Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אמינות? ראש שקט? יש בכלל דבר כזה?

my love-Porsche
שימו לב! השרשור הזה בן 3076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 107
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רוב הרכיבים בכל המכוניות מיוצרים על ידי אותן חברות: bosch, hella, trw, Denso, Continental, Faurecia, Aisin, Valeo וכד'. כך שכביכול אותן חברות מייצרות רכיבים לכולם, אין סיבה שאחד יהיה איכותי יותר או פחות (כפגם ביצור ולא בתכנון).

מה איכותי יותר, צמיג מישלין שבא על פג'ו או צמיג כזה שבא על טויוטה? אתה מבין אותי?

כמו כן, ההגדרה לאמין היא לא קבועה. יש מי שמגדיר אמינות כתקלה 1 בכל 100 נסיונות. מישהו אחר כתקלה אחת מכל 1000 נסיונות ואין לזה סוף.

כלומר, האם המערכת אמינה 99% מהזמן? 99.9% מהזמן? 99.99% מהזמן?

ההבדלים כביכול לא גדולים, ואף יצרן לא מייצר בכוונה כדי שיתקלקל.

לפעמים יש פאקים בתכנון, כמו תופסן חלון חשמל מפלסטיק (VW), תושבת שחלשה מדי (רנו) או כד'.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הצלחת להבין את זה ^ ממגוון הדעות?

עד עכשיו לא הצלחתי להבין למעט ההסברים שמביאים סוג של הבנה כלפי העולם הזה, אין איזה שהוא משו חד משמעי.

תקן אותי אם אני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מזכירים לי קרובת משפחה שיום אחד קיטרה על ההונדה סיביק שלה, שהציכה שיפוץ גיר בכמה אלפי ש"ח. היא "שכחה" שמדובר בתקלה מג'ורית ראשונה במכונית בת 12 עם 350,000 ק"מ על האודומטר.

פות"ש - הערה לגבי ה"קרטון" - כל רכב מודרני יתקמט קשות בתאונה. זה חלק ממנגנון הבטיחות - אזורי קריסה שסופגים את אנרגיית ההתנגשות ובכך מגינים על תא הנוסעים.

בקו התחתון - אין משהו חד משמעי, כיון שהניסיון האישי של כל אחד מוגבל מאד. אני "נשרפתי" עם אימפרזה שעלתה לי עשרות אלפי ד"ח בתיקונים במשך 3 השנים בהן החזקתי בה (אבל, ,לזכותה יאמר, שהיתה נוחה והתאימה מאד כרכב משפחתי מרווח), ולעומת זאת המכונית הראשונה שלי היתה רנו 14 שבקנה מידה של דגם משנות ה-80 הראתה אמינות לא רעה (היתה לי עוד אחת מאותו דגם שהיתה צרה צרורה, אבל מדובר ברכב שקניתי מרמאי, מכרתי לרמאית וכנראה שמכון הבדיקות שיתף פעולה עם שניהם, צייר לי רכב "גמור" כמעולה ואחרי שנתיים צייר אותו כגרוטאה מוחלטת, אפילו יותר גרועה ממה שהיתה באמת).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה רכב ידני, עם מנוע אטמוספרי (בלי טורבו) ועם מערכת הזרקה רגילה (לא ישירה), 4 צילינדרים, הספק נמוך ביחס לנפח ורצוי כזה שנמצא בייצור הרבה שנים ללא שינויים גדולים.

ברמת איבזור הכי בסיסית שיש. אל תעשה התקנות מקומיות מעבר למינימום ההכרחי.

זה השילוב הכי אמין לדעתי, יצרן ומוניטין של היצרן פחות משחקים תפקיד כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה מאזדה הונדה מיצובישי .

בחר איזה רכב שאתה רוצה מרשימת המותגים הזו וסע לשלום קיבלת ראש שקט.

מה עם יונדאי? קיה? סובארו? או אולי רנו? פיג'ו בגדמיהן החדשות? שלפי בדיקות שהן טוענות הן עברו בדיקת אמינות של מיליון קילומטר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי יש התקנות מקומיות שניתן לבצע בלי שיעשו נזק, למשל התקנת/החלפת רמקולים (ללא מגבר כמובן).

יונדאי וקיה גם אמינות ולקיה יש 7 שנות אחריות. רנו מניסיון עם שני רכבים בבית (אחד 2012 והשני 2013) מראים אמינות מצוינות. ה2012 שהייתה שלי נמכרה לפני חודשיים, ה2013 עדיין אצלנו.

קרוזר - עם כל הריקולים שיש ליפניות בזמן האחרון אני לא ממש בטוח שזה מה שיקנה לו שקט. :roll:

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף אל DORSHT

גם אני שמעתי סטיגמות

רכב ישן, או שגטס אוכל דלק, או שצרפתיות מתקלקלות וכדומה.

אז קניתי גטס בסוף, ואוכלת דלק היא לא (באופן יחסי 1:15-16 זה סבבה)

ואמינות - ישנה, כל הבעיות שנוצרו עד עכשיו הן מהתעללות של הבעלים הקודמים, ואני דואג לטפל בה בזמן כדי שיהיה ראש שקט לכמה שנים טובות.

מה שחשוב זה שתחקור חוות דעת לפני שתקנה רכב, אישית מVW הייתי מתרחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אמינות מוחלטת לרכבים, לכן יש סקרי אמינות בכל העולם ובהם בד״כ תמצא את היפניות בצמרת, אבל זה לא מבטיח שקט מוחלט.

נסעתי בעבר בקורולה 2003 ובהונדה ג׳אז 2010- רכבים סופר אמינים שביקרו במוסך לטיפולים בלבד ונסעתי בהם המון ( 270k בטויוטה ו-120k בהונדה).

כל הקשקושים האלה על ריקולים, הרבה פחות מעניינים ואני מעדיף חברות עם בקרת איכות על חברות שמרמות את העולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חברת ביטוח בריטית שמדווחת כל שנה על הבעיות ולפיהן מחייבת את פרמיות הביטוח. הביטוח שלה הוא הכלת אחריות יצרן כאשר נגמרת אחריות יצרן. אפילו עשר שנים קדימה. שם אין סטיגמות : יש נתונים: עלות התיקון, זמן במוסך איזור התקלה. הבעייה באירופה יש הרבה ידני ודיזל . הפוך מאצלנו.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה מאזדה הונדה מיצובישי .

בחר איזה רכב שאתה רוצה מרשימת המותגים הזו וסע לשלום קיבלת ראש שקט.

הייתה לי קורולה RUNX בריטית מודל 2003,

ב40 אלף נורת לחץ שמן...בוצה במונע הרכב נגרר למזלי שמתי לב לזה לפני שנגרם נזק והבוצה נוקתה,

ב70 אלף לפני הנורה כבר שמעתי...בוצה במנוע ניקוי לפני שנגרם נזק(ב2 המקרים במקום על גרר),

ב88 אלף, הלך ממיר קטליטי.

כמובן שהדור הזה של הקורולה ידוע בבעיות האלו והם רכבים בעייתים בנושא הזה(עד המתיחת פנים ב2005), אז האמירה פשוט לא נכונה.

אגב,

לאחר מכן הייתה לי קורולה טורקית סדאן 2007, שקט מבחינת תקלות עד 185 אלף(ממיר גם).

שתיהן ירושה משפחתית ולא מבחירה.

אין ספק שהאמירה שיצרן X הוא טוב או דגם Y הוא אמין חסרת שחר...צריך להסתכל ולחפש מידע על הדור הספציפי והמפרט הספציפי של הרכב שאתה מחפש.

לדוגמא אתה מחפש פולו 2010,

אם תחפש את המנוע 1.4 הידני כנראה שלא תמצא שיש בעיות מיוחדות איתו,

אבל על מנוע ה1.2 טורבו עם תיבת הDSG הרובוטית תגלה שיש יותר תלונות על אמינות.

לכן חשוב לבחון כל מקרה לגופו!.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם יונדאי? קיה? סובארו? או אולי רנו? פיג'ו בגדמיהן החדשות? שלפי בדיקות שהן טוענות הן עברו בדיקת אמינות של מיליון קילומטר..

שחכתי נכון, יונדאי קיה סובארו אבל פיג'ו ורנו? צחקתי בקוווול:lol:

DORSHT ריקולים זה דבר טוב אפילו מאוד, מראה כמה המותג אמין ללקוחות שלו.

אם זה היה מותג אירופאי למשל VW או פ'גו היו מניפים לך אצבע שלישית.. העיקר שקנית תרכב שלהם, התוצאות בשטח אומרות הכל.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו כבר מותגים אירופאיים שעשו ריקולים.

הבעיה זה אנשים שחושבים כמוך שאצל יפניים זה בסדר, אבל כשאצל אירופאיות אז אנשים כותבים "זה זבל צרפתי כל היום במוסך" או שטויות בסגנון הזה שאין להן שום שחר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, עם כל הכבוד, ריקולים זה לא מדד לאמינות והכי עצוב שאתה יודע את זה אבל יש לך ג'וק כנגד היפניות שבהתחלה חשבתי שזה נגד טויוטה אבל מסתבר שאתה גזען כלפי העם היפני כנראה.

ועכשיו ברצינות, לא חכמה להגיד שצרפתיות או לא יודע מה לא נכנסות למוסך על תקלות בפרק של שנה, שנתיים, שלוש.

ההשוואה היא לעומת רכב יפני מזדקן, שם עם כל הכבוד לכולם אני רואה יתרון ברור לאלו שאוהבים סושי.

אפשר להתווכח על איכות של הרכב, צריכת דלק, אבל לגבי אמינות היפנים עדיין בראש. (לא אומר שהם לא מתקלקלים כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...