Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי הכי כדאי לצאת לאילת כדי להימנע מפקקים ומאיזו דרך הכי כדאי לנסוע?

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק לאחרונה נסעתי פעמיים לאילת (הלוך וחזור באותו יום),

יוצא ב06:30 בבוקר מהבית - בדרך כלל עצירה במצפה רמון (אחלה ארומה...) וישר עד אילת, חזור שם וויז ולא עושה עצירות...

או לחלופין יוצא ב21:00 ואז נוסע כמעט לבד על הכביש,

רוב המלונות נותנות להכנס למלון ולהשאיר את החפצים בשמירה ולהשתמש בשרותי המלון (ברכה וכו') עד לקבלת החדר.

כנ"ל ביום העזיבה מפנים את החדר וניתן להשאר עד סוף היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני כמו @yossiaviel ו- @yogev20 מעדיף את הערבה.

אמנם אני לא נוסע מחיפה, אלא מראש העין (עדיין קטע משמעותי מהדרך על כביש 6).

בתקופות שאינן קורונה אני באילת בין פעם בחודש לפעם בחודשיים.

אגב בחלק גדול של הערבה הוא כבר דו נתיבי (פעם אחרונה שהייתי זה הגיע מאילת עד צפונית ליטבתה, ובהמשך בחלק משמעותי מהעליות זה גם דו נתיבי לעולים, או חד נתיבי לעולם, אבל ליורדים דו נתיבי עם קו מקווקוו שמאפשר עקיפה נוחה ובטוחה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע לאילת לא מעט (יוצא מאשקלון וכמעט תמיד חוזר באותו היום). זו לא נסיעה כל כך מסובכת כמו שעושים ממנה. הרבה יותר נוח לנסוע לאילת מאשר לרמה למשל (ולי אישית גם מלנסוע לחיפה). הכבישים בסדר גמור חוץ מזה שהם חד נתיביים ואם נתקעת אחרי משאית בכביש הערבה אכלת אותה (ברובו הוא עדיין חד נתיבי ודווקא בקטע היותר מפותל). דרך מצפה רמון יש הרבה פחות תנועה של רכב כבד אבל אתה עלול להיתקע בחסימה של רפא"ל.

אישית תמיד יוצא מוקדם (יוצא ב 4, מגיע לאילת בסביבות 7 ואז צריך לחכות לאילתים העצלנים האלה שיקומו). גם אם יש פקק זה לא נורא. הרבה פחות מפקקי המרכז.

הדבר היחיד זה לקחת איתך משהו לשתות ולנשנש ולעשות עצירות גם אם אתה לא חושב שאתה עייף כי המונוטוניות גורמת לך לחלום.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי עכשיו בטיימליין שלי. נסעתי מחיפה לאילת סיום הבחירות וחזרתי כעבור יומיים. ברוטו - 7 שעות לכל כיוון. אבל מזה צריך להוריד עצירות בדרך כך שנטו היה מדובר ב-5 שעות על הכביש, בהלוך במסלול 2->20->1->6->40->12, ובחזור 90->6->1->20->2.

מבחינת קושי בנהיגה - פשוט לא היה, למרות שבהלוך יצאתי ב-9 בבוקר (אבל היה יום חופש) ובחזור ב-2 בצהריים. אאל"ט צריכת הדלק שחישבתי (סוזוקי קרוסאובר 1600, שני מבוגרים) היתה כ-17 קמ"ל, כלומר סה"כ בערך 50 ליטר. למי שחישב מחירי דלק, בהנחה של 20 אג' לליטר אתה חוסך 10 ש"ח. ממש זניח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע תמיד דרך מצפה.
לדעתי מצפה מול ערבה זה בערך אותו הזמן.

אני מאריך קצת את הדרך ונוסע בכביש 12. מרהיב ממש, אבל לנסיעה ראשונה ולפי רוח הדברים בשרשור לא אמליץ על זה.

אבל, אני בהחלט ממליץ לנסוע ב 12 הלוך ושוב מאילת. כמה זמן שרוצים. גם חצי שעה כל כיוון זה תענוג.
זה ממש ממש מרהיב ויש יתרון לעשות זאת כפעילות בנחת ולא כחלק מהנסיעה התכליתית לאילת.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Crazy motorcycle כתב:

כחיפאי שנוסע לאילת אחת לשנה בערך מסכים עם הרוב.
אני אישית מעדיף את מצפה רמון על כביש הערבה, הפיתולים דווקא עוזרים לשמור על עירנות והנוף שווה את זה, במיוחד אם זה פעם ראשונה.
לגבי החזרה ביום חמישי , הכל תלוי חמישי שעבר חזרתי מאילת, יצאתי מהמלון ב9:40, בשעה 14:05 הייתי בבית עם המזוודות,בנסיעה מנהלתית ולא מתגרזנת ( עם תינוקת בת שנה באוטו).
מחבד פקקון קטן בירידה מ6, הדרך פשוט זרמה.
ושמע לי אל תלחץ, קח את זה כמו נסיעה רגילה, מלבד לישון טוב לפני, אין הכנות מיוחדות.
כל זה בתנאי שהרכב מתוחזק ומטופל.
אל תדאג מתחנות דלק שתראה שאתה על רבע מיכל תתדלק בתחנה הקרובה, לא חסר תחנות בדלק.
אם תיצא עם פול ,אני מתאר לעצמי שאתה יורש עם רכב מיני, סביר שבנסיעה נורמלית אתה תעשה את כל הנסיעה על מיכל אחד, ואז גם תהנה מתדלוק ללא מעמ באילת.
למעשה כל הנסיעות שלי עד היום מחיפה היו עם מיכל אחד. (כריזמה, איוניק,i25,איביזה 2011,איביזה 2013, איביזה 2003, מאזדה 3 ופגו 206 פלוס)
בנסיעה בין עירונית נורמלית רוב הרכבים יהיו חסכוניים מבדרך כלל

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

לי לא היה מזל כמו שלך.

את התאריך "13-08-2020" ,יום חמישי, אני לא אשכח, והוא יישאר חקוק בזכרוני, הרבה שנים קדימה.

יצאתי מאילת, בסביבות 09:30, לכיוון חדרה,{הילל יפה}.

העומסים התחילו בכביש הערבה, עם הרבה שיירות שמנסות לעקוף משאיות כבדות, עמוסות, עם מהירות ממוצעת בין 70-80, ולפעמים גם פחות מזה. בשיפועים קלים, גם 50 קמ"ש.

כל כביש הערבה, עד צומת הערבה, לא היה אפילו שוטר אחד. ואפשר להבין גם למה..

אחרי צומת הערבה, בפנייה שמאלה, בהתחלת העליות, הצלחתחי לעקוף כמה משאיות כבדות, והנסיעה הייתה פחות או יותר בסדר. 

אבל ה"מזל" נגמר לי כאשר הייתי על כביש 40, קצת אחרי באר שבע. פקק ארוך מאוד, של 35 דקות, כדי לעבור רמזור אדום קצר. וזה המשיך משם, עם עומסים "נקודתיים" ונסיעה איטית, עד כביש 6.

בכביש 6, הסיוט המשיך ואף החריף.

ככל שהתקדמתי לאט לאט, לכיוון צפון, לפני כל יציאה אפשרית ממנו, [ויש הרבה כאלה..] לכיוונים שונים, היו עומסים כבדים, עם עמידה של ממש, לדקות ארוכות. הדקות הפכו לבסוף לשעות, והיציאה הפנוייה היחידה הייתה לבסוף, לכיוון זכרון.

ירדתי עד פרדיס, המשכתי לכביש החוף, והדרך הייתה פנוייה. אבל לא להרבה זמן. כי מרחוק שוב חשכו עיניי. פקק ארוך לכיוון אולגה. 

פניתי ימינה ויצאתי מכביש החוף, ליד תחנת הכוח. ובסוף הגעתי ליעד.

אחרי כמעט 8 שעות.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל רע יכול להיות לכל אחד. היה לי מקרה שבו לקח לי 3 שעות מדן פנורמה ת"א עד הרצליה, ועוד שעתיים לחיפה. ארוע טראומטי, אבל בודד.

כם תאונות יכולות לגרופ לפקקי ענק, אחסוך מכם כמה חוויות מאד לא נעימות. נזכור רק את אותו יום שבו בשני הכיוונים באיילון משאיות הורידו שלטים, קרוב לחצ מיליון מכוניות עמדו בין חדרה לירושלים, בכבישים המוליכים לת"א.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי היום מאילת לערד, דרך כביש הערבה מן הסתם. 

פחדתי שהקורונה תשפיע על המצברוח ושהמוני בית ישראל שהשנה נשארו בארץ ישפיעו גם כן. 

לשמחתי- התבדיתי. העיר מרגישה פחות עמוסה ואפילו יחסית רגועה. 

אחד המוכרנים באחת החנויות אמר לי ש"באתם בשבוע רגוע, השבועיים הקודמים היו בלאגן חבל על הזמן". 

אל תשכחו שפותח השרשור נוסע בעוד שלושה שבועות, שאמנם זה ערב ראש השנה, אבל זה לא יהיה בתקופה ההיסטרית של סוף אוגוסט. 

ולפותח השירשור, גם אני ממליץ לך לנסוע דרך כביש 40 ומצפה רמון. אני "נאלץ" לנסוע דרך הערבה, כי אנחנו יוצאים וחוזרים לביתה של חמותי בערד, אבל בפעמים שיצאתי ממרכז הארץ- רק מצפה. 

עזוב את הנופים- בכביש 40 ככלל נוסעות פחות משאיות, ולא פחות חשוב- פחות מופרעים. אחרי שהיום ראיתי סמי טריילר שעוקף פול טריילר, ובסיבוב עיוור איזה אדיוט אחד התעקש לצאת לעקיפה מבלי לראות אם יבוא רכב ממול- אפשר לומר שראיתי כמעט הכל.

ככלל- רוב מי שנוסע לאילת , עושה זאת דרך כביש הערבה, וזו סיבה מספיק טובה לדעתי כדי לא לבחור בדרך הזאת.

סע בזהירות.

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • רעיון טוב! 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לציין שאני את אוהב את כביש הערבה ומוצא אותו מאד מרגיע, בנוסף

אני מוצא בנסיעה לאילת דרך ים המלח סוג של תרפיה מאד מרגיעה,

אני שם את הבולרו של רוול, ואשתי עם השיגועים שלה ואני מודה שזה

יותר מרגיע אותי מאשר החופשה עצמה.

אני מאד אוהב את אילת והדרך איליה. עיר שעושה לי רק טוב,

חופשה נעימה פות''ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפ קטן לדרך, החופשה מתחילה כשנכנסים לאוטו ומתניעים, הדרך לאילת היא חלק מהחופשה וכך צריך להתייחס אליה, סע ברוגע ובזהירות ואל תנסה לקצר זמנים על ידי מהירות מופרזת ועקיפות  מסוכנות.

קח מים קרים לנסיעה, חטיפים ואוכל לדרך, תכינו פעילויות לילדים אם יש ותכינו אותם מנטלית לנסיעה הארוכה.

ולסיום- סיפור על נסיעה שהפכה ארוכה:

תחילת יולי 2020 יצאנו מאילת ב12:00 על כביש הערבה צפונה, בדרך הלוך נסענו צמצפה רמון אבל החזור החלטנו להמשיך עד 90 לצומת הערבה, לקחת ימינה לכיוון דימונה ומשם כביש 6 וישר למודיעין.

הכביש זרם רגוע, כמעט בלי משאיות, מזגן מצויין מוזיקה נעימה קרוז קונטרול על 110, היורש בן ה3 נרדם כבר ביציאה מאילת והגדול יותר העסיק את עצמו בכיף וכבר מורגל לנסיעות ארוכות.

מהר מאוד הגענו לצומת הערבה ופנינו ימינה, העליות עברו בקלילות עד 500 מטר לפני צומת צפית שם התנועה נעצרה.

מולנו במדרון ראינו משאית הפוכה שחסמה את הצומת ואף אחד לא עובר !

כביש עומד ומדי פעם איזו גאון מחליט לנסוע בנתיב הנגדי וכמובן שנעצר כמו כולם לא רחוק מהצומת החסומה כולל אוטובוסים וסמי טריילרים שבלי בושה שעטו בירידה בנתיב הנגדי, בשביל המקביל כמה בעלי ג׳יפונים חשבו שיש להם רכב שטח ונתקעו אחד אחרי השני.

שעה וחצי בלי תנועה שבמהלכן גם הילד שישן התעורר, שלפוחית השתן של האשה לחצה, הילדים החלו להיות רעבים והאוטו על פארקינג לא זז מטר במשך כל הזמן.

אחרי שעה וחצי הוחלט על פרסה וחזרה לצומת בערבה לכיוון ים המלח במטרה קודם למצוא מקום לעצירה לפיפי לאכול אבל הגאונים שהוזכרו קודם עומדים גם בנתיב הנגדי מה שהפך את מלאכת פילוס הדרך שלי ושל כמה עשרות מכוניות אחרות שהחליטו להסתובב לסיוט תעבורתי.

שעה פלוס נוספת של נסיעה עד למלונות עם המלח ועצירה קטנה להתרעננות והופ חזרה לרכב במטרה לעלות מסדום לערד (כביש נהיגה מדהים במיוחד בלילה כשהפניות המתות מוארות מפנסי הרכב שמימול ומאפשרות לך לחתוך את העיקולים השמאליים) והופ הכביש פקוק עם שורה של טריילרים מזדחלים בעיקולים התלולים ששמעו על צומת צפית והחליטו לעלות דרך כביש סדום ערד.

בסופו של דבר 7.5 שעות נסיעה נטו מאילת למודיעין.

לעובה אציין את הכסאות המאוד נוחים של האוטו כשהגעתי הביתה ללא שום זרזוף של אי נוחות בגב או בישבן לא שלי ולא של הצודקת שישבה לידי והמזגן שגם בעמידה עם השמש מכה על החלון הקדמי עדיין הצליח להוציא עיבוי על החלונות הקידמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק.

מה הדרך הכי יפה לאילת. לא הכי קצרה. לא הכי חסכונית, הכי יפה?

יציאה מאזור חדרה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין חדרה לגדרה אין לי המלצה חד משמעית, אבל אח"כ- על על הקטע החינמי של כביד 6 לדרום, סע עד הסוף, דרך כביש 40 , מצפה רמון וכביש 12, מבלי לדרוך על כביש הערבה אפילו למטר אחד.

נסיעה טובה

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • רעיון טוב! 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שביט כמעט צודק. הקטע בין צומת סיירים לצומת קטורה מדהים, כביש שמתפתל בין סלעים צבעוניים ואז נופל לערבה עם נוף נהדר (וכבר הזכרתי את מצפור הר עיט). הייתי אומר כיוון אחד דרך 12 והשני דרך 90 ו-40.

חוץ מזה, אם יש עניין, הרי שלאורך שני הכבישים יש לא מעט נקודות שמצדיקות עצירה, ואפילו לא קצרה, בהתאם לתחומי העניין שלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Roycohen1979 כתב:

אבל החזור החלטנו להמשיך עד 90 לצומת הערבה, לקחת ימינה לכיוון דימונה ומשם כביש 6 וישר למודיעין.

"הפוך גוטה הפוך"  - שמאלה לכיוון דימונה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...