Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

אין בעיה עם זה.

וכמו שטראמפ אמר, ההחלטה להוריד את הפסל היא מקומית, אבל אין לה צידוק מוסרי אבסולוטי שלא ניתן למחות נגדו. אז מחו.

הוא גם הזכיר שלוושינגטון ופרנקלין היו עבדים (ואם אני זוכר נכון, לפרנקלין גם היו צאצאים מהשפחות שלו, אז הוא גם היה אנס בנוסף).

זה לא שגנרל לי הוא איזה דמות ידועה לשמצה בהיסטוריה האמריקאית. נהפוך הוא, הוא נחשב למצביא מוכשר ואיש של כבוד, שהיה לו מקום חשוב גם בפיוס שלאחרי המלחמה.

אז אם רוצים להתעסק "במי התחיל", אז זה השמאל, שמנסה לשנות את האתוס האמריקאי, ולהקצין אותו לטובת האג'נדה שלו.

מה בדיוק כל כך חשוב בלהוקיע עכשיו את גנרל לי, הא?!

ככה זה, שמחפשים פרובקציות, הן באות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי, הוא הביא דוגמה טובה וטען שאי אפשר להחזיק בזה ולהניח מזה.

פייר.

לכל הפחות שווה דיון.

הבעיה היא בגינוי הקלוש והמאוחר של גילויי הימין הגזעני. זה שהשמאל ״התחיל״? שמחת זקנתי בראש חוצות ובנעלי אבותיי.

יש מי שמאמינים שיש דמויות היסטוריות שמגרעותיהן גוברות על מעלותיהם, כולל על המעלה של הקמת המדינה.

אין בעיה עם זה.[...]אז אם רוצים להתעסק "במי התחיל", אז זה השמאל, שמנסה לשנות את האתוס האמריקאי.

אז לא הבנתי, יש בעיה או אין?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טראמפ אומר שאין בעיה.

אני אומר שהשמאל הרגרסיבי מוציא את כל החולירות מהחורים שלהם.

זה אולי תגלית מרעישה פתאום, שיש ניאו נאצים בארה"ב, אבל זה ממש לא חדש. אני ממש ממש ממליץ על הדוקו הזה מהניינטיז, שמדבר על האנשים הללו:

http://documentaryvine.com/video/louis-theroux-survivalists/

למי שלא מכיר את לואי ת'רו, האיש יוצר דוקומנטרי מוכשר.

הסרט מהניינטיז.

וכמובן שיש את אמריקה X הנהדר, בכיכובו של אדווארד נורטון.

אני מבין שכולם רוצים לרמוז שלטראמפ יש סימפטיה לניאו נאצים, אבל זה פשוט אווילות לא מבוססת לטעון כך. הניסיונות לעשות לו דה-לגיטימציה על בסיס שטויות רק ייתן כהונה שנייה לאיש הלא כל כך מוכשר הזה.

גינוי חד משמעי של הנאצים - היה.

מה שרוצים זה שהוא יגבה את הורדת הפסל. את זה הוא לא מוכן לעשות.

והוא צודק בזה שהוא לוקח עמדה ממלכתית.

ההתנהלות שלו במקרה הזה היא דווקא פיקס.

שאפו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמקדות בשנאה והשנאה לגופו של אדם היא אחד הגורמים שמשאירים את ביבי כאן בשלטון האמת, ומכיוון שזה טרנד שמקובל גם על השמאל האמריקאי כמסתבר, כהונה שניה לטראמפ פתאום באמת לא נראית כהנחה מופרכת. התקופה הזאת היא גן עדן לחובבי מחקר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי אומר ״סימפטיה״ אבל הם בהחלט מטרידים אותו פחות משהם היו מטרידים נשיא אחר.

העובדה שהנשיא נתפס כלאומן ״קיצוני״ (ואני מסכים שזה לא בצדק) נותנת רוח גבית לגילוי ימין לוחמני וגזעני, גם מבלי שהוא עצמו יאמר מלה בעניין. מהבחינה הזו, מעולם גינוי של נשיא את הימין הגזעני לא היה חשוב יותר מאשר בנשיאות טראמפ.

בסוף, האיש כן מחזיק בדעות לאומניות. פשיזם (ונאציזם) הם פשוט אולטרה-לאומנות, ולכן ממילא טראמפ יותר קרוב אליהם מאשר מישהו מן המרכז או השמאל. אתה עושה לכל טענה שמאלנית רדוקיו-אד-שמאל-רגרסיבי, ואתה מתפלא שעושים לכל טענה מימין רדוקיו-אד-פשיזם? :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב?!

מדובר, בסופו של דבר, במיעוט סהרורי, די נבער, בלי כוח לעשות כלום.

הנשיא לא צריך להתמודד איתו, מעבר למה שרשויות החוק עושות.

כל ההתעסקות בזו בכמה חמור הגינוי של הנשיא, בא כדי לקשור אותו איתם, והוא בכלל לא קשור אליהם בשיט.

זו הפסיכוזה הרגרסיבית, וזה ייתקע אותנו עם עוד 4 שנים של העילג הזה בשלטון.

שיפסיקו להתעסק בשטויות, כמו גינויים פומביים (נאצים זה פוי. תרשמו שאמרתי: נאצים זה קקי!), וייתעסקו בעניינים מהותיים. במה הוא מצליח או לא מצליח לעשות.

אפשר לחשוב שאוטוטו הנאצים משתלטים על וושינגטון...

כל העולם הזה עסוק בספינים על שטויות, על איזה פסל שמורידים ואם אמרו על הנאצים שהם פויה, או לא...

תחזרו לצפון קוריאה, זו סוגיה אמיתית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יותר חשוב להתמקד ביעילות של ממשל טראמפ. זה נכון. מקרים כמו הבלאגן עם צפון קוריאה מוכיחים לא שהוא אדם זדוני (כמו שמנסים להראות שהוא בפרשה שלפנינו) אלא שהוא בעיקר שליט לא כל כך מוצלח. ובמובנים רבים זה חשוב יותר.

אבל מאחר ואני מתמקד רק במדיניות חוץ (באופן כללי תמיד נטיתי לערוך מחקרים בתחום הזה) אני לא נשען יותר מדי על הטיעון הזה, כי אין לי כלים מספיק טובים להעריך את יעילותו בעולם מדיניות הפנים. וזה הרי לפחות חצי מהעסק.

זאת אומרת, אני יכול לחפש חומר גולמי ולפתח דעה שלא מבוססת על הטיה של הסיקור התקשורתי, אבל מעבר לזה אין לי את ההבנה המקיפה מהסוג שעליה אני נשען בעולם מדיניות החוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו 3 הצהרות ממנו, בראשונה והשלישית הוא סרב לגנות, בשנייה הוא גינה.

וכשאתה מסרב לתפוס צד בדבר כזה, אתה למעשה תופס צד.

1. זה לא נכון שהוא סירב לגנות. זה פשוט שקר.

2. איזה צד הוא אמור היה לתפוס, של מפגינים אלימים מהמשמאל?! זה מה שנשיא צריך לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף, האיש כן מחזיק בדעות לאומניות. פשיזם (ונאציזם) הם פשוט אולטרה-לאומנות, ולכן ממילא טראמפ יותר קרוב אליהם מאשר מישהו מן המרכז או השמאל. אתה עושה לכל טענה שמאלנית רדוקיו-אד-שמאל-רגרסיבי, ואתה מתפלא שעושים לכל טענה מימין רדוקיו-אד-פשיזם? :wink:

יש איזו תהום בין פאשיזם ללאומנות. הן לא קיימות על רצף. בניאו נאציזם יש סתירה פנימית, כי הוא שואף, בעצם, לבטל את הממשל הפדרלי, כלומר, להשמיד את המדינה וערכיה הכי בסיסיים (מה שנכון גם לשמאל הרדיקלי). טראמפ רחוק משם. מאוד.

אני אומר שוב שאני מנחש שדבריו של טראמפ הרבה יותר שקולים ומכוונים ממה שנדמה והמסרים שלו מדוייקים, מתוך ניתוח של מה הציבור שלו רוצה לשמוע.

אני מבין את הנרטיב בתקשורת ה-CNNית: הנאצים באו, אזרחים טובים יצאו לעמוד מולם (ואולי איזה שניים שלושה עם אלות), ונאצי אחד דרס ילדה ועוד כמה אנשים, רק שהנרטיב הזה הוא הפשטה גסה וחסרה מאוד של המציאות, על גבול הפנטזיה. צריך רק לקרוא עיתונים ועדויות מהמקום, לראות סרטונים, ולהבין שזה לא כך.

מה שכן, הקיצונים יוצאים מהחורים. האלימים יוצאים יותר ויותר לרחובות. חוסר שביעות הרצון מהקיום רק עולה. והשאלה הסוציולוגית החשובה היא - למה?

היטלר, לנין ושות', הם לא היו עולים לשלטון אם לא היה סנטימנט חזק של אי שביעות רצון מהסדר הקיים שיעלה אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, אי אפשר ללכת לישון פה - קמים בבוקר ויש עוד מספר דו ספרתי של הודעות :-D

קודם כל, אי אפשר באמת להשוות בין הנאצים לאנשי ANTIFA. לעשות את זה, זה לעשות רדוקציה לנאצים, אפילו אם הם מיעוט שבמיעוט.

הנאצים רוצים להעלים את כל היהודים (אפילו אם היום הם משתדלים שלא לומר את זה בגלוי) ולדכא את כל מי שלא לבן.

ANTIFA מתנגדים לנאצים, לפאשיזם ולכל מי שהוא גזען, כך שאם לא היו שם נאצים (ודומיהם) גם לא היו שם ANTIFA. זו דרך ההתנגדות שלהם שפסולה.

אם אתה לא רואה את ההבדל, אין לי דרך טובה יותר להראות לך. רק אזכיר שוב, מדובר באנשים שהרביצו לאנשים אחרים כי האנשים האחרים אמרו שהם לא רוצים יהודים (בין השאר) - כמובן שאני לא מצדיק את האלימות, אבל עדיין. אם הנאצים היו הולכים בעיר שלך, אפילו אם זה "באישור" (כמה עלוב מצד טראמפ להזכיר את זה) - אתה היית שותק?

שיהיה ברור - כשמדברים על נאצים ועל מתנגדים לנאצים, אין פה "הרבה צדדים" כמאמר טראמפ. יש פה את הרעים והטובים (כן, אפילו אם הטובים אלימים!). וקל מאוד להבחין בין השניים - הרעים נושאים סמלים נאציים ורוצים לשמר את מעמדו של הגזע הלבן.

מעבר לזה - טראמפ הוא נשיא ארה"ב. נאצי דורס אנשים בהפגנה והוא מגיב באופן רפה ומאשים את "כל הצדדים" - מה פה ממלכתי ושקול? אח"כ הוא מגיב קצת יותר טוב אבל אז חוזר לסורו ומקבל תודות מנשיא ה-KKK לשעבר - הוכחה נהדרת לחוסר הממלכתיות...

אם הוא היה ממלכתי הוא היה צריך להגיד שהוא בכלל לא מבין איך הנאצים קיבלו אישור לצעוד ברחובות עם הסמלים והאמירות שלהם.

אבל טראמפ ואלימות הולכים יד ביד - פה הוא מגנה אותה, בזמן הראלים שלו הוא עודד אותה. מבחינתו אם הנאצים היו מרביצים לליברלים שמאלנים שמתנגדים לו, הם היו אחלה של אנשים.

אגב, אני לא טוען שהוא היה חייב לגנות ביד חזקה רק כי הוא הנשיא. אני בכלל חושב שכל השיח סביב הזוהמה האנושית הזאת הוא מיותר. הוא היה צריך להגיד משהו קצר ולעניין (כי מצפים ממנו) ולהמשיך הלאה. אבל הוא התעקש (שאל את עצמך למה) - וזאת התוצאה.

בנוגע להיסטוריה ולהורדת הפסל - טראמפ אולי אמר שהוא לא מתערב, אבל הביע יפה מאוד (טוב, עילג מאוד) את סלידתו מהורדת הפסל של גנרל בצבא הקונפדרציה שהייתה בעד עבדות במלחמה. הסיבה שכתבתי "הפוך" היא כי הוא טען שמורידי הפסל מנסים לשכתב את ההיסטוריה, בעוד שמקימי הפסל לפני כמאה שנה היו אלה שניסו לשכתב את ההיסטוריה - הם ניסו להציג את הקונפדרציה ואת ג'נרל לי לא כסוחרי עבדים אלא כאידיאולוגים, וחלק מהפרופגנדה הייתה הפסלים הללו.

להגיד שהורדת הפסל היא "חיפוש פרובוקציות" זה קצת מצחיק, כיוון שהפרובוקציות היחידות הגיעו מניאו נאצים וגזענים שמוחים על ה"מתקפות" על עליונות הגזע שלהם. תיכף תגיד "בואו לא נרגיז את הנאצים, קאנט וי אול ג'סט גט אלונג?"

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזו תהום בין פאשיזם ללאומנות. הן לא קיימות על רצף. בניאו נאציזם יש סתירה פנימית, כי הוא שואף, בעצם, לבטל את הממשל הפדרלי, כלומר, להשמיד את המדינה וערכיה הכי בסיסיים (מה שנכון גם לשמאל הרדיקלי). טראמפ רחוק משם. מאוד.

אני אומר שוב שאני מנחש שדבריו של טראמפ הרבה יותר שקולים ומכוונים ממה שנדמה והמסרים שלו מדוייקים, מתוך ניתוח של מה הציבור שלו רוצה לשמוע.

אני מבין את הנרטיב בתקשורת ה-CNNית: הנאצים באו, אזרחים טובים יצאו לעמוד מולם (ואולי איזה שניים שלושה עם אלות), ונאצי אחד דרס ילדה ועוד כמה אנשים, רק שהנרטיב הזה הוא הפשטה גסה וחסרה מאוד של המציאות, על גבול הפנטזיה. צריך רק לקרוא עיתונים ועדויות מהמקום, לראות סרטונים, ולהבין שזה לא כך.

מה שכן, הקיצונים יוצאים מהחורים. האלימים יוצאים יותר ויותר לרחובות. חוסר שביעות הרצון מהקיום רק עולה. והשאלה הסוציולוגית החשובה היא - למה?

היטלר, לנין ושות', הם לא היו עולים לשלטון אם לא היה סנטימנט חזק של אי שביעות רצון מהסדר הקיים שיעלה אותם.

להגיד שדבריו של טראמפ שקולים ומכוונים מוכיח שמעולם לא באמת הקשבת לאיש. שום דבר, אבל שום דבר שהוא לא קורא מהפרומפטר הוא לא "שקול ומכוון". אלא רק אם עילגות, רפטטיביות ושקרים זו הדרך לזכות בתומכים. יודע מה... אולי הוא כן שקול ומכוון כשחושבים על זה :lol:

אני לא חושב שהתקשורת אומרת "אזרחים טובים יצאו לעמוד נגד הנאצים", פשוט קצת קשה לתקשורת להגיד "נו נו נו" לחבורת אנרכיסטים אלימים כשאותם אנרכיסטים אלימים תקפה ניאו נאצים.

אגב, מצד אחד אתה אומר שהנאצים הם קבוצה שולית שבשולית שקיימת כבר שנים על גבי שנים וצריך פשוט להתעלם מהם כי יש צרות יותר גדולות, ומצד שני "הקיצונים יוצאים מהחורים"?

חוסר שביעות הרצון מהקיום עולה כי אנשים רעים כמו טראמפ, או ביבי, או מנהיגים אחרים - מנסים רק לקטב ולפלג בתוך העם. יש כמובן עוד סיבות, אבל אי אפשר להתעלם מאלו, לדעתי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמקדות בשנאה והשנאה לגופו של אדם היא אחד הגורמים שמשאירים את ביבי כאן בשלטון האמת, ומכיוון שזה טרנד שמקובל גם על השמאל האמריקאי כמסתבר, כהונה שניה לטראמפ פתאום באמת לא נראית כהנחה מופרכת. התקופה הזאת היא גן עדן לחובבי מחקר.

שוב, היפוך סיבה ותוצאה.

הוא בשלטון גם בגלל שיש אנשים שבאמת חושבים שהוא מוצלח ותורם למדינה.

אבל גם כי המניע הראשוני שלהם להצבעה לימין הוא שנאה לשמאל, והוא מפמפם אותה יותר טוב מכל אחד אחר.

ההתמקדות, במקרה שלו, היא בלתי נמנעת. מכיוון שהוא מעורב בכל כך הרבה חרא. וזה שהוא מצליח לשכנע את בוחריו בזה שההתמקדות היא איזו רדיפה אישית... נו, מילא. עבור חלק מהם גם ככה זה לא ממש משנה אם המנהיג "חוטא" פה ושם, וגם ככה הם לא מצפים ממנו לתהנהג לפי נורמות חוקיות שמצפים מאחרים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי גוגל והקשר שלהם לשטיפת מוח, אני ממליץ בחום להכנס לגוגל ולכתוב במנוע החיפוש:

American inventors

European people history

American people history

עוד משהו חביב על גוגל - תשוו מה מציע (משלים) גוגל ומה מציע יאהו כאשר מקלידים בחיפוש hillary health. והבחירות כבר הרחק מאחורינו. מבחינת גוגל אין שום זכר לבעיות הבריאות שלה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אי אפשר באמת להשוות בין הנאצים לאנשי ANTIFA. לעשות את זה, זה לעשות רדוקציה לנאצים, אפילו אם הם מיעוט שבמיעוט.

וואלה? כמה אנשי Antifa או שמאל קיצוני פגשת בחיים, או שאתה מסתמך על מה שאתה קורא באינטרנט?

אם נראה לך שההשקפות של השמאל הקיצוני פחות חמורות מהשקפות הימין הקיצוני (מבחינת הקיצוניות, השנאה לאחר, אי קבלת השלטון, זלזול בכוחות הבטחון ועוד), אז אתה קצת חי בלה לה לנד.

השמאל הקיצוני (או לפחות כזה שאני פגשתי, למרות שהמדגם לא גדול) שונא אותך לא פחות מהנאצים, רק שאצלו זה אולי מנוסח בצורה קצת יותר "נעימה" לאוזן ותוך פחות אלימות, אולי (אולי, כי אני ממש לא בטוח שהאנרכיסטים מהשמאל פחות אלימים מהנאצים ודומיהם).

אבל גם כי המניע הראשוני שלהם להצבעה לימין הוא שנאה לשמאל, והוא מפמפם אותה יותר טוב מכל אחד אחר.

תזכיר לי מה היה קמפיין הבחירות של השמאל בבחירות האחרונות, אולי משהו עם המילים רק, לא וביבי?

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...