Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי הכי כדאי לצאת לאילת כדי להימנע מפקקים ומאיזו דרך הכי כדאי לנסוע?

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, אני מתכנן לנסוע לאילת עם הרכב (פעם ראשונה) עוד כ3 שבועות בערך (אם ירצה האל ולא יהיה סגר 🥺). 

אני מאיזור הקריות, אוסף את הבת זוג מטירת כרמל ומשם מתכנן לעלות על כביש 6 (בתקווה שהוויז ייקח אותי לשם) ולתת לוייז לכוון אותי לאילת. 

א', האם כדאי לסמוך על הדרך שהוויז יבחר לי או שיש דרכים אחרות? (יש עניין לעצור בכמה יעדים בדרך כמו כושי וכו') . 

*אחרי שאני מגיע לטירת כרמל ובדיקה שעשיתי בוויז, אנחנו עולים על כביש החוף בערך ל60 ק"מ עד היציאה לכביש 6. מכירים אולי דרך יותר מומלצת להגיע לכביש 6 מהר יותר? *

ב', מה השעה שהכי מומלצת ליציאה בשביל להימנע מפקקים? לא אכפת לנו להגיע לפני הצ'ק אין(שהוא ב3 בצהריים) , מצידי להגיע ב7 בבוקר ולשבת בבית קפה עד אז, אבל פשוט רוצה שיהיה לי הכביש הכי ריק שיכול להיות. 

ג', מבחינת תדלוק מה הכי כדאי לי לעשות? אני כמובן אמלא טנק מלא (35 ל' בערך) אבל אני מתאר לעצמי שיגיע החלק בנסיעה שלא נהיה קרובים לתחנות דלק. באיזה שלב של הנסיעה יהיה לי כדאי לעצור לתדלק? 

אשמח לעזרתכם בעניין. 

נ.ב

חשוב לי לציין שאני פחות מתמצא בכבישים ואם תגידו לי לעלות על כביש x במקום y כנראה שלא אדע להבין, אז אשמח שתתארו לי כמה שאפשר לגבי המלצותיכם. 

תודה מראש!! 

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום,

הדרך שאני הייתי בוחר בה היא מטירת הכרמל לנסוע לצומת פרדיס, לפנות שמאלה לכיוון כביש 6  / יקנעם, ובמחלף עין תות לרדת ימינה לכביש 6, ולהתמיד בו עד מעט אחרי בית-קמה (זה קצת לפני באר שבע). 

בגדול - שים בוויז אילת עם עצירה במצפה רמון כיעד, בדיוק כדי להימנע מכביש הערבה שהוא מסוכן ומעייף.

תעשה עצירות בדרך, גם בתחנת הרענון בכביש שש, וגם במצהפ רמון. לכו לשירותים, שו קפה, תאכל משהו קר, ותמשיך. 

למרות המדבר ייראה לך גדול ומאיים - הוא לא, ותהיה תנועה על הכביש כך שאתם לא תהיו לבד. 

מכיוון שאתה מציין שאתה לא מכיר - פתח את גוגל מפות, ותבנה את המסלול לאט ובסבלנות עד שהוא יהיה ברור לך לחלוטין. 

סה"כ עושים את הדרך הזו עשרות אלפי אנשים ביום - גם אתה תצליח. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@discoTD5 ראשית מודה לך על התגובה.

משהו קטן לפני, שכחת לציין את השעה שמבחינתך הכי כדאי לצאת בה? 

לגבי התגובה עצמה, אני מצרף לך תמונה שמראה את הדרך שהוויז לוקח אותי מטירת כרמל לכביש 6. זו הדרך שהתכוונת אליה או שאתה תכננת משהו אחר?

בנוסף, מצרף תמונה של נסיעה ליעד הסופי באילת עם בחירה של מצפה רמון כעצירה בדרך, האם לדרך הזו התכוונת? 

אשמח לעזרתך, ושוב תודה! 

עריכה קטנה: 

איך ניתן לערוך מסלול בגוגל מאפס? 

עריכה נוספת: 

למה לא לנסוע דרך הערבה בעצם? מלבד הירידות, מה עוד רע שם? 

Screenshot_20200826-193522.jpg

Screenshot_20200826-193712.jpg

Screenshot_20200826-193714.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה שצירפת הוייז לוקח אותך לכביש 90, לדעתי לא מומלץ, אני תמיד ממשיך על כביש 12

ראה בקישור:

https://www.google.co.il/maps/dir/טירת+כרמל‭/אילת‭/@32.5716185,35.1387254,10.53z/data=!4m24!4m23!1m15!1m1!1s0x151da4ca74b45a4b:0xb976886973366703!2m2!1d34.97298!2d32.762127!3m4!1m2!1d34.805863!2d30.636893!3s0x1501f3bd5896e75f:0xeb30ce16679b62a!3m4!1m2!1d34.8496639!2d29.865027!3s0x150038900e4b708f:0xe7428c9f20317f61!1m5!1m1!1s0x150071e324795e0b:0xfe1d95f85577f6db!2m2!1d34.951925!2d29.557669!3e0?hl=iw

אני נוסע לפחות שלוש פעמים בשנה לאילת לצרכי עבודה, יוצא מהמרכז לקראת שש בבוקר וחוזר באותו היום, היתרון של כביש 12 הוא נוף יפה מאוד ופחות תנועה ובעיקר פחות משאיות, את מי שזה מעניין - גם פחות משטרות.

לגבי תחנות דלק, אין לך בעיה, יש במצפה רמון, עבדה, נאות סמדר, אני מתדלק באילת ביציאה חזרה למרכז.

אל תסתמך על הוייז באופן מוחלט ואל תהיה שקוע במסך, יש ירידות שדורשות תשומת לב ושמירת מרחק, אחרי מצפה רמון מדובר לטעמי בנסיעה מהנה מבחינת הנופים שלא רואים כל יום.

בהצלחה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@dorondoron אני האמת מעוניין לנסוע דרך הערבה, הנופים בדרך פחות מעניינים אותי אבל אני רואה שבכל מצב הוויז לוקח אותי דרך כביש 90. האם כביש 90 הוא כביש הערבה בעצם? או שאני מתבלבל? מה המספר של כביש הערבה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, אז בגדול אני בעד כביש הערבה, למרות הירידות המסוכנות שם פשוט יותר מעדיף בגלל שזה בין הכבישים היחידים שאני מכיר(לא בעל פה, אבל כן זוכר ממנו חלקים). 

מתי לדעתך השעה הכי נוחה לצאת שלא אתקל בשגעונות בכביש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה להמנע מהפקק היומי בכביש 6 מצפון לדרום, אני רואה אותו בכיוון ההפוך בדרכי לצפון.

אני לא נוסע מכיוון צפון לדרום בשעות הבוקר לכן אני לא יודע לומר לך מתי לצאת.

אתה יכול להפעיל את הוייז בימים ובזמנים שונים טרם הנסיעה ולקבל מושג לגבי זמני ההגעה לאילת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי את הנסיעה הזו יותר משש שנים. בפועל שנהגתי דרך מצפה רמון מוקדם בבוקר (לראות נוף ילדות)

הצלחתי כמה פעמים כמעט לאבד שליטה על הרכב בסיבובים החדים - ואני נהג זהיר על כל המשתמע מזה. 

דווקא בכביש הערבה הרגשתי יותר בטוח, לאחר הסיבובים של כמה קילומטרים בהתחלה.

אולי כי אני מורגל לכבישים ישרים ויכול לנהוג שעות בלי להתעייף. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה לך בתור תושב אילת, כבר 20 שנה,{חיפאי לשעבר}, שנוסע לפחות פעם בחודש מאילת לחיפה, לביקור ההורים.

כמו שהמליצו לך כאן, תגיע לצומת פרדיס דרך כביש החוף, ותעלה למעלה, ובסוף תתחבר עם כביש 6 לכיוון דרום.

כדי להימנע מפקקים כמה שאפשר, יש לצאת בשעות הערב המאוחרות מהצפון, או בלילה, או בשישי אחר הצהריים, או ביום שבת. אל תשכח לתדלק FULL לפני כן, בדיקת שמן, מים, ואוויר בגלגלים.

הנסיעה {בצורה נורמלית} אמורה לקחת לא יותר מ 4.5 שעות מהיציאה מחיפה,{איזור מת"ם}, ועד נקודת הביקורת באילת. 

השעות שתיארתי הם שעות "מתות", גם בכביש 6 וגם בכביש הערבה. 

אני אישית,{למרות שהרוב לא יסכימו איתי}, אבחר בכביש הערבה. כביש "מצפה רמון" מלא בעיקולים, סיבובים, עליות, ירידות, ובקיצור, מבחינתי הוא אינו נוח, לנסיעה כזו. במיוחד בלילה.

כדי "להתרשם" מהנוף זה בסדר.. אבל לא כדי להגיע מנקודת A ל B, נטו.

אז בסך הכל אתה יורד את הירידות של "סדום" עד צומת הערבה, ובחזרה אתה עולה אותם. בלי הרבה דרמה, ובשעות מתות יחסית.

הדרך חזרה, גם. יציאה בלילה, או ביום שישי אחר הצהריים, או בשבת בבוקר מוקדם ככל האפשר. אם תצא בשבת מאוחר יותר, יהיו שיירות של רכבים שייצאו מאילת באותו כיוון נסיעה, ואם הראשון יחליט שהוא "מלך הכביש" או יגרור משהוא, או סתם ייסע 70 קמ"ש, יהיה לך בעייה.

היה והחלטת לצאת מאילת לכיוון צפון, בחמישי בבוקר, אתה תצטער על זה, ותזכור את היום הזה הרבה שנים. מנסיון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yogev20 כמו שחשבתי, גם כן מעדיף את הערבה. תודה.

@yossiaviel תודה על התגובה.

לגבי הכביש, אכן מעוניין לנסוע דרך כביש הערבה. לפי הדרך שהוויז לוקח אותי, זה דרך כביש 90 (שזה הערבה לפי מה שהבנתי מגוגל אלא אם כן אני טועה ותתקן אותי).

הטיול שלנו מתוכנן מראשון עד חמישי, ככה שהתכנון הוא לצאת באיזור הלילה שבין שבת לראשון (באיזור 3/4 לפנות בוקר) ולצאת בחמישי באיזור הצהריים(לצערי, אין אופציה אחרת למרות שהלחצת אותי לגבי חמישי 😅).

האם הבנתי נכון שהוויז לוקח אותי לצומת T שבה אני בוחר בין פנייה ימינה ושמאלה שזה בעצם הפנייה בין מצפה רמון לכביש הערבה? ואז שם כל מה שנותר לי לעשות זה לבחור בצד של הערבה והוויז יתעדכן במקרה הצורך?

לגבי דלק כמובן אמלא ברגע שאצא מטירת הכרמל, לחץ אוויר בגלגלים אבדוק ערב לפני(גם של הרזרבי ליתר ביטחון) ולגבי שמן ומים אתמול עשיתי טיפול לרכב שכלל החלפת שמן מנוע ונוזל קירור ככה שלגבי זה אני פחות מודאג.

סתם לידע כללי, עד כמה הירידות בערבה באמת מסוכנות? האם העברת הילוך(באוטומט) לD2 רלוונטית במקרה הזה כדי למנוע שחיקת בלמים?

ואגב, מה זה נקודת ביקורת? לא יצא לי לשמוע על זה... יש משהו שאני צריך להכין את עצמי אליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הירידות בערבה לא מסוכנות לנהג מיומן. נקודת ביקורת לפני הכניסה לאילת, לא צריך להכין כלום

אם אתה לא שודד בנקים נמלט. (לפעמים שואלים מהיכן אתה, וזהו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

😅😅בסדר גמור, אז אין מה לדאוג.

מכין עכשיו מפה קלילה בגוגל מאפס, האם הכוונה בצומת פרדיס היא לעלות למעלה מפרדיס לכביש 67 ואז להתחבר ימינה לכביש יצחק רבין(שזה בעצם כביש 6)?

לפני 37 דקות, yossiaviel כתב:

לקבלת הנתיב הטוב ביותר בתנועה הנוכחית, היכנס לכתובת https://maps.app.goo.gl/kgxV4YLHFF6PXYi2A

תוכל להציץ במסלול הנסיעה ולהגיד לי אם המסלול לאילת דרך כביש 90 הוא אכן דרך כביש הערבה? או שזה לוקח אותי מדרך אחרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט מפספס לנסוע לאילת דרך הערבה. פשוט פספוס. שים בוויז פונדק נאות סמדר (מקום מקסים), תעצרו שם לקפה ונשנוש שם בדיוק מתחיל כביש 12. כמעט כל הזמן ריק עם נוף מטמטם. נוסע לאילת פעמיים בשנה רק בשביל זה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...