא מבין....

• אהבתי 2

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yd b-4 כתב:

היה מי שהבין שלימוד תורה שווה בערכו לשירות צבאי

זה גם מה שאתה חושב?

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנתיים במשרד הבריאות יד ימין לא יודעת מה יד  שמאל רוצה 

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2020_q4/Article-9a274bd512d1571027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

יד ימין.jpg

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yd b-4 כתב:

לצורך דוגמא. עברתי ניתוחון קליל ככשאלתי את הרופא אם אני צריך לאכול בכיפור הוא ענה שוודאי. התייעצתי עם ארגון הלכתי שמתעסק בנושא שכולל בתוכו רופאים והווראה היתה חד משמעית -אין כל סיכון במצבי לצום. 

אתה לא רואה את האבסורד בשני משפטים האלה?

נתת לרופא לנתח אותך. ליטרלי לפתוח אותך עם סכין ולעשות משהו.

אבל אז, במקום להקשיב למה שהבחור אומר, הלכת לוודא עם כמה דתיים - כמובן שזה כי לא סמכת על עצת הרופא שבדיוק ניתח אותך אז החלטת לבדוק אם מישהו חושב אחרת.

אתה לא רואה פה את הבעיה?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חרטא - סתם כותרת על כלום.

שניהם אמרו את אותו דבר רק בצורה אחרת.

היא אמרה - לדעתי לא יפתחו ביום ראשון כי קבענו שצריך לעמוד במדדי התחלואה.

הוא אמר  - ביום ראשון נפתח את גילאי 0-6 , אלא אם כן לא נעמוד במדדי התחלואה שהצבנו. 

המדדים שאני זוכר הם: ממוצע של פחות מ- 2000 מאובחנים ביום ומקדם הדבקה של 0.8. 

אבל לא זוכר שראיתי בחוזה איך מחשבים את הממוצע (כמה ימים אחורה) ולא ראיתי איך מחשבים את המקדם ההדבקה,

האם שבוע אחרון לעומת שבוע לפני ? האם 3 ימים אחרונים לעומת 3 ימים לפני ?

צריכים חוזה חדש ושקוף עם הציבור, אבל אמרו את זה קודם , רק שכחו לבצע

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

והנה, חודשיים אחרי שפרסמו כאן על האדמור מבעלז - אחד מאלו שקוראים להפר את ההנחיות - שהוא חלה בקורונה ואושפז, ואז זה הוכחש, האמת יוצאת לאור:

הרב החביב חלה, סרב להתפנות, וזכה לטיפול אישי בבית מטעם בית חולים הדסה.

עכשיו, בוא, הסבר לי yd b-4, איך אמורים לקיים מדינה מתפקדת עם הצדיק הזה ודומיו? ואיך בעצם הכל נראה? מצד אחד, מותר לו להחליט שהקהילה שלו מפרה הנחיות, כי הוא רב ודת? מצד שני אתה מצפה שהמשטרה כן תאכוף? לא תאכוף? מצד שלישי, ברגע שהוא חולה, כל החיבה למוות בשם אלוקים זזה הצידה ורצים לבקש טיפול vip על חשבון הברון? אין פה לא יושר בסיסי, לא כבוד לסביבה, לא כלום. אז מה כן?

תתחיל מלהפסיק לקרוא לו צדיק.

מנהיג של כת/עבריין/מנהיג מרד,שום צדק אין פה.

זה שהשרלטנים האלה מקבלים כבוד כלשהו מחוץ לכת שלהם זו כבר בושה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזור שבועי רגיל עם הנחתה של סוכות. לאמשהו בלתי צפוי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שמשחקים בכוונה,  לא רק אצלנו , יש בכל העולם קטע כזה של יומיים בשבוע של נפילה בכמות הבדיקות ופעילות שמעבדות,

זה כנראה משהו שטבוע בנו בדם.

ארגונים מסויימים לא יכולים לעבוד 24/7, ולכן רוב המעבדות והדוגמים עובדים 9/5 - כלומר 5 ימים בשבוע ו-9 שעות ביום.

וחלק מהמעבדות עובדות 24/7. 

עכשיו קח את כל התוצאות של חול המועד ותיזרוק אותם לפח.. אין להם שום ערך.

משרד הבריאות מפרסם נתונים 3 או 4 פעמים ביום -  6:00 , 10:00 , 18:00 ו 22:00. 

הוא מוציא את הנתונים שקיימים אצלו במחשב, אבל המחשב מתאפס כל יום ב 24:00. 

כך הנתונים שמפורסמות ב 22:00, מכילות את הנתונים היומיים של 22 שעות.

ואילו הנתונים שמפורסמים ב 6:00, כבר מכילים את ההשלמה של היום הקודם + ה-6 שעות של התוצאות שהתקבלו מ 24:00 עד 6:00.

לעומת worldometers  - שהוא כל לילה ב 2:00 בלילה מעביר יום ומתחיל לספור מחדש. 

ולכן אין מה להשוואות בין 2 הנתונים באמצע היום 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאקו ממחזרים תכנים מהארץ, וזה עדיין מדהים (ובחינם). בייחוד אהבתי את התגובה של רוטשטיין:

ציטוט

"המנהג שלנו בהדסה, לפחות מאז שאני פה, שאצלנו כל אדם הוא בן אדם, וכל אחד יקבל את הטיפול כאילו הוא המטופל היחידי שלנו. המדיניות הזאת עושה את שלה - גם בתוך בית החולים וגם מחוץ לבית החולים. זו מדיניות נכונה שבית החולים שם את האינטרס של החולה מעל האינטרס שלו עצמו".

כן, בטח, ברור, אתם באים לכולם הביתה אם הם לא מוכנים להתאשפז אצליכם. הגיוני בסה"כ. יכול להיות שהוא פשוט התבלבל ושכח את ה"בתנאי שהוא סלב או ממש טחון" אחרי "כל אחד"?

מי חותם לי על עצומה להחליף את גנץ בג'סינדה? גם להם יש בחירות עוד מעט, לא? נראה לי יותר יוקרתי להיות רה"מ פה מבחור הזה בסוף העולם. מה כבר יש לנהל שם, כבשים?

ואם היא לא תסכים, תמיד אפשר לפנות ישירות לכתר ולבקש להחזיר את המנדט.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, pooh-bear כתב:

מי חותם לי על עצומה להחליף את גנץ בג'סינדה?

אם היא לוקחת אותנו לשם אז אני חותם.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...